Svatba jako Mission Impossible - jak vybrat místo?

Ahoj všichni, tak můj přítel se po sedmi a půl společných letech konečně zeptal a já řekla ano. Samozřejmě jsme spolu za tu dobu o svatbě a společné budoucnosti mluvili mockrát, a i když přítel prý měl už dlouhou dobu jasno, že se mnou chce zůstat navždy, stále zasnoubení a potažmo svatbu odkládal. Jedním z důvodů bylo i to, že svatba bude složitá a po všech stránkách náročná záležitost. Já jsem založením optimista a mám většinou přístup, že všechno jde když se chce, ale po prvních plánovacích rozhovorech mu začínám dávat za pravdu a propadat skepsi. Zaprvé, přítel je ze Slovenska a já z východních Čech, poznali jsme se a žijeme spolu v Praze. Já se nechci vdávat na Slovensku (z řady důvodů, např. nechci plánovat něco na dálku, nechci být v ten den v "cizím" prostředí a taky by tam asi řada věcí musela být "po jejich"), takže aby to bylo fér, nebude to recipročně ani v mém rodném městě (po čemž taky nijak zvlášť netoužím). No jo, ale kde teda? Zatím pracujeme s variantou, že v Praze, protože tu žijeme a bude se nám nejsnáz zařizovat oddávající - přítel je katolík (já ateistka), takže to obnáší najít si kněze a chodit na přípravy apod., což by bylo na dálku zbytečně složité. To kromě řešení náboženských záležitostí znamená také to, že se nemůžeme vzít jen tak někde na louce či v zahradě, ale mít ten jediný a pravý obřad s knězem v katolickém kostele. Tedy jezdit někam mimo Prahu hledat nějaký náhodný kostel si také neumím představit. Komplikace tím nekončí, oba máme velké rodiny, já rozvedené rodiče - už před dlouhou dobou, takže oba mají své nové rodiny. Navíc jsme dost rodinné typy a když už se bereme, chtěli bychom ty lidi na svatbě mít. Nejde o to, že "musíme" pozvat všechny sestřenky, protože ony pozvaly na své svatby nás; spíše to je tak, že když se sestřenkami vycházíme, vídáme se, na jejich svatbách jsme byli, chtěli bychom je mít i na své. Takže seznam hostů naskakoval po desítkách. Až nad ním jsem s hrůzou zjistila, že většina našich vrstevníků z řad příbuzných a nejbližších přátel už stihla založit rodinu (bereme se mezi posledními :-D), takže se nám na svatbě sejde nezanedbatelné množství dětí. A v neposlední řadě budeme muset všechny hosty někde ubytovat, nejen delegaci ze Slovenska, ale i tu část z východních Čech, protože snad nikdo nepojede 100+ km večer z oslavy. Samozřejmě ideálně v místě svatby, aby rodiny s dětmi měly zázemí přímo na místě a nemuseli jsme je rozesílat někde po Praze, kterou navíc moc neznají. V této fázi se můj přítel začal hroutit, kde na to proboha vezmeme - nejsme samozřejmě Rockefellerové :-) kámen úrazu je hlavně ubytování, jelikož mě by připadalo slušné alespoň se nabídnout, že ho zajistíme (zaplatíme), když je sem zveme. Moc si nedovedu představit, říkat někomu pozvání stylem "takže my jsme se rozhodli vzít, vy všeho nechte, vezměte si v práci dovolenou, jeďte 600 km tam a pak i zpět, zaplaťte si v Praze tento hotel a můžete se na nás za odměnu podívat, jak si řekneme ano". Samozřejmě pokud by se někdo sám nabídl (kromě rodičů, prarodičů a sourozenců), že si ubytování zaplatí, byli bychom rádi, ale přítel to nechce nechat na jejich iniciativě (nevěří, že je to napadne) a já jim to zase nechci dát befelem - jste zváni, přijeďte a zaplaťte tuto sumu. Vzhledem k tomu, že se chceme vzít letos (odkládání už bylo dost) a začínáme plánovat teď, nestíháme hlavní letní sezónu a tím pádem padá nějaká letní open air party. Zatím to předběžně vidíme na září, což už bych se bála spoléhat na počasí. Jasně, loni bylo v září 28 stupňů, ale v předchozích letech průměrně 