Svatba za rohem a neshoda v tématu dětí

Zdravím vás, otevírám tu těžké téma, které možná řeší více z nás a to je téma dětí - mít či nemít. Popíšu, jak jsme na tom my, a budu moc ráda i za Vaší terapii sdílením a případně rady, názory, zkušenosti <3. Jsme spolu něco přes dva roky, zásnuby přišly před rokem. K příteli jsem po celou dobu upřímná a otevřená s tím, že děti nechci a jestli se to ve mně někdy změní, mu zaručit nemohu. Přesto mě požádal o ruku s tím, že děti nebo ne, hlavně, že budeme spolu. Chvíli na to přišel s tím, že děti chce a jen doufá, že se to u mě změní, nepřišlo mi fér nosit prstýnek s takovou, tak jsem ho vrátila, ale on zas otočil, že chce být hlavně se mnou a téma dětí odložíme, dá mi čas atd. No, a teď máme pár týdnů před svatbou a téma se opět otevřelo, pro snoubence je to velmi velmi důležité, ty děti mít a vědět, že je mít bude. Pohádali jsme se a pro mě to bylo opravdu velmi nepříjemné, v podstatě z toho co říkal vzešlo, že nechce riskovat, že se vezmeme a děti nebudou. No umíte si představit, jak mi bylo, při zjištění, že mu zas tak nejde o mě nejspíš... Druhý den přišel s tím, jak jsem pro něj důležitá a nechce o mě přijít... Chápu, že je to pro něj velmi těžké, ale pro mě také. Nemůžu přeci slibovat něco, co teď tak necítím a nevím, jestli se to někdy změní nebo ne... Do toho samozřejmě tlak s věkem (já 30, on 34). Je tu prosím někdo, kdo to má stejně, že jeden děti chce a druhý ne a přesto jdete do svatby nebo už máte po a jak jste to řešili/řešíte? Náš vztah je jinak hezký, milujeme se, fungujeme ve vztahu skvěle, na všem jiném se domluvíme... Díky 😞 <3
Odpovědět
Profilova fotka
Já otěhotněla po necelém roce vztahu, bylo to všechno tak rychlé, že jsme ani nestačili nic plánovat 😄 Ale to slyšet nechceš, jen jsem ti chtěla tím naznačit, ať neplánuješ, že něco bude tak nebo onak, když si to příroda a osud stejně zařídí po svém 🙂 Chápu přítele, že děti chce, protože život bez dětí je prázdný - nemáš se na co těšit, nemá ti kdo dělat radost (chlap tě dřív nebo později začne štvát, ale dítě ti bude přinášet radost celý život - školka, škola, úspěchy, vnoučata...), poznáš tak silnou lásku, která se nedá ani popsat. Jaký je tvůj důvod, že nechceš mít děti? Pokud se na to necítíš, tak neboj, to skoro žádná ženská. Každá jsme v tom ze začátku plavaly. Pokud to je něco ohledně tebe (postava, úspěchy, finance, omezení určitých věcí), přijde mi to sobecké hlavně kvůli příteli. Zas na druhou stranu chápu tebe, že když jste spolu začali a řekla jsi mu to, pak tě i s tím požádal o ruku, měl by to respektovat a ne ti to dávat sežrat. Očividně ho to hodně mrzí a doufá, že se to v tobě zlomí (a myslím, že pokud ano, tak to bude jen kvůli něj a ne kvůli tebe), což není dobře. Je krásné, že se milujete, ale to není vše - pokud nemáte i stejné vize, cestu, kterou se chcete ubírat, myslím si, že to nikdy fungovat nebude.
Odpovědět
@ellyem_98 Já myslím, že saphaira hlavně nechce slyšet, že život bez dětí je prázdný a nemít je je sobecké. To je naprosté nepochopení, kam celý příspěvek směřoval.
