Místo svatby = moře, máte zkušenost?

Lákala by mě svatba u moře, jenom my dva, bez příbuzných, známých a kohokoli jiného .... máte někdo zkušenosti, doporučte zajímala by mě tedy hlavně finanční stránka a jak takovou svatbu vůbec zařídit, nemusí to být žádná exotika, stačí třeba Itálie ...
Odpovědět
Profilova fotka
@3alen3 Já plánuji s přítelem příští rok taky svatbu u moře, konkrétně v Řecku, jen ve dvou nebo možná ve čtyřech jen se svědky. Nám to bude zařizovat jedna menší CK, finanční rozpočet od nich ještě nemáme. Ale na svatby v Řecku se hodně specializuje CK ALEX a myslím, že nabízeli zařízení svatby - základní balíček okolo 20 tisíc, záleží jaké místo nebo ostrov si vyberete.
Odpovědět
@magdina01 Písni mi prosím, až budeš mít konkrétní informace, zatím projíždím net a asi to taky spíš vypadá na řecko než itálii, ta nabídka je odost širší ...
Odpovědět
Profilova fotka
@3alen3 Nám to snad zařídí jedna menší CK z Liberce, která se specializuje na Řecko, ale oficiálně zařizování svateb nenabízí. Ale jelikož s nimi jezdíme na dovolenou, tak jsem to zkusila poptat a prý už taky nějakou svatbu organizovali, tak by to snad mělo dopadnout. Zatím dodělávají katalog na příští rok, tak až bude hotový, tak až budou mít volněji tak mi majitel udělá cenovou nabídku. Mělo by to zahrnovat vyřízení dokladů v ČR a svatební obřad v Řecku. Chceme to na ostrově Lefkada, máme už od nich vyhlídnuté i ubytování a přibližně i místo na obřad. Ale chceme to opravdu jednoduché, nic honosného. Ale co jsem četla recenze, tak si hodně chválí zařízení svatby v Řecku přes tu zmiňovanou cestovku Alex. Ale můžu dát vědět, až budu znát konkrétní informace od CK.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer, nabízíme svatbu v Chorvatsku. V případě zájmu Vám napíši více informací do emailu. Pěkný večer :-)
Odpovědět
My měli svatbu letos na Mauriciu a bylo to moc fajn a zaručené počasí, měli jsme to přes Blue Marlin. Cenově počítej za dva od 100 tis. záleží pak na konkrétních požadavcích..svatba u moře je to nejlepší co může být :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@3alen3 Začínáme zařizovat svatbu na Lefkadě, tak posílám informace. Nejdřív si musíme oběhat sami úřady - na matrice si musíme vyřídit duplikát rodného listu a Osvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství (osvědčení je za 500 Kč za osobu), ten poplatek za rodný list nevím, dále ověření bud na Krajském úřadu nebo Úřadu s rozšířenou působností. Pote musí byt tyto doklady opatřeny tzv. apostilou ( vyšší ověření) vyřizuje se v Praze na Ministerstvu zahraničních věci, lze tam doklady poslat poštou s kolkama, myslím 100Kč za stránku a oni to pak pošlou ověřené zpět. Pak už tyto doklady předáme cestovce, která nám zařídí překlad dokladů do řečtiny - za stránku asi 500 Kč a dále se tyto doklady odevzdají v Řecku na místní matrice, musí být zde uveřejněno oznámení o sňatku za poplatek asi 30 eur a dohodne se tam na matrice termín a místo svatby, za poplatek asi 100 eur. Na Lefkadě za tento poplatek přijedou oddat víceméně kamkoliv na dostupné místo, na pláž, zahrada u hotelu apod. Na jiných ostrovech může být poplatek v jiné výši. Obřad prý trvá tak 10 minut, oddávající mluví řecky, delegát překládá, jsou potřeba 2 svědci. Asi za dva dny je možné si vyzvednout oddací list v řečtině. který musí být v ČR přeložen a zaslán na speciální matriku do Brna, kde vystaví český oddací list. Cestovka nám bude zařizovat komunikaci s úřady v Řecku a samotný obřad, ale cenu za tyto služby ještě nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud chcete mít svatbu na exotickém místě tak zvolte Mauricius. Nabízí slevu na ubytování pro nevěstu od 20% až do 100%. Cenově vychází kolem 100 tis. Svatba na Mauricius je velice jednoduchá, jen je zapotřebí dodat nově zhotovené exempláře rodných listů, přihlášku ke sňatku a kopie pasů. Po Vašem příjezdu do destinace (nejméně 2 dny před obřadem) se s Vámi sejde svatební koordinátor, se kterým si v klidu vyberete nejvhodnější lokalitu pro uzavření sňatku (na pláži, v zahradě, v altánu atd.) a doladíte detaily obřadu. Před obřadem stačí navštívit úřady v Port Louis, kde vyřídíte veškeré formality. Při této příležitosti Vám může pomáhat česká delegátka. Po vyřízení formalit již můžete s koordinátorem doladit poslední detaily a těšit na na svůj velký den.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
ahojte kocky, mame kupene letenky na Seychelly a premyslame, ze by sme sa tam aj vzali :) letime 4. 10., cize uz je to celkom na rychlo.. juuj, ale kde zacat, je toho tolko:) skusali ste kontaktovat niektoru miestnu agenturu v Mahe, ze by zabezpecili formality/dokumenty, obrad/svedkov? Alebo len ceske/slovenske agentury? Budu vediet poskytnut len cisto svadobny balicek s tym, ze letenku a hotel si zabezpecujeme sami? Pripadne mate kontakt na dobreho, nie draheho fotografa? Ktoru plaz na obrad ste si vybrali (na ktorom z ostrovov), ake su moznosti? Je lepsie si saty doniest alebo skusit na mieste pozicat - je to realne? Kolko vas stala svadba? dakujem krasne za rady :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 letech
Taky nás to láká. Líbil by se nám Zanzibar, ale moc si nedovedu představit jak v cizině probíhají přípravy.
Odpovědět
No my se budeme brát letos v srpnu na Mauriciu, už se nám to blíží a já začínám být nervózní, aby do té doby proběhlo všechno v pořádku.
Odpovědět
Jakým způsobem svatbu zařizuješ ?
Odpovědět
Já nezařizuju vůbec nic. Dostala jsem doporučení na agenturu yachtwedding.cz, se kterou má zkušenost moje kamarádka, která se vdávala v Řecku.
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@astrolinka My budeme mít svatbu na Mauriciu s agenturou Blue Marlin a komunikace je naprosto super a zařídí vše co chcete 🙂
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?