Svatební obřad v kostele v Jižních Čechách?

Ahoj vsechny nastavajici. Mame v planu svatbu v zari.. presny datum jeste nepadl. Jedine co vime je kde chceme mit hostinu. :/ Chceme se brat v kostele.. nevite nahodou o nejakem peknem kolem Ceskych Budejovic, Hluboke nad Vltavou, kde je "normalni" farar? Ja totiz nejsem verici a nekteri to tezce nesou.. takze sem myslela nejakeho mladeho s pochopenim :)
Odpovědět
@postxz jestli chcete církevní sňatek, tak stačí, aby byl jeden z vás pořtěný, jestli přítel je, tak by to neměl být problém... ;-) jinak budete muset chodit na přípravu, jakési poučení a tak...jinak se to obvykle dělá v místě bydliště jednoho z vás, je zvykem, že u nevěsty, ale může to bát i u ženicha... :-)
Odpovědět
@aemmi o krest nejde.. krtena jsem taky.. kdyz jsem byla mala tak se me nikdo neptal.. :) vim co to obnasi.. ze je tam priprava.. ale taky vim, ze kdyz se brala kamaradka.. tak ji to ze neni verici oddavajici farar dal pekne "sezrat" primo na obradu.. nehodilo se to prave.. :( ale je to jenom o lidech... stejne jako kdekoli jinde..
Odpovědět
@postxz aha :-S no, tak jestli jsi pokřtěná, tak vám to odmítnout nemůžou...na druhou stranu nechápu, proč, když nejseš věřící chceš církevní sňatek =-) mi to pak přijde takový falešný, slibovat něco před Bohem, když v něho vlastně nevěřím... :-N konkrétně neporadím...hodně zdaru při rozhodování ;-)
Odpovědět
@aemmi o me vubec nejde.. pro pritele je to dulezite a me to nic neudela.. i kdyz jsem mu taky rikala, jestli mu to nevadi, .. a nevadi.. Nerekla jsem, ze nam to chteji odmitnout.. ja jen chci aby me oddaval nekdo, kdo ma pochopeni pro to, ze na svete jsou i lidi, kteri nedosli k tomu aby uverili..
Odpovědět
@postxz jasný, takže u vás to nechcete kvůli faráři, jestli jsem to dobře pochopila...a co se poptat místních, kde v okolí je nějakej fajnější? víc neporadím, ale třeba se tu ještě nějaký holky nejdou ;-)
Odpovědět
@aemmi da se to tak rict :) ale uprimne receno.. jeste jsme to nijak nehrotili.. ale uz to vidim.. ted mraky casu a pak bude honicka.. ale diky za komenty .. kamaradka na rozdil ode me je verici a ta mela zase problem, ze jejiho farare, ktereho znala od malicka nepustil jiny farar do kostela, kde se chteli brat.. chapu, ze kazdy ma svoji farnost, ale tohle mi prislo trochu jako naschval.. ale jak rikam .. je to jen o lidech..
Odpovědět
@postxz to bylo od něj trapný, mi tam taky měli dva, našeho a pak kamaráda uplně odjinud....no, je to o lidech :-S jo, já měla taky na všechno spoustu času :-N a pak jsem horko těžko sháněla kadeřnici, kytka nebyla uplně tak, jak jsem si ji představovala, den předtím jsme asi 3x měnili počet lidí na oběd, kor jestli to plánujete na léto, kdy jsou dovolený, tak doporučuju neotálet...i faráři se v létě dovolujou :-D
Odpovědět
@aemmi ale nakonec jste se stejne vzali, ne? ;-) jednou stranou si rikam ze je to pekny cirkus kolem.. ze by bylo lepsi se jit nekam podepsat se svedkama .. ale pak si rikam, ze bych toho asi litovala.. navic mame oba dost pocetne rodiny.. a tech 40 nejblizsich by nam to asi neodpustili :) chteli bychom to v zari.. tak doufam, ze uz bude po dovolenkach.. i kdyz v pocasi doufam taky.. :) kamarad se zenil v pulce prazdnin a mel stejne takovou zimu a dest, ze jsme byli venku pekne nabaleny.. takze datum ti pocasi nezaruci. . :)
Odpovědět
@postxz vzali :-D , já jsem uvažovala přesně tak, byli zmatky, každá strana si to představovala trochu jinak, každej měl chytrý rady, co by mělo, nemělo, ale nakonec jsem si většinu prosadila, žádný blbý tradice a zvyky, prostě všechno jednoducý... . alei taky jsem si kolikrát říkala, jestli by to nebylo lepší na tajňačku jen se svědkama, max. rodiče :-N no, ale nakonec jsme to přežili ve zdraví a snad ke spokojenosti všech, ale chvílema mě to stálo dost nervů ]-( mi to měli přesně v půlce prázdnin a počasí jsme chytli úplně akorát, ne vedro, ne zima...týden předtím a týden potom bylo pěkně hnusně...tak snad bude v září pěkně :-)
Odpovědět
@aemmi my mame snad kliku, ze nas nechaji delat veci tak jak chceme my.. ale to se stejne jeste ukaze.. moje mamka ma ze svoji svatby dozivotni trauma, kdyz se tam objevilo mraky lidi, ktery nikdy pak uz nevidela (babicka se neptala a zvala.. ) a uz to nebylo o nich ale jen se ukazat.. takze nasi mi do toho urcite kecat nebudou.. dnesni fin. situace nahrava tomu, ze se zve minimum lidi a ostatni vetsinou chapou, ze to neni zadarmo a nemusi tam byt. Jednoduchost je taky moje vize :) a to ve vsem.. od satu, pres kytku az po hostinu..
Odpovědět
@postxz u nás to bylo z manželovi strany, ty chtěli moře lidí :-N ale nakonec jsme si to prosadili, tak jak jsem chtěla já a m. říká, že to bylo mnohem hezčí, než to měli jeho bráchové, kteří měli všechno mega giga s hafem lidí :-N naši naštěstí nejsou takoví, že by se chtěli ukazovat, což mi nahrálo...a je fakt, že svatba není nejlevnější záležitost a my za to nechtěli vyplácnout sti tisíc :-N ale každýho věc, my ušetřený penízky použili a užijeme jinde ;-)
Odpovědět
@aemmi ve vsem souhlas :) tak at vam to klape 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
@postxz děkuju a tobě příjemný přípravy :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?