Svatební rozpočet - odhady

Zdravím! Jak jste se "dobraly" k nějakému rozpočtu? Pořád vymýšlíme různé varianty (hotel, spíš zahradní party), ale já ty položky nějak neumím odhadnout. Zhruba cenu za jídlo mi každý je schopen sdělit. Ale kolik třeba vychází alko a nealko? Na osobu? Nebo třeba pro 60 osob? Kolik počítat za kytice? Za dort? Cukroví? Už z toho mám hlavu jak pátrací balón. Podělíte se prosím o vaše rozpočty? Nebo kolik jste reálně zaplatily? Hostů by mělo být cca 60 plus 20 dětí do 10ti let. Díky!
Odpovědět
Stanovili jsme si maximální částku na celou svatbu (100 tisíc pro cca 50 lidí). Poptali jsme různé dodavatele a z toho si skládali, jestli je to reálné nebo ne - případně tam, kde by se nám to zdálo za danou položku moc, jsme poptávali jinde. Ve výsledku jsme se dostali na částku 88 tisíc kompletně se vším všudy (včetně oběda, rautu a ubytování pro 20 osob). Ale musím říct, že to bylo hodně díky tomu, že jsme se brali na malém městě, kde očividně neměli tendenci ke všemu hodit 100% přirážku jen proto, že je to svatba :)
Odpovědět
@monyska kašli na rozpočet na základe toho, čo zaplatili iní ;-) Vyber si pár dodávateľov a napíš im svoj požiadavok, budes hneď v obraze x-) Moc záleží na mieste ("ci platíš alebo neplatia prenájom), či môžeš alebo nemôžeš mať vlastný alkohol a nealko, či máš veľa známych kt. ti dajú dobrú cenu (na koláče / účes, atď). Stačia ti šaty z druhej ruky (za 3500 - 9500 alebo si chceš požičať - 12-15 tisíc je uplne bežná suma)? Chcete prstene z ocele za 2000 alebo zlaté (12 tisíc za základ, nezdobene)? Potrpis si na veľkej výzdobe a špeciálnych kvetov alebo si kytku natrhas na lúke? Chceš kytku len pre seba, alebo i pre mamky a svedkynu, popr družičkam? Ako vidíš, tých premenných je hodne x-) preto doporučujem premyslieť co by sa páčilo vám a vytvoriť si podľa toho finančný prehľad - s konkrétnymi dodávateľmi.
Odpovědět
@monyska ešte doplním že tie výdaje na alko sa budú meniť i podľa počasia. Keď bude vonku 35 stupňov, vypije sa viac, než v chladný uprsany deň (ľudia nebudú toľko chlastat pivo napr). Taky záleží ci platíte za obyč karafu vody, jestli môžte doniesť svoje lahve alkoholu, atď..
Odpovědět
inac my sme postupovali takto: 1 - najprv sme si stanovili, kt. polozky su pre nas dolezite a kde si radsej za kvalitu priplatime. u nas su to: - prstene (12 000 spolu, zlato) - foto (10 000, ale len 1/2 dna - hold kvalitny fotograf, na cely den by sme sa nedoplatili) - jedlo (chceme aby bolo dobre a dost - spolu s pitim pocitame 35000 max za 30 ludi, ale jedna sa o turisticku hospodu pri velkom meste) - oddavajuci bude za 4000 2 - potom sme si stanovili, co pre nas uplne podstatne nie je: - vylucili sme kameramana, vyvezky, pohare, zdobenie aut a prenajom specialnych aut, vyzdoba domov, dakovacie torty/dary rodicom - nic z toho mat nebudeme. 3 - potom sme zacali zistovat ceny inych veci a stanovili sme si na zaklade toho, kolko koruniek mozme a chceme na tieto veci obetovat - kvety: kytku budem mat len ja, + nejake drobne kvety po stoloch - cukrovi: napecu maminky + objedname svadobne kolace - tortu nam pecie znama za 3500 - na dekoraciu pojde min. penazi, to same na moje saty (mam saty z vypredaja), ziadne saty pre druzicky kupovat nebudeme, ani specialne ramienka, ani zupan, ani ziadne ine blbosti taky mame strop 100 000, je v tom zahrnute ubytko na dve noci pre mna a partnera + ubytko pre dalsich 4 ludi. viac koruniek na svadbu nemame, takze sa na tych min podstatnych vydajov snazime setrit kde sa da.
