Co berete jako zbytečnost vs na čem ušetřit??

Zobraz úvodní příspěvek
Za rok plánujeme svatbu, jsme z Moravskoslezskeho kraje (1300-1800kc/osoba) Rozpočet max 100 tis, nechce se mi dávat za 1 den tolik financí, ale zároveň přece jen první svatba, tak ať stojí za to. Co vám přišlo jako zbytečnost, kde ušetřit? Pohravam si s myšlenkou, že třeba nejsou nutné vyvazky, kytice pro mamky (poděkování / dárek dostanou), nebudou družičky, zasedací pořádek, různé ty cedule, drobné dárečky pro hosty, přímo Sladký bar (bude přece dort, koláčky s cukroví a pár zákusků). Naopak raději investují do kvalitního fotografa, a Dj/zívá hudba aby byla zábava. Dobré jídlo. Co myslíte?? Poraďte případně vyvedte z omylu. 😉
Odpovědět
1
2
Ja zazila svatbu byvale kolegyne, na ktere jsme si my hoste museli platit piti (nejenom alkohol, ale i vodu!). Krome toho tam bylo strasne MALO jidla, do dnes te svatbe rikam 'hladova svatba'. Podotykam ale, ze to bylo v Anglii, v Cesku by to byl trapas nechat hosty neco platit. Co se tyce nezbytnosti, na kterych se nevyplaci setrit; dle meho jsou to i snubni prstynky. Protoze co zustane ze svatby? Fotky (prip. video) a prstynky. Uz jsem zazila nekolik paru, ktere na nich chtely usetrit, tak koupili nejake levnejsi sunty a za par let jim prstynky zacaly flekatet, pripadne zacaly vypadavat kaminky a celkove nevypadaly jako neco, co vydrzi cely zivot. Znam nekolik paru, ktere si po par letech nechaly delat nove prstynky...Takze ja bych nesetrila na fotografovi a na prstyncich.
Odpovědět
@rusanna to je parádní nápad. Popujcovat si v rodine různé etazery (to má doma na Vánoce snad Každý) a prostě ty domácí sladké věci nakládat na to. Tácy, podnosy, etazer a je to. Určitě je super nápad aby sladké raději upekly mamky a babičky. Je to levnější, a hlavně chutnější. A raději dám penízky teticce z rodiny, než firmě, cukrárně... A přece jen domácí, je domácí. Byť to není exta designovka. Diky za tip!
Odpovědět
@megis7 když dáváte vysluzky jen těm co svatbu nejdou,... Dáváte i koláčky před? Komu?
Odpovědět
@jmn76 aha. Tak dávat koláčky a ještě vysluzky to je už zbytečně přežitek. Takže vysluzky skrtam, a když něco zbyde dostanou to do krabiček při odchodu.
Odpovědět
Holky a myslíte že je nesmysl kdybychom fakt vyvazky ani květiny pro mamky neměli? Prostě jen já kytku, manžel korzaz. Mamky / rodiče dostanou dárek. A květinových daru bude i tak dost. Na stůl chci pár vazicek s natrhanou levanduli a nazdar. Předkrm taky zbytečný.
Odpovědět
@werusca Asi záleží, jak to maminky mají.My tedy vyvázky nemáme, sami jsme je nikdy neměli rádi, když nám to někdo zapichoval do slavnostního oblečení. Kytičky pro maminky a babičku jsen také původně nechtěla, ale maminky se samy s nadšením zeptaly, zda kytičky také budou mít, tak jsem videla, že jim tím udělám radost a budou se cítit důležitě a objednala teda i pro ně.
Odpovědět
@werusca nedáváme koláčky před. Budeme mít na svatbě koláčky, sladký bar i klasické.. od každého trochu. A potom pár krabiček jak sem říkala pro řidiče, známé z dětství co nejdou na svatbu a sousedy od naproti a pro maminky do práce kolegům a tak. Možná rozdáme nějaké vína když zbydou. Ale máme pár lidí co tam budou spát takže co zbyde na jídlo tak se bude snídat. Jinak předkrm taky nemáme a kytičky mám pro maminky ale dárky jim nedáváme ani svědkům. Já dávala akorát svědkyni náramek když jsme žádala aby mi šla za svědkyni
Odpovědět
Profilova fotka
Napadlo mě na čem jsme my hodně ušetřili. Dělali jsme hostinu pozdní oběd, pak tanec, tombola a nějaká zábava a kolem 18-19 se nakrojil svatební dort, dala se káva a konec oficiální hostiny. Takže jsme ušetřili na nočním pití, večerním pohoštění atd.. večer stejně jelo dost lidí domu a pro zbytek jsme měli zamluveno místo v music baru kde jsme si šli zatancovat za své. A bylo to dobrý. A taky bych příště si nechala udělat nějaký jednodušší úzký prsten. Hlavně praktický Líbil se mi širší a nakonec prsteny nenosime, natékaji mi prsty a to jsem nedomyslela.
