Tchýně

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, nevím jestli jsem hledala špatně nebo tu toto téma ještě není :-) Zajímají mě vaše "zážitky" s tchýní, do čeho všeho se plete, jestli se hádáte a celkově jak to s ní zvládáte :-) Občas člověk čte takové extrémy, že si říká, že to snad ani není možný.. Moje tchýně je fajn, teda většinou. Ale poslední dobou mi leze na nervy, jak musí být po jejím, v tuto chvíli hlavně co se svatby týče. Jakoby se snad vdávala ona... Nejsou schopni respektovat naše přání. Do toho je přítel taková nehádavá povaha, nemá rád konflikty, takže na obranu našich zájmů jsem tu hlavně já :-( Takže i ve výsledku jsem ta špatná já a ona si hraje na chudinku, že neví jak se ke mě má dostat... Teda aspoň to tvrdí příteli.. A pak když u toho nejsem, tak mu rozmlouvá vše co se ji nelíbí, protože asi doufá, že mu to rozmluví... Možná by se ke mě dostala, kdyby ji zajímalo, co chci na svoji svatbě já a ne ona. Fakt jsem dnes vytočená... A vlastně asi i doufám, že tohle sou prkotiny a že mě trošku uklidní vaše daleko horší zážitky .. tak směle do toho :-)
Odpovědět
1
2
@mrs_to_be no jo, ale když my se najíme někde venku když ona vaří, tak to je jiný cirkus :-D
Odpovědět
Tak moje nastávající tchýně je taky dáreček. Je to hrozná drbna a navíc strašný generál. V červenci se vdávala přítelova sestřenice a ona se jim do svatby pořád pletla (kdy mají co zařídít, kde si mají nechat udělat dort, koláčky, kytky, cukroví,.....) když jsme byli ráno na pohoštění u nich doma, tak jsme seděli všichni venku a nevěsta se vevnitř připravovala. Poté přijel ženich a on s rodičema šel nahoru pro nevěstu a má nastávající tchýně šla s nima!!! A když jsme ji upozornili, že tam jdou jen rodiče, tak odpověděla, že ona je kmotra, tudíž je něco jako matka. No to jsme se s přítelem na sebe podívali a nechápali jsme. V srpnu se pak ženil přítelův další bratranec a to bylo totéž v bleděmodrém. No a včera mi volala, že mi zařídila šaty a výzdobu (budeme se brát příští rok v červnu), že se domluvila s Petrou (sestřenka co se vdávala) a že máme přibližně stejnou postavu a ona mi ty šaty klidně prodá a výzdobu mi taky prodá, že už ji dala 1000 a zbytek se domluví pak (ona měla svatbu růžovo zelenou, já chci fialovou). No mám z ní pěkne nervy. Nejlepší je ji asi ignorovat a udělat si vše podle sebe...
Odpovědět
@zuzik1988 dej ji to ale jasne najevo....jinak potom budes mit uz saty co vsichni videli a svatbu ruzovou.....hned ji rekni ze si vse zaridis sama a pokud s necim budeš chtít pomoct tak ji o tom řeknes NEUSTUPUJ!!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@zuzik1988 Pevne nervy a poradneho chlapa :-) nejdriv jasne oznam svemu nastavajicimu, ze bude dobre, kdyz si svoji maminku zkroti a rekne, co je jeji role, co od ni ocekavate a hlavne do ceho se nema plest, protoze je to VASE svatba. Bude lepsi, kdyz tohle vymezeni provede on, protoze kdyz ji ty zacnes neco rikat, tak budes nevdecna, panovacna, apod. Ale pokud domluva od syna nezabere, tak budes muset klidne, bez emoci, ale durazne rict, ze tohle neni jeji vec a ze pokud neco budete po ni chtit, v necem poradit, tak se na ni s duverou obratite :-D Ja se tomu uspesne skoro vyhnula, neb o svatbe se dozvedeli mesic dopredu a to se slovy, ze jejich jedinou starosti je vybrat si neco pekneho na sebe a byt na miste vcas :-) svagr ji ale oznamil zasnoubeni a ona jim hned zacala planovat i termin svatby, nejlepe ve stejny den, jako ona mela druhou svatbu :-) No ale on je to s tchyni vzdy boj na cely zivot, protoze mne pak poucovala v tehu, div nechtela na porodni sal (byvala porodni asistentka) a ted keca do