Obřad (ideálně venkovní) - střední Čechy (Benešovsko...)

6. bře 201410

Ahoj, dobrý den,
nemáte prosím tipy na nějaké krásné místo pro venkovní obřad v okolí Českého Šternberka?
Na hradě se prý obřady nekonají, zámek Vlašim, Konopiště a Jemniště jsme vyloučili - chtěli bychom spíše venkovní obřad na nějakém zajímavém místě.
Pro přiblížení, moc se mi líbí zřícenina Točník nebo Krakovec (viz foto).

Budu ráda za jakýkoliv tip, moc děkuju!

 • Dobrý den, myslím si, že by neměl být problém udělat svatební obřad tam, kde s tím souhlasí majitel a je ochotná příslušná matrika. Někdy se "něco říká", "že prý" a ve skutečnosti to je potom jinak. Nevím jaké kroky jste již podnikla, ale na hradě bych se zeptal, zda byste mohla nějaký prostor pro svůj obřad využít, pronajmout a pod. To, že nedělají svatby je třeba dáno tím, že již na tyto služby nemají kapacity, ale kdybyste si to zorganizovala sama, tak by to možné bylo. Nebojte se to diplomaticky 🙂 zjistit. Hrad Točník je zřejmě v majetku NPU, tak bych se jich také zeptal. U nás na statku děláme často venkovní obřady, ale máme mimo sál pro svatební hostinu ještě jeden sál pro obřad při nepřízni počasí. To byste neměla podcenit - známe rozmary počasí. Moje osobní zkušenost je, že jsme si s manželkou vymysleli svatbu v kostele, který byl 40 let zavřený a ještě k tomu byl obřad v noci při svíčkách. Domluvili jsme se s příslušnou matrikou a šlo to. Takže si myslím, že to dokážete i Vy. Zeptejte se vždy přímo těch, kteří o tom mohou rozhodnout. Když se Vám to povede budete mít radost z obřadu dvojnásobnou. Přeji Vám ať se to vše vydaří 🙂. Rád se dozvím jak jste pochodila.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Jsme rodinný penzion se zahradou v srdci Vysočiny.Zabýváme se pořádáním a celkovou realizací svatebních hostin.Nabízíme domácí kuchyni,grilování ....
  Vltavěnka
  Příbram
  Svatební místo ,které se nachází kousek od Prahy. Prohlídky zahájíme v červnu 2020. Pro všechny, kteří mají rádi BOHO styl.
  Jedinečné místo na samotě u lesa nejen pro Váš svatební den. Zázemí rodinné farmy, ubytování, restaurace, venkovní kryté prostory a ušlechtilé koně..
  Články od našich partnerů
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  5 důvodů, proč si na svatbu objednat profesionální catering
  Archiv článků od partnerů