Příprava na manželství - jak probíhá?

15. dub 201960

Ahoj 🙂 zajímalo by mě, jak probíhá příprava na manželství u církevního sňatku když chceme svatbu v jiném místě (Praha) než je naše bydliště? Muže přípravu provést místní farář, který nebude oddávat? Dekuju za rady a tipy 🙂🙂🙂

• @terryel  Nejlepší je domluvit se s oddávajícím, někdo si přípravu chce vést sám, někdo vyžaduje skupinovou přípravu konanou nějakou organizací atd. Tak ať vás pak nežene ještě někam jinam 😃

• @terryel  Já jsem měla to štěstí, že jsme mohla dojíždět na přípravy do místa mého trvalého bydliště (víkendové návštěvy u rodičů), ale kněz by mě nepřijal, pokud bych neměla bydliště v dané farnosti. Takže asi bych se zeptala na to, jak to vidí ten kněz, který by Vás měl připravovat. 🙂

• Ne nemuze, svatebni pripravu vede cca 6-8 mesicu farar, ktery pak povede obrad

• Sponzor fóra
  • Určitě to půjde nějak domluvit 🙂 Naši přípravu sice vedl kněz, který nás i oddával, i když větší část přípravy vedl manželský pár, který byl pro předmanželské přípravy speciálně proškolen. Ale vím, že byla i možnost chodit na hromadnou přípravu v Brně, kde pak lidi dostali potvrzení o absolvování. Věřím, že v Praze bude něco podobného 🙂 Ve výsledku je to vždycky o domluvě s vaším oddávajícím knězem.

• Moc děkuji za odpovědi 🙂🙂🙂

• @terryel  Nemusí to vždy vést farář, který bude oddávat. My máme za s sebou přípravu u sv. Vojtěcha v Praze. Je to sice hromadná příprava v podobě 8 večerů každý týden, ale bylo tam nespočet párů, které si přípravu prožily v Praze, ale braly se na Moravě nebo v jiných částech republiky 🙂

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Doporučení dodavatelé
    Tvoříme pro Vás doplňky svatby jako jsou oznámení, cedulky, jmenovky, originální dekorace dle Vašich podnětů aby vše ladilo přímo s Vaší svatbou.
    Jsme rodinný penzion se zahradou v srdci Vysočiny.Zabýváme se pořádáním a celkovou realizací svatebních hostin.Nabízíme domácí kuchyni,grilování ....
    Benešův mlýn je areál bývalého mlýna, který se nachází v údolí řeky Lužnice.
    Areál pronajímáme na celý víkend, svatbu můžete mít zcela ve své režii.
    Články od našich partnerů
    Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
    Buďte na své svatbě dokonalá! Napravit se toho dá hodně i pár dnů před
    Obálky na svatbě jsou minulostí – Svatební inovativní aplikace Modrá stužka
    Archiv článků od partnerů