pece.... takze PEVNE NERVY :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nkusska1 Ahojky....nemas nahodou moji tchyni??? :-D to co pises je u me....:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nicol22 Holka...i ty mas asi moji tchyni...:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Moje tchýně je v pohodě, i když mi taky občas něčím leze na nervy, ale to každý včetně mého manžela nebo nejlepší kamarádky :-) Akorát před třemi týdny se vdávala manželova sestra, tchýně plakala, a když jsem se s ní o tom bavila a přišla řeč na to, že na naší svatbě neplakala, dozvěděla jsem se, že vdávat dceru je něco jiného než ženit syna... Mám bráchu a mamka neplakala ani na jedné svatbě, tak nevím ;-) A taky mě trošku zamrzelo, že švagrovi nabídli tykání hned na svatbě, kdežto mně až čtvrt roku po ní, a to jsem v té době byla o sedm let starší než on teď a znali mě déle... Ale jak už jsem řekla, s tchýní vycházím dobře, MÁM JI RÁDA (!!!) a v porovnání s tím, co tady některé píšete, to jsou totální, ale totální PRKOTINY. Takže dámy s tchýněmi pekelnicemi, přeju hodně pevné nervy!!!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Holky zlaté! Vy máte taky moji tchýni! Já to mám doma uplně nachlup stejné, jako je psané v prvním příspěvku a v těch dalších! Tchýně se rozhodla, že svatbu chce mít celou pod kontrolou a chce ji dělat v podstatě ona. Nedokážeme jí vysvětlit, že my nechceme. Ale podle ní a všech v rodině je to přece tradice, že svatbu dělají rodiče! A tradice se přece musí dodržovat! Jak jí to vysvětlit, že my si to chceme celé udělat po svém? Nemáte nějaké rady, jak na ni?
Odpovědět
@nicol22 Jako bych slyšela svoji vlastní mamku! :-| Moje tchýně je trochu živel, všude je jí plno, ale svatební přípravy pro bíhají vpohodě (i když jsme teprve na začátku, třeba to ještě přijde 8-) ). Taky to možná bude tím, že žijeme na druhém konci republiky...Jsou velká rodina, drží hodně pospolu a rádi si podrbou, tak jsem čekala spoustu připomínek k tomu a k tamtomu, ale kupodivu zatím jsou daleko horší naši, kteří jsou normálně taková tichá voda. Když je přijel přítel žádat, seděli jsme na gauči, máma s tátou naproti a dvě hodiny nám hustili, jakže to teda bude :-( (a taťka pak ještě volal, jestli se to přítelovi líbilo :-D ) Tatínek mi mimojiné navrhoval uspořádat svatební hostinu v restauraci supermarketu Interspar, to jen taková perlička :-) :-)
Odpovědět
@kytalpa Musíš jí říct, dříve než začne něco objednávat a zařizovat, že už to máte objednané a zařízené sami a že to děláte jako překvapení, takže jí nic nechceś o tom prozradit co a jak bude. Sice si myslím, že furt bude mlet svoji, ale tak jí na to vždycky řekni, že tedy to bude asi na svatbě dvojmo pokud si nedá říct a udělá a objedná věci podle svého. Prostě to asi budeš muset dokola opakovat jak hrací strojek, snad toho pak časem nechá. Horší by bylo, kdyby Vám tu svatbu platili oni, to ji z toho asi nevyšachuješ.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak moje budoucí tchýně byla vždycky celkem v pohodě. Ona je sice magor přes úklid, kytičky a zahrádku a na to já zase nejsem, ale jinak pohodička. Fakt mě naštvala jenom párkrát. Poprvé, když jsem končila střední a plánovali jsme s přítelem, že se nastěhujem k sobě. To se ptala, proč radši nebudu bydlet s nějakou kamarádkou, když není jistý že nám to vydrží. No, neptala se mě, tak nemohla slyšet mojí jadrnou odpověď. Každopádně jsme se k sobě nastěhovali a hleďme vydrželo nám to. Pak mě vytočila do vrtule na jedný návštěvě u nich. Slavili se myslím něčí narozeniny, takže tam byli i nějaký jejich příbuzní a známí. Mě nebylo dobře, tak jsme si