Evropská města - kam stojí za to se podívat?

Ahoj, začínáme přemýšlet o svatební cestě. Chtěli bychom vyrazit přibližně na týden do nějakého evropského města. Zajímaly by mě jakékoliv tipy, kde jste byli, případně co tam stojí za vidění. My uvažujeme například o Krakově. Děkuji. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Nám se moc líbilo v Budapešti. Levné, bezpečné, super jsou autobusy hop on trop, jednoduché, v češtině, v ceně je plavba parníkem. A nedám dopustit na maďarskou kuchyni a termální lázně! :-)
Odpovědět
Krakov je nádherný, ale na týden to opravdu není. Z těch měst, které jsou fakt na delší pobyt, tak Budapešť určitě, jak je zmíněno výše. Prohlídka města, jít dovnitř do parlamentu, plavba po Dunaji, ZOO, Tropicarium, lázně, jídlo a pití. Pak mě napadá Barcelona, v září/říjnu (po vaší svatbě) tam už nebude takové horko, památky nádherné, atmosféra města úžasná, moře teplé. Stejně tak bych doporučila portugalský Lisabon, krásné město, není to na týden, ale dá se na cca 2 dny pohodlně přejet vlakem do Porta. Pokud by vám nevadily přejezdy vlakem, tak pak určitě doporučuji "trojboj" Drážďany - Berlín - Hamburk. Klasiku v podobě Londýna nebo Paříže zmiňovat nebudu, ty jsou profláknuté dost. Já osobně bych strávila týden i ve Vídni, je tam toho tolik k vidění, poznání. Památky, muzea, kavárny, zábava, cyklistika kolem Dunaje, vinařská oblast na severu města. A na jeden den si můžete "odskočit" lodí do Bratislavy. Pokud by Tě nějaký můj návrh zaujal, klidně Ti pošlu podrobnosti. Pracuji jako průvodkyně a ráda Ti poradím. Přeji šťastnou ruku při výběru :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Amsterdam, Řím, Paříž, ale je to všechno podle mě tak na 4 dny :)
Odpovědět
@kvetaszenkova @rulexnone Děkuji za rady. :-) @tamaraad Děkuji moc, až se mi vrátí mužský, tak to probereme a určitě se Tě ještě poptám :).
Odpovědět
Mě naprosto uchvátila Barcelona. Byla jsem tam v prosinci týden před vánoci a je to opravdu kouzelné místo. Procházet se těmi uličkami s kavárnami a butiky bych mohla celé dny... Pak se mi moc líbil Bergen v Norsku a vůbec celé Norsko je pro mne srdeční záležitost :-)... Krásné a romantické jsou Bruggy v Belgii. Nebo Rotterdam pokud máte rádi moderní a architekturu.
Odpovědět
Profilova fotka
Když počítám pouze zahraničné městá, tak nejkouzelnější město bylo San Gimignano. Teda celé Toskánsko bylo neuvěřitelné. Byli jsme tam už dvakrát, ale podruhé jsme hledali ubytování co nejblíž San Gimignanu. Pak se nám líbilo Civita di Bagnoreggio, Florencie, Verona, Trento, Salzburg, Zaanse Schans a taky Budapešť. Asi nejmíň se nám líbilo v Amsterdamu. Nejblíž se chystáme do Lisabonu, národní park Devatashka (tam se opravdu těším) a okružní cesta Norskem až po Nordkapp.
Odpovědět
Profilova fotka
Barcelona, Rim, Budapest, Ateny nebo Londyn.. Na tri - ctyri dny. S letenkama je to ted za hubicku
Odpovědět
Profilova fotka
my jedeme v cervenci do Anglie😊3 dny Brighton a 5 dni Londýn😊 uz se moc tesime😊spolu jsme tam jeste nebyli😊
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě Skotsko, prostě celé Skotsko! Nádherná krajina a ještě báječnější lidé! ♥
Odpovědět
Řím a určitě Londýn <3 :)
Odpovědět
Já se zamilovala do Florencie. Nádherné město jak zvenku, tak zevnitř. Jednou jsme tam strávili dva dny jen chozením po městě, ani jsme snad tenkrát nešli spát, protože i v noci bylo pořád co vidět, nešli jsme do jediného muzea. Když jsme tam jeli znovu, strávili jsme 3 dny jen v muzeích a galeriích a bylo to úžasné taky. Město s takovou atmosférou jsem do té doby nezažila. Letos se tam chystáme zase, ale tentokrát po pár dnech chceme vyrazit do okolních vesniček :-) Jinak vřele doporučuji kouknout se na interrail jízdenky, ve většině států se vyplatí si je koupit a dá se toho projet víc, protože v málokterém městě se po dvou dnech nezačnete nudit. Za týden se dá skvěle projet Skotsko nebo Toskánsko vlakem :-) (ještě jako studenti jsme s nastávajícím projeli půlku Evropy s měsíční jízdenkou a přítel následně během studií v Dánsku i sever)
Odpovědět
Profilova fotka
Mňa naposledy veľmi oslovil poľský Gdansk, neďaleký polostrov Hel a veľmi blízke ústie Visly do Baltského mora. Gdansk je úplne čarovný, jeho uličky ma úplne pohltili. A okrem iného, je v ňom aj skvelé múzeum, Európske centrum solidarity. Obrázky viac napovedia: Gdansk: https://janamartish.com/2017/05/29/gd... Hel: https://janamartish.com/2017/07/17/he...
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Miluju Vídeň,ale už jsem tam byla mockrát. Loni jsme byli 4 dny v Berlíně,letos jako svatební cesta budou 4 dny v Římě. Budapešť bych brala též.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?