Odpovědět
@werusca babicky podle me mit kytky nemusi. Ale treba nase maminky by tezce nesly, kdyby nemely kytičky.
Odpovědět
Profilova fotka
@werusca U nás si myslím, že by taky maminkám bylo líto, kdyby je neměly, mají kytky rády. Babičky ne, jedna ze zdravotních důvodů na svatbě nebyla a druhá se ještě asi týden před akcí nebyla schopná vyjádřit, jestli vlastně přijde (že neví, jak to bude mít v práci), tak ta byla bez kytky. S nějakými spešl vývazky jsem se setkala až tady na fóru, do té doby jsem všude viděla jen ty klasické myrty s mašlí, takže co do nákladů skutečně mizivá položka - tam si myslím, že spíš než na rozpočtu záleží na tom, jak se to komu líbí, mě to třeba přijde jako takový hezký sjednocující prvek, někomu je to zas úplně fuk nebo mu vadí propichování oblečení, tak je nemá. Kvalitu svatby to taky nedělá.
Odpovědět
Profilova fotka
@werusca Naše maminky měly z kytek radost, asi by jim bylo líto, kdyby je nedostaly. Moje máma si kytku usušila a doteď ji má doma jako dekoraci. Ale bez vývazků se dá myslím obejít úplně v pohodě (stejně to všem pořád padá a pak se na to akorát na zemi dupe 🙂 ).
Odpovědět
@werusca Ja bych to resila primo s maminkama, komunikace je vzdycky zaklad uplne vseho. Ja se treba mamy a svedkyne ptala, jestli budou chtit na svatbu kytku, a nechtely ani jedna. Prijde jim to jako uplna zbytecnost.
Odpovědět
Článek se načítá
Nejlepší svatba, kde jsem byla kromě místa a hudby vlastně dost low-budget. 🙂 - Na svatbu jel každý po vlastní ose, nebyla tedy výzdoba aut ani žádná "doprava". To mi připadá jako zbytečnost celkově, pokud se pro nevěstu nejede do jejího rodného domu a to se dnes, když spolu snoubenci už bydlívají, moc nedělá. - Veškerá výzdoba byla DIY, většinou papírová, laděná do barvy svatby. Hodně pomohlo, že šlo o už tak krásné místo, takže jí nebylo potřeba moc. Vlastně byly na stole jen papírové vločky (zimní svatba), kartičky se zasedacím pořádkem, ubrousky a umělé růže, opět v barvě. - Konala se hostina polévka + jídlo (předkrm = zbytečnost) a poté byly k dispozici klasické obložené mísy řízečků, zákusků a ovoce. Zbytek si odnesli vytrvalci, kteří vytrvali do konce. - Nedávala se výslužka (zbytečnost). - Místo zákusku se hned po obědě krájel větší svatební dort. - Hostům se klasicky platilo pivo, víno a nealko. Platit tvrdý alkohol se dnes už taky moc nenosí. - Nebyly družičky ani družbové - jak už někdo řekl, kromě hezkých fotek mi to také připadá zbytečné. Nevěsta tam měla kamarádky, které rády pomohly, ale že by byly oficiální družičky, nějak sladěné, či tak, to ne. - Napadá mě, že se asi dá dost ušetřit, když svatba není venku a není tedy nutné dělat vyložené výzdobu. Nebo jen minimální. Hlavně mi ale připadalo, že tam novomanželé pozvali jen nejbližší lidi a rodinu. A to přispělo ke skvělé atmosféře, kdy byla dobrá zábava (postarala se svědkyně nevěsty a byl zde skvělý DJ) a hlavně i když nic nebylo honosné a nebyla to "instagramová" svatba, tak to bylo všem jedno a nikdo je nepomluvil. 🙂
Odpovědět
@bjelke93 takže úplně stejně jak to původně zamyslím já. Zbytečnost : Předkrm Družičky Doprava TAM Vysluzky. Když něco zbyde, tak se to rozdá... Vyvazky Květiny pro maminky, babičky, svědky.. Max 30-35osob včetně nás a fotografky.
