Svědkyně - svatební dar

Ahoj, mám takový menší dotaz. Moje nejlepší kamarádka a zároveň svědkyně v jedné osobě mi zařídila krásnou rozlučku a bude mě na svatbu i česat. Včera se mě zeptala, co si od ní představuji jako svatební dar. Napsala jsem jako píši všem, že spíše chceme finanční dary a v tu chvíli se do mě pustila, že už přece pro nás zařídila dost. Tak teď nevím. Vždycky jsem předpokládala, že nějak svědkyně je od toho, že má nevěstě pomáhat s přípravou a svatební dar je věcí druhou. O peníze mi nejde mimochodem, klidně to bez těch jejích zvládnu. Zachovala jsem se špatně? Měla jsem jí rovnou říct, že po ní nic chtít nebudeme? Děkuji předem za odpovědi...
Odpovědět
Profilova fotka
No, na jednu stranu si myslím, že jsi jí měla říct, že po ní už nic nechceš, nemyslím si, že je automatické, že svědkyně zařizuje věci na svatbu, rozlučku i česání, a já bych to třeba brala jako dar od ní. Ale na stranu druhou se tě v tom případě neměla ptát, to je prostě hloupost - měla ti rovnou říct: Heleď, co kdybys to česání měla ode mě jako svatební dar? Když už to chtěla tak slyšet... :-| To je jak když by se ženská zeptala, jestli jí nějaké oblečení sluší a pak by se rozčilovala, že jí dotyčný řekl, že ne... No, takže bych to viděla, že je vina tak trochu na obou stranách.
Odpovědět
@aaime já bych asi taky řekla, že už toho pro mě dělá dost a že to beru jako svatební dar. Manželova sestra pro nás dělala svatební dort a taky jsme tak byli domluvení, že už nám nebudou nic dávat.. stejně tak, když jsem fotila kamarádce svatbu, rovnou jsem ji řekla, že to ode mě má jako dar a už jsem jim dala jen drobnost. Nevím teda, proč se tě ptala, když už to takhle cítila, myslím, že tam prostě proběhlo nějaké nedorozumění, jestli jste dobré kamarádky, tak si to vyrikate. Řekni jí, že jsi to česání brala jako dar,ale že když se tě zeptala, tak jsi řekla to co ostatním, ale že od ní už nic neočekávas, že toho pro tebe udělala už dost.. to bude dobrý!:)
Odpovědět
Tak ono po ni nic chtít nemůžete tak jako tak, svatební dar není povinnost ani nic vymahatelneho. Souhlasím s tím, že pokud te bude zadat o cesat a líčit (rozlucku bych do toho nemichala), tak bych ji rovnou napsala, ze chcete peníze, ale ona at to vůbec neřeší, když tě bude takhle připravovat. Její reakce je přehnaná, to ano, ale nesouhlasím s tím, ze všechno co pro tebe dělá je automatické a dar neco dalsiho, co ti musi dat. Ja třeba mám kamarádku, která úžasně peče a jako dar od ni budu mít dort. Stejně jako ty díky ni usetrim a vím, ze to bude skvělý.
Odpovědět
Profilova fotka
Svědkyně není od toho, že má pomáhat nevěstě s přípravou, to pozor! Myslím, že to je takový obecný nešvar na beremku, kde občas nevěsty berou svoji svatbu jako středobod vesmíru, ale jedinou rolí svědkyně ve skutečnosti je být tam ten den s tebou a pak se podepsat. Tečka. Všechno ostatní dělají dobrovolně (nebo někdy z donucení) a navíc, vůbec to není samozřejmost. Ve vašem případě vzniklo asi trochu nedorozumění, protože ona se zeptala a ty jsi automaticky odpověděla. Tak jí to vysvětli, že to bylo fakt "automatické", žes jí napsala to, co všem ostatním, aniž by ti to docvaklo, ale že si vážíš toho všeho, co pro tebe udělala a udělá a že pokud ti chce opravdu něco dát, tak bys byla ráda za nějakou drobnost, která ti bude připomínat, že ten den stála po tvém boku... To dáte, jste velký holky, dobrý kamarádky, i když teď asi obě trochu ve stresu. Nemá cenu si to všechno takovými nedorozuměními kazit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja teda pocitam s tim, ze jako svedkyne budu kamaradce k ruce nejen na svatbe, ale i pred - pri pripravach. A taky samozrejme od nas dostane svatebni dar. O tomhle by me teda nenapadlo ani premyslet. A kdybych unela cesat nebo licit, tak ji klidne nalicim a nic za to nebudu chtit. Panoboze vzdyt je to blizka kamaradka. Asi meco jineho je pokud je to blizka kamardka a nebo kamardka (spis znama, ne tak dobra). Tam treba ano
Odpovědět
Profilova fotka
@iviiiii Tak jasný, z pohledu svědkyně se samozřejmě budu snažit být k ruce, pomáhat, ve všem vyjít vstříc a též novomanželům něco dát. Ale z té druhé strany, ze strany nevěsty, by mě fakt nenapadlo to od někoho vyžadovat, že přece všechno výše zmíněné je samozřejmost.
Odpovědět
Profilova fotka
Já nevím, proč se teda kamarádka ptala, když spustila takovouhle reakci :-| taky bych jí normálně napsala, že to česání si považovala jako dar, ale když se tě zeptala, tak sis myslela, že teda ještě chce něco přispět, ale, že se nic neděje, že jí moc děkuješ za vše :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem dostala od svědkyně polovinu platby za svatební šaty. Organizuje mi sama rozlučku..nedovolila bych si po ní už chtít nic dalšího, i takhle toho dělá hodně. Tohle je trapný cucat další věci. Já jsem ráda, že tam bude s náma a prachy od ní nechci. Dám jí dárek, sadu jejích oblíbených vůní.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?