Jak "rozchodit " kožené boty? Máte tipy?

Zobraz úvodní příspěvek
holky, poradte, koupila jsem si super boticky, spicate kozene, v obchode mi byly jen tak tak, vetsi velikost nemely no a ted mi prijde ze mi jsou male (na sirku). rikam si, ze je rozchodim a roztahnu ale uz si prestavam verit. nemate nejake zarucene tipy? jsem z toho zoufala.... diky moc
Odpovědět
mně roztáhli boty normálně v opravně. Stálo to asi 80 korun a bylo to super.
Odpovědět
@hellesvan no jo,ale všude v opravně ti řeknou,že neručí za to,pokud se boty poškodí. alespoň tohle tvrdili mně. Boty se sice nepoškodily, ale také nevytáhli a naúčtovali si 170Kč ]-(
Odpovědět
@vernell tak presne to jsem udelala - pytlik s vodou a do mrazaku a zafungovalo to skvele doporucuju
Odpovědět
@kacenkanevesta určitě to bolelo, ale musela jsem se zasmát :-D
Odpovědět
@pupidu ale funguje je to :-p :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Ahoj navštiv Baťu, mají tam přípravek kterým když botu natřeš nebo nastříkáš a chvíli v nich chodíš povolí podle tvaru tvojí nohy.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Ahoj mam nove boty na aerobic bojim se ze by jse znicili co mam delat?? ;-(
Odpovědět
@simoncelo nechat je v krabici a hlavně v nich necvičit :-)
Odpovědět
Ahoj, nedávno jsem to řešila také a našla jsem tohle: Můžete si zakoupit sprej na roztažení obuvi, který dle návodu nastříkáte do vnitřku boty, necháte působit a současně boty doma pozvolna rozšlapujete. Generace našich babiček a maminek navlhčila silnější ponožky, které si vzala na sebe, a na ně si obula boty. V takovéto výstroji je nutné chodit v obuvi doma. Prastarý způsob zaručuje pohodlné a bezpečné roztažení jakékoli kožené obuvi, a to i v případě, že má podpatky... http://magazin.svetbot.cz/90-jak-rozt...
Odpovědět
Profilova fotka
Na kozene boty mi vzdy pomohlo projit se v nich v desti. A u mych svatebnich jsem je vzdy postrikala vodou z rozprasovace na kytky a hodinu v nich doma chodila. Za par dni padly jako ulite.
Odpovědět
Jasný procházka v dešti může taky pomoct, prostě vodu na ně a chodit:)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Roztahovač obuvi ( pěna ve spreji ) FA16 na ČistéBoty cz Vyzkoušeno.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@evikrejcova Já si roztahuju všechny boty postaru, mokrá zimní ponožka a chodit v nich doma. :-D Levné a účinné ;-)
Odpovědět
ne vodu!!! voda vysusuje!! naopak promazat a pak chodit a nebo koupit penu naroztazeni
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Bože,takové nápady.Mějte rozum. Jsem švec a mám 27 let praxe.Voda vysušuje,obuv když se namočí,tak povolí,protože kůže pracuje jako dřevo,ale po vyschnutí se srazí a ztvrdne,navíc hrozí že zpuchří a rozlepí,protože voda ubližuje lepidlům. Vždyť maminky volají na děti,nešlap do té louže,nebo se ti boty rozlepí!!!! V obchodech se prodává pěna na roztažení obuvi,jmenuje se Stretch.Tou se bezpečně kožené boty povolí a trvale,navíc bez násilí.Nebo zajděte k ševci a mechanicky je roztáhne. Nechce se mi věřit,že dospělý lidi plácají takové hlouposti,jako namočit,nalít slivovici do boty,nebo dát boty do mrazáku.... Slivovice vám maximálně udělá skvrny na botě a budou krásně smrdět.
Odpovědět
Bože, to jsou rady :-|. Je vidět, že nikdo z vás nikdy nepracoval s botama. Voda? 🤨
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?