Obřad s evangelickým farářem - nekřtění. Měli jste?

Ahoj nevěsty a vdané slečny, mám velice blízko k ČCE, ale nedokážu tvrdit, že jsem věřící, nejsem ani křtěná, přesto bych chtěla být oddána farářem z evangelické církve. Mám otázku na slečny s podobným "problémem", které již svatbu zařizují a obřad domlouvají s farářem, popř. vdané paní, které měly evangelický obřad a nejsou v církvi. Můžu se zeptat, jak probíhala svatební příprava? Co obnášela a měl farář problém oddat lidi, kteří nejsou v církvi? Děkuji mockrát za vaše postřehy.
Odpovědět
Manžel není křtěný. Obřad jsme měli v evangelickém kostele. Farář se nás vůbec neptal, jestli je někdo z nás věřící, či křtěný. Byli jsme tam v podstatě jednou, kdy jsme přišli s papíry z matriky a farář nám popsal, jak probíhá obřad, co a jak. Měl jen pár slov k manželství. Jelikož je sám ženatý, más své zkušenosti. Předchozí komunikace byla pouze telefonicky, vše bez problémů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, posbírali jsme pro Vás nejčastější dotazy tohoto typu a odpovědi přímo od povolaných naleznete na tomto odkazu: http://www.svatebni-diar.cz/informace... Přeji hezké plánování svatby. Martin Pátek, autor Svatebního diáře Smart.
Odpovědět
@seiwaa Ahoj, nás bude oddávat evangelický farář, přítel není pokřtěný vůbec a já jsem pokřtěná v jiné církvi. Schůzku jsme s ním měli jednu, kde se ptal na nás a na naši představu o svatbě a budeme mít ještě jednu schůzku, kde mu předáme dokumenty a ještě se pobavíme o tom, jak obřad bude probíhat. Problém s tím, že nejsme evangelíci, farář neměl a hovořili jsme akorát o mé víře (jsem adventistka), svou víru nám nenutil.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, taky nas bude oddavat evangelicky knez. Ja nejsem krtena ani verici a muj nastavajici je sice krteny a z katolicke rodiny, ale on sam verici neni. Evangelickeho kneze jsme si zvolili proto, ze konkretniho jednoho zname a je to fajn clovek, tak se nechame oddat radeji jim, nez nejakym politikem. S fararem jsme predbezne domluveni, neni pro nej dulezite, jestli jsme pokrteni ani jakou viru uznavame a jestli jsme opravdu "verici" - pry jeste zadny meric na viru neexistuje, tak nas nema jak zmerit :-) Urcite s nim budeme mit nejakou tu schuzku, ale pry pujde predevsim o nas vztah a viru v nas dva :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste dodam, ze nas bude oddavat mimo kostel - venkovni obrad, takze jsme velmi spokojeni :-)
Odpovědět
@bonifac13 @mikhael Moc děkuji za odpovědi, přesně tak si to představuji, tak jste mě uklidnily :) @wyxi28 Přesně moje slova - metr na víru neexistuje, takže se mi taky nezamlouvá takové škatulkování :) Ještě jednou děkuji za postřehy ´:)
Odpovědět
Neměl jste někdo svatbu v kostele sv.Salvátora v Praze? Četla jsem o něm jako o svatebním místu právě s poznámkou, že v evangelické církvi nebývá na překážku jiné vyznání ani rozvod. Já jsem katolička a přítel rozvedený ateista a u katolíků nemáme šanci. Svatba nijak nespěchá, ale pokud by měl někdo zkušenost, jaká je u Salvátora domluva, budu ráda.
Odpovědět
mě teda hlava nebere proč někdo nevěřící nebo jinak věřící chce mít svatbu v kostele a hledá, která víra mu to umožní, proč nejde na úřad a má to bez problémů. To v takové mešitě či synagoze se s váma nikdo nebude ani bavit, buď přestoupíš na víru nebo jdi dál a přestoupit na islám není zas tak složité, kolik holek to kvůli svatbě udělalo, a pak se divili, že při rozvodu se jedná podle jejich zákonů.
Odpovědět
Myslím, že jsem důvod osvětlila dost jasně. Nemáte pro mě žádnou relevantní informaci, ale cítíte potřebu mě skrytě kárat a posílat na úřad? To zase nebere hlava mně. Budete se divit, pro věřícího člověka má svatba před Bohem svůj význam a civilní sňatek ji nemůže nahradit. Ten křesťanský Bůh je stále jeden a rozdíly mezi jednotlivými církvemi nejsou tak propastné, aby to muselo být na závadu.
Odpovědět
Ještě doplním, že to tím civilem nakonec možná bude muset skončit, ale proč to nezkusit jinak. Katolická církev se zakonzervovala přinejlepším v předminulém století, nechce ustoupit v tomto ohledu, trvá na celibátu kněžích, není schopná přijmout emancipaci apod. Přesto jsem v katolické víře vychovaná a měnit ji nebudu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
moc bych chtéla svatbu v Kostele nejsem kŕtêná a Bůh je pro mê jen jeden nazývaný různými jmény.. a nechápu, proč kdŽ věřím, ale nejsem krtěná je to takový problém do kostela si moc ráda zajdu, když jdu kolem Miluji tu vüni a klid tam a jen být tam je pro mé zážitek, natož se tam vdát.. Škoda
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
@wyxi28 Mohla bych se zeptat na jméno popřípadě kontakt na faráře? Řeším s přítelem podobný problém, katolický kněz nám to moc neusnadňuje, tak hledáme jinou variantu. Taky bychom chtěli svatbu venku. Žádného evangelického faráře neznám, tak hledám nějakého příjemného člověka. Děkuji moc Adéla
Odpovědět
Článek se načítá
My měli s manželem evangelickou paní farářku. Najela bych si na stránky evangelické církve a podívala se na oddávající ve vaší oblasti. Paní farářka byla naprosto úžasná.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Byla by z Vás některá tak hodná a popsala mi, jak samotný obřad vypadal, když oddával evangelický farář? Je to podobné jako v kostele - takže neustálé vstávání, modlení, děkování atd? Děkuji
Odpovědět
@verec91 Ahoj, vůbec. Nám četl z Bible část o lásce, potom pár slov o nás, prstýnky, pusa a podpisy. Není to jako katolický obřad nebo obřad s mší
Odpovědět
Super, děkuji za info.
Odpovědět
@verec91 My jsme meli otcenas, kratke cteni z bible, hezkou rec/ kazani, sliby. Vse jsme predem s pani fararkou probrali. Cely obrad byl velmi pekny. Zadna rychlovka, ale ani nekinecny obrad.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@ardent1 můžu se zeptat na její jméno prosím?
Odpovědět
@denisa_rihova urcite, Mattina Kadlecová, i po 3 letech si myslim, ze to byla spravna volba 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@ardent1 Moc děkuji!
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?