Restaurace U Kohouta v Jesenici. Detailní recenze

10. dub 201110

Obřad jsme měli na Štiříně, tak jsme chtěli mít hostinu někde poblíž. Původně jsme se domluvili s Restauraci U Barona (hned vedle zámku), která má i penzion a celkově splňovala všechny naše požadavky. Bohužel zrovna v té době měnila provozovatele, tak jsme se museli poohlížet po něčem novém. Naše koordinátorka nám doporučila U Kohouta a po první schůzce s panem provozním Bartákem jsme byli hodně optimističtí. Celé to na nás působilo maximálně seriózním a profesionálním dojmem – je to místo, kde svatby často pořádají a protože naše koordinátorka má s Kohoutem nějakou družbu, tak jsme také trochu spoléhali na to, že nám v ledasčem vyjdou vstříc. Nyní máme po krásné svatbě, kdy počasí se nám nádherně vyvedlo a všichni byli moc spokojeni, tak v bodech se podělíme o zkušenosti s restaurací a penzionem U Kohouta.
- Prostředí: Celé prostředí je oáza klidu v poměrně ošklivé Jesenici a i lidé, kteří tudy projíždí často netuší, že tu něco takového je. Hlavně zázemí venku je na podobné akce jak dělané – gril, stoly pod střechou i venku, kolem zeleno a klid od hlavni silnice (my jsme měli hodně lidí, takže ani moc nehrozilo, že by se tam ty lidi ztráceli, protože pro menší počet to může byt až trochu moc velké).
- Servis: Personál je vždycky důležitý a koordinátorka nám říkala, že personál tady je vyzkoušený a byl vždycky skvělý. To se potvrdilo i u nás – byli milí, ochotní a to i do pozdních hodin, takže max. spokojenost z naší strany.
- Venku / vevnitř: Asi jako každý i my jsme moc chtěli být venku za slunečného počasí, ale na druhou stranu jsme chtěli vědět co se bude dít, když bude pršet. Moc nám nevadilo, že restaurace bude během naší akce normálně v provozu, protože my budeme oddělení venku. Na druhou stranu jsme čekali, že když by bylo opravdu ošklivě, tak za 8 000 nájem (zahrádky a patra v podkroví nad hospodou 22.- 02. hod) bychom mohli být vevnitř v restauraci místo zahrádky, kde může být mokro a zima. Bylo nám vysvětleno že to „jde“, ale: Dát vědět závazně 3 týdny dopředu jestli venku nebo vevnitř   a nájem asi 24 000!!!. Ani Zákopčáník neví jaké bude počasí za tři týdny a ta cena?? Za to že zaplníte hospodu?? Prostě chtěli mít vše - i tržby z restaurace i z naši svatby a bylo jim jedno, jestli tam venku budeme moknout. Mimochodem za nájem venkovních prostor jsme sice platili 8 000, nicméně ráno v den svatby jsme se dozvěděli, že i plynové teplomety, které máte běžně v každé druhé hospodě na zahrádce, se platí zvlášť – a to ještě polovina z nich během večera došla. Kolem 22 hod jsme se přesunuli dovnitř, do salonku v prvním patře nad restauraci (to bylo domluvené) – působí to tam sice trochu jako klubovna, ale až na občasné výpadky proudu (měli jsme tam DJ s aparaturou), které trochu trhaly zábavu, je to tam OK.
- Jídlo: My jsme měli hostinu formou rautu a to co jsou schopni nabídnout najdete i s cenami docela přehledně na netu. Narozdíl od nabídky, kterou jsme dostali - ve Wordu místo přehledného excelu se kterým se dá alespon pracovat . Ceny jsou podle nás víc než Pražské, ale to buď akceptujete nebo ne a opravdu počítejte s tím, že zaplatíte úplně všechno. Pro ukázku - částky v celkovém rozpočtu malé, ale pro Kohouta naprosto ukázkové - v naší nabídce pro původních 65 lidi bylo třeba naúčtováno pečivo 1500,- (bez ohledu na to, že nemáme polévku a máme ke každému jídlu přílohy), hořčice 1000 Kc, 10Kg nakrájeného ovoce (jen tak na misach) za 1900 Kč atd. Prostě to zkoušejí kde se dá. Co se týká kvality, tak mě jídlo docela chutnalo a bylo i hezky naaranžované. Jen jsme si od našich hostů vyslechli nějaké stížnosti na to, že ho poměrně brzo uklidili a místo večerního guláše to byla spíš gulášová omáčka s pár kousky masa (neservírovaný guláš - porce 125,-), ale myslim, že jinak si nestěžovali.