15, takže to neriskneme. Navíc jsme oba docela tradicionalisté, takže bychom chtěli v ideálním případě pěknou restauraci a dobré jídlo a taneční parket, a ne vyřešit to grilovačkou... Já se považuji za celkem zdatnou organizátorku, ale ať se snažím vymýšlet možnosti jak chci, většinou končím ve slepé uličce. Už jsem si tu přečetla spoustu diskuzí o tom, jak se na svatbě dá ušetřit, jak zredukovat seznam hostů i jak krásná může být svatba ve čtyřech (šesti, deseti...), dokonce mě už napadlo se na to prostě vybodnout, vzít se v Praze se svědky a pak jen rozeslat oznámení. Ale nakonec tyto úvahy stejně vedou k tomu, že by mi to nejspíš pak bylo líto, že bych stejně chtěla oslavu s lidmi, na kterých mi záleží, že bych chtěla tančit a seznámit naše rodiny a zkrátka si to užít se vším všudy a se všemi. Pokud jste dočetli až sem, díky! :-) Píšu tuhle slohovku v naději, že někdy někdo už musel být v podobné situaci nebo alespoň řešit obdobný svatební gordický uzel. Prosím pište své rady, nápady, zkušenosti, postřehy a názory, psychickou podporu i doporučení k Chocholouškovi, beru vše :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mysh_me No budete asi dost náročná nevěsta a Chocholouška bude asi potřebovat ten , kdo Vám celou akci bude připravovat.:) Hodím Vám takový malý návrh. Proč Praha? co třeba Kladno to už je o 25km víc nebo míň , jsou zde levné hotely a mám pro Vás krásné místo , které budete mít jenom sami pro sebe..(vinný sklípek k dispozici a pro Vaší početnou rodinu, ideální prostor.)
Odpovědět
Profilova fotka
@molekulator Proč náročná nevěsta? Z čeho jste to vyčetl? @mysh_me Jak já ti rozumím... Řeším to od začátku ledna a pravidelně se u mě střídají stavy "nějak to dopadne" a stavy totální deprese. Už jsem taky uvažovala nad tím,ž e se na všechno vybodnu, podepíšeme papír na radnici, dáme si pusu a čau. ale je mi to líto. K hostům a jejich dojezdu - tohle odmítám řešit. Nám pojede 70 % svatebčanů ze španělska, kdybych jim všem měla platit cestu a ubytování, tak.. se nedoplatím, úplně jednoduše, Prostě na to nemáme. Když lítáme po celé Evropě na jejich svatby, taky si vše zařizujeme sami, minulý rok jsme byli takhle ve Francii uprostřed ničeho, sto mil od všeho, takže včetně pronájmu aut... a taky jsme si brali dovolenou. Prostě to tak je. Chceš, jedeš, nechceš, nejedeš - už nám taky pár lidí řeklo, že na nás se podívat nepřijedou, protože se jim to nehodí (asi peníze spíš). Taky plánuju svatbu v Praze a popravdě jsem z té nabídky tady dost zoufalá, vlastně ještě nevím, kde to přesně bude, protože to vždycky na něčem krachne. A nemyslim si, že jsem náročná nevěsta, spíš jsem naopak docela nenáročná nevěsta, která nechce lososa a broskev plněnou šunkovu pěnou a podobný podivnosti, ale naopak jednoduchý český gril a pivo. Nadlidský úkol sehnat místo, prostor, kde by to šlo. Držím palce. Nám oběma :D
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora2019 Náročná v tom myšleno , že paní má jasnou představu o svatbě a o celkovém dění. Nemyslel jsem to špatně :) mě naopak takové nevěsty imponují v mé práci. Některé ženy chtějí svatbu na zahradě je jim jedno co budou mít pomalu na stole k jídlu a neřeší nic. A pak jsem měl nevěstu, které jsem 5x vařil menu o třech chodech než si vybrala co jí chutná, no a stali se z nás přátelé a jezdí se svým manželem ke mě na kurzy vaření:)
Odpovědět
