Tchýně mě ignoruje

Ahoj holky, máte taky některá tchyni, která vás i po několika letech žití s přítelem ignoruje? My jsme s mým miláčkem skoro 6 let... A jeho maminka mě pomalu ani nepozdraví 😠 jediné co, tak mě na půl pusy pozdraví. A to ještě s takovým povzdechem a se zpožděním třeba minutu... Jako by i ten pozdrav směrem ke mě byl pro ni vysilující 😄 když se snažím nahodit téma, neodpoví, nebo hned stočí téma jinam... neocení nic, jen hledá chyby. Když mluví o něčem, co se týká mě a mojeho muže, mluví jen k němu. Já automaticky odpovídám, téma se přece týká nás obou... Máte vidět její výraz. Vždy úplně v šoku, proč jako mluvím já? 😮 Nejhorší je, že za pár měsíců máme svatbu... A ona je dost falešná... úplně si dokážu představit, jak si bude hrát na mou kamarádku a bude celá přeslazená 😕 jenže... jak se mám nad to povznést? Když se chová, jak se chová... Já s ní tu komedii hrát odmítám...Holky, jste na tom některá podobně?
Odpovědět
Když jsi se zeptala proč to dělá co ti odpověděla?
Odpovědět
@snoopyy Neptala jsem se. Pravda je, že se ji i bojím... Je výbušná, pořád křičí, každého peskuje. K mému muži se chová, jako by byla jeho generál a on ji musí poslouchat a skákat podle ní...
Odpovědět
Proč myslíš, že bude hrát kamarádku, když teď tě sotva pozdraví? Jaký k ní má vztah syn/přítel? Uvědomuje si on, jak se k tobě chová a jste spolu tým, nebo je on tým s ní a tebe nechápe? Máš to těžké, každopádně pokud je přítel tvůj parťák, tak nemusíš stát o uznání od jeho mamky. Jsi dospělá, takže bych se soustředila na svou vizitku - být slušná, milá, ale stát si za svojí osobou. Jak se chová ona, je zase její vizitka 🙂 Dovolí si k tobě tolik, co jí dovolíš ty. Osobně bych návštěvy u nich bohužel limitovala na nutné minimum než tohle snášet pokaždé.
Odpovědět
@bettanka kdo se nezepta ten neví. Začala bych tímhle. Absolutně ji to vykoleji a pokud ignorace tak bych ji začala taky ignorovat
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, souhlasím s capwest. Takové chování od tchýně může být fakt nepříjemné a je asi těžké to snášet. Občas se v životě vyskytnou lidé, se kterými si nerozumíme, ale nějak vyjít s nimi prostě musíme. Já mám takového člověka v práci, naštěstí ne v rodině ... V těhlech situacích se mi osvědčilo myslet na to, že sice nemůžu změnit dotyčného, ale můžu změnit svou reakci na něj. Přestala bych řešit ji, ale sebe, a to, jak se podle této zkušenosti zařídit ... Společný čas bych omezila na minimum. Požádala bych partnera o podporu. Stála bych si za svými názory při případné konfrontaci ... Při svatbě bych jí nedávala příležitost sehrát nějakou roli, která by ohrozila můj zážitek, ale to musíte samozřejmě probrat hlavně s partnerem, kam až zajít. A hlavně pomůže v ten den se na to vnitřně nastavit, že ona ti ho prostě nepokazí. Hodně štěstí, ať se vydaří svatba, i celé následné soužití 🙂 Časem určitě přijdeš na to, jak celé fungování optimálně nastavit ... držím palečky 🙂
Odpovědět
@capwest protože na veřejnosti je ztělesněním dobra a za zavřenými dveřmi se chová hnusně. Přítel ví, jaká je. Ale takovou ji bere. Chápe mě, ale zastává se i jí. Vím, že kdyby bylo nejhůř, postavil by se za mě, to zas jako jo. Ale pořád je to jeho mamka a on ji má rád takovou jaká je... Takže s ním se o tom ani moc nemůžu bavit, protože nemůžu pořád nasazovat na jeho maminku, to nejde... Jinak si říkám to stejné... Chovat se slušně, aby nemohla říct, že jsem ji k jejímu chování dotlačila. A myslet si svoje. Máme naplánovanou její návštěvu u nás na pět dní... Zkusím to brát tak, že se budu chovat otevřeně, vstřícně.... A jestli ani to nezafunguje, tak to kašlu.
Odpovědět
@snoopyy Jak jsem psala, tchýně u nás bude na návštěvě. Budu se snažit (ale podlézat fakt ne, mám nějakou hrdost)... a buď se na to pak už vykašlu a nebo zkusím sebrat odvahu a zeptat se ji přímo...
