Ženich nemá maminku, jak to řešit při svatebním obřadě?

Nevíte jak se řeší při svatebním obřadu, když ženich nemá maminku?
Odpovědět
Profilova fotka
Já zase na svatbě nebudu mít svého tátu, tak ho zastoupí můj strejda a odvede mě on. Mám strýčků několik, ale rozhodla jsem se pro toho, který mi je nebližší. Myslím, že záleží, komu ženich/nevěsta řekne a na ničem jiném nazáleží,podle mě to může být i blízký rodinný přítel.
Odpovědět
Jak si to uděláte, takové to budete mít ;-) Můžete požádat někoho blízkého nebo může jít sám. Můj muž taky už nemá maminku, ale nechtěl ji vedle sebe nikým nahrazovat, a tak vcházel do kostela za knězem a ministranty sám a teprve pak ostatní lidé (nedělal se klasický špalír jako na úřadě, ten byl až pro nevěstu).
Odpovědět
Nebo můžete přijít společně, nevěsta se ženichem.
Odpovědět
Profilova fotka
lucie:my nemáme ani jeden rodiče, mému bude sedět na místech rodičů sestra se švárou a povede ho buď kamarádky dcera anebo sestra. Mě povede dědeček, potom s babi budou na místech rodičů, jen potřebuji sehnat někoho, s kým půjde babička, ať nejde sama, možná švára
Odpovědět
Profilova fotka
Lucie, asi stejně jako když nevěsta nemá tatínka. Všechno je o domluvě a představách snoubenců. My například ani jeden nemáme tatínky a máme zatím v úvahách několik možností: 1) já půjdu se synem, ženich s dcerou a maminky spolu, 2) my půjdeme spolu a maminky každá s jedním z vnoučat, 3) napřed půjde ženich s oběma dětma, pak za sebou maminky každá sólo a potom já. a je i pár dalších možností. Stejně se dá vymýšlet když chybí jedna nebo obě maminky. 1) můžete jít s ženichem spolu 2) může ženicha doprovázet jiná žena z rodiny 3) ženich může přijít sám jako první a čekat až mu tchán dovede nevěstu, která půjde poslední 4) pořiďte si družičku a ženich může přijít s ní 5) ženich může přijít s tvou maminkou . . . ..
Odpovědět
Tak my jsme na tom stejně. naši jsou rozvedení. Tátu na svatbu sice pozvu, ale chci aby mě vedl dědeček. Ten se na to jenom třese. Přítel už nemá maminku a k oltáři ho povede tátovo druhá manželka.
Odpovědět
Profilova fotka
Ten muj bude cekat u oltare se svedkyni, maminku uz taky nema.
Odpovědět
Profilova fotka
Kamaráda, který už také nemá maminku vedla sestra
Odpovědět
Profilova fotka
My půjdeme spolu, i když rodiče oba máme. Bereme to jako vyjádření toho, že už spolu žijeme a je to naše rozhodnutí, nikoliv že nás žení/provdávají rodiče.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
sylvalip • Včera v 19:40 Můj přítel nemá žádné příbuzné z jeho strany, ani mamka ani teta ani babička. Kdo by ho pak měl vést k oltáři??? Jeho kamarádka ktreré je 43 nebo moje teta nebo moje mamka?? Jsem bezradná poradtě prosím. děkuji :-) kata267 • Včera v 19:42 podle mě je to jedno, kdo ho povede, ten ho povede ať prostě někoho poprosí ;-) sheinka • Včera v 19:44 když není příbuzenstvo měla by ho vést nějaká jemu blízká dáma..jestli to je z tvé rodiny, nebo jeho kamarádka už by mělo být jedno nunacek • Včera ve 20:41 sylvalip: To je na vás, koho zvolíte, aby ženicha vedl. Může to být fakt kdokoli. Já jsem si třeba ženicha vedla k oltáři sama ;-) Ženich maminku sice má, ale prostě jsme chtěli jít spolu x-) markarola • Včera ve 22:59 Sylvalip, já bych to viděla takhle: nemá-li přítel otce, nejlépe by ho měla vést maminka. Měla by to prostě být žena v roli matky, a to (relativně mladá) kámoška není. Jestli má přítel tatínka, tak tvoje máma by měla jít v páru s ním , ale