Jak dlouho dopředu jste chystali svatbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, chceme se brát v červenci 2019, takže za nějakých 11 měsíců... Jsem narozená ve znamení panny, takže jsem od přírody trochu puntičkář, organizátor, generál,... Mám ráda, když je vše tip top a vychytané... Jelikož mám přesnou představu o tom, kde svatbu chci mít, začala jsem to řešit už teď, jelikož mám strach, aby tam nebylo obsazeno... Pak mám v úmyslu dát přípravy na chvíli "k ledu" a začít do toho "šlapat" cca kolem ledna 2019... Nicméně dost lidí v mém okolí se diví, že už to teď řeším a že se jich ptám na tipy, na dodavatele, na to, jak to měli oni... Prostě jim přijde, že to řeším hrozně dopředu. Dokonce už jsem si vybrala i šaty, hrozně se mi libí a přemýšlím, že si je koupím... Jenže jsem si zas říkala, co když třeba nedejbože přiberu, 11 měsíců je dlouhá doba... Prostě se moc těším a prožívám to... :) Jsem divná a nebo jste to měly taky tak? Jak dlouho dopředu jste svatbu řešily a prožívaly?
Odpovědět
1
2
Zásnuby polovina března a začátek června v ten samý rok svatba, takže chystání cca 2,5 měsíce :-)
Odpovědět
Ja se vdavala půl roku po zasnoubeni. Restauraci a termín na matrice se zařídil hned. Dort,fotografa, prstynky , výzdobu tak dva měsíce dopředu. Šaty a oblek, měsíc před svatbou, dokonce se paní v půjčovně divila, proč jdu tak pozdě. Kamarádka zvládla zorganizovat svatbu za 3neděle a musím říct, ze vše bylo v klidu a bez nervů.
Odpovědět
Profilova fotka
My se rozhodli před týdnem a bereme se 13.10. Zatím jde vše jako po másle. Šaty jsem si koupila, prstýnky budou za 3 týdny, obřad už je zamluvený, zamluvila jsem si i oddávající. Zbývá zamluvit místo na oslavu, dort, zákusky, jídlo, hudbu, fotografku. Každý den něco. Pěkně popořádku. Drže palce. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Na konci srpna mě přítel požádal o ruku chtěli by jsme se brát v červnu 2019 a je problém sehnat místo na svatbu🤷🙈 téměř všude už mají tento měsíc rezervovaný a ne jen ten ale kolikrát už je plno i v září takže mám pocit že sem začala pozdě i když sem s plánováním začala týden po zásnubách... Chci mít důležité věci vyřešené místo matriku až bude toto začneme řešit prstýnky hudbu fotografa no a celkově chci mít vše připraveno rozmyšlené protože to uteče hrozně rychle a vím že těsně před svatbou budu nervózní a chci si užít takové to těšení se a ne se na poslední chvíli s něčím honit
Odpovědět
Profilova fotka
My tak rok dopredu. Měsic po zasnubach :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Půl roku a musím říct, že déle bych to ani chystat nechtěla :) Ale je pravda, že jsme měli štěstí, že naše místo hostiny ještě tehdy nebylo tolik profláklé, teprve začínali, teď mají už na příští rok dost plno. Takže myslím, že hodně záleží na místě, kde to chcete mít, případně jestli chcete nějakého oblíbeného oddávajícího, jinak zbytek se dá v pohodě za půl roku i míň zvládnout :)
Odpovědět
v březnu zýsnuby, domluvili jsme se , že se vezmeme v září. Hned jsme zamluvili místo a termín ( to nejdůležitější ). Pak jsme si dali pauzu a jen pokukovali a bavili se o možnostech. V červnu jsme domluvili fotografku a hudbu a vybrali člověka na dorty. A zbytek jako šaty, prstýnky, oblek jsme řešili až v červenci. Pak zas klid a poslední frmol až týden před svatbou :-) bylo to super - dýl bych se stresovat ani nechtěla. tohle bylo bez nátlaku, bez zbytečných výmyslů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme se zasnoubili už dávno, ale svatba v červnu 2019:) Od května mám rezervované místo,matriku, dort, kytky, koordinátorku, dj, foto a video, šaty, namaluju se a učešu sama a na další věci je čas :) Ještě mám nějakou výzdobu a vývazky...Ale už teď se toho děsim... Snad tam vůbec dojdu, jak mě bude zle :/:D
Odpovědět
My se zasnoubili začátkem září, svatbu plánujeme na duben. Zatím máme nezávaznou rezervaci v hotelu, kde bude hostina, fotografa (kamarád) a přes týden se chystáme řešit obřad na matriku.
