Svatba v Las Vegas - máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Je tu nekdo kdo mel svatbu v Las Vegas? Vite jak je to s papiry, co je potreba vyridit? Byl problem s uznanim oddaciho listu v CR? Jak probiha obrad? Je to skutecne jak tovarna na svatby a byli jste zklamani nebo naopak mate hezke vzpominky? Budu vdecna za jakekoli zkusenosti, rady a tipy! Diky!!
Odpovědět
@evtsa Co se týče svatebních šatů, doporučuji MACYs, najdeš ho v obrovském nákupním centru Fashion Show na okraji Stripu. My objeli outlety a nic a pak mi známá z USA doporučila právě MACYs a tam měli snad největší výběr večerních šatů, co jsem kdy viděla. Já nechtěla vyloženě svatební, takže jsem si koupila bledě modré dlouhé za 135 USD ve slevě (dokonce mě po cestě ze svatby zastavila jedna slečna na Stripu, aby mi ty šaty pochválila, miluju LV! :-D Měli tam ale i spoustu svatebních, jen ta cena už se pohybovala jinde (tuším okolo 300USD a výš..)
Odpovědět
Profilova fotka
@nashville_r děkuji za odpověd´:) už máme svatbu za sebou:-D brali jsme se 1.1.18 šaty jsem si sice vezla nakonec z čech, ale nemusela jsem, vybrala bych si tam a samé krásné šaty právě v Macy’s a nebo Century 21. :)
Odpovědět
@evtsa jeeeee a ukážeš nějaké fotky, prosím? Jinak veliká gratulace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mikinkacs fotky bohužel nemám, nechtěli jsme si platit fotografa, chtěli jsme si to vyfotit sami, ale to bylo zakázané, tak mám jen pár fotek z mobilu😄
Odpovědět
Dobrý večer všem.Vím že tato otázka tady padla mnohokrát ale pořát se mi tomu nechce věřit po tom všem co jsem četl na internetu co vše je nutno prvně vyřídit :-D opravdu na svatbu ve vegas stačí pas a občanka na to aby byl u nás sňatek platný?samozřejmě s tím jak se vrátíme zpátky do ČR tak zašlem pár věcí do Rena počkat si cca měsíc,nechat přeložit,odnést do brna pro razítko a hotovo? :-o protože varianta s vyřizováním papírů prvně v ČR a po sléze vyřizování papírů v US aby se nemuselo čekat takovou dobu mi příjde vyčerpávající a strašně nesmyslná...předem dík za odpověď :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@danek93 my jsme se brali letos v lednu, a stacil nám jen pas a 70$ na úřadě. Potom si necháš poslat oddací list domů, který následně pošleš zpět do nevady a oni ti pošlou apostilu i s tim oddacím listem a s tím pak jdes do toho brna.
Odpovědět
@evtsa ok dík moc za potvrzení budu ti věřit :-p my se chystáme sice až příští rok ale máme to složitější jedeme vlastně na takovej roadtrip z LA přes LV new orleans miami a konečná v NY tak aby bylo více času na vyřízení ubytování atd tak jsme si říkali že to spojíme se svatbou ;-) tak jsem rád že jste mně tady uklidnili a že jste mi tu ušetřili moře času s papírováním opravdu mockrát dík:-) a už ti ty papíry přišli?
Odpovědět
Profilova fotka
@danek93 my jsme to měli taky jako součást tripu, pokud nemáte šaty tak doporučuji nákupy v Macy’s nebo century 21, je tam neskutečný výběr večerních šatů které se dají použít jako svatební. Ubytování ve vegas je taky celkem levná záležitost, takže svatební noc jsme trávili v MGM a neskutečný luxus. Papíry už máme doma :-)
Odpovědět
@evtsa super tak to budu mít moooc otázek :-D kde jste všude byli a co by jsi mi doporučila za místa teda pokud jste jeli podobnou trasou na jakou se chystáme my a na jak dlouho jste tam zůstali my tam chcem být cca 21 dnů. u jake banky jste měli kreditku +byl vysoký poplatek za platbu v zahraničí?šaty nepotřebujem berem to trochu neformálně...má drahá si bere bílé letní šaty s konverskama a to si v podstatě může nosit po zbytek tripu teda aš do south karoliny pak dál bude zima:-) ale jinak děkuji za typ a hotel máme taky už vybraný máme to někde poblíž kapličky kde se chceme brát.no a jak dlouho jste byli v USA a jestlu se můžu zeptat na kolik vás to vyšlo se vším všudy abych věděl +- na kolik nás to výjde
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, pokud plánujete svatbu v USA, přečtěte si naši zkušenost s vyřízením veškerých formalit: https://pottersexperience.blogspot.cz...
Odpovědět
Holky, nevadí vám, že to vyřízení tak trvá? Vlastně se vrátíte do práce a používáte staré jméno, je to tak?
