Má zkušenost s agenturou Báječná svatba + varování

Dobrý den, Mám špatnou zkušenost s agenturou Báječná svatba a ráda bych zveřejnila svou zkušenost, aby ostatní nevěsty nenalítly tak, jako se to málem stalo nám. Odstoupili jsme od smlouvy poté, co vyšlo najevo, že si agentura nepřiznaně bere provize od dodavatelů, kteří nám navýšili o zmíněnou provizi cenu. Některé ceny ze seznamu dodavatelů, který nám paní Uldrichová zaslala, už byly automaticky navýšené - vždy o pár tisíc, např. fotograf, kameraman, než co by ta samá služba stála bez agentury. Proto důrazně doporučuji vše kontrolovat bokem, třeba anonymně u dodavatelů a potom cenu porovnat. Kdybych si ceny nepřekontrolovala, naše svatba by nás vyšla mnohem dráž, než je 36,300 Kč (cena za koordinaci). Byla jsem velmi zklamaná.
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle je bohužel hodně častý a taky se mi to nelíbí :( Provize po dodavatelích chce z mojí zkušenosti tak třetina agentur v ČR... Pak už je jen otázka jestli dodavatel dá agentuře ze svého a cenu nechá stejnou, nebo si o provizi cenu navýší. Obojí je na prd samozřejmě.
Odpovědět
@malinaphoto Souhlasím. Ale nač potom platit agentuře téměř 40.000,-? Paní Světlana Uldrichová je jednoduše hladová a vydělává, na čem to jde. Zkouší to a spoustu nevěst ani nenapadne, že za tou sladkou fasádou se ukrývá snaha obrat je o co nejvíc peněz.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer, to je smutné, že máte špatnou "zkušenost", ale nepřipadá mi úplně fér Váš příspěvek. Provize od dodavatelů si berou bez výjimky všechny agentury, se kterými jsem zatím spolupracovala. Bylo jich asi jedenáct. Není to nic výjimečného ani nemorálního. Vy víte jistě, že ceny navyšovala agentura? Já totiž vím naprosto jistě, že moje služby a služby dalších fotografů, které znám osobně, nabízí právě tato agentura přesně za ty stejné ceny, jaké máme na ceníku. Při setkání se snoubenci v agentuře jsem měla ceník v ruce a není v tom rozdíl ani koruna. Pokud někteří dodavatelé praktikují systém dvojích cen, jedny ceny pro agentury a jedny pro přímý prodej, není to spíš vizitkou těch dodavatelů? Pokud mne agentura požádá o aktuální ceník, má šanci zjistit, pokud předpokládáme korektní a profesionální vztahy, jestli nemám ještě jiný ceník, který posílám? Nemusí se Vám to líbit, že si někdo bere provize, ale je to běžná praxe v tomto oboru. Já vím, že Báječná svatba ceny sama od sebe nenavyšuje a pokud je navýšili dodavatelé, je to jejich nekorektní jednání vůči agentuře a ta to bude muset nějakým způsobem vyřešit. Je to agentura, která je na tomto trhu jedna z nejstarších a největších a těžko by mohla tak dlouho úspěšně fungovat, kdyby nejednala fér s klienty. Jsem si jistá, že agentura problém s nekorektním jednáním některých dodavatelů vyřeší, nemyslím si, že je nezbytné takhle ji hanit, zvlášť, když právě kvůli téhle "zkušenosti" vlastně o kvalitě jejích služeb mnoho nevíte. Hodně štěstí.
Odpovědět
Dobry den, pani Szmigielova, Pokud se na to podivam z principu, tak je jedno, zda si dodavatel ukroji ze sveho nebo z meho, agentura se na mne tak jako tak prizivi, a to aniz bych o tom vedela. Potom se ptam, za co platim tech temer 40.000,-, coz je jedina odmena, o ktere se ve smlouve hovori. Dale, v mem pripade doslo k vyraznemu navyseni ceny za veskere jidlo, nebot agentura si neomalene rekla o urcitou castku provize a dodavatel na to reagoval zvysenim cen. Agentura nadale nebyla natolik soudna, aby se zajimala, kdo danou castku zaplati. Prave diky tomu dlouholetemu fungovani a tradici jsem doufala, ze se s necim podobnym u Bajecne svatby nesetkam. Dle meho nazoru by agentura mela nabizet vyhodnejsi nabidky, ktere diky svym kontaktum a tradici muze klientovi nabidnout a ne naopak tech par nasmlouvanych a u zbytku, kde dodavatele nemaji zajem podelit se o cast vydelku, nevyhodne je ozebracovat pro svuj zisk - a to ZATAJENE (proc asi?). Dokonce i na muj vyslovny dotaz, zda se to deje, mi bylo pani Uldrichovou lhano do oci. Dekuji, nechci, pro mne toto neni duveryhodne jednani a to, ze to snad takto funguje delsi dobu (Naivita? Nevedomost jinych nevest?) na tom nic nemeni.
Odpovědět
Jeste doplnim. Ja bych nemela nejmensi problem, pokud by pani Uldrichova jednala transparentne, nejlepe hned na zacatku priznala, ze si bere provize a ujistila me jako svou klientku, ze na vyslednou cenu, kterou ja zaplatim, to nebude mit vliv. Nic z toho se ovsem nestalo, jen zatajovani, lzi a vysoke ceny.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?