Svatební cesta Kapverdy - pas na staré jméno?

Profilova fotka
Krásný pátek všem, ráda bych se zeptala, jak je to s pasem. Psala jsem na český konzulát a ambasádu v Německu a dostala jsem odlišné odpovědi :( V současnou chvíli nemám pas, ale plánuji si ho nechat nyní vystavit na mé stávající svobodné příjmení s tím, že ho tedy použiju jen na svatební cestu. Pas tedy bude mít platnost, ale v září (6 dnů před odletem) se budu vdávat za mého rozmilého a tudíž bude mít pas platnost jen 3 měsíce (kvůli změně příjmení), ale Kapverdy vyžadují platnost pasu dalších 6 měsíců. Řešila jste některá tento problém? Věřím, že ano, ale zajímalo by mě, jestli některá takto cestovala právě do Kapverd. Děkuji za rady!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Na cestovní smlouvu si nechte napsat staré jméno, leťte se starým pasem a nikde neříkejte, že jste vdaná. Jediná varianta asi
Odpovědět
Profilova fotka
Byli jsme týden po svatbě. Jediné co jsme museli bylo ve smlouvě z cestovky mé staré jméno. Pokud už budete mít k dispozici oddací list, okopírujte sebou, delegátka vám zařídí nějakou prima večeři nebo dárek od hotelu :)
Odpovědět
Neletěli jsme do Kapverd, ale do Egypta. Platí tam stejné pravidlo. Letěla jsem na své staré jméno, měla jsem ho i ve smlouvě. To, že pas platí pouze 3 měsíce po sňatku nikdo v zahraničí nikde nezjistí. Pro ně je směrodatné to co máte napsané v pase :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Dobrý den, momentálně řeším stejný problém. Můžu se zeptat jak to dopadlo? Mám svůj pas platný do 2025, ale odlétáme 5 dní bez víkendu 3 dny po svatbě a ani rychlopas tím pádem nestihnu vyřídit. Mám strach, že mě nepustí a dovolená propadne, když přijdou na to, že jsem vdaná.
Odpovědět
@danuschkast Dobrý den, momentálně řeším stejný problém. Můžu se zeptat jak to dopadlo? Mám svůj pas platný do 2025, ale odlétáme 5 dní bez víkendu 3 dny po svatbě a ani rychlopas tím pádem nestihnu vyřídit. Mám strach, že mě nepustí a dovolená propadne, když přijdou na to, že jsem vdaná.
Odpovědět
Profilova fotka
@veronika_sevcikova jak by na to přišli?🙂 Jela jsem na starý, nikdo se na nic neptal. Nikam jinam už jsem s ním nejela🙂
Odpovědět
@danuschkast Byli jsme v cestovce a paní nám říkala, že nemůžeme jet, když nebudu mít po 3 měsících platný pas a při kontrole si to prý někde můžou zjistit, ale stále nevím jak ani kde. 🤔 . Jestli z matriky se to připíše k rodnému číslu a tam budu vedena s novým příjmením?
Odpovědět
Profilova fotka
@veronika_sevcikova my letíme za 10 dní na Zanzibar, kde mají tu samou podmínku, a v cestovce mi říkali, že bez problému - když budu mít smlouvu na staré jméno a starý pas má platnost delší než těch 6 měsíců, tak že si s tím nemám dělat hlavu 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Jed na pas a neřeš to - mysli ale na to ze letenka musí být na staré jméno !!!!! Jinak to nepustí ani do letadla 😁 a ještě prijedes o peníze za letenku
Odpovědět
Dobrý den, řešíme něco podobného. V pátek odlítáme na Kapverdy, vše je na staré jméno, krom očkování na covid (to se přepsalo automaticky), nechali jsme si tedy po radě z ministerstva přeložit oddací list. Ale teď mi z cestovky napsali, že můj pas po svatbě platí pouze 3 měsíce a na Kapverdy musí platit 6 měsíců a že si mám zařídit rychlopas. Ale to mi nebude sedět letenka, víza, pojištění... dokážete prosím poradit?
Odpovědět
Profilova fotka
Bohužel se v tom nějak víc nevyznám, nevím, jaký je nejlepší postup...ale já osobně bych si rychlopas nedelala
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?