Proč je všechno letos tak drahe

Ahojte, Planujeme svatbu v září 23 a narazíme hned ze startu na rozpočet. Vím ze jsou svatby drahe, pokud je nechceme u nás na zahradě s vlastním jídlem, ale toto? Nechápu 😄 Fotografka si řekla o 28.000, make-up a vlasy okolo 12.000, šaty za 20 a už to jede. Tak jsem se chtěla zeptat jestli to vnímáte taky všechny takhle a nebo já mám proste smůlu na extrémně drahe dodavatele? 😀 Taky me zajímá, na kolik vás vychází catering? Popřípadě me zajímá jaký mate rozpočet na alkohol na člověka? Dekuju a držím palce s plánováním!
Odpovědět
Zdravím. Podle mě to chce hodně hledání, ale pro letošní rok lze najít určitě i levnější dodavatele 🙂 . Určitě to záleží také na lokalitě, ale ve svatebních skupinách na Facebooku běžně narážím na fotografy poskytující balíčky kolem cca 10 000 (a fotky krásné). Make up a vlasy mi taky přijde dost za 12, to bych nedala 😄 . Zkuste se třeba pozeptat v kadeřnictví, které běžně navštěvujete na účes, tam to mívají levnější, třeba jen o trochu dražší, než na ples. A po úhradu nákladů na cestu skoro nikdo nemá problém dojet. Já šaty předevčírem koupila za 5 000 (+1 000 spodnička), jsou nádherné, značkové, byly ve výprodeji jen proto, že jim minula nevěsta utrhla vlečku. S jídlem ještě nevím, já plánuju až na rok 2024, ale na našem místě pro letošní rok, se ceny za hosta pohybují kolem 2 000 - 2 500. Alkohol si budeme kupovat sami a počítáme jednu flašku na osobu +-. Když zaplatíme korkovné, tak nás jedna láhev v akci přijde třeba na 360 Kč, pokud ceny nějak neporostou, ale zrovna u toho alkoholu mi to tak nepřijde 🙂 .
Odpovědět
@kristoska Nevím, v jaké lokalitě hledáš, ale teda přijde mi to fakt hodně, nás stál minulý rok fotograf ani ne půlku (letos už samozřejmě taky zvýšil ceny, ale pořád je to zhruba polovina té tvé, a byl s námi od dopoledne až do večera), a účes (bez líčení) mě stál 1 000 i se zkouškou (od známé, která to má jako přivýdělek), což mi teda přišlo dost levné, takže určitě se dá sehnat kvalitní práce i za rozumnou cenu, když chvíli hledáš 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den nevim kde jste koukala na kadeřnice a vizážistky asi pro filmový hvězdy 😁,ale normálně se běžně cena pohybuje kolem 5000 (Vizážistka +kadeřnice) .Chce to opravdu jen hledat my budeme mít svatbu letos srpen 23 a kadeřnice mi vyjde na 1500kc😉 .Fotografove a DJ jsou opravdu drahé. Pokud nemáte známé vyjde to všechno dráž🫤 Mě bude líčit sestra je to kosmetička, fotografovat nás bude kamarád co občas fotí profi a o muziku se nám také postará kamarád 🙂.A místo hostiny bude raut se vším všudy a grilování. Byla jsem na spoustě svateb a už jsem i jednu měla a opravdu se dá na spoustě věcí ušetřit. Hlavně žádný stres nevěsto🤗
Odpovědět
Profilova fotka
Není to drahé, jen to stojí hodně peněz.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Fotograf nás vyšel myslím na 22 000 za celý den, fotil svatbu už kamarádce, takže jsme věděli kvalitu fotek i chování. Šaty jsem nakonec kupovala, půjčení ze salonů, kde nemají retro šaty, mi připadalo drahé. Navíc jsem byla požádána začátkem roku a termín byl v srpnu, takže výprodeje fuč. Stály něco přes 20 000. Zatím jsou ve skříni, kdyby sestra chodila do tanečních, pak možná zkusím prodej. Vizážistku i s účesem jsem měla za 5 000 + kilometry, byla v tom i zkouška.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristoska Asi opravdu záleží, my máme ceny stále stejné.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi záleží taky jak je člověk náročný. Já fotografa za 10tis u nás také neseženu (respektive takového, který umí zachytit krásně i momentky a byl by s námi celý den)- máme za 25tis. Ale vizážistku ověřenou mám za 3.500,- když beru jen pro sebe, česat mě bude kamarádka. Jsou to šílené částky, když se to posčítá. Ať vše vyjde podle plánu 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?