Svatba ve dvou bez svědků

Profilova fotka
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli někdo má zkušenosti se svatbou pouze ve dvou + oddávající, tedy bez svědků. Slyšela jsem, že některé matriky jsou ochotny svědky přidělit, ale není to samozřejmost. Máte někdo tipy, kde by stálo za to se zeptat? Lokalita by nám ve výsledku byla jedno. Moc děkuji Petra
Odpovědět
No, svědci jsou u nás v ČR nezbytní pro uzavření manželství. Nevím, jestli by nějaká matrika byla až tak tolerantní a svědky vám sehnala. Slyším o tom poprvé, nejmenší svatba, co jde, je prostě ve čtyřech 😶
Odpovědět
Ja jsem o tom slysela uz nekolikrat, mam v okoli pary, ktere se braly jen ve ctyrech (tzn. novomanzele a svedci) a v nekolika pripadech nemeli svedky, bud jim vybouchli, nebo je vubec nemeli. Dohodli se predem s matrikou a pokazde matrika vysla vstric tim, ze pozadali nekoho z kolegu/ kolegyn, kdo jim to rad odsvedcil. Podminkou je byt plnolety a mit s sebou obcansky prukaz.
Odpovědět
Ti svedci být musí, je to podmínka, jak píšete tak matrika požádala nekoho od nich, ale furt tam nějací byli. My když jsme se brali (9 lidí celkem na svatbě od nás) tak tam byla i houslistka a zpěvačka (matrika to tak má u nás) a ty by teoretický to mohli osvědčit kdyby chtěli a my je požádali.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky všem za reakce, jasně, napsala jsem to asi špatně, mám na mysli situaci, kdy my si své svědky nepřivedeme a odsvědčí nám to po předchozí domluvě někdo z radnice... Takže počítáme s tím, že lidí tam bude celkem třeba 6, ale půjde jen o ten podpis...
Odpovědět
Záleží pouze na matrice, nejlépe se zeptat. Párkrát se nám to stalo, že se prostě jeden svědek nedostavil, tak jsme museli přiřadit. Jednou jsem sama svědčila v takovémto případě, kdy prostě svědky svoje neměli. Dopředu se domluvili, že budou jen ve dvou, byli to sympaťáci, tak proč ne.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Ahoj, řešila jsem stejnou situaci. Bereme se s přítelem na konci dubna pouze ve dvou a nechtěla jsem mít obřad na úřadě. Měla jsem vybrané jedno místo, ale matrika pod kterou spadalo měla s "dodáním" úředního svědka problém. Na jiné matrice není s úředním svědkem mimo úřad problém (aspoň to tak bylo při domluvě, vyplňovat papíry tam jedeme příští pondělí, tak snad se nic nezměnilo) a se zastoupením druhého svědka souhlasila paní fotografka. Tak pokud máte vybrané místo, zkusit napsat na matriku kam patří, třeba taky nebudou mít problém 🙂
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?