Ženíchovi sa zdá všetko drahé

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, možná už se to tu někde řešilo... Začli jsme plánovat, ale asi to bude celý jenom na mně. Prý se čeká na kladné vyřízení žádosti - super přístup, ne? Nemá vůbec představu co kolik stojí. Když jsem mu říkala, že oznámko které se nám líbí stojí asi 25 - 30 Kč, myslel si, že jsem se zbláznila. Asi si myslel, že bude 1 ks za bůra nebo co. Půjčení šatů - za tolik? to snad není pravda.... Další věc - prstýnky. Asi že tak max. 5 tis. za oba. Že jsem si objednala bižu za několik stovek, botky že budou stát přes tisícovku... to mu ani říkat nebudu. Ani jeden nepocházíme z Prahy i když tu teď žijeme, takže je to samé - jeď se radši podívat k vašim, tam to bude levnější... Ale to bych musela mít tak 2 měsíce dovolený abych to všechno zjišťovala u našich. a navíc si nedělám naděje že by tam byl nějakej super výběr... No a tak je to se vším. Přitom nikdy nebyl škrt na peníze, svatbu si budeme platit sami a myslíme, že nás to bude se vším všudy stát tak 70tis..... fakt ho nechápu....
Odpovědět
1
8
9
Profilova fotka
ja uz som si nejako zvykla a zacina sa mi to aj pacit, do nicoho mi nekeca, aspon nic neofrfle, nemame moznost sa pohadat, ze on chce toto a ja nieco ine, alebo toto je drahe a toto je moc. ked vybavujem vsetko sama, tak to mam podla svojich predstav :-)
Odpovědět
Ahojky holky,u nas je taky hlavni zarizovani na me, ale je fakt, ze kdyz priteli reknu, sednem do auta, zamluvime kvetinarstvi, dojedem si vybrat prstynky apod.Je celkem ochotny. Nakonec mi celkem vyhovuje, ze si muzu scenar udelat podle sveho a nikdo mi do toho nekeca ;-)
Odpovědět
ahojky, no a mam to tu... :-( minule som sa chvalila ako sa zosvadobnieva a dnes ma hrooozne nastval ]-( ]-( chcela som s nim riesit jeho oblek a bol cely hotovy ze ho otravujem ! ]-( a zacal na mna vrcat ze mi nemal nic slubovat a ze radsej zrusi svadbu ze ho to nebavi a pod;-( a to chcem len aby si parkrat skusal oblek... :-( :-( a vraj ze sranda...
Odpovědět
Holky, ja mám taky trápení a to se týká šatů. Jelikož se chci samozřejmě příteli líbit co nejvíc, tak jsme se domluvili na typu šatů (mám je v albu)- lehké, splývavé bez obručí. Jenomže, tento typ šatů je v salonech střašně málo (vím o dvou v mém okolí Litovel, Brno). Já bych byla ochotná si vybrat i jiné šaty z běžných nabídek salonů, ale přítel je zcela nekompromisní. Nevěří mi, že ty šaty nejsou. Asi ho budu muset vzít na zkoušky s sebou, ikdyž jsem chtěla, aby mě v šatech viděl a ve svatební den. Jestli mi ty šaty v v Litovli nebo Brně nebuou, koupím si asi nějaký kostým, protože na všechny ostatní šaty mi bylo řečeno, že je to HNUS. Mám z toho opravdu nervi. Možná řeknete, že se moc podvoluju, ale v den D se každá nevěsta chce líbít nejvíc ženichovi. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
renatak - tak si nech šaty ušít, takový typ šatů by podle obrázku měla zvládnout každá šikovná nevěsta - např. v březnové burdě jsou střihy v letošní i loňské (seženeš v knihovně) ;-) Můj přítel nemá ani tušení o tom, jaké budu mít šaty a ani jsem to s ním nediskutovala.... Ale je jasný, že se chceš líbit jemu.
