Kolik svatebnich kolacku do vysluzky? Praha

24. srp 202020

Líbí se mi to

Mam takovy trochu hloupy dotaz, ale vubec netusim, kolik se v Praze dava do vysluzky svatebnich kolacku...
Nejsem mistni a u nas se bezne pred svatbou rozvazi svatebni oznameni spolecne s kolacky. Jenze u nas se delaji kolace cca 8-10cm v prumeru, takze jsou o dost vetsi. Dava se jich tak 10 na tacek v celofanu...
Poradite mi, kolik byste tak dali tech mrnavych prazskych? 20?

• @lacikam_komarom  Obávám se, že něco jako "Pražské výslužky" neexistuje. Vládne tu lidová tvořivost, původ snoubenců a vliv rodiny, že dřív to tak bylo a sluší se to a tak🙂.

My je neměli vůbec, ani před ani po. Ale sladkého jsme měli hodně a na svatbě se nesnědlo, tak si při odchodu každý nabral do krabičky něco sladkého na snídani. To samé teď u kamarádů.

Jinak co jsem byla na svatbách a byly tam výslužky, tak cca 15 - 25 kusů, podle velikosti - koláčky, cukroví a i dortíky pro svatební hosty, ale třeba pro členy rodiny i celé plné krabice. Každý jaké měl možnosti a nebo jak chtěl.
    Za mě pokud dáš 20 -25ks těch mini koláčku, mělo by to být ok.

• @lacikam_komarom  tak aby dobre bolo 🙂 je to podla mna na tebe, vsak ak aj mate vacsie kolaciky, vies isto odhadnut napr. podobny pomer (nie poctu, ale celkovo mnozstva/masy kolaca ci?

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat

Líbí se mi to

Napiš zprávu

Komu

Napiš, proč příspěvek nepatří na fórum.

Upravit komentář

Upravit diskusi

Opravdu chceš smazat komentář?

Doporučení dodavatelé
    Vlčnovské vdolečky jsou tradiční ručně dělané slovácké výrobky kulatého tvaru z jemného máslového převalovaného těsta.http://www.vlcnovske-vdolecky.cz
    Svatební zakázky včetně výslužek, makronky, minidezerty...Doručení Českolipsko, Mladá Boleslav, Litoměřice, Liberecko, Rumburk, Děčín, Praha a okolí
    Svatební vína s vlastní etiketou