Ne vubec nejsi narocna, meli jsme to podobne kolem 80 lidi, blizka rodina zije v kanade, druha strana v nemecku, nejhorsi bylo vybrat datum, jelikoz v kanade zdravotni sestry musi mit nahlasenou dovcu silene dopredu, pak se nevedelo jak bude mit sestrenka zkousky ve skole, no proste porod, tak jsme ustanovili datum 9 mesicu pred a cekali jak se to vyvrbi, protoze mista na svatbu co za neco stoji jsou hned obsazena, pak nas vypekla matrika, ze obrad az ve 4 odpoledne, to jsme nechteli, tak ze bude katolicky, ja jsem pokrtena, manzel ne, nasli jsme si farare a kostel asi 4 km od resortu kde uz jsme meli zaplacenou zalohu, jdeme na schuzku s fararem a rekne mi ze manzel musi 18 mesicu chodit na arcibiskupstvi na prednasky o krestanstvi, podstoupit krest a pak pul roku spolecne chodit na pripravu do manzelstvi, skoro uz vse jsme měli zaplacene, kvetiny, sladke, naplanovane menu, rauty, hudnu,fotografa, uz jsem i moji rodinu seznamila s tim ze obrad bude naoko, ze si najmeme falesneho oddavajiciho a pak si v pondeli skocime na matriku se vzit, nastesti nam trn z paty vythrl pan Rehak z apostolske cirve:) Ale nervy teda silene, pak jeste den pred kdy jsem delala dekorace na miste psala kamoska z ukrajiny ze to nestiha a ze se moc omlouva, pak pri obede jsme zjistili ze tam chybi zenichuv kamarad s partnerkou. No horor, ale vsechno se da zvladnout, tak drzim palce❤️
Odpovědět
Profilova fotka
A kolik vas vlastne bude? My treba budeme mit 80 lidi, coz za horor nepovazuju. Pak bych netrvala nutne na letosnim roce. To uz je docela pozde hledat ted na zari. My zarizujeme od lonskeho rijna na cervenec 2020. Budete mit cas meco najit, nasetrit. Zkusila bych se mrknout po nejakych statcich nebo usedlostech kousek od prahy. To hodne byva i s ubytkem nebo s mistem, kde postavit stany. Plati se pronajem a zbytek muzete mit ve vlastni rezii😊 Ale jinak byvh svatebcanim ubytko neplatila. Tam vam vse naskoci. @mysh_me
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, přestaňte se stresovat, takhle si ze svatby uděláte fakt peklo. Až do položky placení ubytování hostům se mi to žádná tragédie nezdá, tak to prostě bude v Praze v kostele a bude vás hodně a nějaké ty přednášky od církve vydržíš. To ubytování no nevím. Zatím na všech svatbách, kde jsem byla jsme si ubytování platili samy. Nijak mi to nevadilo. Ale naprosto tě chápu, tohle by mě taky trápilo a přišlo by mi to blbé to po nich chtít. Asi bych to ale nelámala přes koleno, jako platit o např. 100 tisíc víc kvůli ubytování, je fakt masakr, možná bych zkusila variantu, kdy vám svatebčané zaplatí polovinu ubytování, nebo si ho zaplatí celé s tím, že jim třeba rozešlete kartičky, že je pro vás hlavní svatební dar, to že mohou na svatbě být a vzhledem k tomu že si ubytování platí samy, tak už neočekáváte žádný svatební dar. Většina lidí asi stejně nějaký dar dá, ale je to alespoň gesto. :-) Jinak to neřeš, najděte nějaké levné ubytování, i kdyby nebylo na místě ale poblíž, ať se jim to nezdá extra drahé a nechtě jim to zaplatit. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mysh_me dobrý den, ačkoliv se může zdát, že je času dost, tak opak je pravdou a některá místa i na září jsou rok, dva dopředu zamluvena. Není ale vše ztraceno. Jedním z řešení může být svatba v týdnu, například ve čtvrtek. Nejsem si tedy jistá, jak je to s katolickým obřadem v týdnu. Po obřadu se můžete dopravit na nějaký statek za Prahou, ale to jsou samozřejmě ceny vyšší než například v Libereckém kraji nebo na Příbramsku, kde je krásných míst jako šafránu. Hosté by se sem mohli pohodlně dopravit i autobusem, který se dá pronajmout. Věřte, že to není Mission Impossible, každý problém má minimálně 2-3 řešení. Můžete zkusit i oslovit svatební koordinátorky, nemusíte je ve finále mít, ale profík Vám dá zase jiný náhled a u většiny je první schůzka nezávazná a zdarma. A také poslední důležitá věc, na kterou nevěsty často zapomínají jsou dary. Když si řeknete o peníze, nějakou kulantní formou samozřejmě, tak se Vám minimálně polovina vrátí zpátky. A s tím, že nechcete čekat Vás chápu, také jsem déle čekat nechtěla ;-) přeji pevné nervy, ale nebojte vše dobře dopadne. Svatbu Vám ve finále dělají lidé, které budete mít kolem sebe a s těmi si to jistě užijete
