Za sedm týdnů máme svatbu a partner chce zase změnit místo svatby - šly byste do toho nebo ne?

Ahoj holky, v půlce září budeme mít svatbu, už jsme rezeslali elektronické pozvánky a partner ted zase začal hledat nové místo a chce svatbu přesunout jinam. Už jsme jednou místo přesunuli - taky kůli němu a já už z toho začínám být docela nervozní. svatba se blíží a já bych ráda řešila detaily a místo toho zase budeme hledat nový místo, protože to současný se partnerovi už nelíbí (má v tom prsty jeho svědek, který mu ted o víkendu řekl, že myslel, že vyberem něco lepšího). zatím nemáme vybrané oblečení pro nás ani pro syna, nemáme zajištěné jídlo, kapelu, květiny a mě přijde, že i tak je toho ještě dost a nechci zase řešit místo svatby. na druhou stranu chci, aby se mu to místo líbilo. co byste dělaly na mém místě?
Odpovědět
Nechala bych ho to nové a lepší místo najít samotného :-) Jsem teď asi zrovna španě rozpoložená, ale naprosto zbožnuju kritiky, kteří nedokáží sami dát lepší návrh... Ale jinak - svatbu má svědek, nebo vy dva? Sedm týdnů mi přijde docela málo na velké změny, pokud to není vyloženě katastrofa, nechala bych to tak být, jak to je.
Odpovědět
Dej mu třeba týden na to aby sám našel a zařídil nové místo, jinak to zůstane tak jak to je.
Odpovědět
Profilova fotka
A jaký ma duvod. Něco zásadního? Snad si o místě rozhodnete vy dva a ne svědek...
Odpovědět
Nechala bych ho at, to zkusi, ale sam vybrat tipy, jaka je cena a jestli vubec je nekde volno. A pote se muzete spolecne rozhodnout, jestli nove nebo puvodni misto. Ale popravde receno si myslim, ze nektere veci uz hori, napr. kapela. A jestli na pozvankach jiz je misto svatby, tak bych nemenila nic, ale zkusila bych misto vylepsit pomoci dekoraci.
Odpovědět
Profilova fotka
@dkateri Obvykle se platí rezervace místa, to Vám ji svědek asi zaplatí, když dosud vybrané místo zrušíte a půjdete jinam? Případně svědek zaplatí i ostatní už vydané peníze, jak se píše výše, za pozvánky atd. na potřebné změny? Já jsem taky názoru, aby si o svatbě rozhodovali hlavně ti, kteří se berou. Ostatní ať si svoje představy nechají pro svoje svatby!
Odpovědět
Profilova fotka
Bych ho hnala!! A svědka dvakrát tolik! Měnit místo 7 týdnů před svatbou jenom proto, že se svědkovi nelíbí, je pitomost. Tečka :o)
Odpovědět
Já bych předně řešila ty ostatní věci co píšeš, že nemáte, protože 7 týdnu teda není zrovna moc času na to.
Odpovědět
Říct mi tohle někdo měsíc a půl před svatbou, tak asi radši vyměním svědka, než místo svatby. Navíc, když ještě nemáš jídlo, tak to bude hostina asi jinde než samotný obřad, takže se mu nebude líbit místo (v případě civilního sňatku) cca 30 minut. Přijde mi že je tenhle rok spousta svateb, takže se soustřeď radši na to ostatní a místo neřeš :)
Odpovědět
Taky bych už místo neřešila, ale zaměřila se na to ostatní co zbývá. Hlavně na kapelu... 7 týdnů je docela málo .
