Mohu si vybrat termín?

Dobrý den, poradíte mi prosím, jak postupovat, když chci civilní sňatek uzavřít mimo den, které má matrika vypsané (což je vždy 2 soboty v měsíci), já bych ale chtěla konkrétně 8.8.2021 což je zrovna neděle. Z matriky mi zatím nikdo neodpověděl. Ale přeci to musí jít ne? Samozřejmě počítám s nějakým poplatkem 5.000,- a víc, ale to je jedno, jde mi jen o to, jestli to lze a případně kde seženu oddávajícího takto mimo úřední hodiny a ještě v neděli? Jsem z Ústí nad Labem, poradíte mi prosím? 😢
Odpovědět
Profilova fotka
Zkuste na matriku spíše zavolat nebo rovnou zajít, pokud jste psala email, může to trvat. Odpověď bohužel neznám, ale oni vám ji jistě dají 😊
Odpovědět
Profilova fotka
@tapira Ahojky, mrkni na tuhle diskuzi: https://www.beremese.cz/forum/dokumen... je sice starší, ale třeba najdeš inspiraci a pak už pozjistíš, zda to jde i nyní 😉
Odpovědět
Děkuji 😇
Odpovědět
Profilova fotka
@tapira A musí to být civilní sňatek? Protože s církevními oddávajícími se dá snáze domluvit na čemkoli nezvyklém.
Odpovědět
Děkuji, my to právě máme celkově dost komplikované a nejspíš budeme muset uzavřít manželství v zastoupení, protože partner je ve vězení. Tak už v tomto směru je to netradiční, že bude partner mít zmocňence, aby nám to pak úřady uznali. Raději bych právě úřední klasiku na matrice. Jde mi jen o nestandardní termín (neděle, mimo vypsané termíny).
Odpovědět
Profilova fotka
@tapira Může to jít i nemusí. My měli svatbu v neděli, ale věřím, že ne každá matrika je tomu nakloněná. Musíte to vyzjistit přímo u té vaší, takhle vám to nikdo neřekne. Ideálně tam zavolejte a rovnou se zeptejte. Skrz e-maily to může být na dlouho.
Odpovědět
Profilova fotka
Zavolejte na matriční úřad a zeptejte se. Je možné, že se email někde zatoulal mezi další poštou. (Nemělo by se stávat, ale jsme jenom lidi...) Srpen je na svatby velmi exponovaný. Ale taky na dovolené. Záleží, zda matrikář a oddávající nebudou na dovolené. A zda si v tom oddacím maratonu nebudou chtít taky trochu oddychnout. Pro nevěsty je jejich svatba nejdůležitější, to je jasné. Ale pro oddávající mít zasekanou sobotu a neděli kvůli hodině na obřadu... Nejlépe Vám opravdu řeknou na konkrétním úřadě.
Odpovědět
Zdravím, my teďka řešili to samé. Není to žádný problém. Stačí na matrice vyplnit vhodný formulář (ten sám, kde žádáte o jiné místo sňatku, než matrika nabízí) a je tato služba zpoplatněna. Nevím, jestli to má každá matrika jinak, ale já platila poplatek 1000,- za to, že svatba je ve středu, takže je možné, že za neděli bude poplatek vyšší. Každopádně my jsme malé město a zmocněno oddávat je 5 lidí, věřím, že taky budete mít na výběr a někdo vás bez problému v neděli oddá.
Odpovědět
Taky budeme mít obřad na úřadě v jiný termín, než mají vypsaný. Na jednom úřadě mi to zamítli a jednoznačně řekli ne, zavolala jsem tedy na jinou matriku, také v blízkosti domova a tam už to nebyl problém 🙂 Stačí zaplatit poplatek 1000 Kč, což je dle zákona správní poplatek za uzavření manželství mimo stanovenou dobu nebo mimo úředně určenou místnost 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?