Odpovědět
Profilova fotka
@rraadka Jasně. Proto se ptám, proč je nechce mít. (Jako promiň, ale nemít dítě kvůli tomu, že se mi změní postava, mi přijde fakt trhlé.) Píšu jí to z pohledu někoho, kdo dítě má a vždycky chtěl, její partner to pravděpodobně vnímá stejně. Taky jsem ale napsala, že by přítel měl respektovat její rozhodnutí, se kterým si s ní začal 🙂 Můj přítel kouřil, když jsme spolu začali, ale nikdy bych si nedovolila mu to vyčítat, protože jsem to věděla, než jsme spolu byli. Chápu tak obě strany - jak zakladatelku, tak jejího partnera. Nicméně jsem poslední větou v mém předchozím příspěvku řekla vše 🙂
Odpovědět
@ellyem_98 Proč je nechce mít je snad jedno - nebo jí to tu začneš rozmlouvat? Myslím, že zakladatelka už své zcela svobodné rozhodnutí učinila, ptá se na něco zcela jiného, než jestli je správné nemít děti.
Odpovědět
Profilova fotka
@rraadka Já jí nic rozmlouvat nebudu. A přesně proto, že se ptá, jak to řešit, tak jsem napsala, že pokud mají každý jinou představu o životě, nebude to fungovat. A co si budem, otázka, jestli mít nebo nemít děti, je v manželství hodně důležitá 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s holkama. Mít nebo nemít děti je velká věc. Ten, kdo děti chce a udělá ústupek se nikdy nebude cítit naplněný a neuvidí ten pravý smysl života. Neznič mu život a najdi si někoho, kdo děti, stejně jako ty, nechce.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Já myslím, že pokud je pravda to co píšeš, tedy to, že jsi od začátku konzistentní a upřímná v tom, co partnerovi říkáš ... Tak se mi zdá, že on má spíše trošku problém s tím, respektovat a plně přijmout Tvoje rozhodnutí. Tzn. že prostě existuje varianta, že se taky nic zlomit nemusí a prostě ty děti mít nebudeš a basta ... A je úplně jedno, jaké pro to máš důvody, máš na ně právo. Je mi to trochu blbé, říkat Ti to takhle natvrdo, ale já osobně bych se asi nevdávala, dokud bychom tohle nevyřešili. Je to podle mě velmi důležité téma, a oba partneři by svůj život měli vidět v těchto zásadních věcech (děti, bydlení, celkový způsob života apod.) tak nějak podobně. I když samozřejmě s ohledem na to, že ne všechno lze 100% naplánovat a občas se stanou různé náhody ... Jsou prostě témata, u kterých se kompromis udělat nedá. Maximálně se řešení dá odsunout, ale vždy to nakonec bude jen ano/ne. Z osobní zkušenosti, u nás je takovéhle "třaskavé" téma právě svatba. Já už bych se chtěla vdát, můj přítel ne. Samozřejmě, je to pro nás oba také velmi těžké, protože ve všem ostatním se shodneme, milujeme se a chceme spolu být. Ale snažíme se vzájemně respektovat, takže momentálně se nacházíme v období, kdy já přemýšlím, jestli je pro mě přijatelné smířit se i s variantou, že se nikdy nevezmeme, nebo až za dlouho, a on přemýšlí, zda je naopak pro něj možné tu svatbu tedy v dohledné době udělat. Máme daný přibližný termín, do kdy bychom to chtěli vyřešit, a uvidíme, jak to dopadne, no. Pokud jeden zcela dobrovolně nezmění názor nebo se nedohodneme na dalším posunu, půjdeme od sebe ...