Odpovědět
Profilova fotka
my se zasnoubili na konci února a svatbu jsme měli za 6 a půl měsíce... stihli jsme všechno úplně bez problémů a do toho ještě pracujeme v zahraničí a všechno jsem řešila přes telefon a vždycky když jsme přijeli na týden domů.. myslím že to bylo tak akorát na plánování..největší problém je asi místo pokud to chcete někde na oblíbeném místě..
Odpovědět
10 měsíců
Odpovědět
Cca 4 mesice jsme hledali misto a pak 5 mesicu a vse ostatní. Ale stacily by bohate 3☺
Odpovědět
Článek se načítá
Ono hodně záleží na tom, jestli je nevěsta ochotná dělat kompromisy :) Ty nevěsty, které si vysní určitou svatbu na určitém místě s určitými lidmi to musí zařizovat hodně dlouho dopředu. Pokud ale člověku tak moc nesejde na datu, oddávajícím, a místě hostiny, tak se dá všechno naplánovat i za pár měsíců - a nemyslím to tak, že by se svatba nějak "odbyla", ale jenom tam nejsou komplikace, kdy je třeba skloubit oddávajícího s místem a fotografem, přičemž má každý volno v jinou dobu. Já si na plánování dala taky rok (zásnuby v květnu 2017 svatba v červnu 2018), z praktického důvodu: nastřádat finance, v té době jsme totiž kupovali auto a byli jsme úplně vycinkaní. Fakticky jsme akorát ale rok do předu zamluvili datum a čas na matrice, fotografku a rezervaci u cukrářky na dort. Zbytek jsem víceméně začala řešit až v lednu, doopravdy jsme začali zařizovat až v březnu :)
Odpovědět
Chystali jsme necelý rok předem a nakonec jsem ráda. Bylo toho mraky :-) A je fakt, že nebyl problém s dodavateli, věděli to rok předem a měli volno...
Odpovědět
nu což, jaký si to uděláš, takový to máš :) vše závisí na tom, co ty a ženich chcete :) já zamluvila místo půl rok dopředu (ale to spíš proto, že zásnuby jsme si dali mezi Vánoci) - to jediné kdyby šlo, udělala bych dřív, pač kvůli tomu jsme se brali v úterý :-D ale ostatní? v průběhu jsem zabookovala šaty, prstýnky a fotografa a zbytek jsem stejně řešila až měsíc před svatbou - nešlo o moc dříve :) výzdoba by možná šla, ale zas na druhou stranu, že tam budu moci spát den předem jsem se dozvěděla taky ten měsíc před, takže až pak jsem si začla vymýšlet :-D takže ano, dá se to stihnout za chvilku, pokud si z toho nechceš udělat kovbojku dobrovolně :) PS. nenech se strhnout zdejšími nápady nevěst, úplně tě to pohltí (všechny ty svatební stromy, foto koutky a sweet bary) a pokud ti to není sobě vlastní, budeš se tím jen stresovat a zbytečně :) ani svatba ani manželství o tom není :)
Odpovědět
Profilova fotka
Já hned týden po zásnubách, které proběhli 23.8.2018. Jelikož jsme to chtěli v červnu, a všude bylo narváno. Naštětsí se uvolnil jeden termín, kde jsme chtěli mít hostinu a i obřad. :) A už mám teda zařízené - Místo, fotografa, dj, šaty, kadeřnici, catering a začala jsem nakupovat výzdobu. Strašně mě to baví hledat a zařizovat. :D
Odpovědět
Svatbu jsme chystali přesně 6 týdnů...ale nebazírovali jsme na detailech, prioritou pro nás byla kvalitní restaurace s dobrým jídlem a pohodlný dojezd/pobyt pro obě rodiny. Výhodou bylo, že jsme se brali v květnu, takže všude relativně volno - s rezervací nebyl problém. Je pravda, že svatba byla v mnoha ohledech nedokonalá, zpětně bych udělala pár věcí jinak. Výhoda takové krátké přípravy spočívá v tom, že už dopředu tak nějak počítáš s tím, že ne všechno vyjde a případné drobné nedostatky člověka moc nerozhodí. Kdybych ji chystala rok, asi bych víc řešila detaily a každá nedostatečnost by mě pak žrala - na druhou stranu - výsledný efekt "pro oko" by byl nejspíš lepší. Záleží na Tobě a na tom , jak to cítíš. I když byl (a je) pro mě sňatek důležitý, svatbou jsem nikdy moc nežila - nebyla jsem zatížená představou "nejkrásnějšího dne v životě".
