Svatba v kostele po rozvodu

Zdravím všechny, plánujeme s přítelem svatbu. Partner je z velmi věřící rodiny a přál by si svatbu v kostele, nicméně je už jednou rozvedený a svatbu už tam měl takže to není tak jednoduché. Chystáme se jít po dovolené zeptat přímo k nám do kostela, přítel tvrdí že jsou nějaké výjimečné případy kdy de to dá ale co jsem se zatím dočetla tak je to složité a šance moc nejsou… máte prosím někdo osobní zkušenosti že se to opravdu povedlo a šlo to ? Případně na ,,jak dlouhou trať,, to muže byt ?
Odpovědět
Profilova fotka
@karinvy Nevím, jak to mají katolíci, tam je to myslím farář od faráře, ale spíš ne, každopádně se lze oddat v kostele s farářem jiné církve. Neměl s tím problém ani náš husitský farář, ani unitáři, pokud vím.
Odpovědět
Máte na mysli Rimsko katolická církev? Zkušenosti máme, řešili jsme to teď podobný případ a stalo nás to 1,5 roku.... jelikož měl vas přítel svatbu v kostele , tak první svátek musí rozvést i církev. Musíte žádat o privilegium petrinum. Dřív se to poslalo do Vatikánu, v sobotu nám zrovna náš pan farář říkal, že dneska už to dělá biskupství u nás. Každopádně vás čeká diecézní soud, kam by měla být předvolána první žena a oba musí podat výpověď, ze chtějí ukončit manželství. Jedná se o tzv zneplatneni.... je to hodně složité a jak říkám, my to řešili hodně dlouho. Tak pokud by vás zajímalo něco více, napište mi soukromou zprávu 🙂
Odpovědět
Ocividne mu to ze 1. svadba bola v kostole stastie nepriniesla. A spravny katolik by mal byt s tou uz ex v dobrom aj v zlom, ze 😉 Na DK som o tom precitala par diskusii, treba to manzelstvo anulovat z ozaj zavaznych dovodov, na ktore ma rimskokatolicka cirkev svoj pohlad. Napr. nemoznost, nechcenie deti.. Zapremyslajte, ci vam to za to stoji, je to martyrium na rok minimalne
Odpovědět
Já řeším katolickou rohlíku už 3 roky. Všichni spolupracovali až na bývalého manžela, ale svědci z jeho strany přišli (je potřeba tak 3-5 svědků z obou stran, kteří znají oba manžele) a i tak to pořád trvá. Je to dlouhá cesta, ale stojí to za to vytrvat, protože aby byl sňatek v kostele je pro křesťany důležité.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?