Odpovědět
To piti ti nerekne nikdo a strasne tezko se to odhaduje, zalezi jak na cenach podniku, tak na tom kolik se toho vypije, to zas zalezi na hostech a pocasi. Treba u nas je to tak ze tam mame babicky co mi u dvou mineralek a kafe vydrzi celej den a pak zas strycky pro kterych patnact piv a flaska tullamorky zadnej problem :D Taky zalezi jestli muzete mit treba svuj tvrdy alkohol, zda nealko bude rozlivane nebo budete mit cappy v 0,2L po petatriceti korunach. Nejlepsi je oslovit konkretni mista a to si pak propocitat, klidne si spocitat i varianta hotel vs restaurace vs sokolovna. Casto Vam take v hotelech/restauracich udelaji slevu pokud vezmete tvrdy po flaskacn a ne po panacich, nekde se da domluvit ze Vam tam nakoupi i to nealko rozlivane, nebo Vam objednaji i jine pivo nez normalne toci (tam se ale plati kazda nacnuta becka). Chce to vsechno obepsat nebo obejit a vyptat se. S ostatnimi polozkami je to stejne, vyber si dodavatele, sepis jim pozadavky a z nabidek pak vybirej. Az budes mit vybrane dodavatele, tak si teprv spocitej kolik to dela celkove a pak se rozhodnete zda je ta suma pro Vas prijatelna ci ne. Kdyz ne, tak se s partnerem domluvte na cem jste ochotni usetrit a tam se snazte najit levnejsi variantu. Druha moznost je, ze si vyhledas jak se pohybuji ceny jednotlivych veci a na kazdou si stanovis maximum kolik za ni chcete dat a pak vybiras dodavatele do teto sumy.
Odpovědět
Loňský prosinec Brno- restaurace, nic vlastního. 1150,- na osobu se v ším - jídlo od 16 hod. neustále doplněné, nealko včetně těch pitomých malých džusů. Alko na výběru hostů - akorát jsme určili asi 7 typů lahví, které víme, že hosté pijí + pivo. 65 dospělých + 6 dětí. Cukroví - vánoční - 11500 - 11 kilo + 5 dortů. Vzhledem k tomu, že jiná možnost restaurace nebyla (manžel měl jasný požadavek :) ). Počítala jsem s průměrem, který holky posledních pár let psaly a počítala s 1200- 1400 na osobu.
Odpovědět
Obavam se, ze Ti tezko muze nejak konkretne poradit, svatbu pro tolik lidi muzes udelat od 100.000 do 1.200.000 jen s tim, ze se lisi kvalita jednotlivych polozek. Nekomu staci kvetiny za 5.000, nekdo chce vyzdobu na klic a navrh konceptu treba za 50.000, nekdo potrebuje ubytovani pro hosty, jiny zajisti rozvoz apod. Nekdo ma obrad v 10 hodin, nekdo ve ctyri odpoledne. Pokud chces alespon trosku kvalitu v jednotlivych sluzbach a nechces si delat nic svepomoci nebo nemas zname, kteri ti udelaji lepsi cenu, tak se obavam, ze pod 150.000 to pri dnesnich cenach neni moc realne. Ale zas na druhou stranu i svatba kompletne svepomoci na zahrade muze byt moc krasna, nekdy je mene vice.
Odpovědět
Ahoj, my sme mali svadbu na Slovensku, ale asi to nebude velky rozdiel.. Na com sa da dobre usetrit je vlastny catering a vlastne vsetko pitie- my sme mali prenajatu stodolu, kde v areali nie je ani kuchyna- catering si vsetko doniesol, fungovalo to uplne bez problemov, cena bola pre 60 ludi okolo 48tis. v prepocte. (3-chodovy obed, vecerne barbecue, jednohubky pri welcome drinku, pripitok, ovocne misy, zeleninove salaty, limonady, v cene boli aj casnici, dovoz atd, vsetko) Pitie sme kupili tiez vo vlastnej rezii, tam ak sa pamatam tak nealko (kofoly, vinea, mineralky) nas vyslo okolo 6000kc. Plus teda vsetok alkohol, na tom sme ale nesetrili. - ked som porovnavala s cenami v hoteloch, bolo toto velmi vyhodne.. Dalej sme usetrili na vyzdobe, prakticky stacili kvety na stoly a nejake male upravy v priestore - ked je pekna sala, staci naozaj malo. kvety nas vysli okolo 6500kc plus mala vyzdoba 8000kc (nazdobenie, upratanie, nemali sme ziadne starosti)..toto su podla mna body kde sa da usetrit bez straty kvality. Inak nas cela svadba ale vysla okolo 310 000kc - nesetrili sme na fotografovi, zivej kapele, prstenoch, satach, obleku, samotny prenajom priestoru bol tiez vacsia polozka, platili sme ubytovanie komplet vsetkym hostom, takisto dopravu z ubytovania na svadbu a zo svadby..takze velmi zalezi ake mas priority a moznosti- podla toho sa da niekde usetrit, niekde zas dat viac..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já jsem začala tím, že jsem nasla misto ktere se nam libí a napsali jsme si poptavku na cenu a pak jsem si spočítala kolik můžeme do svatby investovat peněz a zjistili jsme že to i s takhle drahým místem dáme. A od toho se odvíjí zbytek, catering od dodavatele měl ceny přímo na netu takže tam máme cca představu a nápoje budeme mít vlastní. Máme strop na prstynky, šaty, oblek... A pak se snažit hledat spíše za nižší ceny aby se ušetřilo a vznikla nám rezerva na jine veci co se nam budou vice libit drazsi.