Odpovědět
@barbora2019 děkuju za reakci :-) hned se člověk cítí líp, když stejný myšlenkový pochody zažívá i někdo další. Co se týče místa v Praze, myslela jsem si že to nebude problém, ale spousta svatby pořádajících hotelů a penzionů má třeba kapacitu 30 lůžek, což nám nestačí. Jasně, můžeme ubytovat někoho jinde, ale to mi přijde ještě víc komplikovaný... Nebo i jen hostina, kapacita restaurace 40 lidí je běžná věc, větší svatby můžou jíst na zahradě/ve stanu. To se přítelovi moc nepozdává, v jeho příbuzenstvu jsou starší osoby, na které i party stan je velká “divočina” :-|
Odpovědět
@peggynka45 díky za podporu, ty sis teda se svatbou taky užila dost komplikací :-o a že vás nechtěli oddat, když byl partner nepokřtěný, to je síla, to jste museli narazit na opravdu iniciativního kněze... svatba katolíka s nepokřtěným se běžně dělá... jsem ráda, že i přes všechny horory vám to nakonec vyšlo ;-)
Odpovědět
@iviiiii dnes jsem to znovu pocitala, pokud beru vsechny, ktere bychom chteli pozvat (u nekterych je mensi sance, ze dorazi, takze konecne cislo to neni), a vsichni by dorazili s partnery a rodinou, tak jsme na 60 dospelych a 17 detech do 10ti let. Zvlast ty deti me teda trochu desi :-D tem malinkym (do 3 let?) se snad ani nebude objednavat vlastni obed, nebo? Netusim jak se tohle resi. Kazdopadne vejit ke stolu se musi :-)
Odpovědět
@molekulator diky za tip. Samozrejme na Praze netrvame, muzeme se z kostela presunout nekam do okoli, ale v rozumne dojezdove vzdalenosti autem. Ta hala v Kladne se mi libi, ale pritel ji zavrhl jako prilis industrialni :-D je proste konzervativni. A okoli je tam opravdu nic moc... Ja vim, ze budeme muset udelat nejake kompromisy, ale vite jak - cim presnejsi ma clovek o necem predstavu, tim hur se mu hleda :-D to plati o vsem, nejen pri svatbe :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dekuju moc za odpověď, a co svatba zámek Buštěhrad je tam i zahrada, hned vedle je kostel. A výborná oddávající paní Ing. Javorcekova. 😊
Odpovědět
Článek se načítá
@mysh_me no nastesti ano, ale takovych striktnich fararu je bohuzel dost, kdyz se narodil bratr a mamin pritel nebyl pokrten a nebyli svoji tak jim odmitli asi 40 fararu bratra pokrtit
Odpovědět
Profilova fotka
@peggynka45 tak to je mazec. Bratranek se zenil na Velehradu (on pokrteny, ona ne) a ani tam to nevadilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@mysh_me tak to neni takova hruza. Ja cekala aspon 130😁 my budeme mit 10 deti. Nejmladsi budou mit kolem 1,5 let a ty starsi kolem 5. Se vsema pocitame, ze budou mit vlastni misto a samozrejme i jidlo. Delavaji se detske porce😊 A poradim ti jednu vec. Prestante se ohlizet na vsechny okolo. Ohleduplnost je pekna vec, ale odsud podsud. Ve stanu by to byla divocina pro nektere? At si je, ale je to jen jejich problem a ne vas. My treba budeme mit svatbu civilni venku. Babickam se to moc nezda, ale to je jejich problem. Stejne jako nasim se nezda, ze me zenich nebude vyzvedavat u nich, ale budem se chystat na penzionu. A svatebcanum pojedu objednany autobus, proste budou cekat na urcitych mistech, kde je nabere. Ale chceme to my, tak to tak bude. Kdybysme meli vychazet vsem vstric, tak se z toho zblaznime. Nikdy se nezavdecis vsem.
