Je třeba psát, že chceme peníze?

Zdravím, plánujeme svatbu, která se bude konat za 3 měsíce. Chceme již zasílat oznámení, ale nevíme si rady, zda poslat i kartičku, že nechceme dary, ale penízky. Musíme si o peníze psát (moc se mi to nelibi), nebo v dnešní době už nikdo nepočítá, že by kupoval dar, pokud si o ně novomanželé vyloženě nenapíšou? Děkuji
Odpovědět
Já jsem nevymyslela žádný způsob, jak to napsat tak, aby to nepůsobilo nemístně, tak jsme nic takového nepsali, a i tak víceméně všichni hosté darovali peníze.
Odpovědět
Profilova fotka
Me prislo hloupe neco takoveho psat, takze nic takoveho jsem nedelala a nedostali jsme zadne nevyzadane dary 🙂 a za posledni 2 roky jsem byla asi na 4 svatbach a pouze na jedne davali do infa, ze radsi penize nez dar a stejne na zadne svatbe nedostali zadne nechtene dary 🙂 tak bych rekla, ze je to dnes uz takova samozrejmost 🙂
Odpovědět
My to napsali uplne narovinu: Ze vsechno potrebne mame, ale ze ocenime penize. V mym okoli je uplne bezny, ze lidi vi, ze svatba je draha sranda a novomanzele nejvic oceni obalku, navic uz maji zarizene domacnosti a tak nic vecneho nepotrebujou (a radoby vtipne cetky neoceni.) Uz jsem se v zivote naucila vse specifikovat rovnou a dostatecne predem, nez pak mit mrzeni z toho, ze lidi nejsou telepati. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@verpec My jsme se snažili být taktní, tak jsme lidem napsali, že největším dárkem je pro nás jejich přítomnost na svatbě, ale kdyby nám přece jen chtěli ještě něco věnovat, že nás potěší finanční příspěvek. 🙂 Radši jsem nechtěla nic nechávat náhodě, protože o věcné dary jsme opravdu nestáli...
Odpovědět
Ja som pisala, ze vsetko mame a ak nam predsalen nieco chcu dat, tak staci drobnost do obalky.
Odpovědět
Profilova fotka
Já napsala ze nechceme nic... No asi su divná... Všichni stejně donesli peníze... Ale chtít po nich dary jakýkoliv mi přijde hodně sprostý
Odpovědět
Ať napíšete cokoliv rádoby vtipného působí to spíš trapně než vtipně. Dnešní trend dát peníze je pro drtivou většinu hostů nejpohodlnější a nakonec i nejlevnější řešení, za cca 2tis. nic kloudného stejně nekoupím. Pokud někdo přece jenom donese třeba i nepotřebnou věc, tak se to dá s klidem přehlédnou, poděkovat a neřešit.
Odpovědět
Profilova fotka
Snad na všech svatbách, kde jsem byla jako host, to psali, bez snah o nějakou rádoby vtipnost, zkrátka jen že pokud je bude chtít někdo obdarovat, tak ocení finanční příspěvek. Trapné mi to nepřišlo, však něčím obdarovat novomanžele je běžným zvykem. Ale na druhou stranu, pokud to tam nenapíšete, tak vám lidi ty peníze donesou taky - a pokud někdo bude toužit vám dát nějaký supervtipný dar typu sousoší s jelenem, tak vám jej donese, i kdybyste tam tu výzvu "chceme jenom peníze" měli (taky osobní zkušenost, naštěstí ne z vlastní svatby). Takže já bych přímo k oznámení nedávala nic a předpokládám, že budete před svatbou posílat nějaké bližší instrukce, tak tam třeba můžeš dát krátký odstaveček na téma dary. Nebo to zodpovědět, jen kdyby se někdo pídil.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?