Odpovědět
Jezis co se to tady sešlo za 🐓🐓🤦 když děti nechce tak je nechce a vám je po tom 💩 natož ji psát takové kecy jako, že je sobec nebo že neví co je náplň života - proboha či je to život? Váš ne - ptá se vas co dělat pze on chce děti a ona nechce tady je tečka žádný ale. Ptá se zda to má dal vysvětlovat nebo přestat plytvat energii. Na vyblitky se fakt neptala 🤦 a píše to někdo kdo za 3 měsíce rodi, ale mozek zjevně narozdíl od vas neodložil 🤦
Odpovědět
@ellyem_98 Nestačím se divit, když Váš příspěvek čtu, možná by stálo za to se trochu zamyslet nad pojmem sobectví. Pokud si někdo pořídí dítě proto, aby jeho život nebyl prázdný, měl se na co těšit a aby mu měl kdo dělat radost, nedej bože dát vnoučata, je to za mě skvělý příklad totálního sobectví vůči dítěti a takového dítěte je mi líto. Argument, že mě chlap dřív nebo později začne štvát taky nechápu, vztah sám od sebe fungovat nebude a kdo na něm oboustranně a uvědoměle pracuje, toho ten druhý konstantě štvát nebude a pokud ano, nechápu proč v takovém vztahu zůstávat. Celý váš příspěvek působí, že bez dítěte byste byla totálně nešťastná… a víte, že tím sypete neúměrnou zodpovědnost za Vaše štěstí na vlastní dítě? A že to vnímá a odnese si z toho do života pěkně pos… podvědomý vzorce chování?! Ptáte se, proč dítě nechci, i když Vám do toho nic není, ale já vám odpovím, dítě nechci právě proto, že nejsem sobec. Nebudu přivádět na svět novou osobu, když ji nemám co nabídnout a nevidím v tom benefit pro ni. A že je to sobecké vůči partnerovi? To, že to s ním otevřeně komunikuji od začátku jste asi přehlédla? Partner je dospělý chlap, dostal informace a přesto mě požádal o ruku, to je totálně nefér především ke mně. Ptala jsem se v příspěvku, zda to měl někdo podobně a jak řešil, což zjevně není Váš případ a nemáte k tomu tedy co říct.
Odpovědět
@maiah Život mu ničit nechci, ale on je přeci svobodný dospělý člověk a i přes to, že ví, jak to mám mě požádal o ruku… a já se teď mám rozhodnout za nás oba a odejít, když oba dva chceme být spolu?
Odpovědět
@tyna_r Ahoj, díky za příspěvek. Ano, je to tak, od začátku s ním komunikuji otevřeně a upřímně. A i jsme se domluvili, dva měsíce po zásnubách, kdy jsme to téma řešili intenzivně, že to rozhodnutí odsunem a i přes neshodu se vezmeme a vyřešíme to za pár let… přes tuto dohodu to teď otevřel znovu pár týdnů před svatbou… Já si přijdu podvedená a zrazená…
Odpovědět
@snoopyy Díky 🙏
Odpovědět
Článek se načítá
@saphaira Nacházíš se ve velmi komplikované situaci. Tvá komunikace s partnerem proběhla od počátku vztahu v pořádku a vůči partnerovi férově. Chci vs. nechci děti má ve vztahu stejnou váhu. To znamená, že ani jedno rozhodnutí není lepší nebo horší. Z pohledu společnosti se to může jevit jinak, přeci jen páry s dětmi jsou v převaze, každopádně je to každého věc. Rozhodně to nefunguje tak, že když skoro všichni mají děti, tak my je musíme mít taky. Já sama mám děti 3 a má velmi blízká kamarádka už od 12 let děti mít nechce a taky je nemá (je jí teď 46 let) a obě svá rozhodnutí plně respektujeme. Nemůžu se ubránit pocitu z Tvého partnera, že jeho cílem je Tě přesvědčit/domanipulovat do situace, že na ty děti nakonec kývneš. Proto ta svatba, proto pravidelné otevírání tohoto tématu. Myslím, že Tě miluje, ale s Tvým názorem ohledně dětí se nesmířil a pravděpodobně ani se nesmíří. Za mě je to veliká překážka ve vztahu, já osobně bych svatbu ještě zvážila. Držím palce.