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít doufám kolem 60-70 lidí celkem, ale i tak jsem z toho nešťastná - přesně, největší problém je sehnat místo. Takové, které by vyhovovalo, které by nebylo přemrštěně drahé, kde by měli rozumné jídlo, nebo kde by měli zázemí, abychom tam mohli se svým cateringem.. prostě se mi nedaří najít NIC. A pro pobavení - z přítelovi rodiny naštěstí prý skoro nikdo nepřijede - prostě je to pro ně do prahy se vším tím zařizováním náročné, asi budeme mít pak nějaký rodinný oběd zase u nich. Ale zato se mužům tatínek před svými kamarády zmínil, že teda bude svatba a v létě letí do prahy.. a celá šestice kamarádů se zatetelila, že báječně, že se moc těší. tatínek neměl koule na to jim říct, že je ale nikdo nezval. Takže se mi prostě šest v podstatě cizích lidí pozvalo na svatbu. Protože přece na svatbě druhého kluka byli, tak je to snad jasný ne.... Viva la Espaňa :D
Odpovědět
@mysh_me Ahoj, nečetla jsem všechny komentáře celé, tak nevím, jestli to tu už někdo nenavrhl. Napadá mě- nechcete svatbu udělat v těch Východních Čechách? Jsme celkem podobný případ, já z Východních Čech, partner ze Slovácka, takže na Slovensko taky kousek :D Taky jsme dobu řešili, kde to vlastně celé udělat. Lidi tak nějak automaticky předpokládali, že to bude někde kolem Olomouce, kde spolu žijeme, ale řešit ubytování pro všech 60 lidí se nám tedy opravdu nechtělo, jak říkáš, nejsme milionáři :D :D U partnera jsem to nakonec zavrhla ze stejných důvodů jako ty, nechtěla jsem plánovat svatbu na dálku a chci si to udělat po svém a ne tak, jak by si představovala jeho rodina. Já jsem taky ateista a přítel a jeho rodina věřící, takže kostel byl od začátku taky jasný. A jeho rodina nám klidně byla schopná navrhnout jejich místní kostel, ačkoliv na faráře si v jednom kuse ztěžují... No bylo mi jasné, že by to v potobném duchu pokračovalo i dál. Oni moc nechápou představu svatby v dnešní době... No takže závěr je takový, že jsme asi po měsíčním hledání našli naprosto vysněný prostor i s ubytováním pro skoro 40 lidí, které využije partnerova rodina z Moravy a pár lidí od nás s malými dětmi, aby nemuseli řešit přejezdy. A ubytování jim zaplatíme. Kdybys chtěla poradit místa, tak dej vědět, objeli jsme toho poměrně dost, tak mám trochu přehled, co kde jak je. A mohla bych ti doporučit i faráře, máme skvělého mladšího moderního katolického faráře z mého rodinného města, kterému vůbec nevadí, že nejsem pokřtěná a ani to neplánuji. Přípravu jsme si domluvili v Olomouci a jemu pak jen doložíme, že jsme to absolvovali a tak 2x- 3x se s ním sejdeme osobně, aby byl obřad osobní a probíhalo to tak, jak si přejeme. Budu držet pěsti, ať se vše podaří podle vašich představ, někdy to není nejjednodušší a chce to pevné nervy a nenechat si do toho kecat :D
Odpovědět
@ancaticho no právě, že je to takové dvousečné. Na jednu stranu je blbé jim natvrdo říkat, ať si to zaplatí, na druhou stranu platit jim to by byla zásadní díra do rozpočtu. Na jednu stranu bych je ráda pozvala s tím, že je to zařízené, ale zase by bylo fajn kdyby se sami nabídli že si to zaplatí... ale na to nemůžeme spoléhat, že :-D Pak mám ještě jedno dilema, které souvisí i s tím, co psala @ppawlusha: Počítat s tím, že se dost peněz vrátí na darech (všichni to říkají), a tedy ubytování zaplatit s tím, že hosté k tomu přihlédnou a přizpůsobí tomu částku, kterou nás obdarují (pokud se tedy nenabídnou, že si zaplatí přímo ubytování). NEBO Napsat naopak, že dary nechceme, ale ať si zaplatí ubytování a přijedou. Výsledek může být víceméně stejný, ale taky nemusí :-) je to taková trochu loterie, no.
