11 měsíců do svatby...

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím. Asi jak bych to popsala. No, chceme se s přítelem brát příští rok v červnu a bohužel naše situace taková, že já stále hledám práci (jsem právě doštudované děvče) a přítel bere takový plat, že zázrakem vždy vyjdeme. Já se těším jako malá holka, ale zároveň z toho mám takový noční můry že to prostě nevyjde. Jsem až chorobný plánovač (většinou plánuju opravdu vše dopředu) a ráda bych nějak začala, ale nevím absolutně jak. Vím, že tady mám nějaký seznam věcí co zařídit, ale jak mohu plánovat když nevím 100% nevím jestli se budeme moci vzít? Přítel je z velké rodiny (min. 30 lidí bude jenom jeho rodinka) a navíc je poslední kdo není v chomoutu, takže malá svatba asi nebude možná. Dámy, kde mám začít? Už jsem začala s výběrem místa (jeho rodina je z jihu Čech, takže podmínka je někde na půl cesty). Předem všem moc děkuji. Anna
Odpovědět
1
2
nechápu jak souvisí to, jak se máte finančně s tím, jestli se vzít... kdybyste rozmejšleli dítě, tak chápu. jinak je to celkem bezpředmětný..svatba se totiž dá udělat téměř zadarmo. holt prostě si pořídíš to, na co máš. zadlužovat se je blbost. a čekat další dva roky na to, abych si jako víc vydělala.......no to by mě mrsklo, podřizovat to, jestli chci vstoupit do svazku z lásky, tomu, jestli mám toliká peněz...:) no ale jak koukám, zvlášt tady jsou lidi s názorama asi trochu dost jinde:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jasně může si slečna udělat svatbu na radnici za 1000Kč, šaty si může vzít ze skříně ty nejbělejší co najde nebo si koupí za 100Kč něco ze sekáče a přítel si vezme maturitní oblek... Na hostinu pro rodinu koupí 10 bochníků chleba a špekáčky někde v akci co? Jasně ono je ekonomicky a ekonomicky... Ale rozumím slečně že schání peníze na svatbu a že je pro ní důležité pracovat s nějakým rozpočtem.
Odpovědět
taky chápu, že je dobrý pracovat s rozpočtem, pokud se rozhodnu mít svatbu drahou. jen jsem chtěla upozornit, že o to primárně nejde - nebo nemělo by jít. nevim, proč by nutně svatba, kde by si oba na sebe vzali např. oblečení, který už maj, nebo si ho pučej od známejch, nebo teda i koupěj za pár šupů (protože to se fakt dá), kde si nebudou pořizovat stodvacet blbin jako jsou koláčky, extra pozvánky, sto vázanejch kytek, stužek,, svíčkovou, pfff nevim co ještě, tak by ta svatba byla špatná, nebo nebyla pěkná, nebyla právoplatná, neměla by stěžejší psychologickej efekt na manžele i ty, co u toho budou:)
Odpovědět
Tak treba konkretne pro me bylo dulezite na svatbu nasetrit, protoze jsme na ni chteli pozvat 80lidi (tzn.celou nasi rodinu a vsechny pratele). Nase rodina se rozutekla po svete, takze se schazime jenom na svatby a pohrby, a abych je pozvala z velke dalky, aby si zaplatili letenky a ja jim nabidla spekacky v akci, by fakt neprichazelo v uvahu :) Svatba je sice o neveste a zenichovi, ale zaroven je to prijemna prilezitost pro rodinu a pratele, aby se setkali, pobavili se, hezky se oblekli a zapomneli na chvili na svoje starosti. Kdybych je pozvala na grilovacku na zahrade, tak by to urcite svoje kouzlo melo a nekomu by se to libilo, ale me ne...je to 1 den v mym zivote, ktery si chci uzit trochu slavnostneji. Grilovacek muzu mit za zivot jeste x a satu ze sekace taky, ale svatebni jenom jedny :) Proto bych bez penez svatbu neplanovala. Ano, sice si beru zenicha, ale kvuli tomu nebudu kaslat na rodinu a pratele..
Odpovědět
najít si práci, a začít šetřit :-), poptej se rodičů, zda jsou schopní a ochotní něco na svatbu přidat. Dá sa samozřejmě ušetřit tím, že si řadu věcí zařídíš sama...
Odpovědět
já vim, že psát to zrovna sem, je docela sebevražda, a asi nenaleznu pochopení.... ale všechno tohle, co se dělá pro svatbu a i jiný věci, je stejně jen kvůli prestiži. není potřeba se kvůli tomu zlobit, to je kulturní univerzálie, a co jsou na některejch místech světa schopný obětovat kvůli prestiži, je pro nás naprosto nepochopitelný. jenže oni by se zase podobně koukali třeba na naše svatby, kde jde o stejnej princip. nezpochybňuju, že takový nevěsty nechtěj udělat hezkej den příbuznejm atd. ale mnohem hloubš to plyne z potřeby prestiže - touhy po uznání. a zbytek je většinou racionalizace. určitě je někdo, kdo má skvělý vztahy s příbuznejma, a opravdu jim chce udělat radost, ale tipla bych si, že mnohem častějc jde o to vyhovět tomu, že "se to tak prostě dělá" a "co by si o mně ostatní řekli, kdyby..." - kdyby to tak nebylo, neexistovalo by tohle fórum, kde se o každý svatební věci diskutuje, jesi jako to je vhodný, nebo to je blbý. :) docela zajímavej fenomén. ale je to pochopitelný, protože touha po uznání je zase spjatá se sebeúctou, která je pro život celkem jako prej důležitá:) no škoda peněz, který padnou na "jinak by to bylo blbý", ale aspon se ekonomika roztáčí:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, rád bych Vám doporučil svatební plánovací diář Smart pro plánování svatby, najde v něm vše, co máte zařídit, jak dlouho před svatbou, kde atd. Naplánujete s ním celou svatbu :-) http://www.svatebni-diar.cz/svatebni-...
