Změna svedkyne

Ahoj zeptám se. Mám dojem že jsem vybrala špatně skrz svedkyni. Mohu ji na poslední chvíli změnit nebo ne? Na matrice už je bohužel vše napsané a uvedené a domluvené. Dekuji za odpověď
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, mělo by to jít. Už jsem slyšela i o případu, kdy se svědek nedostavil k obřadu a musel svědčit na poslední chvíli někdo jiný. Takže to určitě jde, jen to matriky nedělají rády, protože je to komplikace a práce navíc.
Odpovědět
Můžu se zeptat, proč myslíš, žes vybrala špatně? 😶 Každopádně mě mrzí, že tohle musíš řešit chvíli před svatbou, určitě to je stres...
Odpovědět
Ahoj, určitě by to mělo jít, kór v dnešní době, kdy kvůli covidu může kdokoli být třeba jen v karanténě. Jen mi přijde zvláštní, že už to máte na matrice uvedené. Nás se na matrice na to nikdo neptal, až těsně před obřadem si matrikářka od svědků vyžádala občanky, takže i kdyby se vyměnili 10 minut před tím, nic by se nestalo.
Odpovědět
Profilova fotka
Změna svědka je úplně v pohodě. Zavolej na matriční úřad, nadiktuj nové údaje - jméno, příjmení a rodné číslo, a je to. Vědět svědky dopředu je fajn, člověk nemusí lézt 2x do formulářů v počítači. Třeba mě to ulehčuje práci, když je vím dopředu. Ale taky snoubencům říkám, že se nemusí bát, že by to nešlo už změnit. V dnešní době se může stát cokoli. A to nepřeju nikomu nic zlého, jen zkrátka zvažuju několik možností na základě zkušeností. Zrovna vloni bylo svatební škatulata-batulata - změna termínu (dopředu i dozadu), změna svědků (karanténa), změny místa (místo uvnitř venku), i změna velikosti (místo velké malá)
Odpovědět
Profilova fotka
@l_a_u ahoj můžu se zeptat podle toho jak to píšeš mi příjde že děláš na matrice 🙂 a mám takové menší dilema máme svatbu sice až 26.6.2021, ale zapomněla jsem se na to zeptat když jsme byli vypisovat papíry na svatbu a pořád mi to vrtá v hlavě 🤔 . Máme mít obřad na matrice, ale kdyby náhodou kvůli coroně 😞 nebylo možné mít všechny hosty ( 30.lidí ) na obřadu bylo by možné třeba týden před svatbou změnit místo obřadu na venkovní kde by mohly bejt všichni a co k tomu popřípadě budu potřebovat moc děkuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@ilcakr28 Ahoj jestli to tak cítíš tak to udělej já jsem taky měnila svědkyni za jinou a jsem strašně ráda že jsem to udělala. Vždy jsem si říkala a i viděla na jiných svatbách že svědkyně pomáhá nevěstě a prožívá její den D který spolu naplánovaly a připraviliměla, ale ve výběru jsem se spletla 😔 vím že v dnešní době má každý svých starostí dost a zvláště když má malé děti. Moje původní svědkyně se i odstěhovala 100Km daleko😔 tak plánování svatby bylo i o to trochu složitější, ale jde to když se chce na obouch stranách. Ale když je nevěsta na všechno sama i na výběr svatebních šatů 😔 a odpověď od svědkyně je jen taková, že teď zrovna nemůže a že je času dost a až bude týden před svatbou tak jí mám připomenout svatbu a že se bude snažit přijet 😳. Tak to už bylo na mě moc😡 a požádala jsem jinou kamarádku která se hned po mém zeptaní chopili své role SVĚDKYNĚ 😄 hned mi pomohla sehnat DJ, sama se nabídla že upeče dortíky do sladkého baru a spoustu jiných věcí aniž bych o něco musela prosit. Jen co bylo pro mě těžké říct první svědkyni, že jí nechci abych jí moc nezranila a zdůraznila jsem jí že na svatbu je samozřejmě zvaná a že jí mám ráda, ale i na toto jsem dostala odpověď ať jí to připomenu týden před svatbou že se bude snažit přijet 😳. Omlouvám se za dlouhé psaní, ale snad ti to trochu pomůže přeji hodně štěstíčka a žádné vrásky si kvůli tomu nedělej uvidíš, že se ti uleví 🙂
Odpovědět
@lekulina jj už jsme tam jmena uváděli. Jenže mám takový pocit že jsem vybrala špatně no. Protože nám řekla když přítele povede někdo jiný tak ona nepůjde.. Je to naše vec s jeho věc koho si vezme aby ho dovedl k oltáři
Odpovědět
@l_a_u super. Moc děkuji. Za odpověď. My to prave už museli uvést. Chápu že to ulehčí práci a zároveň pak ztizi kdyz je změna a teď přemýšlím že jsem vybrala špatně no.