Odpovědět
já bych vyměnila jeho svědka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dupni si! Proste se to menit nebude 7 tydnu pred svatbou a basta! 8-)
Odpovědět
No, tak to místo jste snad vybrali spolu, je natištěno na pozvánkách, tak by vám mělo oběma vyhovovat. Pokud ho nastávající chce za každou cenu vyměnit, tak jo, proč ne, ale ať si to vyběhá SÁM, zruší původní (druhé!) místo a rozešle VŠEM opravené pozvánky a vše vykomunikuje (catering, výzdobu). Ale SÁM. Ty se v tom vůbec neangažuj, pokud jsi spokojená. Další věc je, že tam třeba nemusí mít volno. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Kdyby kvůli němu samotnému, tak to pochopím, ale kvůli svědkovi? Jsi pro něj snad víc než jeho svědek a měl by respektovat i tvůj názor... :)
Odpovědět
@dkateri Bude to znít blbě,ale vykašli se na to,dupni si že se nic měnit nebude. I když sama vím jak je těžké svému nastávajícímu něco odepřít. Nám asi dva dny do svatby začla vše přeorganizovávat švagrová-manžel samozřejmě skákal tak jak si pískla,a na moje protesty zareagoval vztekle,že ať ještě já v tom nedělám zas další čachry. Tenkrát jsem byla zticha,ale dnes bych zatočila jak se švagrovou (která nám zničila celou svatbu),tak i s manželem. Nenech sebou manipulovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Je blbé, že se ženich nechá takhle zvyklat někým úplně jiným, než tebou :D Teď to myslím tak, že ženich a nevěsta by si měli vybrat místo a příapadně si navzájem argumentovat, ale ne svědek. Ale dobře, chápu, že někdy má člověk hluboko zasunuto, že by možná chtěl něco jiného a když začně někdo jiný rýpat, tak se to v něm probere. Otázka také je, proč jste měnili to původní místo? Není partner trochu nerozhodný? Ať tak či tak, netuším, jak velkou svatbu máte, ale myslím si, že 7 týdnů je pěkně málo na to, abyste vymýšleli nové místo a navíc už to bude hodně plné si myslím. Celkkově máte už co dělat, abyste vše hezky zařídili, takže bych si s ním promluvila. Vysvětlila mu, že už není moc času, ale že teda souhalsíš s tím, aby navrhl něco nového. Staré místo, že rušit nebudete, ale řekla bych mu: "hele tak v sobotu si sedneme a probereme to místo. Pokud se ti nelíbí, tak do soboty obvolej místa, která se ti líbí, zjisti, jestli mají volno a v sobotu mi je ukaž. Probereme pro a proti." Můžou se stát jen tři věci - objeví nějaké nádherné místo, do kterého se zamiluješ a budeš šťastná nebo zjistí, že je všude plno a uvědomí si, že je blázen :) a nebo se mu třeba něco zalíbí, ale tobě se to líbit nebude a pak bych argumentovala tím, že na současném místě jste se shodli místo tě neoslovilo natolik, abyste to 7 týdnů před svatbou měnili. Jako je totálně šílené, že chce už po druhé měnit místo a navíc takhle pozdě, ale udělala bych to ještě takto, ať máš klid. Navíc, když nemáš nic dalšího zařízené, tak je to jedno. Ale určitě bych ti doporučovala to začít řešit. Myslím, že hlavně kapela a fotograf bývají dost plní. Také bych mu vyčíslila, kolik budou stát nové pozvánky, pokud už je máte vytšitěné, ať si uvědomí, že to také může něco stát. A pokud se nakonec shodnete na novém místě, tak bych mu dala na starost, ať to zařídí, ať je si také vědom té práce, která okolo toho je.
Odpovědět
všem díky za reakce. Partner je HODNĚ nerozhodný:-) nakonec jsem ho nechala, aby zkusil něco jiného zařídit. Zjistil, že v naší cenové relaci nic lepšího nesežene, tak zůstáváme u původního plánu:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@dkateri aspoň si na to ale přišel sám a má v tom jasno.
Odpovědět
Už je sice vyřešeno, ale já bych měnila svědka, to bude jednodušší:-))) Držím palce, taky to mám cca 7 týdnů, máme malou druhou svatbu jen s dětmi a svědky, takže to tak nehrotim, ale přesto je s tím starostí...
Odpovědět
@dkateri Tak vidíš :-))) A bez hádek ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?