šli lehnout dřív. A když jsem šla na záchod, tak jsem ji slyšela říkat něco ve stylu: "No ona neuvaří, neuklidí, tady s ničím nepomůže atd." Přítel mě musel držet abych tam na ni nevlítla. Nakonec to s ní vyřešil sám a vyřídil mi omluvu. No, mě se do očí neomluvila, ale nějak jsem to skousla. Celkem pravidelně se snaží přítele přemluvit aby si našel práci u nich a my se přestěhovali k nim, ale to už přecházíme bez komentáře. Do svatby nám taky začala kecat, tak už jí říkám jenom věci co jsou zařízený, takže už je nemůže ovlivnit. Naštěstí nic nezařizuje bez nás. Jediný co ovlivnila bylo to, že kvůli tomu, že nevychází se svým bývalým manželem, který je přítelův vlastní otec, tak ho nezveme na hostinu. Což mi přišlo jako blbost, když přítel s ním vychází dobře i když se nevídají moc často, ale po tom jak se tvářil, když jsme mu zasnoubení oznamovali jsem pochopila, že je mu to úplně jedno, tak to neřeším. Stejně by asi nepřišel. Tak jen doufám, že bude natolik slušnej aby se obtěžoval přijet aspoň na obřad. Jinak já jsem taková, že si nic nencehám líbit, takže za ty roky tchýně pochopila, že já si do ničeho kecat nenechám, takže většinou když se jí něco nelíbí, tak radši mlčí. Uvidíme jaká bude až budeme mít děti, no...
Odpovědět
Profilova fotka
No to jsou hrozny historky....preju vam pevny nervy a hlavně neustupujte a nenechte si do sveho života kecat :) Ja mam s budoucí tchyni a tchanem takovej vztah, ze jsou mi daleko blizsi nez vlastni rodiče a dalei vic si s nima rozumim
Odpovědět
Článek se načítá
:-( me tohle dela moje mama :-( tchyne je nastesti daleko a do niceho nam nemluvi :-) ale moje mama, to je des :-( tyden s ni nemluvim a nevim, jestli ji to doslo :-D ale mozna jo, kdyz predtim jsme si volali temer denne. Me to predtim nevadilo, kdyz Jsem s ni probirala ruzne veci, ale ted nejak pritlacila a nesmim si nechat bryle a musim mit umele rasy, protoze to je uzasne, nemame si vymyslet zbytecne kraviny, ktere jsou drahe... Pritom ona sama pak vymysli... Nesmi byt spatna vysluzka, nesmi byt spatny dort... Nejradeji by vsechno chutnala a odslouhlasovala ona... Obed hlavne podle ni, protoze zbytek lidi jiste odmitne, co chceme my... Ted uz z principu delam uplny opak, nez rika ona. Obdivuji ty a hlavne jim zavidim!!! kdo nemaji zadne krizky s rodinou.
Odpovědět
@nicol22 ufff, teda tak to budes mit tvrde s tchyni :-( ja si vudycky rikam, ze se s ni stykat nemusim a ze jednou za cas to preziji. Ale my spolu nemame zadny vztah. Konverzace vetsinou o pocasi :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@mejzy85 Teda, to je paráda, když čtu takovýhle příspěvek...ta moje tchyně je sice v jádru dobrá...ale jinak je nesoběstačná, nezařídí si nic...závislá na synovi...mém nastávajícím.... takže s ní mám spíš problém, dobře vycházím se samostatnýma a schopnýma lidma...tady to holt drhne
Odpovědět
Profilova fotka
@nicol22 No potěš..... masakr jednim slovem. Obdivuji tvou trpelivost... doufam ze muz stoji na tve strane
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Taky jsem se uklidnila, i když diskuze je trochu starší, že v tom nejsem sama. Tchýni nějak zvládnu, kecá nám do kde čeho, ale nějak dokáže vždycky nakonec pochopit, že my to máme jinak. Ale partnerova babička, to je peklíčko.... Ta to totiž nehodlá pochopit a správný věci jsou jen tak, jak si je myslí. No a podobně.... To co píšete tady o tchýni, to mám já s ní.... Když sme jí říkali o svatbě, tak už říkala, kam se máme jít podívat a kolik lidí je moc a kolik málo :D Až jim řekneme, že se nebereme za rok ale za dva měsíce, tak ji asi jebne :D
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?