Odpovědět
Děkuji za příspěvky. Nějaká místa jsme už oslovili, ale nikdo nechce moc zobecňovat, čemuž rozumím, ale abychom se nějak rozhodli, nějaké ceny vědět potřebujeme. Někomu stačí svíčková, jiný chce super steak z dovozového masa apod., chápu. Vidím to tak, že ještě zkusím obeslat nějaká další místa, která by eventuálně pro nás byla ok a uvidíme. Jen nás dost vystrašili s tím, že bude hodně "stromečkových klekačů" :D a opravdu hned 25.12. se roztrhne pytel s poptávkama na zbývají volné termíny. Ještě jednou díky za příspěvky.
Odpovědět
Profilova fotka
@monyska Takže jste oslovili místa, s už konkrétní potpávkou, a oni vám nedali kalkulaci? Cože? :-. Psala jsem asi na 15 míst a i když jsem nikdy o kalkulaci explicitně nežádala (poptávla jsem v podstatě jen volný termín),, všude mi obratem napsali, zda mají v uvedeném rozmezí volný vhodný termín, příp. kdy jindy a kolik to vychází - pokud měli pronájem, příp. jiné poplatky.
Odpovědět
@monyska To se těžko radí, když není určená ta "varianta", protože za jinou cenu bude svatba v nóbl hotelu a budete to mít se vším všudy i s ubytováním pro hosty a jíná ve stodole, kde si zařídíte vše sami. Jinak já jsem si dělala rozpočet tak, že jsem se podívala na internet jak se pohybují ceny za svatební kytky od -- do, kolik stojí dort , koláčky, šaty... Stejně tak se dají dohledat ceny co sí účtuje catering, kolik stojí pronájem třeba té stodoly, fotograf a tak. Špatně se odhaduje pítí, jinou cenu budou účtovat v restauraci, jiná bude když si to nakoupíte třeba ve velkoobchodu a taky záleží co kdo pije, u nás šlo nejvíc pivo, víno, nealko a třeba tvrdý alkolhol skoro nikdo nepil, jinde se zase pije tvrdý. No a pak jsem sedla a sepsala si co ano, do čeho jsem ochotná investovat víc a do čeho míň a z toho mi vyšla "částka", kolik ta sranda bude asi stát:-).....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No ja prvne hledala na internetu. Nekde maji ceny, jak se to cca pohybuje a podminky. Treba ze musis vzit ubytko nebo tak. Hodne mist se vyradilo samo, ze tam nevleze 80 lidi. Takze jsem predvybrala,co by prichazelo v uvahu. Taky hodne pomohly recenze na internetu a taky zkusenosti znamych (na tom jednom miste meli svatbu znami). Chteli jsme vse na jednom miste, takze to se par mist taky vyloucilo. Pak jsem to poslala priteli, co na to rika. Pak jsem to obepsala a domluvila schuzku. Nakonec vysly dve repskektive prichazely v uvahu tri mista+plus jedno, kde jsme byli spolu na dvou svatbach. Ale to bylo zalohove misto. Chteli jsme i neco, kde jsme na svatbe nebylo. Jeli jsme se podivat na jedno a pak na druhe misto. Podivali se, mluvili s majiteli- i o cenach, jak se cca pohybuji. Nakonec jsme na to treti misto ani nesli a vybrali z tech dvou😊 Ikdyz to bylo dost tezke. Idealni by byla kombinace tech dvou mist😆Takze prisel na radu seznam pro a proti. ( To doporucuju v pripade nerozhodnosti, ono fakt hodne pomuze videt to pred sebou😆) A co se tyce ostatniho, tak jsem proste oslovila dodavatele, kterych se mi libila prace. A poptala se treba sestrenek, kolik ony platily (ikdyz mely svatbu treba pet let zpet). Ale na cca predstavu to stacilo. Jako cena je dulezita, ale doporucuju nehledet jen na penize. Na necem usetris, na necem jo. Mrkni i tady na beremku, recenzi tu je hodne. Hodne zdaru😊
Odpovědět
My se snažíme vejít do 100 000 za svatbu pro 60 lidí a myslím, že by se to mohlo podařit. Jídlo, ubytování, kapela a pronájem dají dohromady něco přes 60 tisíc. Pití budeme mít vlastní, dost ze zásob, aspoň bude konečně příležitost to vypít. Šaty mám za 3tis., kytky budu mít ze zahrady, fotograf fotí jako svatební dar, učeše mě kamarádka, nalíčím se sama. Ještě bude potřeba koupit prstýnky, to bude asi další největší položka, dort, trochu nějaké výzdoby. atd. Jako vázy budu třeba v rámci úspor sbírat zavařovačky. Doufám ale, že do 100 to dáme. Je to ale vesnická svatba, nic nóbl, ceny myslím příznivé.
Odpovědět
To ti nikdo nerekne, zalezi kde to chces jake sluzby, zda svepomoci nebo agenturou, my si dali castku do ktere jsme se chteli vejit, nevesli museli jsme navysovat,
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Záleží jak jste nároční.. Můžeš počítat se vším na osobu 1000,ale také 3000. Jeslti budete mít hostinu ve4* restauraci nebo pěkne doma na zahradě...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?