Pozvat otce nevesty??

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj pratele, potreboval bych poradit od nekoho, kdo ma nejakou podobnou prihodu. S pritelkyni jsme spolu uz 3 roky a za ty tri roky nam jeji tata keca do vztahu, snazi se nas rozvratit aby jsme se rozesli. Pritelkyni zakazuje ke me chodit, citove vydira a dela vse pro to, aby jsme se moc nevideli. Pritelkyni je 20 let, prave pujde do Prahy na VSCHT na 5 let. Skola je to draha, museli si pujcit mega (z toho cca 750k odevzdaji na nebankovni pujcky). Tudiz ted na ni bude tlacit a nalehat jeste vic, protoze by to byly pro nej zbytecne pujcene penize.. Ted uz se skoro ani nevidime, jen pokud je jeji tata v praci, takze se vidime max 3-4 treba z celeho tydne. Mě je 26. Praci mam a na nase mesto a pomery celkem slusny penize. Ale proc to pisu. Za ty 3 roky co jsme spolu, trpelivost dosla, nesnasim ho, nemuzu ho videt a ani citit v me blizkosti. Ja jsem schopny odpustit a prominout ale nedokazu zapomenout. Tak mne napadlo, muzu rict pritelkyni, ze jejiho tatu nechci na svatbe? ze si to nepreju? Ze za tu dobu co jsme spolu se k nam nikdy dobre nechoval a ze ja bych mu to timhle chtel vratit aby si uvedomil sve chovani vuci me. Co si o tom myslite? P.S. Ano kdyz jsem byl mladsi nebyl jsem nevinatko, byl to pruser za pruserem ( dluhy ktere jsou uz skoro zaplacene, do prace jsem nechtel chodit nebavilo me nic.. ale jsem uz starsi a pochytil uz nejakej ten rozum). Budu moc rad za to, co kdo napise a poradi.. Roman
Odpovědět
1
2
@elesse Ne malo jsem premyslel, ze bych se nejak udobril s jejim otcem jen na den svatby a udelal ji prekvapko ze by tam prisel... Ja na jednu stranu proti nemu nic nemam, rad vypomuzu atd... Ale jednou ta hranice trpelivosti opravdu pretece. A jako nezlob te se na mne, ale asi Vam by nebylo prijemne, kdyby Tchan/tchyne byly na vasi svatbe kyseli a davali tak na jevo ze proti vam jsou... Ja si chci tu svatbu pak s ni uzit, ale copak by to slo, kdyz za zady budete citit propichujici pohledy?
Odpovědět
Neblazni, zacina to opravdu vypadat jko pojistka proti tomu, aby se na vejsce seznamila s jinym. Neznam moc otcu co od pocatku milui pritele svych dcer, ani muj neni vyjimka. Als tvoje pozice neni soudit jeji rodinu, ani po ni neco tak zavazneho zadat. Zkus se nad tim zamyslet opacne. Co ti ma jeji otec rict, ze si byl gauner, ale hura, uz nejsi? Za 3 roky je brzo, tim spis, kdyz o tom mluvis jako ze uz te spoustanvedi nebavi. To te nema bavit, bud takovy si nebo ne.....
Odpovědět
@martina_1987 Ja vim, taky mi to neni ani trochu prijemny... Tak mi poradte. Ja tu holku ze srdce miluju a chci s ni byt cely zivot. Ale ja uz nevim co delat.
Odpovědět
@homerjebuh pak bych zvazovala svatbu v zahranici. Kazdy mame nejakou rodinnou situaci. Ale za 5noet nez se vezkete muze byt situace 20x jina, to bych ted vubec neresila
Odpovědět
Profilova fotka
@homerjebuh pises, ze ji chces dat svatbu jako darek po skole. To bude za 5 let! Co ty vis, co bude za pet let. Jeste ani nevis, zda by si ona vubec chtela vzit tebe a uz planujes, koho nepozvat. A s tim nepozvanim. Muzes ji akorat rict, ze bys byl radsi, kdyby jeji otec na svatbe nebyl. Ale to je asi tak vsechno. Je to jeji otec, ne tvuj. Jejiho otce nemas rad za to jak se chova k dceri a manzelce a atd. Ale me prijde, ze ty se chovas podobne.
Odpovědět
@iviiiii To jsem mel v planu. Rict ji ze si nepreju aby byl jeji tata na svatbe. Mozna Vam to tak prijde ze jsem podobny ale nejsem.
Odpovědět
Profilova fotka
@homerjebuh ale nemuzes ji nutit. Prece to je jeji tata, takze v tomhle by jeji slovo melo mit vetsi vahu. Ale ja byt tebou bych nikam nespechala. Nechala bych pritelkyni nastoupit do skoly a nasla si praci v Praze. Nejakou dobu vikendove randeni prezijete. A budes mit poradnou motivaci najit tam praci a bydleni. My se taky s pritelem skoro dva roky vydali hlavne o vikendu. Ja nastoupila na VS, on chodil na SS. A zvladli jsme to. Ted uz 4 roky spolu bydlime a je to super😊 Pises, ze jste spolu bydleli. Jak dlouho tyden? Dva? Dlouhodobe bydleni je uplne jine nez jet spolu treba na dovolenou. Clovek se musi naucit vychazet vsttic tomu druhemu, kompromisu, umet potlacit to "Ja chci". Zatim vsude pises, ze ty chces. Ale co tvoje pritelkyne?
