Svatba v restauraci. Kolik nechat dýško?

Profilova fotka
Zdravím všechny holky. Poradíte mi někdo kolik dát v restauraci dýško za předpokladu, že budem spokojený? Nechceme dávat zbytečně moc ale zase aby jsme špatně nevypadali. Celková útrata bude počítám kolem 15 - 18 tis. Děkuju.
Odpovědět
Ahoj, můj muž většinou nechává 10% z celkové ceny, takže když třeba v hotelu jim místo 8200,- dal 9000,-, takže já bych 1000,- dala určitě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli by to stálo 18 000kč a byli jste opravdu spokojení, tak 19 000kč anebo nechat rovnou 20 000kč, to záleží na finanční stránce vaší, ale jak píše Blanka, většinou se nechává 10% z celkové ceny
Odpovědět
Profilova fotka
Moc vám děkju. Taky jsem si říkala že tisícovku ale bála jsem se aby to nebylo málo a my tak nevypadaly špatně. Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
Janco, tak ono taky bude záležet na tom, jak se Vám tam bude líbit, jaká bude obsluha... asi bych se pak řídila i podle toho. My jsme platili nějak kolem 15 tisíc a taky jsme dali asi tu tisícovku a pak jim taťka dal taky kus dortu. Já jsem tam už nebyla,ale prý byli totálně dojatí, že se jim ten dort hrozně líbil a ještě jim nikdo dort nenechal, tak byli rádi. Ale musím říct, že kolem nás lítali parádně :-D ale měli jsme tam jen oběd, pak jsme se stěhovali na grilovačku na chatu
Odpovědět
Ahoj, my jsme nechávali v hotelu, kde jsme měli svatbu výslužku slečnám, které se o svatbu starali, pak na recepci a do kuchyně a obsluhu, ale samozřejmě diško jsme dali, jelikož hostinu platila každá strana zvlášť ( protože celou svatbu kromě hostiny a cukroví jsme platili my, rodiče chtěli platit aspoň tohle), tak jim dali dohromady 2000,- a my jsme pak platili hotelu co pro nás zařizovali a taky co jsme měli na hostině navíc pro hosty tak jsme jim dávali 1500,- takže celkem dostali 3500,-
Odpovědět
My to uděláme tak, že každému číšníkovi nebo kuchařovi dáme po skončení hostiny a vyúčtování 500,- .... myslím že si dost "nahrabou na hostině a tak, jídlo budou mít povoleno (i kdyby neměli tak si vezmou :-D ) a k tomu dostanou výslužku.... když si vezmu že bude 6 číšníků a 3 kuchaři tak si myslím že to stačí! =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tohle jsem dopředu fakt neřešila.... prostě to záleží na celkové spokojenosti... My jsme spokojení byli moc a tak jsme nechali cca 1000 Kč a to 500 na baru a 500 paní co nás ubytovávala. Pokud někde spokojená nejsem, dýško prostě nenechám, za co taky ?
