Jak salóny řeší, když vrátím svatební šaty poškozené?

Profilova fotka
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak se to řeší, když například někdo na svatbě nevěstě propálí půjčené šaty nebo je někde třeba roztrhne...samozrejmě něchtěně. Stát se to může....tak by mě zajímalo, jak to v salonech řeší? Já jsem slyšela, že se za to platí velké peníze...ale to mi přijde divné, vždyť s tím se musí tak trochu počítat, ne? tak nevím..podělte se se svýma zkušenostma prosím...
Odpovědět
Profilova fotka
V každém salónu mají jinou smlouvu...je jasné že počítají s tím, že se šaty zašpiná...ale pokud budou roztržené či propálené, chápu, že je chtějí zaplatit!!! Já jsem měla dost drahé šaty a musela jsem teda počítat s tím, že když se něco takového stane...budu to muset zaplatit...ale bylo to super...šaty z kvalitního materiálu...takže nádhera a to sem je vyválela v bahně...atd. S ušpiněním se počítá...se zničením nikoli!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, mě v salonu říkali, že s nějakým tím ušpiněním počítají. Pokud by však bylo fakt velký, tak zaplatím 300,- za čištění. Pokud bych je propálila, roztrhla nebo jinak poškodila, tak že by to po opravení bylo viditělný tak šaty musím zaplatit. Takže jsem si dávala fakt pozor a naštěstí jsem je vrátila v pohodě, prý jsem byla jedna z nejvzornějších .. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, já platila 1000Kč zálohu, která byla připočtena k cenně půjčovného - v případě, že byly šaty poškozeny, tak si salon tuto zálohu nechal, pokud byly v pořádku dostala jsi peníze zpět
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to aby si nevěsta dávala celý den pozor na šaty co? Tak je mi jasný, že zničení se platit musí, ale známá mi říkala, že v jednom salonu chtěli za malinkou vadu 10.000, tak mě to docela šokovalo...to už by se vyplatilo nechat si šaty ušít a být v pohodě a nemuset se celý den stresovat, jestli se s nima něco stane nebo ne...
Odpovědět
Profilova fotka
no to by mě zajímalo ve kterém salonu to bylo...a co to bylo za vadu!
Odpovědět
v salonu, kde jsem byla ja, rikali, ze s uspinenim se pocita, vycisti pry temer vse... Znicene saty se ale plati - roztrhani, propaleni... Myslim, ze maloktery salon pocita se znicenim, saty chteji vyuzit vickrat nez jednou...
Odpovědět
Profilova fotka
no jistě...když ty šaty stojí třeba 70 000 a půjčili by je jen jednou...tak to by byla trochu charita ne??? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím přesně ve kterém salonu ale bylo to v Pardubicích...ale já s tím fakt zkušenosti nemám, nikdy jsem si šaty nepůjčovala (zatím), tak proto se informuju... :-)
Odpovědět
Ja mela saty dole od bahna a celkove ten spodek takovy "utahany", ale to bylo v pohode, s tim kazdy salon pocita....kazdopadne jak zde bylo receno, roztrzeni, propaleni, nebo takove zaspineni, ktere by neslo odstranit se samozrejme plati...coz je pochopitelne...
Odpovědět
Ahoj já vracela šaty (Adina) a měla jsem vzadu podpatkem mnou udělaný asi 3 dirky... pak mi na ně sestřenka šlápla a utrhnul se mi šev co drží u sukně ten šifon a pak ještě špinavé... a nechtěli vůbec nic... vůbec to neřešili... A to byly šaty z nové kolekce...
Odpovědět
Profilova fotka
Mě teda říkali, že se platí podle toho jak velká ta vada je a jak moc se musí spravovat... Takže pokud musí měnit třeba celý vyšívaný díl, tak se nedivím těm 10 tis. ... Pokud je to ve švu, tak je to na zašití brnkačka a nemusí se z toho dělat věda... ;-)
Odpovědět
ahoj, já jsem šaty roztrhla, běhali jsme v parku a přišlápnutím došlo ke kolizi, měla jsem šaty z kolekce divina sposa... v salonu byla pani moc příjemná a opravdu nechtěla ani korunu i když jsem se jí několikrát ptala....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Taky se mi povedlo šaty přišlápnutím natrhnout, naštěstí jen ve švu, takže to nebyl až takový problém. Na první pohled se sice slečna v Adině lekla (stejně jako já, když jsem to zjistila), ale po druhém pohledu pochopila, že to spraví pár stehů a nechtěla po mně nic. A to jsem ty šaty měla jako první ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Já měla roztrženou spodnici od podpadků, tak 10cm díra, šaty byly spinavé, fotili jsme se venku po dešti... a nic jsem nedoplácela, spodnice se prý zašije... :-) Takže tento salón můžu jen doporučit. :-) (viz. moje svatební album) Na druhou stranu je ale pravda, že jsem neměla příliš drahé šaty ;-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
no, to ne, ale někde chtějí zaplatit i za tohle, jak jsem se dočetla... ;-)
Odpovědět
Mě říkali v Adině, že s ušpiněním se počítá, hlavně neroztrhnout.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, ja jsem platila půjčovné + 1000.- vratnou zálohu, která se samozřejmě nevrací, když by se stala nějaká nehoda. Jinak mi paní v salonu říkala, že jedna dívčina přinesla šaty úplně roztrhnuté od podpatku a nejde to zpravit, musí se ten daný díl prostě vyměnt a to si prý salon řeší přes pojišťovnu. Já jsem neplatila nic, měla jsem je jen špinavé ( napršelo nám hooodně štěstí ) a otahané a bylo to v pohodě... s tím se počítá. I když je pravda, že když jsme tančili řecký tanec a podobné blbosti ( o to bez bot ), tak jsem měla hoodně velký strach, aby to přežily bez úhony. Takže holky užijte si to... a nebojte se, ono se to dá vždycky nějak vyřešit. :-)
Odpovědět
Uz jsem rozhodnuta - saty si necham usit. Uz i kvuli tomu. A nejaky prakticky, aby se daly vzit i jinam, nez na svatbu ;-)
Odpovědět
Slyšela jsem , že v Adině jsou jedni z nejslušnějších, tak pozor, aby to jinde nebylo horší. Hodně holek tu udává zkušenosti z Adiny.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak možná další důvod proč jít do Adiny, pokud to máte poblíž. ;-) Je to celkově slušný salón.
Odpovědět
Já je měla taky od podpatku dole protržené, paní říkala že je to v pohodě, že ty šaty se jenom zkrátí a nic po mně nechtěli:-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Běžné opotřebení, natržení švu apod. je myslím v pohodě, ale ted jsem měla zkušenost vidět ve svatebním salonu šaty zničené od bublifuků. Takže se připojuju s upozorněním - POZOR na bublifuky... ]-( zůstávají od nich škaredé skvrny, jako od oleje, které nejdou vyčistit a šaty jsou fakt zničené... nevěsty, které měly šaty zamluvené jako další v pořadí, tak mají smůlu, což je smutné... :-S
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?