Něco speciálního?

Ahoj holky, chtěla jsem vás poprosit o vaše nápady. Chtěli bychom na svatební cestu příští rok. Kvůli tomu, že už by mohlo být na cestě miminko, možná bychom se vydali na předsvatební cestu leden únor a nebo případně po svatbě v květnu... ještě uvidíme. Každopádně bychom s partnerem rádi vyrazili na zajímavé místo. Nechceme někam kam většina lidí jezdí, nemyslíme tím, že se cítíme být zajímaví a proto chceme na Antarktidu. :D Spíš něco co bude naše a víme, že s dětmi se tam bohužel nedostaneme. Milujeme hory, bystřiny, jezera, moře. Nemáme rádi velká horka. Rádi chodíme, milujeme klid a upřímně se nám vždy nejvíc líbí v zemích u lidí, kteří moc peněz nemají, ale o to více jsou srdeční a přátelští. Na druhou stranu u mě s přibývajícím věkem stoupá pud sebezáchovy, takže některá místa kde hrozí vyloženě ohrožení života mě netáhnou. :) Máte někdo tip na takové místo? Chtěli bychom mimo Evropu, vše si zajistíme sami, tzn. myslím že i levně oproti CK, tzn. finančně limitováni asi nejsme (tedy kromě Zélandu, to je jiná cenová kategorie :D). Jako tip mě napadá třeba Barma. O čem zajímavém jste slyšeli vy? Moc vám děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja osobne bych jela na Kubu, dokud je to jeste ta “stara” Kuba. Myslim, ze se brzo zmeni, co se otevrela.
Odpovědět
My máme podobnou představu o dovolené a na svatební cestě jsme byli na Azorských ostrovech. Moc doporučuju, bylo to skvělý :)
Odpovědět
Profilova fotka
Také doporučuju Kubu, i když podívala bych se, jestli je tam ještě Zika, pokud je na cestě miminko. Zatím je to stará Kuba, i když se mění, lidé jsou chudí, ale velmi přátelští a ochotní, vše se dá zařídit na místě vč. ubytování a cestování a co se standartu ubytování týče, je překvapivě vysoký. Žádní brouci, hmyz, špína... Příroda je tam opravdu nádherná, v zimě příjemných 25°. Ale rozhodně nejezděte do hotelu, ale na vlastní pěst a ubytko u místních.
Odpovědět
Profilova fotka
Azorské ostrovy, byli jsme tam v červnu a bylo to perfektní :)
Odpovědět
Profilova fotka
podle toho co popisujes tak Novy Zeland by se vam urcite libil, tam je to pecka. Nebo za nas bych jeste doporucila Vietnam, tam se nam moc libilo,super jidlo,priroda,da se i k mori a do hor do Sapy.
Odpovědět
Barma byla úžasná. Byli jsme tam na vlastní pěst před dvěma lety v listopadu a můžu jen a jen doporučit.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já evidentně přijdu s tipem naprosto mimo ostatní příspěvky 😄, ale já doporučuji Albánii. Byla jsem tam v roce 2011, kdy tam ještě příliš turistů nejezdilo. Teď už to sice úplně neplatí, ale i tak si myslím, že to nebude taková hrůza. Místní srdeční obyvatelé, nádherná příroda, hory i moře (dokonce dvě 😊), to všechno tam je. Ohrožení jsme se rozhodně necítili. Naopak. Země je to krásná, na mě osobně nesmírně zapůsobila a nejde zatím o "profláklou" destinaci kam jezdí každý.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam teda projetou jenom Evropu, to bych doporucila Rumunsko, a na svatebni cestu letime na Lofoty. Ale kamarad byl v zime v Jordansku a asi to byla pecka :)
Odpovědět
Díky za skvělé tipy, je vidět, že jsme podobně orientované, protoze jsme byli s přítelem na Madeiře, která je charakterem podobná Azorům, prostě ráj na zemi. V Albánii jsme byli před třemi lety vlakem, úžasné jak píšeš a ve Vietnamu jsme byli též - velice milí usměvaví lidé. O Jordánsku jsem také slyšela chválu od kamarádky. ;) Píšu si tedy zatím Kubu a Zéland, máte ještě nějaký nápad. Děkuji ;)
Odpovědět
Zéland doporučuji, je opravdu úžasný. Pro inspiraci na treky můžeš kouknout na http://horama.cz/horama-pesky/novy-ze.... Taky máme nejraději hory a příroda je tam opravdu nezapomenutelná. :-)
Odpovědět
@travelistka Ahoj, my jsme byli na Kubě letos a vůbec se nám nelíbilo, už bych tam nikdy nejela. Jezdíme na vlastní pěst a všechno si vždycky zařízujeme sami a na Kubě popravdě vůbec nic nefungovalo. Cítili jsme se tam jako chodíci bankomaty, okradli nás na ulici a tak bych mohla pokračovat :-(. Potkali jsme samozřejmě i milé lidi a máme i pár hezkých zážitků, nicméně těch negativních bylo tolik, že všechny ostatní překryly. Paradoxně to bylo naše nejdražší dovolená, ale poměr cena/výkon byl opravdu tristní. Na Kubu už ani zadarmo :-D Jinak nám se moc líbilo v Malajsii! Krásná země, velm příjemní lidé, cenově super a nádherná příroda - Cameron Highlands můžu opravdu doporučit. A Kuala Lumpur je úžasné město, spojuje tradici a historii i moderní dobu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@susieanne ahoj, my mame v planu jet v zime na Kubu, ale tvuj komentar me docela vystrasil...myslis ze bychom mohli o tom pokecat? Idealne asi ve zprave...
Odpovědět
Článek se načítá
@veruko24 jasně, napiš mi, odpovim na to, co te zajima. Ale v klidu, znám spoustu lidi, kterým se na Kubě moc líbilo, možná jsme jenom smolari anebo rozmazleni Asii :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?