Záloha na hostinu a termín - rada

Ahoj nevěsty a vdané paní :-) už si nevíme rady a tak se obracím zde, zda by nám někdo s řešením neporadil. Rozhodli jsme se pro místo svatby na Pálavě, kde jsme byli na první info návštěvě cca v červenci, kde nám sdělili bližší info, předběžnou cenu za služby a poté jsme i sestavili na dálku předběžný rozpočet za hostinu, pronájem, ubytování atd. Předběžná cena 100 000,- Na první schůzce v létě nám bylo sděleno info, že běžně berou v lednu zálohu termínu (cca 5-10 tis) a zbytek se doplácí do 14 dnů po svatbě a to zaslanou fakturou. Což mi příjde jako běžná věc. Ale nyní, kdy jsme sdělili, že termín na vážno rezervujeme nám bylo řečeno, že před týdnem zavedli pravidlo, že se bude skládat záloha 50% z předběžné ceny předem, která v případě nekonání propadá. Máme malé dítě a i když nechci malovat čerta na zeď, může se cokoliv stát, svatbu budu muset pár dní před termín zrušit a propadne mi celých 50 tis. Je mi jasné, že teď už horko těžko najdu jiné místo, většinou všichni píší, že mají obsazeno, takže tuto variantu jsem už zavrhla. Ale jak byste to řešili vy? Dali byste takovou zálohu?
Odpovědět
@svatbakrbcovi Řekla bych, že 50 % zálohu zavedli právě z toho důvodu, že to lidé často rušili a chtějí tomu předejít, což je pochopitelné. Pokud tedy o místo stojíte, tak bych zálohu zaplatila...stejně to budete muset zaplatit a aspoň se to rozloží:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@svatbakrbcovi ""zbytek se doplácí do 14 dnů po svatbě a to zaslanou fakturou. Což mi příjde jako běžná věc."" To co píšete rozhodně není běžná věc, a už vůbec ne v Česku, kde každý dluží na koho se podívá. Faktury na splatnost si dávají většinou firmy mezi sebou a to ještě v případě, že se znají a obchodují spolu delší dobu. Jakou má ta restaurace záruku, že ji fakturu po svatbě zaplatíte ? Záloha 50% předběžné ceny mi přijde naprosto běžná. Prostě chtějí mít jistotu, že jim to nezrušíte, protože i oni tak přijdou o kšeft a kvůli Vám odmítnou spousty dalších nevěst. Máte sice malé dítě a může se cokoliv stát. jenže to není problém tý restaurace. Oni mají také zaměstnance a když jim to zrušíte, tak nebude na výplatu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si taky myslim, ze to neni nic divneho. Musi mit nejakou zaruku, ze si to nerozmyslite. Kvuli vam odmitnou jine zajemce, vy si to zrusite a co oni? Maji sve zamestnace, kteri taky maji treba male deti, ktere musi zivit. A taky planovat svatbu s tim, ze ji kdyztak zrusite? Osobne bych vas teda nechtela za zakaznici.
Odpovědět
Profilova fotka
To, co píšeš o malém dítěti a propadnutí, je asi přesně to, proč ty zálohy zavedli. Přeci jenom mít restauraci, rezervovat ti termín, odmítnout další svatby, zajistit zaměstnance, nakoupit suroviny, pití, a pak z toho mít 5-10 tisíc, když to na poslední chvíli zrušíš... Vadilo by mi, kdybych takovou zálohu musela složit třeba rok předem, ale pokud je termín splatnosti rozumný a doplatek je na fakturu, nevidím problém.
Odpovědět
Profilova fotka
nejak nechapu co maji male deti spolecneho se svatbou a jejim rusenim.
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký den, my máme svatbu v dubnu 2018, teď nás čeká zaplatit cca 20.000,- při podpisu smlouvy, další část (ta nejvyšší) bude následovat po Novém roce, něco trošku zhruba 14 dnů před samotnou svatbou a zbytek - ale to už má být cca 16.000,- po svatbě. Myslím, že to je normální - a setkávám se s tím u všech dodavatelů, ať to je půjčovna šatů, fotografka, i cukrárna kvůli dortu, prostě u všech - takže jestli se Vám svatební místo líbí, jděte do toho - se stejným přístupem se stejně setkáte všude a musíme doufat, že to dobře dopadne :).
Odpovědět
Souhlasim ze zbytlem. Je to zcela normalni. Kdyz si kupujes zajezd ci ubytovani tak take platis predem a jsou tam storno poplatky. Jo a male dite a nemoc? Promin ale tyden pred svatbou svatbu kvuli nemoci nezrusis. Urcite ne svatbu za sto tisic. Mas vsechny pozvane, nakoupeno, saty.....jestli se bojis ze to musis zrusit tak se oddejte ve ctyrech:(:(
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?