Odpovědět
@mysh_me oni vam ty penezite dary stejne daji at to zaplatite nebo ne, my teda ubytko platili, pokud to neni nejakej hilton tak bych to na tvem miste zaplatila, ale tak se podivej treba po ruznych kempech, nebo skolach, kultruraku kde se da prespat za par stovek ve spacaku, kde muzou byt mladi a nejvetsi parici, ono to je stejne na par hodin, urcite ale zaridit snidani, pak ten poparty hlad je fakt velkej :D
Odpovědět
@vrbickad díky za zajímavý pohled a doporučení, budu o tom určitě uvažovat - napsala jsem ti soukromou zprávu ;-) @peggynka45 taky jsem si říkala, že by se to mohlo aspoň částečně pokrýt z darů a budu se nakonec cítit mnohem líp, když jim to zaplatíme. Těším se na to mimo jiné i kvůli té společné snídani, přijde mi to hezké, že se ráno po party ještě se všemi uvidíme - už jako manželé; společně se najíme, popovídáme a rozloučíme než vyrazí domů...
Odpovědět
Profilova fotka
@peggynka45 Mně to nedá okomentovat, ale to je prostě absurdní, když si člověk uvědomí, co všechno má katolická církev na hrbu. Ale hlavně, že řeší, že jeden z páru je nepokřtěný 🙈
Odpovědět
@mysh_me no nam se na darech vratilo skoro cele pohosteni, piti vcerne alkoholu a i z casti ubytko, ale neslo nam o to, proste jsme cast rodiny dlouho nevideli a byly jsme vdecni ze za nama i prileteli pres ocean a to byl nejvetsi dar😊 a i kdyby ne tak bychom to neresili
Odpovědět
@armvdd prave, my byli dost vysokovani a hlavne pritel kterej by musel skoro znovu do skoly 🙄 ale verim ze mladi knezi to snad tak neresi, ale kdo vi. moje kamaradka pokrtena ale nepraktikuje katolictvi se svym nastavajicim chodila na tu pripravu do manzelstvi k jednomu katolickemu paru domi pul roku a bylo to uplne vymyvani mozku, ze antikoncepce je nastroj dabla byla casta veta. A pak samozrejme dalsi vymilani od kneze.
Odpovědět
Jak tak čtu o církvením obřadu - já jsem pokřtěná, můj ne :-D když jsme si spolu začínali, shodli jsme se na tom, že případná svatba by nebyla v kostele :-D a bác, v kostele bude :-) a já jsem opravdu nebyla ta, která to navrhla :-D "náš" farář je takový hodně zatvrzelý, ale naštěstí nemá problém s tím, že jeden z nás pokřtěný není :-) ale hodně lidí si na něj stěžuje a my z něj taky nejsme zrovna odvaření, ale snad proběhne vše bez problému :-) A jinak - taky jsme řešili kde svatbu budeme mít. Zasnoubení jsme totiž od konce září a termín jsme chtěli co nejdřív, ale vše, co se nám líbilo, už bylo samozřejmě plné... Až na jedno místo, o kterém jsem ani nevěděla že je, svatby se tam konávají, ale nejsou tam jak na běžícím páse :-) A co se ubytování týče, až na jednu rodinku jsou všichni z okolí, takže ubytování budeme muset řešit jenom pro asi 3 lidi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mysh_me pro 3 léte děti počítejte poloviční porce a u těch menších se raději domluvte s rodiči, jak na tom potomci jsou, aby jste nevyhodili peníze za oběd a děti se v tom jen porýpali. Hostů máte tak akorát, ještě mě napadá. Zkuste mrknout na Mělník, měl by tu být u katolický kostel, což není z Prahy daleko, nevím tedy z jaké jste části. A na Kartuzianskem lisu by mohla být hostina i ubytování. Patří to k ČZU a vědí o tom spíš místní. Není to klasické místo na svatbu, ale je to tam moc hezké. Terasa s výhledem na vinice a okolí Mělníka, dělají si svoje vlastní víno a za ubytování také nechtěli moc. U nás to ztroskotalo na tím, že to není bezbateriové, strýc je na vozíku. Kousek odtamtud je i Chloumecký les, kde se dají pořídit krásné fotky. Catering a vše okolo si můžete zařídit