Odpovědět
Holky, změnila jsem na miláčka názor :-) Byla jsem minulý týden vyzvednout oznámka, je z nich úplně nadšenej a chválí mne kudy chodí x-) . Grafický návrh jsem totiž vyrobila sama (obrázek ne, ten je profláklej a líbil se nám oběma), zanesla to do tiskárny... Musel se tím hned pochlubit i u svých rodičů. A o víkendu konečně dořešíme hospodu. Jé, bude se mi krásně dýchat! vše ostatní už bude "nedůležitý", tím se budu realizovat já - např. výroba jmenovek, zajišťování sladkostí..., to už bude pohodička ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky hlásím další úspěch, dneska jsem zlaťouškovi koupila vínovou kravatu a řekl, že je hezká :-D což je i úspěch, páč minule mi vytknul, že nemám vůbec vkus 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
renatak: mala by si sa pacit zenichovi ale hlavne sebe!ked sa ti nejake lubia tak ho zober na skusku nech ta v nich vidi a uvidis ze hned zmeni nazor ked budu na tebe!nevyberaj saty len aby si ulahodila zenichovi ale aj sebe ;-) tod moj nazor
Odpovědět
Profilova fotka
renatak souhlasím se spagetkatnou, v šatičkách se hlavně ty musíš cítit co nejlépe a o tom to je ;-)
Odpovědět
tiez si myslim ze saty su dolezite pre teba, i ked sa samozrejme kazda chceme pacit....skoda ze si to s nim vobec zacala riesit... ale aj tak vezmi ho radsej na skusku i ked ta uvidi pred svadbou... ono vo svadobny den je to ine...zazila som ze zenich po 11tich rokoch so svojou nastavajucou ked ju zbadal skoro nelapol dych...bolo to hrozne mile... take veci ako licenie vlasy a samotna atmosfera svadobneho dna urobia svoje... Ale hlavne zostan v pohode a vyber si saty tak aby si sa citila dobre, drzim palce aby to pochopil aj nastavajuci... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
renatak: souhlasím s holkama. Můj netuší vůbec, jaký tap šatů budu mít. Chtěla jsem úplně stejný typ jako ty, jebže jsem malá 160 cm a šaty mi nebyli doporučeny. Za 1) nikde v okolí nebyli a za 2) paní v salonu mi říkala, že by na mě nevynikli ani šaty ani já jako nevěsta. což mě zvyklala a asi má pravdu, nemám sni dvojky prsa, takže by byli asi nic moc. A miláčkovi jsem rovnou řekla, i kdyby se ti nelíbili šaty nebo účes, hlavně mi to neříkej a chal mi to. Souhlasil, že to je přece jasné. Navíc tě v nivch neviděl a neuvidí tě v jiných, takže jiné i když by to neřekl ti můžou pasovat líp. já bych ho schválně vzala, vyzkoušela několik šatků a když ti některé schválí, vrátila bych se je zamluvit bez něho, aby neviděl které.
Odpovědět
Renatak: Ty šaty co máš v albu jsou moc pěkné, sama podobný typ budu mít, ale nechávám si je šít, protože v půjčovnách se vyskytují opravdu jen těžké róby s obrovskýma vlečkama a ty se mi vůbec nelíbí. Ale celkem se ti divím, že to řešíš s ženichem, já se svým šaty vůbec nekonzultuju, uvidí mne v nich až ve svatební den.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ja zase chapu renatak, ze se chce priteli-snoubenci libit - mam podobne dilema: nikdy jsem nechtela extra zdobene saty, chci neco jednoducheho, splyvaveho, v podstate neco podobneho jako renatak; pritel by me nejradsi videl v nečem "rovnym, bilym"; kdyz obcas rekl, co se mu na fotkach libi, bylo mi jasny, ze to mit nemuzu a ani asi nechci - takze doufam, ze jsem nasla nejaky obema stranam vyhovujici kompromis
Odpovědět
Profilova fotka
jo a to, co jsem chtela, jsem v pujcovnach nenasla, takze si saty nechavam sit; lehce jsem to prokonzultovala s pritelem, vi, jaky to bude styl, ale uvidi je samozrejme az na me
Odpovědět
Viera: Taky začínám uvažovat, že si je nechám ušít. Šaty v mém albu jsou od Maggie Sottero a Litovli jsou ochotni na přání některé objednat, možná se s nima ještě domluvim. Každopádně půjčovné by stálo 5.500,- a myslím, že za stejnou cenu by se daly i ušít. Jen to budou nervy, jak to ušití dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj renatak, ja som chcela stráááááášne moc ten istý štýl šiat ako ty, lenže mám 1,59 výšku, :-S také šaty sú jednoznačne pre vysoké nevesty, :-( ,necítila som sa v takých šatách ako som si myslela, že sa mám, a to mám veľkosť 34, radšej som zvolila šaty v ktorých sa cítim ako princezna, a keď budem šťastná ja, verím, že aj drahý bude šťastný
Odpovědět
Profilova fotka