Odpovědět
@petrhrncir super dík moc bude se to víc než hodit ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@danek93 byli jsme také 21 dní. Z toho týden v NYC, pokud chcete i na sochu svobody, je nutne mít lístky koupené aspoň tři měsíce dopředu, bývá to vyprodané.. stejně tak alkatraz jestli plánujete i san francisco. Potom jsme přeletěli na západ do LA kde určitě doporučuji výšlap k nápisu hollywood od Grifithovo observatoře. Od chodníku slávy moc nečekejte, je to celkem špinavé a bloudíte davem turistů a když chcete fotku, je celkem problém nemít tam něčí nohy. Rozhodně musíte na pláž (santa monika, venice beach) je to neskutečně veliký a stojí to za vidění. Je tam toho spousty, záleží co preferujete. Pak cestou do vegas určitě nesmíte minout hoower dam. Také je cestou do vegas obrovské outlet centrum na nákup hadrů. Pak jsme viděli grand canyon, red valey, death valey, sequoia national park i forest, a pak největší skvost usa -yosemite. Na ten doporučuji pokud možno aspoň tři dny minimálně. Pak jsme byli v san franciscu právě na alkatrazu a golden gate je taky nádhernej. Jinak já měla červené svatební šaty a k nim konversky😄:-D kreditku mám u kb kde mám účet a poplatky za platbu kartou myslím byli minimální, ale za výběr se platí hodně. Nás to vyšlo draho, koupili jsme si tolik hadrů že jsme si koupili kufr aby jsme to měli v čem odvézt a také iphony-x. Ale když odečtu tyto nákupy tak cca 120,- tis za dva. A v jaké kapli se chcete brát?
Odpovědět
@evtsa tak to jste toho stihli dost teda :-)my na tu přírodu moc nejsme my tam jedem hlavně kvůli mardi gras v new orleans ale na grand kaňon se zajdem juknout určitě a na venice beach jakbysmet ;-) to jsem rád že nejsme jediní co na neškrobené obuvi nevidí nic špatného,kolegyně v práci to pořát nedokážou nějak pochopit proč nemít společenskou obuv... no jo no nákupy má drahá o nich taky pořát básní jak se na ně těší :-D 120?a to za vše?mám tím na mysli s letenkami ubytováním pojištěním půjčením auta jídlem i se svatbou jako je to dost ale já počítal tak aspoň 200 protože jestli to je tak jak říkáš tak nemusíme škudlit všude kde se dá :-Ddost se nám zalíbila lucky little chaple už jen pro to že mou drahou tam zaujala obří kudlanka co tam jde vidět :-D
Odpovědět
@evtsa a moc dík za vyčerpávající odpověď ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@danek93 já totiž společenskou obuv nenosím nikdy tak jsem si řekla že je to moje svatba a já můžu jít klidně nahá a každýmu je do toho prd :-D 120,- i s letenkama a ubytováním ( spali jsme ale přes airBNB) a celkově jsme se to snažili brát spíš lowcostově, když jsme jeli přes ty parky tak jsme týden spali v autě. Prý se to dá i levnějc, ale samozřejmě i dráž, záleží na spíš na vašem uvážení. Pokud máte možnost mít 200,- tak bych být váma neváhala, zbýt vám může vždycky a berte na vědomí že je všude drahý jídlo. Kdyby jsi chtěl vědět víc, tak klidně napiš sz, myslím že tohle už svatby moc netýká.. :-)
Odpovědět
@evtsa tak moc gratuluji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nashville_r děkuji 😊
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@evtsa ahoj. Prosím tě kdyz jste se brali v lednu ve vegas...jaké tam bylo počasí? My to plánujeme ted v lednu ale na netu se mi moc ty kaplicky nelíbí (připomínají mi obřadní síně na pohřeb:) ) snad to naživo bude lepší... ale tak bych se chtela nechat dodat venku...ale nevím jestli budou ochotní nas oddat pokud tam bude moc zima. Nevím jestli se k tobe dotaz vubec dostane. ...kdyžtak moc děkuji za info
Odpovědět
Profilova fotka
@evulle01 Ahoj, je to v poušti takže přes den cca 28 stupňů a večer, repektive v noci, i pod nulou. Já měla krátké šaty s tílkovým vrškem a bylo mi teplíčko. Obřad jsme měli v jednu odpoledne. Jinak kapliček je tam milion, tak by se dalo kdyžtak vybrat když bude nejhůř :) jinak ve vegas vás oddají kde si řeknete, jsou zvyklí na cokoli😄
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Nevite jestli to je ten spravny formular? A zna nekdo adresu uradu kam zajit pro to razítko? https://www.nvsos.gov/sos/home/showpu...
Odpovědět
Profilova fotka
@evtsa nevi nekdo presnou adresu toho uradu?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@hans_hazlbauer přesnou adresu neznám. Ale všichni to tam ví a mají tam otevřeno non stop.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Dobrý den. Chci zažádat o apostilu a není mi jasné, co kromě požadovaných dokumentů a prázdné obálky vložit jako poštovní známku. Zakoupil jsem na poště dvě české známky určené pro odeslání do zahraničí. Jedna stála 45 Kč. Nicméně nejsem si úplně jist, jestli je to to pravé ořechové. Poradí prosím někdo? Ještě mě napadla jedna věc. Zda ve formuláři, kterým se žádá o apostilu, uvést do poznámek, že pokud české známky nevyhovují, pak ať strhnou příslušnou částku z kreditní karty, kterou jsem tak jako tak musel ve formuláři zadat.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?