Taky si berete svou první lásku? Jaké máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Jen tak mě napadlo vytvořit tohle téma. Právě dnes jsem si totiž přečetla článek o tom, že tenhle komunistický manýr už je dávno over :-D a že první lásku si berou jen šílenci a končí to povětšinou rozvodem - buď hned nebo při "druhé míze". Nutné je poznat víc partnerů (i sexuálních), srovnat a pak teprve vybírat. Přiznám se, že patřím do kategorie žen, co se doopravdy zamilovaly jen jednou a nikdy mě nenapadlo z toho vztahu couvat, nebo jakkoliv do něj neinvestovat a rozhlížet se kolem po případných lepších objektech :-D . Před mým nastávajícím manželem jsem přijala pár pozvání na kafe od asi 4 kluků, ale velice rychle jsem odhadla, že to nebude ono a půl roku chození (opravdu jen na kafe) to nikdy nepřekročilo. Zajímají mě vaše názory a zkušenosti. Těším se :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem naopak ráda, že nemám svou první lásku. Ve 20ti jsem to měla jinak, než to mám teď a co mi tenkrát přišlo skvělý a proč jsem měla ráda toho svého prvního, to je dneska všechno jinak. Byli jsme každý na nějaké vlně a to se změnilo a dneska jsou ty vlny úplně mimo... Prostě byl v určitém období důležitou částí života, ale ne na celý život... Ne, že bych byla ráda za to, že to nedopadlo, ale i z nečekaného rozchodu se člověk jednou vzpamatuje. A pokud vás nechá kvůli tomu, že se nedokáže srovnat s vašimi zdravotními problémy, je to lepší dřív než po svatbě... Zato můj muž si bude brát jeho první vážnou lásku:) A tak nějak mě to moc těší
Odpovědět
Profilova fotka
otazka je, co se bere za prvni lasku. jo vzala jsem si chlapa, co je muj prvni dlouhodoby vztah. cca od dvaceti. ale prvni lasku jsem mela v patnacti nebo driv, takze asi neeeee
Odpovědět
Profilova fotka
Taky si v podstatě budu brát svoji první opravdovou lásku. Když nepočítám ty platonické, kdy jsem byla přes dva roky zamilovaná do spolužáka a nezmohla se ho ani oslovit, on o tom ani nevěděl. Potom jsem necelý měsíc "chodila" s jedním klukem, ale absolutně to nebylo ono, po pár rande jsem to utnula, zamilovat jsem se fakt nestihla. Takže můj skoro manžel je fakt první ve všech ohledech...i když to přišlo trochu později, než je obvyklé. Já pro něj první nejsem (2.), ale to nevadí, alespoň měl zase už nějakou zkušenost s dlouhodobějším vztahem.
Odpovědět
Profilova fotka
Úplně první lásku si brát nebudu, protože před mým nastávajícím jsem měla pár takových těch "letních lásek" - procházky, vodění za ručičky, pusa v parku na lavičce apod... trvání max. měsíc :-D pak jsem se jednoho dne "zamilovala" do kluka z druhého konce republiky, který byl u nás ve městě pracovně... když odjížděl, tak to bylo největší drama, slzičky, no znáte to... ještě chvíli jsme byli v kontaktu, ale nemohlo to dopadnout jinak, než špatně...byla jsem z toho hodně špatná a zařekla se, že nikoho hledat nebudu a dám si od chlapů na chvíli pokoj... no a asi měsíc na to jsem potkala kluka, do kterého bych na první pohled vůbec neřekla, že bych s ním mohla chodit...párkrát jsme si vyšli jen tak, se společnými kamarády a on mě po jedné takové akci šel doprovodit domů. Padla první pusa a od té doby jsme spolu... je to už sedm a půl let... není to sice první láska, ale pro mě vlastně ano...to předtím bylo jen tak, ale láska není o prvotní přitažlivosti nebo o tom, jeslti se nám někdo "líbí" na prvním setkání... Láska je pro mě to, co jsme za ty léta vybudovali a proto si beru svoji první opravdovou lásku...
Odpovědět
Já si svou první lásku brát nebudu, ale můj snoubenec ano :-) Vzhledem k našemu věkovému rozdílu je to i docela logické. Já jsem předtím měla dvě vážnější známosti, ale až teď vím, že jsem našla toho pravého a to i když je o 12 let mladší :-) Snoubenec předtím neměl žádnou vážnou známost, on na to taky neměl moc čas, když se v 17 dal dohromady se mnou :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Já jsem si svou první lásku letos vzala - myslím tím tu opravdovou (nějaké měsíční známosti, kdy jsem nebyla zamilovaná, nepočítám).. začali jsme spolu chodit v mých 18ti, je to i můj jediný sexuální partner a po 10 letech (skoro na den přesně) jsme měli svatbu. Sama nad tím kroutím hlavou, jak je možný, že to vydrželo a pořád se milujeme, asi to je osud :-) Ale je to určitě individuální, někdo prostě potřebuje "zkoušet" jinde a to i kdyby měl doma toho nejlepšího partnera..
