POMOC! Catering dělá problémy, co mám dělat?

Ahoj, potřebuju radu od zkušenějších nebo nápad, jak to řešit. Svatba je teď v sobotu, pro 40 lidí (7 dětí). Oběd, raut a veškerou obsluhu nám zajišťuje místní reastaurace. Jídlo od nich je výborné a nádherné. Nealko nám dodá restaurace, veškerý alkohol (kromě piva) si zajišťujeme sami. Shodou náhod jsem se dozvěděla od nevěst, co měly u nich tento rok svatbu, že na konci se na účtu objevují částky za pronájem skla (za donesený alkohol), rozbité nádobí které hosté nerozbili apod., pro představu šlo v jednom případě i o 12 tis. Také jim naúčtovali kopy nealka, které se ani spotřebovat nemohly. Mimoto prý byla majitelka restaurace na ně vyloženě agresivní během jejich svatebního dne. Kalkulace jídla ze strany restaurace nás přišla na 33 tis., víme také, kolik stojí jednotlivé nealkoholické nápoje (džbánek vody, džbánek džusu apod.). Mou snahou je na nealko dát restauraci strop, abychom nedopadli stejně. Tento strop jsme určili částkou 5.000 Kč - této by se dosáhlo za předpokladu, že by každý svatebčan včetně mimin vypil 2l drahého džusu. Paní mi na to odpověděla, že 5 tis. asi stačit nebude a že ať počítám celkově s částkou za catering do 50tis. Kč. Když jsem se ptala, jestli jsou ještě nějaké další náklady, mlží a nechce odpovědět, vždy v mailu odpoví pouze na ostatní dotazy. Já samozřejmě vím, že lidem pak bez varování naúčtuje věci, o kterých jim předtím vůbec neřekla a pěkně mě to vytáčí. Já rozumím tomu, že nealko něco stojí, práce s přineseným alkoholem něco stojí, ale tady to vypadá, že si na tom chtějí vzít 50.000 - 33.000 = 17.000 Kč za nealko a práci, kterou budou mít s naléváním našeho alkoholu. V posledním mailu jsem paní znovu žádala, ať odpoví na otázku, jestli se platí nějaké takové náklady jako je pronájem skla a jaké další náklady mohou vzniknout. Dále po ní chci, aby buď akceptovala 5 tis. za nealko (nemáme v tom ale kafe apod.), nebo vysvětlila, proč by měla být tato částka větší. Bojím se, že mi zničí svatební den hádkou, že ošidí jídlo, nebo ho zkrátka bude málo apod. Protože na ně v mailu asi už poměrně dost tlačím, bojím se, aby mi neřekli, že mi teda catering dělat nebudou. Co bych dělala? Řešili jste někdo něco takového? Jsme z toho úplně zoufalá, nemůžu ani jíst :(.
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli jste to ještě neudělali, sepiště smlouvu, příp.ty si udělej objednávku kde bude co a za kolik objednáváš, co je v ceně a trvej na jejím potvrzení. Pokud bys chtěla, pošlu ti zítra z práce formulář, který používám na objednávky pro firmu já:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pět dní před svatbou tohle asi moc nevyřešíte. Vždy je velmi důležité hledat reference a nebo se zeptat třeba i zde. Každopádně tohle vše by mělo být obsaženo ve smlouvě. I ten strop 5 tis na nápoje (který se dá v případě potřeby na místě navýšit) , nebo vyčíslení případných dalších nákladů, které mohou vzniknout. Emaily Vám moc nepomůžou. Trvejte na jasně specifikované smlouvě kdy, co, jak a za kolik. Přeji pěknou svatbu a hlavně ať vše proběhne bez problémů.
Odpovědět
@weruberu Ahoj, to bys byla moc hodná :). Já se toho právě snažím docílit, ale nedaří se mi to a bojím se, že zkrátka řeknou, že tohle neakceptují a nazdar. Raut také nemáme přesně určený kolik čeho bude kusů, chtěli jsme to nechat na nich (mají ty rauty fakt nádherné a pestré) a bojím se, že když je takto omezím, že tam pak toho jídla bude málo. Nedaří se mi ji donutit ani k potvrzení jediné částky, tak nevím. Bojím se, že do soboty už moc času nemám. Díky ale za odpověď, určitě to nějak zkusím.
Odpovědět
Profilova fotka
@ninaleo to právě není úplně dobré znamení, jakmile mi v práci nechce dodavatel potvrdit objednávku tak je za tím nějaký průšvih a zboží bych od něj nevzala, protože v případě reklamace nemám nic v ruce-a platí to, co je na papíře. Zítra pošlu a trvej na tom ať ti to pak podepíše, orazítkuje a nascanuje zpět.Držím palce :-)
Odpovědět
@weruberu Díky za rady. Hlavně jsem to celé měla řešit dřív. V okamžiku, kdy jsem jim ještě mohla říct, že buď se domluvíme, nebo půjdem jinam.
Odpovědět
Profilova fotka
Mail je také jako kdyby to bylo na papíře. Pokud není možné domluvit se na podepsání smlouvy, poslala bych objednávku, kde bych sepsala vše, co bylo objednáno, a stanovila strop pro nealko (s tím, že tento strop může navýšit na místě navýšit ženich nebo nevěsta). Dále bych požadovala vyčíslení korkovného konrkétní částkou (to je onen pronájem skla a práce spojená s rozléváním, stanovuje se jako částka za rozlitou láhev vlastního alkoholu) s douškou, že pokud nebude potvrzena objednávka a stanoveno korkovného, nebudu platit nic nad rámec objednaného. I po obdržení faktury ji můžeš reklamovat a odmítnout neobjednané zboží nebo služby. Prostě zaplatíš to, co sis objednala, a nic víc. Klidně bych paní i napsala, že 50 tisíc za hostinu si prostě dovolit nemůžete, že tyto peníze nemáte, že na nápoje počítáte s částkou 5 tisíc, a pokud předem ví, že nebude stačit, musíte se pokusit stáhnout rozpočet někde jinde. Bohužel, někteří neseriozní podnikatelé opravdu věří, že svatby jsou bezedná studna... Ale takhle těsně před svatbou je to hodně nepříjemná situace :-(
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?