- Nápoje: Tady jsme trochu narazili, když jsme od známých co organizovali svatby jinde slyšeli jak jim různě vyšli vstříc v tom co chtěli pít. My jsme nechtěli platit za láhev vína 300,- a tak jsme navrhli ať nám nabídnou víno s cenou kolem 200. To víno co za 200 nabídli byl vážně totální propadák (vinařství Blatel), jedna láhev vyšuměla, zbytek se nedal pit. Věděli jsme, že takhle to dál nejde, tak jsme řekli, že bychom jim ukázali na nějaké vino v Makru (cena kolem 85 bez DPH), oni nám naúčtují 200 a bude… (někde jsme slyšeli, že nepsané pravidlo slušných hospod je 100 % přirážka na láhev). Jaký překvapení, když nám řekli, že to tak udělat můžeme, ale ty lahve co nevypijeme si pak musíme odvézt a i za ty zaplatíme 200/láhev!!! Představili jsme si jak doma na gauči pijeme víno a přitom dotujeme Kohouta... – asi by nám zhořklo. To byl první z momentů, kdy jsme reálně začali shánět jinou restauraci, bohužel pro nás už trochu pozdě (žijeme v zahraničí a bohužel na dálku je to všechno složitější). I když to zní hrozně, nakonec jsme se nedohodli a raději to vyřešili vlastním vínem a korkovným pro Kohouta 150 Kč/láhev! Alespoň jsme ale našli výborný e-shop s vínem .
Voda – víme, že v létě se vody spotřebuje vždy hodně, tak jsme místo 0.3 Matonek za 32 Kč chtěli 1.5 l láhve vody. Tady nám sice „vyšli vstříc“, ale cena 75 Kč/1.5l láhev vody říká hodně o jejich cenové politice. Ani jsme si netroufli přijít s tím, co nabídli jiné restaurace (jako třeba Zámek Zbiroh nebo Hotel Sen) při pořádání svatby jako samozřejmost – karafy s vodou a citronem ZDARMA.
- Cena - Původní odhad od pana Bartáka byl 615 Kč / osobu za nápoje (v cenách tedy 0.3l vody za 32, láhev vina za 300 a součástí rozpočtu jsou cola, fanta, džusy 0.2l/35 Kč atd...) Byli jsme upozornění i naši koordinátorkou, že to je spíš víc, ale pro jistotu to vždy nadsadí, aby novomanželé nebyli nemile překvapený, spíš naopak. My jsme nakonec za nápoje platili 543/osobu, včetně dětí, babiček atd. a to jsme vynechali z rozpočtu džusy a za vodu a vino jsme Kohoutovi platili poloviční ceny oproti původní kalkulaci (vino jen korkovné a vodu 1.5 l lahve). Víme, že se ta svatba nezvrhla v totální opilství, takže se koordinatorka i pan Barták buď hodně sekli v odhadu nebo si tam svoje tržby prostě zařídili – toho se samozřejmě nedohledáme... Dodatečně jsme si spočítali, ze pokud bychom nedělali harakiri s vínem a vodou, tak bychom obdrželi účet na 750 Kč/osobu jen za nápoje!! (v zásadě téměř jen nealko bez džusu, vino a pivo).
Otázka nakonec tedy je – jestli je Restaurace U kohouta v Jesenici místo, které by jsme doporučili na svatbu nebo podobnou akci. My už při vzpomínce na jejich jednání (něktér maily stály za to...) a nenasytnost ani náhodou, ale na druhou stranu si dokážeme představit, že pokud se někomu líbí prostředí, moc si nevymýšlí, nevadí mu místní marže (na můj vkus na vesnický statek mimo Prahu až dost velké) a hlavně to, že platí od papírových ubrousků na stolech až po teplomety na zahrádce a ještě mnohé, mnohé navíc, tak proč ne...
Myslím, že naše „recenze“ je vyčerpávající nicméně, kdyby jste se chtěli zeptat ještě na nějaké naše další zkušenosti tak dejte vědět třeba na biftek@centrum.cz ...
Hodně štěstí při hledáni místa a ať vám svatba dobře dopadne.
Lucka a Honza

 • Ahoj, nemáte někdo ještě nejaké zkušenosti? Takhle recenze nezní moc dobře, ale zase je to neregistrovaná osoba.. tak nevím jak moc tomu věřit.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Jedinečný statek mezi lesem a rybníkem jen pro Váš velký den, nabízí komfort absolutní samoty na celý víkend.. Těšíme se na Vás 😉
  Benešův mlýn je areál bývalého mlýna, který se nachází v údolí řeky Lužnice.
  Areál pronajímáme na celý víkend, svatbu můžete mít zcela ve své režii.
  Jsme příspěvková organizace ÚMČ Praha Dolní Počernice. Máme na starosti organizaci svatebních obřadů v Zámeckém parku Praha Dolní Počernice.