sami, jen se platil pronájem a to případné ubytování. Nebo kousek od Mělníka je Vehlovická rozhledna, ještě jsem tam nebyla, je to novinka a nevím, jak je to tam řešené s ubytováním, ale to by Vám také řekli. Směrem na Kladno je i Neprobylická stodola, tam je ro úžasné,.ubytování v nedalekém kempu a sedět můžete uvnitř i venku, jen mají volný už jen duben https://m.facebook.com/story/graphql_.... Zajímavé řešení je i to, jak někdo navrhoval, udělat svatbu ve Východních Čechách, kde by Vám odpadla starost s ubytováním části hostů. Ale věřím, že mladší by zvládli přespat i ve stanech. My na jedné svatbě spali v autech a taky se to jednu noc zvládlo a byla to zrovna svatba ve Východních Čechách u Miletína :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mysh_me Ahoj, s tím, že hosté zohlední ubytování v daru raději nepočítejte, my dostali víceméně od všech hostů stejně, ať už jsme jim ubytování platili nebo jeli večer domů (Tím si nestěžuji, jen upozorňuji. My od začátku byli rozhodnutí ubytování platit, ale měli jsme o dost menší svatbu..). Jinak držím palce s hledáním, také jsme si s výběrem místa užili a nakonec jsme našli perfektní, tak věřím, že také objevíte něco úžasného :-)
Odpovědět
@kaac1 ono se to casto vyvine necekanym smerem, napr ja se vubec nikdy nechtela vdavat, ani mit deti, kdyz jsme se poznali :-D on se casem vyjadril ze svatbu by vlastne chtel, a nakonec jsem to vsechno prehodnotila :-D ale chapu i to, ze tvuj muz sam navrhl svatbu v kostele - ja treba na boha neverim vubec a k cirkvi mam 100+1 vyhrad, ale jejich pojeti manzelstvi mi dava mnohem vetsi smysl nez civilni snatek ;-) Co se tyce desivych zazitku z nabozenskych priprav, doufam ze nas nic hrozneho neceka. Jsme prihlaseni na skupinove kurzy od prazskeho arcibiskupstvi, pojimaji to tam pry dost vztahove a psychologicky, tak se i docela tesim a snad nebude zadny straseni peklem :-) @anysek01 diky za postreh, a nadeji, ze na nas taky nekde nejaky skvely misto ceka :-) Jinak samozrejme neporadame svatbu kvuli darum ani se nesnazime na hostech vydelat, jak psala @peggynka45. Jenom zvazujeme moznosti a chceme mit realistickou predstavu o rozpoctu. Pritel je z financni stranky svatby dost nervozni, tak se hodi kazdy argument, ktery ho trochu uklidni :-)
Odpovědět
@mysh_me ja to nemyslela tak ze na svatbe se da vydelat:) jen to ze hoste dali primereny dar co projedli propilli a i kdyby ne tak to neresime, jako ze ostatni nevesty udelani chudou svatbu s tim ze na darech se jim to vrati a jeste zbyde na libanky, taky sem se s tim setkala, ze nevesta z bohate rodiny mela hladovou svatnu a pak se jeste kamaradkam chluvbila jak na tom vydelali😡my jsme si s pritelem dali jasnej rozpocet,kterej utahnem a nezchudnem a stejne nam to pak asi o 70tis naskakalo, dopredu jsme od nikoho nic nedostali a ani nechteli, jen mamka trvala na tom ze mi zaplati saty, pritel byl treba vedle z toho kolik jsem dala za kytky, ja pak byla druhej den zase vedle z toho kolik jsme doplaceli za alkohol🙄
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobrý den, nabízíme exklusivní prostor a zkušenosti s více než stovkou realizovaných svateb na Statku Vletice. Vše na jednom místě, od příprav, ubytování pro až 62hostů, obřad pod 300letými duby, stodoly, krytou pergolu, velký zatravněný dvůr a louku, parkování, pohodovou rodinnou atmosféru a servis spojený s hladkým průběhem svatby. V případě zájmu nás kontaktujte. Hezký den S pozdravem Veronika Mühlbachová
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?