ETSY - zkušenosti s nákupem šperku

Kdo objednával šperky z Etsy.com - jakou máte zkušenost? Přece jen nejde o levnou bižu. Dostaly jste ke šperkům nějaký certifikát, dorazily šperky v pořádku a za jak dlouho asi? A co to poštovné - to je docela drahé v porovnání třeba s ali nebo ebay - nedívám se na nějakou špatnou stránku? Není nějaká i pro Evropu? Díky
Odpovědět
Každý produkt je z jiné země, já objednávala na etsy razítko z UK a boty z Řecka, poštovné bylo rozdílné. Vše dorazilo do měsíce a v pořádku.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Etsy je takové uskupení prodejců, takže nezle říct obecnou zkušenost (doporučuji pročíst feedback a případně pokud umíš anglicky, můžes se prodejce na cokoli zeptat), a na rozdíl od ebay či ali to většinou bývají věci vyrobené jinde než v Číně, proto ta cena... Česká varianta je fler.
Odpovědět
Šperky jsem z Etsy zatím neobjednávala, jen koženou záložku a narozeninové přání (obojí z Anglie, od různých výrobců), nebyl problém s dodáním ani kvalitou - dražší to ale samozřejmě je. Dodání myslím v obou případech do týdne, záleží hlavně na tom, jestli se položka teprve bude vyrábět (moje byly už připravené). Jen jsem měla problém s tím, že u nás balíček se záložkou poslaný tuším přes Royal Mail přebralo DPD (přání šlo normálně přes Českou poštu), a protože mě ani nezastihli doma, ani neměli moje telefonní číslo, uložili ho na depu a nedali mi nijak vědět (ve schránce taky nic nenechali). Já jsem ale zásilku sledovala (prodejkyně poskytla sledovací číslo), tak jsem věděla, že už je v ČR a kontaktovala jsem DPD. Příště prodejce poprosím, ať na balíček napíše moje tel. číslo (to samé se mi stalo s jedním balíčkem také z Anglie, ale ne z Etsy - Etsy a obvykle ani "normální" anglické e-shopy totiž při objednávce nevyžadují vyplnění tel. čísla). Mimochodem, teď končí německý Fler (Dawanda) a prodejci se přesouvají taky na Etsy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Hlásím čerstvou zkušenost s objednáním šperků - svatebního opasku a náušnic. Prodejce z Británie má i vlastní web https://www.bridaladornments.co.uk/ , ale tam šlo platit jen přes PayPal, který mě nutil založit si účet (po zadání země Česká republika nebo třeba Německo, zatímco při zadání UK nebo USA bylo založení účtu volitelné). Našla jsem Bridal Adornments UK i na Etsy, tam už to šlo bez potíží zaplatit kartou, poštovné stálo 12 GBP, balíček dorazil za několik dnů (napsala jsem prodejci do poznámky, aby na balíček uvedl moje telefonní číslo, takže tentokrát nebyl problém s kontaktováním ze strany GLS). Pásek za 29,99 GBP je originální a opravdu luxusní, takové jinak stojí běžně kolem dvou tisíc (prošla jsem jich kvanta, než jsem narazila na tenhle); náušnice jsem viděla i u jiných prodejců za podobnou cenu (vyšly na 26 GBP, nejspíš bych takové sehnala i v ČR, ale když už jsem objednávala...), jsou také krásné.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?