Odpovědět
a jako 1. bych řešila celou vizi svatby.... tzn. především kolik lidí, a jak to pojmete...formálně, neformálně, s oslavou, bez, nebo s jakým typem oslavy... na základě toho, co máte za finanční možnosti a na základě vaší vize řešte všecko ostatní. samozřejmě je ideální, abyste se na vizi shodli. a než se do dalšího zařizoávní pustíte, fakt dobře si rozmyslete, jestli je to opravdu to, co chcete. představte si, co všecko vás případě čeká, a kolik času, energie, nervů to bude stát kromě těch peněz.
Odpovědět
@fijonceee S tim, ze se svatba dela kvuli prestizi, nesouhlasim :).. Jestli to tak nekdo ma, tak je mi ho uprimne lito.. ale muj okruh znamych teda k takovym lidem nepatri :) Nam jde na svatbe hlavne o kvalitu a o to, ten jedinecny den sdilet s nasimi blizkymi.. a chci, aby ten den byl vyjimecny i pro ne, nejen proto, ze se prisli podivat, jak se bereme, ale proste aby i dostali dobre jidlo a abych jim mohla nejakym zpusobem vratit to, co pro me vetsina z nich nekdy udelala (=darky, kdyz jsem byla mala, podpora v ruznych zivotnich situacich, atd..). A chci, aby i moji rodice tam videli svoje sourozence, svoje rodice.. proste aby to nebylo jen o me, ale aby si ten den uzili i lidi, kteri pro me neco znamenaji a prilezitost pro celou rodinu, aby se uvideli navzajem a stravili spolu hezky vecer. Na oslavu narozeni ditete si clovek 80 lidi nepozve, a abych tyhle lidi ''videla'' vsechny pohromade az na svym pohrbu, to by mi bylo fakt lito... O to, jak na te svatbe neco 'vypada' mi nejde, ozdobu tam budeme mit minimalni, na obrad dojedu taxikem, protoze je mi to jedno, ale vybrali jsme peknou dobrou restauraci a to pro 80 lidi neco stoji. A samozrejme, ze by se to dalo udelat za polovicni cenu u nas na zahrade a taky by to bylo fajn, ale porad by to taky neco stalo.. (a me by se s tim hlavne nechtelo organizovat :) ). Takze pokud nekdo nema vubec zadny penize, ale na svatbu by chtel pozvat tam aspon minimalni okruh rodiny a znamych a nechce jim tam nabidnout spekacky, tak ja proste radim pockat, protoze je podle me blbost si udelat svatbu za par korun jen proto, aby byla 'ted'... Jde prece o svatbu, proc setrit na jedinecnem dni ve vasem zivote, ktery uz se nebude opakovat a na ktery budete cely zivot vzpominat!
Odpovědět
@karlajasmine Musím souhlasit, svatba určitě není o prestiži nebo předvádění se, ale to neznamená, že mi bude jedno, jak má co vypadat. A souhlasím i s tím, že svatba není jen o novomanželích, ale i o spokojenosti ostatních hostů. Vždyť jaký smysl by mělo si pozvat hosty a pak nedbat na jejich spokojenost, Nedbat na to, co mají a nemají rádi? Zase neříkám, že by měl člověk skákat podle nich a dělat první poslední, ale bezohlednost typu "je to můj den" taky není na místě. My jsme investovali hodně do služeb a stálo to za to, zato výzdobu a dekorace jsem neřešila prakticky vůbec. Určitě se najde spousta lidí, kteří ocení opékání buřtů, ale pokud to tak nechcete, doporučuji nešetřit na nevhodných místech. Buď zmenšit seznam hostů, některé věci úplně vynechat nebo si počkat a našetřit si na všechno, co si přejete.
Odpovědět
@kacenkakaca My jsme taky investovali hodne do sluzeb no.. nebo proste hlavne do kvalitniho jidla a piti atp.. Hlavne jsem chtela reagovat na nazor vyse, ze ''kdyz se dva maji radi, tak se muzou vzit zitra na radnici a pak to doma oslavit u piva''.. ale ne kazdej takovouhle svatbu chce, a to neznamena, ze mu nejak extra zalezi na nejaky prestizi nebo ze se chce predvadet, spis to proste znamena, ze chce, aby to byl vyjimecny den jak pro nej, tak pro celou jeho rodinu.. a na tom dle meho nazoru neni nic spatneho :)
Odpovědět
@annekrausova určitě jde svatba udělat hodně levně a nemusíte ani opékat špekáčky. Já šaty sehnala za 2500, boty taky nemusí být speciální za litr a víc. Na výzdobě se dá hodně ušetřit - prostě ji neřešit. Všechny kámošky mi řekly že nejvíc litujou peněz co padly do výzdoby. Nikoho to stejně nezajímá. A co se týče hostiny, tak se vám to vrátí na "finančních darech" o které si jde slušně říce v pozvánce, kterou si můžeš sama vyrobit. Mě to stálo 100,-kč. A pak pokud máte nějaké známé (DJ, fotografa) tak vám taky můžou hodně pomoct. Tím že máš ještě 10 měs času, tak to jde naplanovat opravdu teměř zadarmo. Nám to tak ve finále taky výjde a to budeme mít 40 lidí,krásné prostředí, skvělou hudbu a lidi kteří tu super atmosféru dodělají i bez fotokoutku, holubic atd. Mrkni na různe debaty tady. Je tu toho hodně, kde se dá na svatbě ušetřit, tak aby byla pořád super a krásná i pro ostatní. Pro vás bude určitě, pokud se máte rádi ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?