Nesnáším plánování

Lidi, prosím řekněte mi, že je tu někdo jako já, kdo svou svatbu zvládl úspěšně naplánovat a nezbláznit se. Jsem asi nejméně organizovaný člověk na světě, všechno dělám na poslední chvíli, ve všem mám zmatek, nejsem schopná brát konzistentně ani léky, které potřebuju k životu. A teď mě chystá plánování svatby. A popravdě, už z té představy mě chytá děs a hrůza. Už do mě začalo rýt i příbuzenstvo, od kterého mám spoustu podnětů, co by na svatbě jakože nemělo chybět, ale to mi jen dál zvyšuje hladinu kortizolu. Naštěstí můj partner ví, jak funguju, takže značnou část povinností vzal na sebe. I tak mám ale pocit, že je toho strašně moc. A nejhorší je, že absolutně nemám žádnou představu. V mém ideálním vesmíru bychom si zítra zašli na matriku podepsat papíry a pak šli do kina, ale to mi neprochází přes partnera. Chtěli jsme se brát v říjnu, možná máme místo, ale to je tak všechno. Jak jste zůstávali během plánování organizovaní vy? A je něco, na co se můžu úplně vykašlat, respektive, je něco, na co byste se zpětně vykašlali vy? Mně na tom popravdě zase tak nezáleží, ale asi bych byla ráda i kvůli hostům, aby ta svatba nějak vypadala, nechci to úplně odfláknout.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud mate místo v říjnu a nemáte oddavajiciho tak myslím ze své pomyslné nesnaseni plánování můžeš odložit od roku, jelikož skoro všichni jsou rozebrani pokud to nemáte az na úplném konci října... Jinak já su člověk chaotický a nesystematicky a plánování me baví... Holt pro někoho je to sen pro někoho jen papír na matrice...
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Oddávající náhodou máme. Já nechci, aby to vyznělo nějak negativně vůči svatbám, já úplně chápu, že je to něčí sen, byla jsem na krásných svatbách, respektuju to, ale pro mě to sen prostě nikdy nebyl.
Odpovědět
Dobrý večer, velmi Vám může usnadnit přípravy a následně i celý den schopný DJ, který má zkušenosti, může lecos doporučit a určitě i pomoci s tím, co skutečně není nutné....dále může pomoci s organizací celého dne na místě včetně zábavy 😉 .......v případě zájmu se na mě neváhejte obrátit 😀 PS: vše musíte pojmout jako zábavu.....jinak se z toho zblázníte 😉 Pěkný večer, Michal
Odpovědět
Já bych tedy spíš než DJ hledala koordinátorku, která má tohle vše v popisu práce… Co zkusit nějaký kompromis? Jako že nejít na matriku a pak do kina, ale zároveň nemít svatbu pro sto lidí? Nebo to pojmout hodně minimalisticky, aby nebylo tolik plánování, ale zároveň byl i přítel spokojen? A nebo tedy opravdu vše svěřit koordinátorce.
Odpovědět
@rraadka Na tu úplně nemáme rozpočet, bohužel. Ale vážně jsem nad ní uvažovala, protože se budeme brát na Slovensku, odkud je partner, ale bydlíme v ČR a hledání jakýchkoliv služeb na dálku je pro mě dost stresující.