Odpovědět
Profilova fotka
Taky sem to nějak neřešila a nechala jsem cca 1.800,- ;-) Byli jsme v restauraci do 3 do rána a věnovali se nám dobře. Jsem z oboru tak vím,co to obnáší a kolikrát jsem se svatbou i do 4-5 do rána a sranda to zrovna není,člověk pak sotva vleze do bot jak má nateklé nohy :-D Po pravdě,záleží na lidech a jejich možnostech byli lidi,kteří byli spokojení a moc chválili a nechali i 5.000,- a jiní to samé a nechali 5,-... :-N Už tu podobná diskuze byla a docela se to v ní zvrhlo...Hodně tam panoval názor"nakradou si na mě dost,tak proč jim něco dávat",mám výhodu,že jsem dělala svatbu v okolí bydliště,tak vím,které restaurace tohle dělají, ale ne všichni takoví jsou :-(
Odpovědět
My platili na dvakrát, nejdřív večer bowlin a ubytování, kolik to bylo poprvé, nevím, přesně, ale pak jsme platili ráno po snídani hostinu a vše ostatní, asi 7700, tak jsem dali rovných 8.000 Kč, takže asi 300.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme nenechali navíc nic, protože jsme nebyli spokojeni s oblushou personálu :-| ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Je to samozřejmě podle spokojenosti a odhadovala bych to tak na 5-10% z celkové útraty. Taky určitě záleží, jestli je svatba větší/menší, jestli se to zabalí do půlnoci nebo personál to taky musí táhnout až do rána ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme byli spokojení maximálně a dali jsme jim 3.000,- Dávali jsme to přímo hlavnímu číšníkovi, co nás obsluhoval a ne až při celkovém placení. To jsme totiž platili až v pondělí po svatbě. Běhali kolem nás tři, takže na každého byla tisícovka. Myslím, že když je člověk spokojený, měl by to ocenit.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My jsme nechali 2.000,-Kč. Byli jsme moc spokojeni, krásně nám vše vyzdobili, při obědě nás (bylo nás 20) velmi rychle obsluhovali a večer (stále ve dvou) zvládli 70 hostů. Zřejmě by si zasloužili i větší spropitné, ale přiznávám, že jsme měli v rozpočtu na dýško max. tuto částku a rozhodovali jsme se o její výši až při placení dle spokojenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my jsme nechali 1500,. a k tomu výslužky.Dopředu jsme o tom nepřemýšleli,ta částka vyplynula z celkového účtu ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ahojky,my nevíme kolik dát spropitné.Budeme platit asi 90tisíc za 28lidí na oběd a 42 na večerní raut.Rozhodně se mi zdá hodně dávat 10procent....
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Ahojte holky, a muzu se kolik asi jste tak platili celkove. Pokud to nekdo vite?? My si teda vsechno platime sami a budeme mit cca 35 lidi 26 pres den a pak zbytek na vecer dojde. Nemate tak odhad kolik jste nekdo platili. Jinak my vecerni raut nedavame, zustaneme u druhe vecere,protoze kdyz nam pani rekla,ze raut pro 30lidi je 12-15 tisic,tak se mi teda zda dost prehnane a jak kazdej vyklada vzdycky vsechno silene zbyde,takze mi to prijde zbytecne a myslim,ze cena je dost prehnana. Co myslite vy?? Jenze stale nevim co vybrat na obed a veceri. Poradi nekdo??? Co jste meli??
Odpovědět
měli jsme 20 lidí na oběd a cca 35-40 lidí na večerní raut... celkově cena vyšla na 24 000,- Kč, nechávali jsme díško 3000,- Kč, + výslužky za velikou profesionalitu a spokojenost.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme měli oběd pro 21 hostů, odpoledne přišli ještě 4 + hudebník. Celková cena za oběd, studený raut a pití (platili jsme pouze pivo, víno a nealko) byla Kč 21.000,-, dýško jsme nechali Kč 1.000,-. lucyka - Nás vyšel oběd na Kč 300,- na osobu (aperitiv, předkrm, polévka a hlavní chod) a studený raut na Kč 250,- na osobu
Odpovědět
Profilova fotka
No já jestli si to dobře pamatuju tak na oběd 45 večer cca 70 lidí,ubytování cca 20 lidí cena cca 35 tis komplet a dýško jak sem psala asi 1.800,- a k tomu každému výslužku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
NO tak ja uz vim predbeznou cenu, co nam rekla za jidlo aperitiv atd. atd. plus to co zaplatime za to co se vypije. Netusim kolik se tak muze propit. nemam vubec paru bude i s vecerem cca 28 lidi z toho 4 jsou deti,tak ja neivm. Bude to vic jak 10 litru????? Snad ne ne???
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
celková útrata 19.000, spropitné něco přes tisícovku plus koláčky. S obsluhou jsme byli moc spokojeni. A doufám, že i ona s námi. Byli jsme v restauraci asi 5 hodin a odešli jsme v 19 hod, tak se s námi číšnici moc nenatrápili.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 12 letech
kolik dáváte spropitné vy kteří měli nějakou větši svatbu? náš účet za hostinu včetně hotelu je něco okolo 329000 kč kolik by jste dali spropitné? je 5000 ok ? 11000 uz se mi dávat nechce. Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?