Odpovědět
My budeme mít svatbu příští rok v létě, našli jsme si stodolu, budeme mít catering a pití si zařizujeme sami, sladký bar mám domluvený od kamarádky, s tím že nádobí jsem si našla u mamky, babičky a kamarádek - všechny mi ho chtějí ochotně půjčit, takže nemusím zbytečně nějaké etažéry, stojany kupovat. Koláčky i frgály se nabídla teta s babičkama, takže to máme taky určitě lepší, než platit cizí. Ohledně výzdoby - tu jsem jsem si nakoupila z aliexpressu a tady na beremku, a pohledala u babičky na půdě, koupenou výzdobu mám plánu pak posílat dále. Takže si myslím, že tím se vrátí investice, když ne celá tak aspoň něco 🙂 Já jsem celkem dekoratérka, takže na tu výzdobu se těším už od malička, veškeré nápisy, pozvánky a tiskoviny si vyrobím buď v práci (dělám v reklamce) nebo doma snoubenec vyřeže ze dřeva. 🙂 Tím, že to bereme jako den, který máme jednou za život a ještě jsme z vesnice budeme mít i výslužky aspoň malou krabičku, i vývazky - jednoduché pouze mašlička + myrta.. Co určitě mít nebudeme je nějaké vystoupení nebo show pro hosty, myslím, že se sami zabaví a budou rádi, že mají chvilku i pro sebe si jen povídat, než pořád nějaký program. Kytičky pro družičky mít budeme, kytice pro mamky taky, co ale považuju už za zbytečné jsou dorty - děkuji za dceru / syna, ty vynecháme 😄 A máme svatbu v kostele a přijde mi divné aby šly družičky jen tak naprázdno, chtěla jsem aby měly pouze květinové náramky, ale právě nevím, zda to nebude vypadat blbě, pokud některá máte zkušenost prosím sem s ní 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlinach hele co tak vidím na instagramu tak náramky maji družičky co vedou třeba psa
Odpovědět
@pavlinach akorat jsem byla na svatbe kamaradky, take to mela v kostele a vsechny druzicky, vcetne me jako svedkyne jsme mely naramky a bylo to i tak moc pekne a prakticke 😊 Pri obradu jsem drzela neveste kytici, takze by mi ma docela prekazela. Naramek byl proto ideal. Mozna bych zvazila i toto. Svedkyne/druzicky s naramkem budou mit volne ruce, kdyby bylo s necim potreba pomoci😉
Odpovědět
@pavlinach Ahoj, já jsem byla za svědkyni kamarádce a měla jsem právě pouze náramek a za mě super, určitě další volné ruce se vždy hodí ... 🙂 🙂
Odpovědět
Ono vždy záleží, co člověk preferuje. Za mě by se nemělo šetřit na místě, jídle, fotografovi a hudbě- ať už v podobě živé hudby nebo DJ. Pokud si někdo hodně potrpí na videu, tak i kameraman. Pak také oblečení novomanželů - není nic horšího než laciný lesklý hadr aliexpress nebo když už teda nevěsta má kvalitnější šaty a chlap oblek od vietnamců nebo kvalita c&a a podobně 😅 K místu by měla být i pěkná výzdoba, podle stylu svatby, ale na té se da hodne ušetřit pokud ji člověk dělá sám. Za mě jsou zbytečnosti různé vyslužky (ze svatby jsem přecpaná, že prostě nechci vidět další koláček), strašně bojuji s tím, ze nechci jezdit a rozvážet pozvánky s koláčky, přijde mi to trapné a zbytečné 😅, různé blbůstky, které nikdo nechce -mýdlička, placky, magnetky a pod. Největší bizár co jsem viděla byly kapesníčky na slzy štěstí. Wtf... Také mi jako zbytečnost přijde voda s ibalginem - ale v tom vidi i ekologický problém ohledně plastů. Mně se nelíbí ani spousta tradic -rozbíjení talíře, společně jíst polívku,... 😅 Zbytečný mi přijde i fotokoutek, ale to je zrovna věc, kde jdou levně sehnat/vyrobit rekvizity Družičky jsou na pováženou, nutit holky do stejných šatů. Můžete mít "družičky" i bez toho, aby byly oficiálně družičky. Ušetřit se dá i na pozdějším obřadu a vynechání hostiny, kde se může stat, ze polovina nesni svičkovou se šesti nebo ji sní s tim, ze přeci nenecha a pak půl svatby skuhrá nad plným břichem. Ušetřit se dá i na tom, ze bude vše na jednom místě, odpadne prejiždění a výzdoba aut 🙂 Pokud má člověk známé, co mu třeba napečou, budou fotit, je to super 🙂 Já si budu dělat vyzdobu a veškeré pozvánky, cedulky a tak, takže když je clovek šikovný nebo ma šikovnou kamarádku, tak se dá ušetřit i na tom.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?