Odpovědět
Ahoj, kamarádka řešila úplně stejnou věc - ona jasně řekla příteli už na začátku, že nechce děti, není mateřský typ. Komunikovala mu, že zatím to má prostě takhle a nemůže mu slíbit, že se to změní. Po třech letech se zasnoubili, plánovali svatbu a cca 3 měsíce před svatbou se chlap leknul a řekl, že je pro něj možná problém vzít si někoho, kdo asi nechce děti. Řešili to dost intenzivně, nakonec to dopadlo zrušenou svatbou, rozchodem. Po pár měsících se ale dali znova dohromady, nějak si to vyříkali a myslím, že oba zjistili, že spolu prostě chtějí být. Zároveň ale ona uznala, že se nejspíš někdy její vztah k mít/nemít děti změní a tak jakoby trochu mu "přislíbila", že děti budou. Svatbu znova zatím neplánuji, ale jsou spolu spokojení a momentálně jim nic nechybí. Myslím, že u chlapů svatba obecně otevírá pochybnosti a spousta z nich se lekne "když jde do tuhého" a začnou zpochybňovat svá rozhodnutí, analyzovat a vracet se k dřívějším problémům, které třeba jednou měli vyřešené, ale najednou nemají..
Odpovědět
Deti jsou pro me jedno z tech zasadnich temat, ktere by clovek mel mit vyresene pred svatbou a mela by v nich panovat shoda. Nedokazu si predstavit, ze bych si brala nekoho, s kym bychom se nejak diametralne rozchazeli ve vecech, ktere by pro nas byly jakkoliv dulezite. At jsou to treba deti, nebo to, kde a jak do budoucna zit. Jsou veci, ve kterych kompromisy delat nelze.
Odpovědět
Profilova fotka
@saphaira Jasně - takže pokud to dobře chápu, tak jde o to, že se cítíš pod tlakem - i kvůli tomu, že to téma otevírate dřív, než jste se původně domluvili... Je prostě evidentní, že partnera ta otázka asi trápí, proto to opakovaně otevírá a snaží se dobrat nějaké "jistoty", i když jsi mu řekla, že mu ji vlastně dát nemůžeš. Možná by Vám taky pomohlo dohodnout si nějaký termín, kdy se o tom znovu pobavíte. Nám to asi docela pomohlo. Já se třeba cítím mnohem klidnější, a z partnera myslím ten tlak taky asi trochu spadl - když ví, že sice bych se vdala klidně hned teď, zároveň jsem ochotná mu i přesto věnovat ještě poměrně dost času jen proto, abych mu vyšla vstříc.
Odpovědět
@tyna_r Chápeš to naprosto správně, ten tlak je hrozný. Já bych spíš potřebovala čas a tlak žádný, pokud si někdy k té změně mám dojít a k rozhodnutí mít děti... Každopádně, celé to nakonec dobře dopadlo, i když to bylo velmi náročné a zrušení svatby připadalo v úvahu. Svatba bude. Paradoxně jsme se dobrali ke stejnému výsledku jako po zásnubách - odložíme to. Já jsem přesvědčená o tom, že ani náš vztah není na děti ready, ani partner, ani já, ani ten vztah. Svatbu ani jeden nebereme jako vstupní bránu k dětem, ale spíše prohloubení naší lásky a tohle téma prostě odkládáme. Ono je zatím dost na čem pracovat, to, že jsme to otevřeli nám odbouchlo x jiných témat... 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@saphaira Super, tak to je dobře, že jste se dohodli 🙂 Ono někdy stačí si o tom prostě jen znovu popovídat a ubezpečit se, že si zvládneme vzájemně naslouchat, i když máme trochu odlišný názor. Mě osobně taky hodně pomáhá o spoustě věcech jen tak mluvit. A to i když vím, že partnera to asi trochu nudí a jeho názor se zatím nezměnil 😄 tak mě vždy potěší, když mě aspoň vyslechne. Tak ať se Vám svatba vydaří a ať se Vám spolu krásně žije i bez dětí i případně s dětmi 🙂 Hodně štěstí <3