Odpovědět
@tyna_r Děkuji za podporu 🙂 Já se právě snažím, nebrat si to ani nějak osobně... Protože já mám svědomí čisté, to vím... A třeba se to do svatby spraví. Pokusím se se s ní ještě nějak zblížit. Mě i zaráží, že ona ví, že chceme s přítelem po svatbě miminko... Příteli tvrdí, jak se strašně těší... Ale mě stále ignoruje 😕 Já nějak nechápu, jak chce takhle pokračovat...Jako že tam budeme jednou chodit jako rodina a ona bude dál dělat, že jsem vzduch? 😄
Odpovědět
@bettanka snazila jsi se 6 let a nic, ta otázka "co mate se mnou za problém? Proč mě ignorujete?" mela přijít tak před pěti lety.
Odpovědět
@bettanka wow, to tě obdivuju, že jsi svolila, že takový člověk u vás bude 5 dní. To, že je to přítelovo maminka, tak z toho nedělá povinnost, ale do situace důvodu návštěvy vubec nevidím, takže ti budu držet palce a pevné nervy. Jinak si myslím, že sblížit by se s tebou měla snažit hlavně i ona, 🙂 Pokud je to její manipulativní technika, jak si každého omotat, aby byl ve stresu v její přítomnosti a snažil se, tak to jí tleskám 😄
Odpovědět
@snoopyy No pravda je, že se ji i trochu bojím... Ale máš pravdu, musím to rozseknout. Nejspíš se jeden večer, až tu bude, posilním skleničkou vína a narovinu se ji zeptám.
Odpovědět
@capwest No když bude nejhůř, tak se zdekuji buď do práce nebo ke kamarádce.. Ale snad to nějak zvládneme 🙂 Možná to je nějaký její typ manipulace... Ale já se nenechám, málokdy skáču, jak ona píská... Tak možná i to se ji nelíbí 😄 že neposlouchám, jak všichni ostatní... Přítel třeba dělá vše, co ona chce... Někdy mi to až zavání využíváním 🤔 No ale jestli ji jde fakt o to, abych poslouchala, jako ostatní, tak to kamarádky asi nebudeme nikdy... Ona má podle mě problém mě respektovat jako partnerku jejího syna... Že už prostě není jediná a nebude se hledět jen na její zájmy... Zkusím ji ve dny návštěvy ukázat, že se se mnou dá vyjít a můžeme se navzájem tolerovat 🙂 ale že prostě nemůže být vše po jejím...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bettanka Taky čumím s tou pětidenní návštěvou, uffff ... Do toho by se mi asi nechtělo a to mám svoje i přítelovo rodiče moc ráda 😄 Já ti fandím, myslím, že na to jdeš na to dobře, ale prostě ti zatím jen chybí odpověď na to, proč to dělá. A tím pádem si nemůžeš ani pro sebe zdůvodnit, jestli její chování dává smysl, protože si nejsi jistá, jestli jsi ji k němu náhodou někdy nedala záminku ... Ale já si myslím, že ne, že je prostě taková ... Je možné, že je prostě zvyklá tímto způsobem získávat od lidí to, co chce. Doteď jí to fungovalo a reakce na tebe je spíš její reakce na druh chování, se kterým se ještě tolik nesetkala ... Jak píšeš, že najednou někdo neskáče, jak píská ... Kdo ví. Třeba to časem zjistíš a uleví se ti 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Jenom bych ještě chtěla říct, že pokud se jí napřímo zeptáš, co s tebou má za problém, tak se hlavně zkus psychicky důkladně připravit na všechny možné odpovědi. Hlavně na ty, které se ti nemusí líbit, a na které se jen těžko reaguje - Jako že třeba takhle si ženu svého syna nepředstavovala/jsi hloupá/ošklivá/chudá/tlustá/jakákoliv jiná blbost .... Ale taky si myslím, že je dost možné, že se prostě nic nedozvíš. Třeba si ani neuvědomuje, že se k tobě chová nějak, jak se ti to nelíbí. Aspoň to bych jí nejdřív oznámila ... Nebo si to uvědomuje, ale sama neví proč. Nebo ti to nebude chtít říct - ono to taky chce fakt odvahu někomu na férovku: Hele sereš mě, protože jsi prostě neskutečně hloupý 😄 Zkrátka, snaha o přímou komunikaci je supr, určitě stojí za vyzkoušení. Ale bude to fungovat, jen když toho jsou obě strany schopné a jsou na to připravené.