Odpovědět
Opravdu je těžké přesně vymezit co je to ta první láska. "Zamilovaná" jsem byla 4x. První to byla láska ze školky (za toho kdybych se provdala, tak bych opravdu litovala), druhá byla láska na základce, kdy se z kamarádství vyklubal vztah (ale zkrátka jsme zjistili, že je lepší se vrátit ke kamarádství než se "trápit" ve vztahu), třetí láska byl můj spolužák, o kterého jsem opravdu stála a doufala jsem, že by to mohlo klapnout, protože jsem tušila, že on to cítí stejně, ale bohužel krom jedné pusy na rozloučenou nikdy k ničemu nedošlo (dodnes mě to trochu mrzí, že jsme tehdy byli oba tak stydliví, ale na druhou stranu mám dnes fajn kámoše, kterému se můžu svěřit se vším a vždycky). No a má čtvrtá LÁSKA je můj budoucí manžel.....chlap, na kterého jsem myslela asi 2 roky a tajně doufala, že jednou budeme spolu, ale tentokrát jsem to nenechala jen na něm (poučená z mé třetí lásky), ale snažila jsem se ho "dostat" :D No a to dlouhé, předlouhé čekání se mi vyplatilo..... Pokud mám tedy posoudit první lásku podle toho co všechno jsem s dotyčným prožila, co všechno jsme spolu zvládli, s kým odhaluji tu "alchymii" fungujícího vztahu, tak potom ano....Beru si svou první životní lásku :-) Beru si člověka, s kterým chci mít děti, protože vím, že bude báječný táta, beru si člověka, který mě umí rozesmát, ale taky mi umí říct věci na rovinu, beru si člověka vedle kterého se cítím v bezpečí a i když nesnáším jeho tvrdohlavost, tak doufám, že spolu zestárneme :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
Já mám první lásku jsme spolu skoro 4 roky a v červnu 2015 se bereme :) bydlíme spolu a máme se rádi den co den :)
Odpovědět
Já jsem si taky vzala svou první lásku, manžel je na tom stejně. Měli jsme štěstí a poznali jsme onu pravou lásku hned napoprvé :-) Znám jeden citát, který vždycky neplatí... "První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pamatuješ jeho číslo."
Odpovědět
Profilova fotka
taky jsem si myslela, že si vezmu svou první lásku, se kterou jsem strávila 8let od svých 17... ale osud tomu chtěl jinak a jsem moooc ráda, že jsme se rozešli a já se zamilovala znovu způsobem, o kterém jsem ani nevěděla.. jedna láska vyprchala neshodami ve vztahu a nyní je to takové to, co opravdu cítíš, že je to pravé...
Odpovědět
i já jsem ráda, že jsem si nevzala první lásku a to jsme spolu byli přes 6 let, až do mých 24 a téměř konce VŠ a nelituji, že jsem to skončila ...
Odpovědět
Ahoj holky, taky si v květnu budu brát svoji první lásku:-) jsme spolu skoro 7 let a s každým rokem je to lepší a lepší. Je to ten nejlepší chlap a jsem pyšná na to, že jsem nikoho jinýho neměla. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
Krásný den všem, můj příběh je neskutečně romantický, tak věřím, že se Vám bude líbit. Na základní škole jsme měla spolužáka, kterého jsem v osmi letech vyzvala k tanci na dětské diskotéce ve škole v přírodě. Dodneška si pamatuji, co měl tenkrát na sobě. Kromě toho, jsme spolu chodili 6 let do jedné třídy, taky bydlel přímo pode mnou ve stejném domě. Po skončení základky šel do učení a já na gympl. V prvním ročníku na gymplu jsme spolu začali chodit, postupně se sbližovali psychicky i tělesně ,trvalo nám rok, než jsme se rozhoupali k prvními milování a v mém čtvrtém ročníku na gymplu jsme se zasnoubili (letos to bude 30 let) a plánovali společnou budoucnost a děti. Pak odešel na vojnu a já na vysokou do Prahy...