Odpovědět
Profilova fotka
trochu sa do toho vlozim a pokusim sa byt strucna 😄 Brali sme sa v 2014 s tym ze deti nechceme obaja, nakoniec sme sa pred 3 rokmi rozviedli. Bolo tam viacej nezhod ale vo vysledku zistil ze deti chce a tajne dufal ze zmenim casom nazor, tak sme sa dohodli ze to ukoncime apojdeme si po svojom... Mam 34 a deti stale nechcem, o dôvodoch nebudem hovorit lebo to ma zase ukamenuju ze som sebecka a podobne blbosti 😄... so sucasnym partnerom sme sa zhodli ze deti nechceme. Urcite by som ti poradila ze je velmi dolezite aby ste sa zhodli na tak zasadnych veciach ako su deti lebo jeden z vas bude cely zivot trpiet. Vela stastia 🙂
Odpovědět
@tyna_r Děkuji moc 🙂 <3
Odpovědět
@smea Ahoj, díky za sdílení Tvého příběhu 🙂. My jsme se rozhodli, jak jsem psala výše, že svatba pro nás není nic ve spojitosti s dětmi, aktuálně na to rozhodnutí nejsme připraveni ani jeden, ani vztah, tak nevidím důvod, proč se tlačit a nutně to vyřešit teď. Co víme teď je to, že spolu chceme být celý život a to je pro nás priorita nad vším ostatním a o tom je i svatba. Jak to dopadne nevím, nemám křišťálovou kouli, ale vlastně je mi to jedno, život je nevyzpytatelný a já mám to štěstí, že jsem našla lásku a budu si ji užívat a žít tady a teď.
Odpovědět
Profilova fotka
@ellyem_98 Ahoj na beremese už vlastně nechodím, zabloudila jsem sem, kvůli kamarádce.. ale k tomuto se musím vyjádřit. Taktéž děti mít nechci a pro změnu mi přijde trhlé si myslet, že "nemít děti kvůli postavě" je něco špatného. Nechci projít těhotenstvím, nejde jen o změny vnější ale i vnitřní, komplikace při těhotenství a porodu o které nestojím, protože o dítě nestojím. Ano, když máš dítě tak se můžeš těšit z jeho úspěchů, chodí do školky, školy, kroužky, kamarádi.. ale ne všichni tomu chtějí oběhovat čas a energii, moje záliby a kariéra mě upřímně zajímají mnohem více, nechci svůj čas, energii a peníze obětovat péči o dítě a nevím, proč by to mělo být sobecké? Jsem sobecká vůči komu? Vůči dítěti co neexistuje? Je mi líto vašich dětí od kterých očekáváte, že vám budou náplní života a ještě vám mají dát vnoučata. Jsou to lidé a mají svobodnou vůli: taky vám mohou oznámit, že děti mít nebudou a nezmůžete nic. @saphaira Myslím, že otázka dětí by měla být vyřešena před svatbou, je to tak důležité téma a ani jeden by neměl tomu druhému ustoupit, jinak budou oba nešťastní. Je spousta lidí, co děti mělo a pak litovalo, jen není přípustné to říkat nahlas... Partner se s tvým rozhodnutím nesmířil.. jaký má jinak názor na ženy, je spíš takový tradiční český muž? Možná si myslí, že se jednoho dne probudíš a skočíš po něm, že to dítě najednou chceš. Bohužel v dnešní době je stále ženám i odepírána sterilizace, protože co kdyby si to rozmyslely! Tzn. jsme dost staré a samostatné na to se rozhodnout, že děti chceme, ale ne že je nechceme... Je to těžká situace, kterou zažíváš a doufám, že se Vám podaří ji nějak vyřešit. V rodině mám také případ kdy oba nechtěli děti, on si topak rozmyslel, ona ne a rozvedli se v dobrém.. nidy nevíme, co se může stát. Má partner nějaké praktické zkušenosti s dětmi? Co to obnáší se každý den starat o dítě? Ať si nějaké půjčí...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?