Odpovědět
@iviiiii Ja ji nutit nebudu. Chceme oba dva spolu zustat a byt spolu. Vim ze ho ma moc rada. A zakazovat ji ho na svatbe nechci. Ale co ja? Proc mam pocit ze na chlapa se nikdo nepodiva a bere se za vic pritelkyne.
Odpovědět
Profilova fotka
Je jí dvacet a školu končí za pět let. Fakt bych s tou svatbou nepředbíhala.
Odpovědět
@gabous91 Vsak jsem psal ze svatba by byla az po skole ze by to byl darek.. Od srdce..
Odpovědět
Profilova fotka
@homerjebuh Nemuzes - nebo - nemel bys. Jste dva kohouti na jednom bojisti a trpi tim predevsim tvoje pritelkyne. Jediny koho bys tim potrestal by byla ona. Tchana takhle nenapravis, naopak ho spis utvrdis v jeho nazoru.
Odpovědět
@mareritt Takze kdyz to tak vemu, jsem v podstate v kleci a jediny co teda muzu delat je nechat si vse libit?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tahle diskuze je teda dost nevěrohodná, a pokud se v ní řeší situace, co nastane nejdřív za pět let, tak tím tuplem.
Odpovědět
Muzes s ni o tom mluvit, muzes zadat o zastani pred jejim otcem, pokud te bude nejak kritizovat. Ale neverim, ze by to ona nevidela a nesnazila se. Pokud je tchyne skutecne takova jak rikas, verim, ze se snazi taky. Ale zatim jsem neprisla na nic, co by ti provedl tak zasadniho. Tobe, ne ji ani zbytku rodiny...
Odpovědět
Profilova fotka
@homerjebuh resis svatbu, krera bude nejdriv za pet let. Nemyslis, ze je to brzy ponekud? Co ty vis, co bude za pet let. A svatba jako darek? Opravdu to na me pusobi, ze si ji chces pojistit. Aby ti nahodou na vysce neodesla za jinym.
Odpovědět
@pirek přesně, se pak zamotal. Hlavně bych chtěla vidět borca, co se registruje na beremko aby se ptal na věci o svatbě, která je v plánu za 5 let :D No, ale mě nachytal :)
Odpovědět
Profilova fotka
Kámo, možná nejsi každej víkend v lihu a platíš dluhy, ale přijdeš mi jak můj mladší bratr... Neposloucháš argumenty, jen si furt dupeš, že ty to takhle chceš a proč tě nikdo neposlouchá. Ještě jsi ji ani nepožádal o ruku, svatbu chceš řešit až dodělá školu, proč to teď teda vůbec řešíš? A proč se potřebuješ jejímu tátovi mstít? Je hnusnej, ale ty nejsi o nic lepší, když si tady holku-pískle chceš uzurpovat, aniž bys věděl, kde za pět let budete. Jestli jsi tak vyspělej, jak uvádíš, tak by ses na to zatím vy... A to bych ti i doporučovala.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já přidám svůj názor. Nečetla jsem všechny příspěvky. O mamce se nezminuješ. Předpokládám, že má oba rodiče. Pro rodiče je to mladická nerozvážnost, pro ně je jako pro každého rodiče na prvním místě dítě, aby dostudovalo, něco z ní bylo.... A v podstatě se bojí, že studium kvůli tobě nedokončí a peníze poletí oknem. Nejde o to , že taťku na svatbě nechceš, ale o to, že oni se svatbou, když holka studuje nebudou vůbec souhlasit. A ještě tě bude víc nenávidět. Co bych poradila myslíš to velmi dobře jsi pracovitý, jdeš si zatím co chceš ....myslím, že jsi dost optimistický člověk a myslím, že pro tebe není nic problém. Dej taťkovi čas a ukaž, že se v tobě plete..... Ale život není růžový i kdby ses rozkrál někdy pro některé nebudeš nikdy dost dobrý....s tím se musí počítat. Na svatbu ho určitě pozvi....ať je jaký je je to otec nevěsty a kdo jiný než taťka by ji měl dovést k oltáři. Tvá přítelkyně je dost mladá na svatbu.... Do toho škola,,,učení, zkousky, ....vše bude na tobě.....nebude to lehké.... A bude to velká zkouška manželství. Ne jen manzelstvi ale i 6 lwteho rozdilu, ktery neni nijak zavratny.. . Přeji vám hodně štěstí, optimismu, tolerance a nadhledu. Vše se dá zvládnout. Sedněte jsi spolu a vyslechni přítelkyni co by chtěla, jak si to představuje, jaké má přání a názory a jak to s vámi vidí dál..... A pak nezbývá jen popřát hodně štěstí a jděte do toho.