Odpovědět
@tyna_r Pětidenní návštěva proto, že bydlíme na druhé straně Česka... Takže se naštěstí nevidíme často 😄 Ale nevím, jestli si ženu svého syna představovala jinak... Měla by být za mě ráda, partnerova bývalka ho skoro psychicky zničila... A ona vidí, že jsme spolu šťastní... Tak nevím nějak o co ji jde. Já si spíš myslím to, co ty píšeš ve druhé části... Že na to dost možná neznś odpověď ani ona sama. Prostě reaguji jinak, než všichni ostatní a jí se to nelíbí/je z toho v šoku/neví jak reagovat... Tak radši reaguje ignorací. Tak uvidím během návštěvy, jak se to vyvine 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@bettanka Aha, jasně - ale tak zase tím lépe, aspoň ten kontakt máte už takhle omezený a nemusí tě to trápit tak často 🙂 Je to dost možné, že to tak je. Myslím, že obecně se spousta lidí k ostatním nějak chová, aniž by byla schopná to jakkoliv reflektovat. Natož pak pracovat na změně. Chce to dost inteligence, pokory, odvahy ... A spousty dalších vyspělých vlastností 😄 A to, že je někdo o generaci starší vůbec nemusí znamenat, že je v tomto ohledu vyspělý. Držím palce ať je návštěva ok a případně i všecko další 🙂
Odpovědět
Bude to znít možná hloupě ale já bych ji oplatila stejnou mincí. Neříkám,že bych ji nepozdravila..ale taky bych si dala na čas. A mluvila bych hlavně s tchánem. A třeba se chytne za nos a dojde ji,jak se chová. Nebo ještě lépe, se tě zeptá co máš za problém. Na druhou stranu, je to tvůj život, a pokud je s partnerem vše ok, neřešila bych nějakou čarodějnici. Klidne bych ji taky hodila ignor.Treba je to všechno jenom o tom,že je zahorkla že vlastně přichází o svého chlapecka,že si ho bere jiná ženská, to bohuzel tchýně dělají,že mají pocit,že žádna pro jejich syna není ta pravá. Já mám zatím tchýni v pohodě, ale hlavou rodiny je ona,komunikuje,ale obávám se,že jednou přijde ten moment kdy bude nějaký konflikt. Ale jak říká klasik" hlavně se z toho neposrat" ❤️
Odpovědět
@bettanka toto si bolo treba ujasnit uz rok aj viac dozadu... Riesitvto teraz krd uz biju svadobne zvony je ozaj usmevne. Pozdtavila by som ju a inak nic, neviem aky je buduci svokor, ale ja by som si teda sedela na gauci so zalozenymi rukamiba nech si snubenec obriadi svojich rodicov sam, ani by ma nehlo a sedrla by som si ticho ako pena a piaty den povedala "Dovodenia"...
Odpovědět
Klasicke toxicke a pasivne agresivni chovani. Je uplne irelevantni, proc se tak chova. Tohle jsou jeji psychohratky a jeji boj. Uz jsem se v zivote naucila nenechat se tim nikam manipulovat a vubec na to nenaskakovat. Kdokoliv na podobne jednani pristupuje, uz s dotycnym hraje jeho zvracenou hru. Osobne bych kontakt s takovym clovekem bud utla uplne, nebo omezila na nejnutnejsi minimum, a ne, ze je to rodina neni argument. Snazit se vychazet s nekym, kdo od prvni chvile odmita vychazet s vami, je uplne zbytecne, k nicemu to nepovede.
Odpovědět
@kitycat Děkuji za reakci. Tak určitě se kvůli ní nehodlám přetrhnout... Ale my jsme například zvyklí, že snídani dělám každý den já, přítel zase večeře... Takže bude automatické, že to tak bude i za její návštěvy... Navíc, nechci ji zadat důvod, proč by se mnou vlastně neměla mluvit... Určitě ji nebudu podlézat, ani si lámat hlavu s tématy, které ona stejně odignoruje... Samozřejmě uvidím, pokud pro ni budu první dva dny vzduch, tak dost možná najedu na tvůj systém 😄
Odpovědět
@rheb Tak já to zas nechci úplně vzdávat, protože až jednou bude dítě, tak nějak nevím, jak bychom fungovali... Jako fakt ji nenechám, aby se pak před naším dítětem ke mě chovala jako k onuci 😒 ani nechci jednou vysvětlovat, proč tam nikdy nejezdím s nimi... Kolikrát si říkám, že bych ji to takhle měla i říct... Ale zas nechci předbíhat a řešit s ní tohle téma dřív, než budu těhotná... A stále doufám, že se náš vztah do té doby i tak zlepší... Asi jsem naivní no 😕
Odpovědět
@bettanka myslim, ze snubenec moze 5 dni robit aj ranajky aj vecere... Nevh to berie ako prípravu ked budete mat dieta a ty si budes riesit iba mimi. Ak je s tebou nespokojna ani chutit jej od teba nebude 🙄
Odpovědět
@bettanka Zadny mezilidsky vztah nikdy nespravi snaha z jedne strany, tim spis, kdyz druha strana nejenze nema zajem, navic to pokazde dava ostentativne najevo. Ona si svuj postoj vybrala sama. Tyhle typy lidi velice dobre vyciti, kdo na jejich hru pristoupi a kdo ne a podle toho se chovaji.
Odpovědět
@kitycat Víš co? Udělám kompromis... první den nachystám snídani, jak se bude ofrňovat, další dny už chystá přítel 😛
Odpovědět
@rheb Ano já vím... Tahle návštěva je poslední chvíle, kdy zkusím nějakým způsobem upravit náš vztah. Samozřejmě, pokud nebude žádná odezva, tak na to už kašlu. A jednou se jí to vrátí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?