může ji tam zastoupit teta a maminka ať ti ženicha dovede. U nás to jednou bude taky komplikované - já už mám jenom mámu a přítel má oba rodiče, ale v takovém zdravotním stavu, že by na svatbu nešli. Tj. ženicha by vedla moje máma a já bych buď emancipovaně přišla sama , protože ani žádného bráchu nebo strejdu v obou rodinách nemáme, nebo by to musel být nějaký vypůjčený náhradník-kamarád ženicha nebo někdo z mého vzdálenějšího příbuzenstva, které bych ale zase moc na svatbu tahat nechtěla. jajinka23 • Dnes v 10:44 Ahoj, tak mi také plánujeme, že buď půjdeme spolu, nebo se ženich připraví u oltáře a půjdu jen já sama k němu. Obě varianty nám přijdou romantičnější a hezčí, než jít s rodiči. Já mám mimo to ještě problém, že vlastní táta se nemůže ze zdravotních důvodů účastnit a mámy přítel je hrozně malinkatej a vypadalo by to moc komicky...takže je na každým, jak si to vybere. :-) kaci1 • Dnes v 11:05 sylva, jsem také pro tvojí maminku, nebo můžete jít rovnou spolu a nebo nastávající může čekat rovnou u oltáře bez průvodu a můžeš jít jenom ty s tatínkem. janulev • Dnes v 11:21 Ahoj Sylvi, můžete požádat koholi ze známých, ale jak říkají holky, tak to může být tvoje maminka... Já měla svatbu před měsícem a nemám už tátu, tak jsem poprosila známého rodiny, zda by mě k oltáři odvedl...takže mě vedl známý a rodina to s námi žádná není...prostě jen jeden z nejlepších známých rodičů.. Takže záleží prostě na vás, koho poprosíte a zda se toho ujme :-) raddka • Dnes v 11:26 já myslím, že by jste měli jít rovnou spolu ;-) :-) petrakellerova • Dnes ve 13:06 Ahojky, moje kamarádka má opačný problém. nemá tatínka ani bráchu prostě nikoho. A povede ji její malá dcerka. Zdá se mi to docela milé. Tak bych doporučila něco podobného. buď vaše dětičky (jestli máte) nebo družičky. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Moc všem děkuji za radu. Myslím, že jste mi pomohly k řešení. Mám 10 letého syna a nastávající má 9 letou dceru, tak mě nmapadlo, že bychom mohli jít s nimi. Ženicha odvede družička a nevěstu Družíček. Co vy na to?? Malinko netradiční, ale proč ne??? :-) :-) :-)
Odpovědět
Sylvo, klidně to tak udělejte, bude to moc pěkné. Nás také vedly k otláři naše děti, 2,5 letá dvojčata. Oddávající i matrikářka z toho byly dojaté :-) Jinak můj muž už také nemá maminku..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jéé..ty dvojčata musela být roztomilá. My to tak uděláme....už jsem se ptala syna, co by na to řekl, že by svoji maminku odvedl k oltáři a moc se mu to líbilo, už je to velky kluk a cítil se důležitě. Tak jsem na to zvědaváááá :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
luciezach můj přítel taky bohužel maminku už nemá a k oltáři ho povede jeho kmotra, která je sestra jeho maminky. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Můj přitel taky nemá mámu. Tak taky řešíme, jak to udělat. Myslela jsem, že by ho vedla mámina sestra, jenže jí teď umřel manžel, tak nevím, jestli vůbec na svatbu půjde (je dost pobožná a chce držet smutek). Tak že by ho vedla mámina švagrová (jenže je jednou rozvedená) a to se prý nehodí (já teda nic takového nikdy neslyšela). Pak má dvě sestry, jenže kterou vybrat, aby ta druhá se neurazila. Ve hře je i varianta, že by ho vedla moje máma. Tátu sice má, ale vztahy nic moc, takže to, že by jako symbolicky odvedl táta u nás nepřipadá v úvahu. No taky jsem zvědavá, jak to dořešíme.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?