Dilema kolem svědka

Ahoj, mám velké dilema kolem svědkyně a celkem by mě zajímalo, co si o takové situaci myslí někdo neutrální. Můj nastávající by chtěl, aby mi šla za svědka jeho sestra. Zdá se to logické, seznámila nás, mám ji ráda, zná to kolem místa svatby (i když organizační schopností nevím nevím, ale to asi není tak důležité). Jenže! Byla už svědkyní jeho první ženy. A to mi je prostě nějak proti srsti. Když si představím, jak pomáhala té první, dělala jí rozlučku, pomáhala se strojením... Brrrr.. :D Je fakt, že můj snoubenec mi také ustoupil v nějakých požadavcích... Já bych to možná skousla, ale asi bych nechtěla, aby mi organizovala rozlučku, ani pomáhala s přípravami, radši bych byla, aby mi byly po ruce moje nej kamarádka a ségra. Jenže aby se zas neurazila, to je takové svědectví nesvědectví. No a aby se neurazila kamarádka, že chci, aby byla moje pravá ruka, ale oficiální svědek nebude. Moje největší naděje je, že to ta ségra sama odmítne :D.
Odpovědět
Proč by ženichova sestra měla chodit za svědka nevěstě? Ať jde ženichovi. Ty máš přece sama někoho blízkého, kdo si to zaslouží. Mně půjde předpokládám moje sestra, ale rozhodně bych ji ani nenutila, ani nenabízela ženichovi.
Odpovědět
Neznáme situaci. Ale za sebe to vidím tak, že ty vybíráš svého svěďka a ženich zase svého :) Na konci si zmiňovala, že doufáš, že jeho ségra odmítne - osobně, kdyby mi někdo nabízel svěděctví, tak to beru tak ,že se rozhodl a ví proč si mě vybral a asi bych mu to neodmítala. Takže raději se s mužem domluv podle sebe.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky vůbec nerozumím tomu, proč by jeho sestra neměla jít za svědka jemu. Vždyť je to úplně jedno, komu jde holka a komu kluk, ne? Případně klidně mohou být dvě svědkyně nebo dva svědci, to už jsem taky kolikrát zažila, prostě jak kdo chce, takže jemu může jít sestra a tobě třeba kamarádka, tvůj bratr/bratranec/sestra... prostě kdokoliv jiný.
Odpovědět
Profilova fotka
Neznam veskere okolnosto, ale pokud zenich touží, aby jeho sestra sla za svedka, necht jde jemu. A pokud jde o tebe, mas.-li s jeho sestrou dobre vztahy, proste a jednoduse bych si s ni promluvila, necht se nezlobí, ze ji tam rada mit budes, a bud ji rict pravdu, pokud myslus, ze to skousne, nebo tro hu zalhat, ze jsi pozici svedka slíbila jiz driv sve kamaradce a ji nabidla misto druzicky ci neceho takoveho a pokud se bude chtit angazovat, nabidla ji dohled nad necim, na cem ti osobne zas tolik nezalezi. A stejne to rekla i snoubenci.
Odpovědět
Profilova fotka
Dříve bylo zvykem, že muži svědčil muž a ženě žena a to proto, že kdyby se s jedním ze snoubenců později manželů něco stalo nahradil jejich roli v rodině. Samozřejmě po stránce pomoci
Odpovědět
Profilova fotka
Taky mám uz rozvedeneho partnera a mam hodně ráda jeho sestru, ale kdyby mi měla jít za svědkyni s tím, že už svědčila i partnerove ex manzelce, tak bych taky nebyla nadšená a nechtěla bych to. Je to divne a snad to tvuj partner pochopí. Me naštěstí nikdo nemluvil do toho koho si mam vybrat a svedcit mi pujde kamarádka, i když to zase mrzelo druhou kamarádku, protože si to přála i ona a upřímně to pro mě bylo zatím to nejtěžší rozhodnutí. Pokus se to vysvětlit partnerovi a věřím že pokud je rozumný tak to pochopí a jeho sestra snad taky.
Odpovědět
@raduushka Ach, já jsem tak ráda, že mi někdo rozumí. On si to přeje, že nás seznámila, tak jakože poděkování, no... No, nebude to jednoduché.
Odpovědět
Taky se priklanim k tomu, ze kazdy by si mel svedka vybrat sam, podle toho jak to citi, je to podle me hodne osobni volba. Jak uz se tu navrhovalo, tak pokud na tom nastavajicimu tolik zalezi, tak by mela jit za svedka jemu a nemel by se snazit vnutit ji tobe, zvlast kdyz by ti to melo byt neprijemne. A to rikam jako clovek, ktery zastava nazor ze svatba je o kompromisech, kompromisech a zase kompromisech :-D To ze Vas seznamila je od ni velice hezke a jako podekovani bych zvazila nejaky drobny darek nebo zakomponovala podekovani do pripitku, ale jako duvod ke svedceni mi to neprijde. Me treba pritele predstavil jeho naplech zlitej kolega a to dost nevybiravym zpusobem, budiz mu podekovanim ze jsem jej nikdy za ty jeho kecy neobvinila ze se sexualniho obtezovani a jako svedka ho rozhodne nezvazuju. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hele nás seznámili dva kamarádi. Bylo to na oslavě narozenin jejich společné. Přítel byl kamarád jednoho a já kamarádka druhého. A ani jeden na svatbu nejdou. To, že vás seznámila, neznamená, že by měla mít nějaké privilegia.
Odpovědět
Já vlastně nechápu proč by zrovna do volby svědka měl partner mluvit :D. Taky si myslím, že svatba je hodně o kompromisech a my jsme zrovna jeden z těch párů, který společně řeší skoro vše, ale volbu svědka jsem teda vlastně ani nekonzultovala - nebo jako trochu protože jsme váhala nad dvěma kamarádkama. Jiné by to bylo kdybych chtěla kamarádku, kterou nemá nějak hodně rád, ale to bych zas ani nezvažovala. Celkově si prostě myslím, že volba svědka je hlavně na tobě.
Odpovědět
Jemu se prostě líbí model, že za svědky jsou sourozenci, ale vždy z té opačné strany. Že je to "takový hezký". Mně se nelíbí, že tento model aplikoval už u té první svatby, což je moje víceméně jediná výhrada, za to velká. Jinak by to tak zlé nebylo, mám tři dobré kamarádky, mohly by být družičkami a žádnou bych "neupřednostnila" jako svědkyni.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivet_ka999 on je ten model možná hezky pokud to tak cítí a chtějí oba dva, jak ženich tak nevěsta. A nebyla jsi třeba jedné z těch kamarádek za svedkyni ty, že by jsi ji to jakože chtěla oplatit. Mě by se to prostě nelíbilo že svagrova už byla svědčit i jeho první ženě.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?