Kolik svatebnich kolacku do vysluzky? Praha

Profilova fotka
Mam takovy trochu hloupy dotaz, ale vubec netusim, kolik se v Praze dava do vysluzky svatebnich kolacku... Nejsem mistni a u nas se bezne pred svatbou rozvazi svatebni oznameni spolecne s kolacky. Jenze u nas se delaji kolace cca 8-10cm v prumeru, takze jsou o dost vetsi. Dava se jich tak 10 na tacek v celofanu... Poradite mi, kolik byste tak dali tech mrnavych prazskych? 20?
Odpovědět
@lacikam_komarom Obávám se, že něco jako "Pražské výslužky" neexistuje. Vládne tu lidová tvořivost, původ snoubenců a vliv rodiny, že dřív to tak bylo a sluší se to a tak🙂. My je neměli vůbec, ani před ani po. Ale sladkého jsme měli hodně a na svatbě se nesnědlo, tak si při odchodu každý nabral do krabičky něco sladkého na snídani. To samé teď u kamarádů. Jinak co jsem byla na svatbách a byly tam výslužky, tak cca 15 - 25 kusů, podle velikosti - koláčky, cukroví a i dortíky pro svatební hosty, ale třeba pro členy rodiny i celé plné krabice. Každý jaké měl možnosti a nebo jak chtěl. Za mě pokud dáš 20 -25ks těch mini koláčku, mělo by to být ok.
Odpovědět
@lacikam_komarom tak aby dobre bolo 🙂 je to podla mna na tebe, vsak ak aj mate vacsie kolaciky, vies isto odhadnut napr. podobny pomer (nie poctu, ale celkovo mnozstva/masy kolaca ci?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?