Odpovědět
Profilova fotka
Přijde mi, že začít brzy má výhodu hlavně v tom, že si můžeš vybrat místo hostiny i obřadu, nemusíš se strefovat mezi jiné svatby, které už tam jsou zarezervované, a taky to, že můžeš dát včas všem svým příbuzným a kamarádům, aby si udělali čas - když bych jim dala vědět dopředu tři týdny, tak by mi bylo jasné, že půlka lidí už má naplánované něco jiného, buď by to museli rušit a tím bych jim způsobovala starosti a potíže, nebo by prostě vůbec nemohli přijít... My jsme to začali chystat a všechno vymýšlet asi 9 měsíců dopředu a byla jsem ráda, že to není narychlo, všechno se zvládlo v klidu nachystat, kromě 3 pozvaných (z asi 75) všichni přišli a bylo to prima. A nemám pocit, že to, že jsme začali dost dopředu, by způsobilo, že bych to vnímala víc hnidopišsky a měla navíc hromadu zbytečností. Bylo to akorát díky tomu víc v pohodě a bez stresu. :-)
Odpovědět
Zacala jsem resit svatbu, resp. misto, hned po zasnubach (rijen 2017), a kdyz jsem zjistila, ze na nase preferovane terminy (srpen a zari 2018) je v mnou preferovanych mistech plno, tak jsem na to rezignovala s tim, ze ono se to nejak casem vyresi :). A nakonec to dopadlo uplne nejlepe - v dubnu jsem zarezervovala chaloupku a matriku, zacala objednavat z Ali dekorace, prohlizet Pinterest s napady, postupne Dj, vizazistka, catering.. Saty jsem koupila po jedne slecne mesic pred, fotograf dva tydny pred... Ale nas (resp. muj, pritel vse nechal na me s tim, ze mame podobny rozumny nazor, prubezne jsem mu vypravela co a jak..) pristup byl hodne pohodovy - hlavne si to uzit, je to nas den a nedelat veci kvuli ostatnim, rodina nam do toho nastesti nemluvila, nemeli jsme zadny presny harmonogram... A vsichni jsme si to paradne uzili :). Takze fakt to berte v klidu, je to sice nejdulezitejsi a jediny den, ale hlavne nelpete na detailech a uzijte si ho :)
Odpovědět
Od zásnub uteklo trošku času (prosinec 2015 :-D) a tak nějak jsme se o tom začali víc bavit teď, koncem srpna. Jelikož mám poslední ročník na vysoké, do toho trošku čaruju s prací, stěhovali jsme se a šetříme na hypotéku, jde to pomalu, ale dohodli jsme se za září 2019 (měsíc našeho výročí). 2019 protože všechno většího, co se nám událo, bylo v lichém roce. Já začala ty větší věci, které potřebují zamluvit, řešit již od září. Vše ostatní, jako dort, šaty a bla bla bla budu řešit až po novém roce ale taky tak nějak střízlivě (když budou ty poslední státnice :-D). Máme ještě rok času, ale když se vše dělá takhle postupně, za pochodu, tak je to nakonec všechno únosnější a víc v pohodě. Představa, že bych měla začít v červnu řešit, kde se v září vezmeme (když tam, kde jsme, teď již zabírají na 2020) by mě lehce stresovala - a tomu jsem se tímhle vyhla :).
