Svatební rozpočet 120 000 Kč pro 85 lidí, co myslíte?

Zobraz úvodní příspěvek
ahojky, myslíte, že mám reálný odhad, když si myslím, že se vejdeme do 120 000 Kč, když budeme mít 85 lidí? šaty:8000Kč oblek:5000Kč kapela:9000Kč fotograf: 7500Kč obřad + výzdoba zámku: 6500Kč cukroví + květiny: 8 000 Kč výzdoba 3500 Kč kaděřník,kosmetička,prádlo,podvazek: 3000 Kč prstýnky: 5500 Kč hostina+raut: 30 000 Kč alko+nealko: 30 000 Kč ostatní věci: cca 4000 Kč díky za Váš názor :-)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@kacmud No, měli jsme menší ochutnávku - trubičky a pár minizákusků a luxusní. Na netu píše, že náplně dělá pouze z másla, těsto z tradičních surovin. Spíš si myslím, že se hodně ušetří, že to dělá doma, neplatí nikomu předražený nájem jako třeba v centru Brna. Jinak v tom okolí Brna je hodně vyhlášená, už jsem se tady setkala s pár nevěstami z Brna a okolí, co měly zkušenost a veskrze pozitivní (pravda, prý nemá nic moc dorty, ale ten zase my máme úplně odjinud a lepší jsem fakt snad v životě nejedla), takže kdyby byla špatná, tak by asi neměla tolik zakázek a reklamy i zde na BS.
Odpovědět
@ninive211 tak to máte super!
Odpovědět
Profilova fotka
Mně to tedy vůbec nepřijde podhodnocené, spíš naopak.... U nás vyšla hostina (jídlo i pití dohromady) na 390 Kč na osobu (a měli jsme to normálně v restauraci, žádný kulturák s vlastními zdroji). Dort byl asi za 3 tis a byl snad pro 100 lidí, přestože jsme si objednali pro 50 (v mražáku ho máme do dneška). Cukroví pekly maminky a nevím, na kolik to vyšlo, ale určitě ne žádné x tisícové sumy (normálně se upeklo pár buchet a nakrájely se na malé kostičky). Stříbrné prstýnky byly asi za 1600 Kč oba dohromady. Fotograf za 4 tis (a to mi přišel šíleně drahej). Kytky za 2 tis (nevěsta, ženich, svědkyně, družička, maminky, babička, kytka na stůl). Myslím si, že se do toho rozpočtu vejdete v pohodě, spíš bych ho co nejvíc osekala, protože spousta výdajů může být polovičních.
Odpovědět
Profilova fotka
no koukám, že tisíce lítaj tam jen to sem chybí :) tak já nevim, kde ubrat.. už nemusím mít svatbu na zámku, nemusím mít kočár s komni, nemusím mít video.. jen chci tu svatbu na víkend. Chci zažít ten pocit jak vstám jako šťastná paní a mám u sebe všechny nejbližší kamarády..
Odpovědět
@akinorev86 Ahojky, my měli svatbu pro 85 lidí teď v sobotu a vyjde to cca na 110 000.... z toho na obědě jen rodinu, 27 lidí + foto a kamera. Večer párty, kterou jsme si v podstatě dělali sami. Dali jsme: Šaty + šperky + šaty na převlečení + boty k šatům a na přezutí + oblek a boty, košile a kravata = 19 200 Obřad = 4 500 Kytky = 3 500 a to jsem neměla nikde žádný vazby....jen kytku sobě, jednu na házení, svědkyni, korsáž, náramky družičkám a kytky na dekorace (25ks karafiátů) a srdce na auto jsem kupovala zvlášť a dělala mi to známá za 200 Kč. Dort = 3 000 Oběd = 11 000 Foto = 2 500 .... rodinný známý Kamera = 4 000 ... rodinný známý Rozvoz = 1 500 Obsluha na večer = 2 500 Výzdoba aut, sálu, vývazky, dekorace atd = 4 000 Jídlo na večer = cca 8 000 bez sladkého, které z velké části dělala moje mamka; prase 40kg, guláš ze 4kg hovězího a cca 70 řízků, ostatní drobnosti nepočítám.... Pití = alko+nealko + pivo= 23 000 Prstýnky = 14 000 Hudba = 1 500 (DJ) Šaty pro družičky = 1 500 Pronájem sálu = 3 000 Účes a líčení = 1 300 Jestli jsem na něco zapomněla, tak si přičti tak 3 000.... ;) Nepočitám to, jak provoláš majlant a projezdíš ještě větší :-D Ale bylo to super.....! :) Hodně štěstí!
Odpovědět
Já si myslím, že to máš rozumně rozepsané a že to tak být může. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Urcite mas podhodnocene cukrovi za tuhle cenu jsme meli jen zakusky pro 60 lidi. K tomu jeste kolace a dort... Jen dort nas vysel na 2500 a to byl fakt levny, sice 3 patrovy ale vynikajici. Nezbylo z nej nic. Fotograf bude taky asi za vic, vetsinou se lepsi pohybuji tak 9-15 tisic. Hostina a raut je taky podhodnocena... Meli jsme obed za 300 na osobu a stejne tak rout a to jsem si rikala jak to je jeste docela levne... Za obed dost casto chteli 400-450kc, takze nevim kam chodi na tech 200 za obed na cloveka. Jo slo by to, kdyby jste to nemeli v restauraci a delali si vse sami treba v kolturaku. Kvetiny jsou asi taky malinko podhodnocene... A saty pro bevestu no zalezi co chces urcite se da do toho vejit ale jestli chces nadychane saty s pevnym korzetem jako treba pronovias a jine svetove znacky, tak se na tu cenu budes tezko dostavat. Jedine si pockat v zime na slevy. A nebo si je poridit pres internet z Ciny... @akinorev86
Odpovědět
Profilova fotka
Měli jsme tedy svatbu bez klasického oběda, jen odpolední raut, na kterém bylo jídla až až. Zbylo toho strašně moc. Byl i guláš i půlnoční česnečka. Měli jsme cca 75 lidí. A celá svatba se vším vyšla cca na 110 tis. Takže si myslím, že ten rozpočet se dá zvládnout. Pokud budou mít nějaké své pití, atd... nebude vše zajištovat jen hospoda. Tak se to dá. Co se týče sladkého, ne všichni musí mít obr výslužky. My měli cca 25 frgálů pro tolik lidí na stoly + výslužky se pekli doma (10kg svatebních koláčkuů). Takže je otázka, co započítat.