čekat jsem na něj vydržela rok a pak si našla na vysoký jiného. Svou první lásku jsem tak opustila...S tím druhým jsem byla 22 let vdaná, mám s ním dvě děti (dnes ještě nezletilé) a opravdu šťastná jsme s ním byla jen prvních pár let na začátku. Pak přišly problémy a já si říkala - slíbila jsem v dobrém i ve zlém, neukončím to a později jsem nechtěla dětem rozbít rodinu. A ve chvílích, kdy mi bylo smutno a byla jsem nešťastná, jsem se ve vzpomínkách vracela ke své první lásce a vzpomínala, jako to byl hodný kluk, který by mi snesl modré z nebe. Nakonec mé trápení v manželství ukončil otec mých dětí sám - když mu bylo 44 našel si slečnu, které bylo 21 let- a já na to přišla a následoval rozvod - a pak nechutné soudní tahanice a dvě naše dcery, které nakonec zůstaly u otce, protože si to otec uměl zařídit (to by bylo na dlouhé vyprávění). S mou první láskou jsme se v průběhu 30 let vídali několikrát na srazech spolužáků, táhlo nás to k sobě, celý večer jsme proseděli spolu a povídali si, ale ani jednou za těch 30 let jsme spolu nesklouzli k nevěře, ač jsme po tom oba toužili. Došlo mi až zpětně, že jsem ho tolik milovala, že jsme si nechtěla úletem kazit vzpomínky na to krásné, co k první lásce patřilo. V těch třídních srazech jsme lhali jeden druhému, jak jsme šťastni.... Rok a půl po mém rozvodu jsem svou první lásku pozvala na návštěvu svého nově vybudovaného domova. On v té době byl také rozvedený a volný. Přijel, a už zůstal. Jsme spolu tři roky a zítra máme svatbu!!!Svatbu po 30 letech od zasnoubení. A ty tři roky jsme šťastni a funguje to.
Odpovědět
Ne a jsem za to nesmírně ráda, ačkoliv jsem s ním byla 6 let. Mému budoucímu manželovi nesahá ani po kotníky. Ale bude na svatbě jako host :))
Odpovědět
Vlastně ano. Před budoucím manželem jsem měla vztah, ale v podstatě od začátku jsem věděla, že to nevyjde. A až s budoucím chotěm :-) jsem poznala pravou lásku a okamžitě věděla, že s ním chci být celý život. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@myska1908 to je opravdu moc krasny příběh, přeji Vam jen to nejlepší a krásnou zitrejsi svatbu :)
Odpovědět
@zuziitka Moc Vám děkuji, svatbu máme malou, moje mladší dcera 10 letá bude u toho a podá nám prstýnky a moc se těší, protože s mým budoucím mužem má krásný vztah. Večer bude přepadovka u rodičů, kteří to nevědí (ale asi tuší, že to někdy plánujeme). A můj bývalý manžel, ač má co chtěl (mladou slečinku, která ještě nemá ukončená studia na vysoké) a taky dcery, které získal do péče, z mé svatby rozhodně v pohodě není.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Profilova fotka
V patnácti jsem rok chodila s jedním klukem. Chvíli po rozchodu jsem se dala dohromady se svým nastávajícím a nechává mě to úplně klidnou :). Většina lidí nám na začátku vztahu říkala, že to stejně nemůže vydržet, ale věřím, že se mýlili. Honza je můj parťák, dospívali jsme vedle sebe, známe se a ani několik životů by mi po jeho boku nestačilo :).
Odpovědět
Profilova fotka
Sveho nynejsiho pritele jsem poznala, kdyz mi bylo 15 a mela jsem prvniho kluka. V te dobe bylo memu nynejsimu priteli kolem 30, ale strasne me to k nemu tahlo, ani jsem nevedela proc. Nasla jsem starou konverzaci s kamaradkou, kde jsem ji psala, ze ho stejne jednou dostanu a vezmu si ho. :-D Ubehlo par let, par nepodarenych vztahu, ale nikdy jsem ho poradne nedostala z hlavy a pred necelymi 5 lety jsme si zacali psat, domluvili se na prochazku a bylo to. Takze se da rict, ze to prvni laska byla, i kdyz jsme oba uplne jine povahy, je tam neco, co nas drzi spolu a doufam, ze to bude naporad. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nedá se říct, že první láska, ale oproti ostatním vztahům musím říct, že tato je první opravdová, jiná, doplňující se, vážíme si toho co máme, protože máme s čím srovnávat. S tím co nebylo ono. Přítelova první opravdová. Jsem jeho první Miluji tě. A vážím si toho. Všichni jeho kamarádi mi neustále říkají, jak se změnil k nepoznání. Jsem ráda, že jsem Ta, která mu převrátila život. Ale jinak jsme oba stejně pošahaní blíženci. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Já jsem se poprvé opravdu zamilovala až do svého současného manžela 8-) Předtím jsem to dost střídala a vyzkoušela všechno možné. Nelituju a jsem spokojená!
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?