Odpovědět
@nicorodriguez já bych na jednu stranu možná i měla "strach", že to vyšumí do ztracena... slyšela jsem o spoustě holek, co se zasnoubili a svatbu neudělali do roka třeba a pak to vyšumělo do ztracena... třeba moje nej kamarádka to tak má, že prostě nic a ptala jsem se jí na to a říkala, že to bere tak, že když to neudělali do roka, tak se ty zásnuby jakoby ruší a už nenosím ani prstýnek...
Odpovědět
Profilova fotka
my planujeme ted na cervenec 2020😊Mame fotografa zamluveneho a misto budeme taky uz😊
Odpovědět
@mija_91 Já hlavně nechápu smysl zasnoubení, když se dalších třeba 5 let stejně partneři nehodlají vzít... To mi přijde jako zbytečné gesto, asi aby na chvíli přítelkyni umlčeli :D
Odpovědět
@iviiiii tak to by kolem mě ty starší ročníky asi klepla pepka... už tak jsem dle nich na hlavu, že to řeším rok dopředu... :D
Odpovědět
@mija_91 můj věděl, že i když mě požádá, ještě se nemůžeme vzít. Byla jsem student, bez zaměstnání, on měl na výplatu pár korun, no nenašetřili bysme na to ani ze sna :). Hned na začátku jsem všem oznámila, že do roka a do dne se u nás nekoná. Je asi pravda, že pokud se o to člověk přestane tak nějak "zajímat", asi to vyšumí, jak píšeš. My si sedli, popovídali si o tom, že když už ten prstýnek mám (a pořád ho nosím, přijde mi to teda vůči tomu muži docela rána pod pás, že bych řekla tak a teď to byl rok a nic, tak ho sundám a jakoby se nic nestalo), bydlíme už bokem, oba vyděláváme trošku jinak, jak dřív a uvažujeme o koupi baráčku, tak co kdybychom do toho už praštili. Všechno je to o komunikaci, já budu mít od požádání svatbu za 4 roky a jsem za to ráda, vdávat ve 20 bych se nechtěla, ještě jsem se na to necítila a můj mi ten večer řekl "že si mě zamlouvá" :-).
Odpovědět
@bvorlova1 jako když jim do toho vlezou nějaké závažné důvody jako onemocnění, smrt v rodině nebo tak,... tak to chápu, ale jinak bych asi z toho byla smutná, kdyby mě požádal o roku a přitom si mě ještě nechtěl vzít...
Odpovědět
@nicorodriguez tak ono je to asi i o věku a celkové situaci... já jsem měla v době zásnub necelých 27 let, můj chlap o dva roky víc než já, pracuju už 7 let, bydlím už 7 let sama a on také pracuje už nějaký pátek... žijeme už spolu víc než dva roky... takže úplně jiná situace... nicméně ta moje kamarádka, ti spolu mají i dítě... jenže zase řeší finance, no... on je takovej střelec ten její, chtěl udělat gesto a pořádně to nepromyslel... jako jo, dá se udělat svatba na úřadě... njicméně třeba můj mě řekl, že když už, tak to chce udělat pořádný a ne někde na úřadě... že chce u toho mít svoji rodinu a přátele a pořádně zapařit... :D
Odpovědět
@mija_91 @mija_91 to je pak ale jiná situace ;-). Spíš ji měl pozvat na hezkou večeři a děti aby pohlídaly babičky, než toto ... Ono, je rozdíl, když někdo toho druhého "nechce" a nebo si ho "nemůže" vzít ... Tak nebo jinak, neodsuzovala bych ani ty, kdo se vezmou za 2 měsíce od zásnub, nebo ani ty, co se vezmou za několik let :-). Vždy jsou k tomu určité důvody, proč to tak je :-). My popravdě nad svatbou na úřadu ani za dob mojich studentských let neuvažovali. Pro mě je to šití horkou jehlou ... Svatba nepěkná, prstýnky za pár korun které budu stejně měnit časem ... Kdo si počká, ten se dočká :-) jen je důležité, aby si to ti dva teda vyřešili, jak a co vlastně chtějí :-).
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?