Problém se zařízením oddávající

Profilova fotka
Ahoj nevěsty, máme svatbu v září v Brodu nad Tichou, venku na louce. Chtěli jsme mít obřad ve 2 hodiny (všichni naši hosté jsou z Prahy a tak dojezd jim bude trvat tak 2 hodinky, proto takhle "pozdě") Oddávající musíme mít z Plané (město vedle). Když jsem úřad kontaktovala, bylo mi řečeno, že v ten den paní starostka neordinuje, že si máme termín posunout o týden (což samozřejmně nejde, už tak nám dalo dost práce místo najít a termín byl tak tak). Na to jsem odvětila že to bohužel nejde, že to opravdu musí být v ten den, načež mi paní sdělila že se paní starostky zeptá, ale že by to možná tak šlo jedině v 11 hodin, což je pro hosty vražda, museli by vyjíždět nejpozději v 8 a pro nás to ještě znamená všem zařídit oběd, což dost zasahuje do rozpočtu. Také mi bylo řečeno že absolutně nikdo jiný nás na daném místě nemůže oddat, než paní starostka. Nabídla jsem paní starostce i více peněz, jen aby to bylo ve dvě hodiny. Zatím čekám na vyjádření. Jsem z toho upřímně moc smutná a nevím co dělat. Máte někdo nějaké nápady jak situaci vyřešit? Pro všechny co chtějí napsat že to je první věc která se má zařídit...nevěděla jsem to, svatbu zařizuji poprvé, nikdo mi to neřekl. Situaci jsem začala řešit hned po zajištění místa.
Odpovědět
Profilova fotka
Absolutní klasika matrikaru. Mate jen 2 možnosti - podvolit se a nebo si sehnat faráře, ti na září 2023 snad ještě budou mit volno a poslední (ale úplně mimo, proto ho nepočítám do bodu) je vzít se jindy a na obřadu mít herce
Odpovědět
Profilova fotka
@te_ssiinka_nelova to je to s nima fakt tak hrozný jo? Ještě mě napadlo dovézt si někoho z Prahy, o tom by přece nikdo nevěděl, ale nevím jestli to vůbec jde. Svatbu máme v září 2022, ještě letos 😄 Děkuju za body, sice mi to moc náladu nezlepšilo ale tak lepší být upřímný než říkat že to se nějak povede
Odpovědět
Jen k tomu poslednimu bodu, co zminuje Tess - nemusi vas prece oddavat herec, muze to byt klidne nekdo z pratel, kdo vas dobre zna a projev bude o to hezci. Ale je na kazdem, jak to vnima, zda je ochoten podstoupit to samotne pravni jednani driv a svatbu v tom romantickem duchu mit ve svuj urceny den, nebo ne. A pokud to nebude cirkevni oddavajici, nemuzete si jen tak privezt jinou matrikarku/starostu jine obce.
Odpovědět
@kackapuk jak píše @rraadka, matrikáře si jiného přívézt nemůžete. Na daném místě (ve správní oblasti) může oddávat jen starosta/matrikář spadající do ní, bohužel. Řešením potom může být církevní oddávající, jak je již také uvedeno v předchozích odpovědích. Na toto téma je zde poměrně dost diskuzí, takže si alespoň můžeš udělat obrázek. Držím palce, ať vše dobře dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
@kackapuk Jak píšou holky - nemůže te oddat jiný matrikar z jiného okrsku nebo jak oni to mají rozdělené a nazvané. Takže pokud se s nimi nedomluvis a neprijmes 11 a nemas faráře tak ti zbývá verze 3 -herce jsem zmínila proto, ze kdyby vas "oddával" kamarád tak zúčastněným dojde ze je něco "špatně" což u cizího člověka nemůžou vědět a můžou ho považovat za matrikare. Hodně štěstí, s námi matrika vypekla podobně ale my jsme sehnali ještě faráře
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?