Odpovědět
@kvopicka budu to muset ještě promyslet no. Moc děkuji za odpověď a radu. Ale každopádně když ji to řeknu že ji nakonec nechci tak budu za mrchu a potvoru no.
Odpovědět
Profilova fotka
@ilcakr28 to vůbec neřeš jestli budeš potvora 🙂 jestli to tak cítíš tak to udělej a hlavně je to tvoje volba. Tvoje svatba a hlavně tvoje právo nikdo ti nemůže říkat kdo ti půjde za svědka, co máš mít na svatbě. Hlavně ty by si se měla cítit dobře a užívat si přípravy a pak svůj velký den . Udělej to co cítíš v srdci 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@ilcakr28 Co se toho týče, tak buďte v klidu, ono těch změn ve svědcích není zase tolik. Hlavu vám neutrhnou. Pokud cítíte, že to chcete změnit, tak to změňte.
Odpovědět
@ilcakr28 Hmm zřejmě to má každá matrika jinak. Pokud máš pocit, že jsi vybrala špatně, svědkyně dělá drahoty jestli nepůjde když.... Já bych jí vyměnila, je to tvůj den, už takhle máš určitě starostí nad hlavu a ještě řešit jestli půjde/nepůjde.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kvopicka Ahoj, na tohle jsem se na matrice ptala také a paní matrikářka říkala, že s tím nemají sebemenší problém, i kdybychom to změnili ten den ráno, např. kvuli špatnému počasí. Ale jako varianta místo, které máme domluvené teď, nebo úřad
Odpovědět
Profilova fotka
@dadunka89 teď máme domluvený úřad, ale kdyby byla situace jako teď že na obřadu může být jen 15 lidí včetně matrikářky, starosty a varhaníka tak bychom chtěli chtěli obřad venku kde by nás mohlo být víc
Odpovědět
Profilova fotka
Hmm, při změně místa může být problém pro matriku papírově. Pokud má být svatba např. na Zámku a podle počasí se rozhodne, jestli na zahradě, nebo uvnitř zámku, tak je to OK. Místo je pořád Zámek. Ale pokud se místo posune i o pár metrů, např. kvůli počasí z parku do restaurace, tak to může být problém. Při vyplňování papírů se žádá o uzavření manželství na tom konkrétním místě (tj. park) a platí poplatek za žádost na tohle konkrétní místo. Při posunu kvůli Covidu z oddací síně "do přírody", třeba do parku, je problém, že tam se nežádalo o uzavření manželství na jiném vhodném místě a neplatil správní poplatek vůbec. A to uvažuju o posunu v řádů max. stovek metrů. Ne že to bude úplně jinde. Co já vím, jak která matrika "švihá" svatby za sebou a kolik mají času na přesun na další svatbu... Je potřeba se domluvit s tou konkrétní matrikou. @kvopicka Aktuálně je na svatby 15 lidí a neřeší se, jestli venku nebo uvnitř. Vloni v létě to bylo odstupňované. Kdo ví, co bude letos v létě...
Odpovědět
Profilova fotka
@l_a_u dobře děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?