Je příspěvek na bydlení 700,- za 3 noci hodně?

Profilova fotka
Ahoj, myslíte, že příspěvek na dospělou osobu (děti neplatí) 700,- na ubytování 3 noci, 4 dny a lanovku je hodně? Je nám trochu nepříjemné vybírat takovou částku a z části tyto náklady i dotujeme, ale jen za lanovku dát 10. tis. je pro náš rozpočet opravdu moc. Děkuji za názory
Odpovědět
pokud chceš netradiční svatbu musíš počítat i s netradičními výdaji
Odpovědět
Jestli to dobře chápu, obřad je na vrcholu Sněžky? To je hezké :-) Já bych to spíše udělala tak, že bych napsala, kde je obřad a dopravu ať si zajistí/zaplatí sami. Třeba někdo bude chtít jít pěšky :-) Ale samozřejmě nevím, kolik stojí lanovka. Jinak 700 za takové služby není moc, spíše nevím, jak bych to podala. Protože představa, že mě někdo zve na svatbu a zároveň žádá o příspěvek...když se vdávala kamarádka, hradili jsme si ubytování sami, ale bylo to dobrovolné, kdo nechtěl přespat, tak mu ženich s nevěstou zaplatili taxi. Kdo chtěl přespat, hradil si pokoj sám. No rozhodně bych jim dala na výběr, zda jet lanovkou a zda chtějí zůstat 3 noci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ubytování hradit nemusíte. Stačí přidat www stránky na ubytování poblíž konání svatby nebo kde se lze dát ubytovat a kolik to stojí, s tím že dodáte. Že se můžou ubytovat tady.... Moje maminka si přeje zaplatit ubytování její rodině,tak se jim to bude platit a někteří budou spát u nás doma. Sestřenice za naši rodinku, jen čtyři lidi,dostala darem. Její švagr má penzion. Budu platit nebo spíš moje maminka bude platit ubytování 8 lidem a tři budou spát u nás. Budou mít jen dvě noci i se snídaní. Ale jinak já bych za lanovku nic nevybírala. Přibližný rozpočet naši svatby je 100 tis. (je tam cca 10tis. rezerva) Šetříme na čem se dá a když jsem včera slyšela kolik nás asi bude stát hostina,tak se asi přiblížíme 70tis. a dost se nám toho na darech vrátí,takže po nikom nic nechci.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych si s tim hlavu nedelala. Podle zasad etikety ubytovani hradit nikomu nemusite. Ver mi, ze ti, co vas uvidet, a byt s vami pri takovem vyjimecnem okamziku, chteji, radi onu castku zaplati. Navic jim davate vedet s velkym casovym predstihem, muzou si zacit setrit, pokud je to nad rozpocet. My ubytovani take nehradime a nesetkala jsem se s jedinou negativni reakci, naopak se vsichni moc tesi.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Já myslim, že svatba je hlavně o tom okamžiku.... ten si máte všichni užít, potkat se s rodinou atd. Nějaké nervy k tomu nepatří. A obzvláště zbytečné nervy. Když na to ty peníze nemáte, tak prostě nemějte tolik "A hostů" (to vyhraďte jen pro nejbližší). A tomu zbytku prostě normálně pošlete pozvánky, kde bude místo obřadu (je na nich, jestli si koupí lístek nebo dojdou pěšky.... já bych třeba šel pěšky a dolu jen jel) a místo oslavy + dovětek, že vy tam s rodinou 3 dny spíte a pokud chtějí tak, tak doporučujete www na ubytování. Popřípadě někoho (klidně kamarádku/z rodiny) jmenujte koordinátorkou a na tu tam dejte kontakt, že ubytování zajistí - a ta osoba jim dá třeba 2 různé možnosti s různejma cenama. Úplně easy a žádné nervy. A neni na tom nic neslušného. Upřímně musim říct, že mě naopak fakt štve, když mě někdo zve na svatbu a zajistí nějaké total-lowcost bydlení X lidí na pokoji. Člověka to staví do blbé situace, i když by si chtěl zaplatit lepší a pojmout to jinak, mohl by urazit hostitele.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?