Kytky v lednici. Škodí jim to?

Profilova fotka
škodí kytkám - konkrétně orchidejím - pobyt v ledničce? Já myslím, že ano. Sestra mi zajišťuje dort a na něj i květy orchidejí. Dort peče známá, kytky koupí ségra v květinářství tam, kde bydlí - tak 5 květů. Toto jí prý řekli v kvtinářství: "A do tech ampulek se to pak nedava, protoze jakmile se ty kvety podchladi v lednici na tom dortu, tak se pry nezmeni aspon 14 dni. Aspon tak mi to pani rekla" Poradí někdo?
Odpovědět
ja som citala, ze orchidejky su jedovate ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jde o to, jaké orchideje tam chceš dávat - jestli chceš Phalenopsis, tak tomu chlad vadí, ale pokud budete dávat např. Dendrobium nebo Cymbidium, tak to se normálně skladuje v chlaďáku v květinářstvích. Kdyžtak si ty obrázky orchidejí najdi na netu, abys viděla, na jakých jste se domlouvaly ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
takovou tu klasiku... ono se toho dává do kytek víc? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.beremese.cz/album/view.php... toto přesně by to mělo být.
Odpovědět
orchideje jsou jedovate, vsechny? Ja je budu mit na dortu taky... a taky budeme davat dort do lednice, hmmm
Odpovědět
kamikadze, neboj, neotravite sa :-D aspon my sme to prezili :-N ale je fakt, ze nazdobenu tortu sme v chladnicke nemali, tak neviem co to s kvetmi urobi
Odpovědět
teoreticky se dort da do lednice po hostine, krajet se bude az vecer pri zacatku rautu, tak to uz se muze odzdobit a dat se tam bez kytek
Odpovědět
Profilova fotka
laala - to je Cymbidium - to se normálně v chladu nechává. Já myslím, že by to nemělo nic udělat. A taky bych se o otravu nebála - já jsme jedla (teda odzdobený :-D ) květinový dort, byly tam orchideje taky a jsem tu. Pokud se ale bojíš, tak se v květinářství domluv, aby vám začistili stopky zelenou páskou, aby stonky nepřišli s potravinou do styku.
Odpovědět
laala proč ses nezeptala mě? My to tak měli. Dort byl v lednici i s orchidejema, ale ty měly právě omotané stopky zelenou páskou, pod kterou byla vatička nacucaná vodou, aby ty květy vydržely. Ale ony vydrží. měla jsem je ještě doma týden v misce s vodou, poté, co jsem je vytáhla z dortu.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se připojuji k diskuzi, ten dort je obrázku jsem na svatbě měla já a neotrávili jsme se :-D I kytku do vlasů jsem přes noc měla v ledničce ve vodě a vydržela krásně celý den. Tak se toho nebojte. Jak jsou na tom jiné druhy orchidek ale nevím. V dortu jsem je napíchané neměla, byly tam jen volně položené.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?