Odpovědět
@homerjebuh Víš jak musí být tvojí přítelkyni, když jejího otce nesnášíš? Víš, teď to může být ok, ale co za pár let, až zamilovanost opadne? Neznám Vás a nemůžu radit, já osobně bych svojí tchýni (tchána bohužel nemám) taky občas vzala lopatou... No a místo toho jsem jí koupila nový sporák, to je radosti. Já být tebou přestanu řešit blbosti typu "co by kdyby..." a spíš bych se začala zajímat, kde je chyba a váš vztah vylepšit. Tvá přítelkyně vždycky zůstane tatínkovo princeznou a myslím, že by mu hodně ublížilo nebýt na svatbě. Víš, trochu ses tu popsal, každej má možnost chybovat, asi si nebyl žádné zlatíčko... Ale důležité je, přesvědčit tchána, že jsi ten nejlepší pro jeho dceru. Nenávist ti fakt nepomůže, zkoušel si to někdy po dobrém?
Odpovědět
@harley23 Verte mi ze zkousel. Snazim se 3 roky v kuse a ne jen kvuli nam, jemu... Taky hodne kvuli me.. Snazim se tim i sam sobe neco dokazat ze clovek kdyz chce, tak se zmeni.. Jako ja chapu ze pritelkyni i tchana budete obhajovat ze to mysli dobre a tak. to chapu i ja..
Odpovědět
@harley23 Vim jak ji je a verte ze i me to trha srdce.
Odpovědět
@homerjebuh víš, mě hodně pomohlo ve vztahu s tchýní, že jí prostě nezměním, ani se o to nezměním... Beru jí jaká je a hodně to pomohlo. Ale ze začátku jsem se vztekala jako ty, taky mi bylo nějakých dvacet, když mě poprvé přivedl můj současný manžel domů... Studovala jsem vysokou, hlavu plnou ideálů... a první co na mě tchýně vybafla, kdy bude svatba a děti :-D :-D :-D Slovo NIKDY neznělo moc mile :-D dnes bych se za to profackovala sama. Nech tomu čas, buď milí, hlavně nic neříkej proti jejímu otci před ní, ať se necítí jako mezi mlýnskými kameny. Nehoť to, ono se to vyřeší, tyhle věci chtějí hlavně čas...
Odpovědět
@harley23 Dekuju za pochopeni a podporu.
Odpovědět
@homerjebuh ani bůh nás nesoudí, tak proč bychom to měli dělat my? - Tuhle větu mám z knížky Dala Carnegieho, která je pro mě jako bible. Víš a vždycky lze situaci vyřešit jednoduše... vzít se jen se svědky :-D my to udělali taky tak. Hlavně kvůli tomu, že jsme si svatbu chtěli sobecky užít jen my dva a taky kvůli problémům v obou rodinách. Nakonec se to ukázalo jako nejlepší řešení.
Odpovědět
Diskuzi jsem letmo prolítla. Řešíš pozvání tchána na svatbu, která má být za 5 let? Do té doby se toho hodně změní, jak říkávala má babička: "člověk míní, osud mění." To samozřejmě neznamená, že se váš vztah rozpadne, ale co si budeme povídat, kolik lásek vydrží přechod ze střední na vysokou? Co mi nesedí, jsou údaje o Tvém přesunu do Prahy. V jednom příspěvku uvádíš, že za 1 - 2 roky, v jiném, že už rozesíláš životopisy. To si trochu odporuje. Obecně mi založení tohoto tématu přijde divné. No a pokud situaci vnímá podobně i Tvá přítelkyně, tak ať studuje dálkově a zároveň pracuje. Nebude první ani poslední a její rodiče si nemusí brát na studia půjčku.
Odpovědět
No ať je to jakkoliv, řešíš něco, co nemá cenu řešit takhle dopředu..za 5 let se může stát spousta věcí - třeba se trochu usmíříte, nebo se naopak přestanete úplně vídat a nebudeš to muset řešit vůbec ;) u nás v rodině vztahy nabraly o hodně lepší spád po oznámení zásnub, všechny to semklo, kdo měl dříve kecy, tak si uvědomil, že už s tím nic neudělá, když se chceme vzít, a smířil se s tím (jedna babička je problémová :D ) , zbytek se začal těšit =) Jinak co s tatínkem...nic. Je to její tatínek, pokud nebudete mít svatbu jen ve dvou se svědkama, tak bys klouzal po hodně tenkém ledu, kdybys jí něco takového navrhoval - tj aby ho nezvala. Buď nad věcí, prostě to skousni a pokud to nenavrhne ona sama, tak se do toho necpi. Já bych to chlapovi taky neudělala, že bych mu doporučila, aby někoho ze svých rodičů nezval... je dost možné, že si s tchánem na svatbě dáte panáka a budete vycházet dobře, když on sám uvidí, že už s tím nic nenadělá;) a taky je možné, že se bude chovat jako vůl...a od toho bys tam měl mít svědka, aby ho případně uklidnil a pod. A pamatuj si, že nikde není psáno, že tě musí všichni milovat a že ty musíš milovat je=) vztahy nejsou všude ideální, základ bude udržet to na slušné úrovni =)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?