Tchýně - poděs

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Holky jestli preziju názory své predpotopni tchýně tak jsem dobrá. Ona žije v roce XXX kdy svatby byly buď na jaře nebo na podzim ale léto je naprosto nepředstavitelné stejně jako svatba venku navíc svatba kde se na jednom místě koná vše od obřadu po party. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste řešily?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@manelka88 chtela jsem svatbu v kvetnu a jak vsichni vyvadeli!!! Dite uz rodit nehodlam a kdyby, mame jidla dost a topit taky mame cim . Stejne se nakonec svatba odlozila kvuli zdravotni potizi, ale mrzi me to. Letosni jaro se fakt vyvedlo. Kazdy uz vi, proc se kdysi holky nevdavaly v maji, tak co porad tak vysiluji?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jen hlásím, že jsem tchýni postavila před hotovou věc a dobře to dopadlo. Sice do posledního dne příprav bylo vše špatně, ale myslím (snad) že se nakonec svatba líbila (dnes přijdou večer na jídlo). Tak uvidíme. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
děvčata, zažila jsem totéž a nezbývá vám nic jiného, než se totálně obrnit. I když si prosadíte svoje, i když to s ní nebudete řešit, stejně se vám to vrátí jak bumerang. Takže pevné nervy a hodně štěstí, ať se tím nenecháte rozhodit. My jsme měli taky totální nesouhlas se svatbou venku, stylem svatby, pozvanými hosty, atd. Totálně panovačná tchyně, nabízela, že všechno zaplatí, jen když to bude podle ní :D :D Tam vůbec nemělo smysl říkat, že je to naše svatba a ne její (ona sama měla dvě vlastní svatby a asi se nevyřádila dost :D ) Takže samozřejmě jsme si to udělali podle sebe, ale těch hnusných řečí a hysterických scén, pomluv po celé rodině, jsme si užili dost. Např. den před svatbou "já lituju, že jsem se vaší svatby vůbec dožila" nebo " já jsem tvoje matka, beze mě bys tu nebyl, tak to bude po mojem!" apod :D no, jsem ráda, že to mám za sebou, ale nechápu, že může být někdo tak sebestředný, že kazí nevěstě a ženichovi náladu během celé doby příprav.
Odpovědět
Profilova fotka
Já musím zaklepat, že mám vážně skvělou budoucí tchýni :-) Občas se stavíme na kafe a řešíme, kde co jak... Beru to tak, že si vyslechnu názor, pokud s ním budu souhlasit super, pokud ne, stejně si to uděláme podle sebe, naštěstí ve většině názorů se shodneme. Ona se hrozně těší, ani se nám do toho nechce moc montovat, protože sama řekla, že je to naše svatba a ať uznáme za vhodné co a jak. :-) Snad se nebudu ve svatební den divit :-D
Odpovědět
@manelka88 Vim, ze diskuze je uz starsi,a le zaujal me uvodni prispevek: konkretne to o svatbach jen na jare,nebo na podzim. Vi nekdo, proc to tak je a odkud se to vzalo? Ptam se, protoze me to opravdu zajima a nikdy jsem o tom neslysela. Mi prarodice (oba narozeni ve dvacatych letech min. stoleti) meli svatbu uprostred parneho cervence, mne se logicky leto nabizi jako rozumne nacasovani pro svatbu. Vedel by o tom nekdo vic?
Odpovědět
@zanett To je dost zvláštní, ale o létě jsem nic takového neslyšela. Tak třeba to řekla kvůli tomu, že je horko a nechtěla se potit :-D Já slyšela jen o pověrách: svatba v máji- nevěsta na máry, v listopadu za ohradu- nešťastné manželství.
Odpovědět
Profilova fotka
@zanett Období vhodná pro sňatek se v minulosti řídila rytmem zemědělských prací, s přírodními cykly a svátky v liturgickým kalendáři. Takže se volily měsíce hlavně duben a září, protože v létě jsou největší zemědělský práce no a v zimě jsou ty svátky. Svatba se nesměla konat v době půstu, před Velikonocemi a v adventu. No a pak je samozřejmě i ta pověra s květnem, to známe asi každá :-) Dokonce byly i tradiční svatební dny - úterý, středa a čtvrtek - dny po poslední ohlášce v kostele (celkem byly 3), které se dělaly v rámci nedělní bohoslužby. Že to tvoji prarodiče nepamatují je proto, že se narodili celkem brzo. A až někde v 70. letech 20. století se mění i svatební den na sobotu.
Odpovědět
@modryprstynek Diky :-) Ja nevim, co si moji prarodice pamatuji, nebo nepamatuji, resp.pamatovali, protoze uz tu bohuzel nekolik let nejsou |-| , jenom jsem rikala, ze meli svatbu v cervenci, tak jsem si myslela, ze leto bylo vhodne pro svatby odjakziva.
Odpovědět
Profilova fotka
@zanett V pohodě :-) Nebyl to útok na tvoje prarodiče (bůh chraň), spíš jsem chtěla vysvětlit, jak to vzniklo. V některých rodinách se tento názor na svatby v určitých obdobích prostě dědí. Přítel třeba nechtěl svatbu v zimě, protože to má spojené se zlými vzpomínkami a léto je prostě celkově takové juchavější. :-)
Odpovědět
Dříve se opravdu peklo cukroví podomácku a peklo se ho opravdu dost Možná z toho důvodu
Odpovědět
Profilova fotka
@zanett V květnu se kdysi nedělaly svatby z toho důvodu, že hned o svatební noci manželé počínali děti. Ty se pak rodily v zimě, která byla krutá a nebyl dostatek jídla a děti umíraly. Proto se dnes říká, že to nosí smůlu.
Odpovědět
@tanulinkaaa Jo, jo, o tom kvetnu vim, spis mi vrtalo hlavou to, proc ne v lete...Ackoliv, kdyz jsme u toho kvetna: treba zde v Anglii (a pokud vim I treba v USA) je kveten velmi popularni mesic pro svatbu a to nase porekadlo zde nikdo nezna, spis se kazdy divi, ze by nekdo dobrovolne vyradil tak krasny a rozkvetly mesic...holt jiny kraj, jiny mrav.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zanett ja sama nevía, , kde to ta tchýně vzala, mozna jen to dřív nebylo tak časté a tak si to vsugerovala, to ona dělá ráda :)
Odpovědět
@zanett Mně se taky květen moc líbí a pár párů v mém okolí se bralo v květnu, ale právě se setkali s nepochopením starší generace....
Odpovědět
Profilova fotka
@verjavor Tak tatinek taky dobrej... tchan jeste lepsi!! Moje maminka mi zas furt opakovala, ze lepsi byt sama, nez si vzit debila :-D (ne mysleno na pritele, ale spis ze nikdy nevis co se z nej vyklube)...
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?