matenka: to jsem ráda, že to píšeš. Já je taky chtěla a jak jsem psala výše, paní v salonu mi řekla přesně to, co píšeš ty. Jenže já neměla možnost si je vyzkoušet, protože jsem je v salonech, kde jsem byla neobjevila. Takže budu mít širokou sukni jako princezna. Měřím 160 a prý bych tu 34 mohla mít taky. Takže bych v tom vypadala úplně jako ty. Tak si z toho nic nedělej, hlavně že sis vybrala. A hlavně, sluší ti ;-)
Odpovědět
Holky, tak nějak bych se vmísila do této diskuze... jsme zasnoubení od září 2006, ve vztahu asi 6 let, žijeme spolu rok a 4 měsíce. Mně bude 22let jemu je 25let. vím jsme možná ještě mladí a není kam spěchat... nicméně mimčo si už přeje a to je tak možná jeho jediný důvod ke svatbě. O rčení do roka a do dne už se nesnažím mluvit, takže začal debatovat o příštím roce (březen 2007). nicméně po dítěti už oba prahneme, tak jsme se tedy domluvili na kompromisu, že od června se budeme snažit o miminko a pokud se zadaří, vezmeme se do 2.-4.měsíce těhulkovství max. mám ale strach že už budou všechny termíny, šaty.. zamluvené. a tak mne napadlo se nějak zapojit do zařizování sama. Nemáte ponětí zda se platí nějaké poplatky už při zamluvení data? Nebo to můžu zamluvit jen tak předčasně a pak až mu to oznámím, jako ať už s tím počítá, tak to teprve půjdem zaplatit. Taky mám strach abych se vůbec vlezla do šatů... a tak různě. On by nechával všechno na poslední chvíli, já chci mít prostě jistou budoucnost a trochu se už těšit na něco konkrétního... zařizovala jste si některá taky spoustu věcí sama (i to hlavní jak je termín a pak ho jen postavila před hotovou věc)? Mám pocit, že jsem se spíš měla narodit jako chlap :-D jak já bych věděla jak ženskou udělat šťastnou a hrozně by mě to bavilo být do všeho tak zapálená tedy zapálený :-)
Odpovědět
Ahoj, my když jsme byli na matrice si zamluvit termín, tak jsme nic neplatili, měli jsme dva nebo tři měsíce na to, aby jsme to došli potvrdit, dají ti tam určité datum do kterého to musíš potvrdit a pokud ne tak se svatba ruší, až když to dojdeš potvrdit tak se platí za obřad.
Odpovědět
super, díky :-) tak nevím, zda to jít předběžně zamluvit bez něj. ale když já tu tak četla že skoro všechny nevěsty se nespoléhali na svého drahého a příprav se ujali sami.
Odpovědět
teda nespoléhaly a ujaly :-D
Odpovědět
ještě spím :-D |-|
Odpovědět
Profilova fotka
slim: moc se mi váš případ nezdá, myslím si, že je divné se už teď domluvit, že se vezmete jen kvůli dítěti, když bude na cestě. Je přece hezčí se brát, že to chcete a myslíte si, že je to správné kvůli vám oběma a dítě by pak měla být ta třešinka na dortě. Co když se vám nebude dítě nějaký čas dařit, tak se vezmete za 5 let nebo třeba nikdy? Docela zvláštní. Jinak my jsem zasnoubeni 3 roky a svatba do roka a do dne mi nepřijde důležitá, i když mně to pak už taky vadilo, že najednou je na všechno čas.
Odpovědět
přesně tak broučku. kdyby se nám mimi nezadařilo, tak bude svatba na 100% příští rok (březen), ale jak říkám, kdyby se zadařilo už tento rok, tak to samozřejmě popožene jeho rozhodování... tak jsem to chtěla napsat. né že by na dítěti stála svatba 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
však uvidíš, ono je totiž těžké, že pokud spolu bydlíte, chlapa nic netáhne se brát, už jste přece spolu a spokojeni, taky jsem to doma musela řešit, až jsem musela dát nůž na krk
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky slim: jestli můžu poradit, tak já doma řekla, nejdřív svatba, pak mjiminko, a teď to berem obojí dohromady :-D no ale co jsem to chtěla. Ničeho se neboj, my jsme měli na zařizování 4 měsíce a úplně v pohodě stíháme, nikam se nehoníme a máme plno času - do června. Takže bych to nehrotila a když se vám zadaří, tak klidně do tří měsíců můžete mít krásnou svatbu bez nervů zařízenou :-D pokud se nebude jednat o termín 7.7. 2007 :-D a když to nevyjde, tak si to taky v klidu naplánujte na ten březen. hlavně na chlapa totiž nesmíš tlačit. přeju hodně štěstí ve snažení :-D
Odpovědět
arween: díky. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
Ahojky holky, koukám, že tato diskuse docela zapadla. Tak jak dopadly svatby, všechny jsme koukám vdané a nervíme z drahého dál :-D
Odpovědět
Profilova fotka
to: miluse ale to uz asi cez usmev ;-)
Odpovědět
1
8
9
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?