Odpovědět
Profilova fotka
@verunka_korunka @akinorev86 Pokud chce ušetřit, tak musí počítat s tím, že se musí trošku uskromnit, my budeme mít právě tu hostinu v kulturáku a máme to naceněné za 200 oběd a za 200 raut, samozřejmě přibližně, záleží co v rautu bude. Ale navíc si budeme muset zaplatit obsluhu,což počítám tak 1000,-- za jednu servírku. Šaty mám krásné, pevný korzet, který mi perfektně tvaruje postavu a půjčovné mě vyšlo na 8.400,-- a to i se závojem, bolerkem a šperkem. Upozorňuji, že se nejedná o polské modely. Ale souhlasím s tím, že i pokud si budou cukroví péct sami stejně to bude větší pálka, než píšeš, nám pečou tetičky, takže jsme nakoupili suroviny a už teď v tom máme cca 10.000,-- ale zase budeme mít asi 70 výslužek + na hostinu. U květin, záleží jaké najdeš květinářství. Pokud najdeš něco na menším městě rozhodně to nebude tak drahé jak v Praze nebo Brně.
Odpovědět
@martina_r1 a kolik máte lidí?
Odpovědět
Profilova fotka
@majanax na hostinu nás bude 65 a na večer 81... mazec, co :-)
Odpovědět
@martina_r1 no já že těch výslužek je nějak moc
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@majanax no my máme mooc rozdávek, máme poměrně velkou rodinu kterou nezveme a hodně lidí, kterým prostě "musíme" dát..
Odpovědět
My to právě budeme mít v kulturáku a oběd a raut budeme mít přes známýho, takže nám to dá levněji, než kdyby to bylo někde v restauraci. Dort už mám objednaný z cupcakes od známé a vyjde cca na 2500Kč za 90 kusů. Přiznávám, že to ostatní cukroví jsem asi podcenila, vůbec netuším, jak se to tak pohybuje..:-D Co se týká květin, tak chci jednu pro sebe, dvě pro maminky, takové ty náramky z kytiček pro družičky a svědkyni no a nakonec něco na stůl....jsou to hrozný pálky..:-( svatbu máme až v létě 2014, takže rok času na to, abychom šetřili, ale stejně z toho mám nervy a nejde seznam hostů už osekat, jsem obrovská rodina a všichni ne na všechno zveme....
Odpovědět
Jinak fotografku za 7500 Kč mám již domluvenou, ze známosti mi to dala za starší ceník, nový má o tři tisíce dražší....
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jak vy to děláte? Já počítám a vychází mě to na 100 000 a to budeme mít jen 25 lidí :-D :-D Ou
Odpovědět
Profilova fotka
@deny.f Kde to máte? V pětihvězdičkovém hotelu? :-) Počítá se tak 1000 na hosta hostina (v 95% případů se vejdeš i za míň, pokud se hosté nerozšoupnou s panákama za 60 Kč...), cukroví dle počtu lidí a toho, zda budou výslužky (my i s menšíma výslužkama máme cukroví a koláče za 8 000 pro 60 lidí, bála jsem se, jestli nebude málo a když se to nakrabičkovalo, tak zbylo ještě habaděj) a většinou ty další věci ("paušál", jak já říkám - kytky, dort, šaty, fotograf, oblek pro ženicha, účes - to musíš stejně zaplatit, ať máš 20 lidí nebo 150) pak vyjdou tak 40-50 tisíc max.
Odpovědět
Profilova fotka
@deny.f ježiš a co všechno máte? My měli "režii" cca 45 tisíc. Plus jak říká ninive, tak to bývá 1000 na osobu za ten den.
Odpovědět
@ninive211 @chris_n holky já teda nevím, ale my měli prstýnky, šaty, oblek a fotografku za 42.000 Kč, tak chápu, že někomu to naskáče, já se to pokoušela stlačit, ale více to teda nešlo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@p3tulkaa njn, my měli levné prstýnky :-) Ale fakt jsme měli většinu režie asi cca těch 45 tisíc. jen pár drobných vypsání: oblek 7 500,- šaty 6 500,- (chytla jsem 50% slevu v Maggie) obřad 4 500,- ..... ono se to dá utáhnout
Odpovědět
Profilova fotka
Na zámku, s rautem i noclehem pro všechny. Jinak vše normál..
Odpovědět
120 000 pre 85 ľudí je vynikajúca cena. Nás vyšla na Slovensku svadba cca 11 000 EUR pre 38 ľudí, svadba na zámku, s pomocou svadobnej agentúry. Ale je pravda, že sme im platili odvozy z letiska a na letisko, večer pred svadbou ešte privítací večer pre 14 ľudí, a niektorým aj ubytovanie. Viem tiež, že Slovensko je drahšie.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?