Odpovědět
@euryka Mně při plánování svatby pomohlo, že jsem měla už dříve pročtené různé diskuze. Tak jsem tak nějak věděla, co chci a co nechci. Pokud nerada plánuješ, tak koordinátorka je dobrá investice. Třeba i usadí lidi, zorganizuje focení po skupinkách a nemusíš to řešit ty nebo svědkyně. Pokud na ní není místo v rozpočtu koupila bych si svatební diář, a tam je napsané vše, co je třeba vyřešit, jakmile to vyřeším, tak si dám fajku, že je to ok. Já jsem svatební deník neměla, ale napsala jsem si na A4 seznam věcí, co je potřeba zařídit a podle toho jela. Důležitá rada, kterou jsem dostala, byla, hlavně si to udělejte podle sebe, aby se to líbilo Vám, nenechte se vnutit do ničeho, do čeho nechcete. Kamarádi měli zakázaný únos nevěsty, dávání chomoutu, dávání koule na nohy. Tyhle tradice mi přijdou trapné a ponižující. Přece se teď z partnera nestane můj vězeň. Osekala jsem tradice na minimum. Svému taťkovy jsem řekla, ať si připraví krátký proslov, protože dlouhé proslovy jsou nuda, každý se těší na jídlo. Kamarádův otec jednou řečnil na svatbě 15 minut 🙂 Kamarádi říkali, že bylo fajn, že se nečetly blahopřání, že je to nuda. Osobně nemám ráda vybírací hry, je mi trapné tahat z hostů peníze. Kdo chce dá mi svatební dar. Už jsem byla na svatbě, kde bylo napsáno na pozvánce, nelamte si hlavu se svatebním darem a radši nám přispějte do kasičky. Neznám jak je to na Slovensku, ale důsledně bych zakázala zvyky, které se mi nelíbí a které mi tady nemáme. Ale nevím, co a jak se teď drží na Slovensku. Svůj den jsem si chtěla užít. Takže jsme měli obřad na 13:00, v klidu jsem si zašla ke kadeřnici, dala sprchu, namalovala se a přemístili jsme se na místo obřadu. Dobré je naplánovat si focení novomanželů, když je měkké světlo. V létě skoro k večeru. V měkkém světle vypadáte líp. Na tohle se zeptej fotografa, nicméně dobrý fotograf by to měl vědět. Já jsem třeba chtěla DJ a ne živou kapelu, protože DJ hraje nonstop a může hrát na přání. Dobrá je zkouška účesu, já jsem při ní zjistila, že tenhle účes vlastně nechci, tak jsem měla jen lehce natočené vlasy. Nejhorší je bazírovat na nějaké kravině, třeba si vysníš určitou výzdobu a pak sháníš dokonalé odstíny. Kromě tebe to nikdo neocení. Já jsem chtěla, aby hosté měli dost kvalitního jídla a pití. Fajn je třeba přizpůsobit jídlo trochu ročnímu období, dávat si svíčkovou v létě by byla moje smrt. Fajn je rozdat úkoly, třeba dnes můj švagr mi jel vyzvednout kytku, kytky pro matky a květinovou výzdobu byl zavést restauraci. Svatební šaty jsem si nechávala šít, vyšlo mi to stejně jako půjčení a ještě mi zůstaly a nemusela jsem řešit to, že je poliju a budu platit pokutu, nebo že v únoru přijdu na zkoušku, budu mít krásné nové šaty mezi tím je bude mít 5 nevěst a nebudou tak zářit. Místo výslužky zákusků jsme dávali svatební vína s datem svatby. Měla jsem tam citát a oni mi ho vytiskli jen půlku, to mě "trochu" nasralo. (Krabičku cukroví navíc dostali babičky a strejda s tetou, to jsme jim dávali před svatbou. Na alkohol moc nejsou a mám je ráda, tak jsem chtěla ať si něco užijí.) Jinak já se trochu bála, aby vše klaplo, aby se nic nepokazilo. Dneska bych víc žila svatební přítomností, ale byla jsem tak trochu jak ve snu, že konečně je tady den D, ale užila jsem si to a moc ráda n to vzpomínám. Prostě si stanov, co vlastně chceš.
Odpovědět
@adleta013 s těmi tradicemi si může nevěsta říct, to se mi líbí 😉 byla jsem bratranci na svatbě a nevěstě se líbila jejich tradice moravských svateb - házení do koláča (řeknete básničku a vhodite nevěstě peníze. Dávali jsme třeba jen pět korun, šlo jí o ty básničky). Takže i když u nás třeba tenhle zvyk nemáme, tak jsme taky házeli. Naštěstí nám to řekli předem, tak jsme mohli něco vymyslet 🙂 @euryka tim chci říct, že i když se budete brát na Slovensku, prostě si předem řekněte jak byste si to představovali a avizujete předem rodině a svědkům 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, 🙂 mrkněte k nám na elody.tv, jsou tam tipy a triky, jak se nezbláznit při plánování svatby! 🙂 Snad vám to pomůže a ucelíte si představu! 🙂 Držím palce, Mája 😉
Odpovědět
@tantira Nejlepší rada jakou jsme dostali, byla, udělejte si to hlavně podle, aby se vám to líbilo. Doporučuji každému 🙂 , někdo je víc na tradice a hry, někdo méně.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?