Je ještě někdo, kdo chce mít svatbu v květnu/červnu 2015 a nemá zamluvené místo obřadu?

Profilova fotka
Začínám tady z toho totiž být trochu nervozní... každá tady píše, jak už má místo obřadu, hostiny, fotografa, šaty, make-up, prstýnky... vlastně už úplně všechno a pak si přečtu, že má termín svatby třeba v srpnu 2015... Nevím, přijde mi to přehnané, ale zase ve mě hlodá, jestli mám pak vůbec šanci něco sehnat :-D Jenže tím, že čekáme na zveřejnění svatebních termínu v námi vybraném mísě, tak nemá cenu řešit něco dalšího. Všechno se pak na to datum váže, že :-P
Odpovědět
I ja cekam na matriku. Uz me to frustruje, ale bez data nemuzu nic zamluvit! Takze nejsi sama ;-)
Odpovědět
Ahoj, my začli svatbu chystat v dubnu 2014 a brali jsme se v květnu 2014. S místem na obřad ani na hostinu problém nebyl, většina nevěst u nás je naštěstí stále ještě pověrčivých..
Odpovědět
Profilova fotka
4.7.2015... máme zarezervovanou hostinu, ale chceme tam i obřad, ale protože se v té obci jaksi nemůžou dohodnout, kdo bude teď starosta, tak čekáme.... možná budeme muset termín i posunout, pokud nám nebudou moc vyhovět :-/ nedá se nic, než vydržet...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nam take termin potvrdi az tak za mesic ale i prez to vse zarizuji..obrad a hostinu mame na jednom miste a mame zamluveny predbezny termin,mam domluvenou kadernici,vyzazistku,predbezne zamluveny dort, fotografa,dj...nikde nechteji takhle dopredu zalohy tak nevidim problem v tom stanovit si datum, a predbezne si domluvit ty nejdulezitejsi veci a pak jim termin kdyz tak za ten mesic dva soupnes nebo zrusis.., kdyz zrusis v prosinci kadernici tak si do leta najde jinou nevestu v tom bych problem nevidela..ale naopak nejlepsi mista a dodavatele uz budou v prosinci pekne rozebrani...mame svatbu 30.5 a zacala jsem vse zarizovat v srpnu a uz na nektere veci bylo pozde a byli rozebrane..nektere nevesty to resi i 1,5 roku dopredu..take jsem se uklidnovaka ze kveten nikdo nechce jenze bude rok 2015 a kuli te petce nevesty blazni uz i v kvetnu..:) Moc o nase misto svatby stojime a jsme pripraveni prinejhorsim pozvat evangelickeho kneze..moznosti jsou i bez matriky i kdyz nejsi verici..
Odpovědět
Profilova fotka
Buď v klidu, my se chceme brát v červenci a všude nám řekli, ať přijdeme termín zamluvit až po novém roce, prý že je to brzy. Všude na nás koukali jak na blázny, když jsme chtěli zamluvit termín už v září :D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak třeba fotografka, kterou jsme s přítelem chtěli, už termín zamluvený měla :-S ...a to jsem si taky říkala, že to řeším dost dopředu...
Odpovědět
Profilova fotka
Z vlastních zkušeností mám potvrzené, že když se něco plánuje hodně dlouho dopředu, tak to nikdy nedopadne dobře.....;-) My jsme se brali teď 20. září a zamluvit termín na matriku jsme šli v květnu.....a vše ostatní jako šaty, výzdobu, kytky jsme začali řešit až tak v červnu. Přijde mi trochu zbytečný a předčasný mít měsíc po tom, co mě muž požádá o ruku vše vymyšlené a pomalu vytištěné oznámení...:-D Teď to nemyslím, nějak zle, samozřejmě že jsem se koukala po šatech a po kytkách a brouzdala po internetu a hledala inspiraci.....ale člověk hledá a hledá a z původní představy kytice z bílých růží byl najednou nevěstin závoj a bílé frézie a takhle to šlo postupně se vším.....už to jelo....a doma jsem měla najednou naobjednané zbytečnosti, které jsem nakonec ani nevyužila...;-) Měsíc před svatbou jsme změnili i místo, kde se konal obřad i hostina a následná afterparty....
Odpovědět
no u nás jsou ty nejlepší místa zamluvená rok i dva dopředu ve svatební sezóně a pak se nevěsty diví,že tam nemůžou mít hostinu ;-) např.Všetice,statek Blaník atd...... a matrika už taky termíny vypsala....
Odpovědět
Ja se vdavala letos v cervenci a veci krom uplne zakladni predstavy jsme zacali resit v lednu. To jsme zamluvili matriku a misto hostiny, nasledne vybrali fotografa. Nedovedu si predstavit chystat to rok, i tech pul roku bylo az az. Nikde jsme nenarazili na problem a treba dort i kvetiny jsem resila mesic pred, drive ani nebrali moc rezervace. A to jsme meli dodavatele opravdu kvalitni.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my teďka akorát vybíráme místo a datum. Rozhodujeme se mezi Průhonicemi (od 3.11. začíná rezervace) a mezi zámkem Berchtold (rezervace v plném proudu) :). A ostatní věci začneme řešit až prosinec - leden :-) nebo jak bude čas. Je pravda, že ty nej místa jako statek Blažejovice má už poslední dva termíny v říjnu :).
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj budeme se brát v květnu, začínám vše vyběhávat ted, tento týden jsem byla na matrice zarezervovat datum a od toho se pak vše odvíjí, důležité věci zařídím ted - jako místo obřadu, hostiny, fotografa, šaty už jsem koupila a takový ty drobnosti nechám po novém roce, myslím že zařizovat půl roku do předu je akorát a záleží také na tom, jaké jste vybrali datum, zda to je nějaké o které bude zvýšený zájem, nebo nějaké normální...a zda vám vůbec na datu záleží nebo neřešíte...
Odpovědět
Tak my ještě ani nemáme termín.. nemůžeme se dohodnout jestli 30.5. nebo až v září. Spousta matrik vypisuje termíny na příští rok koncem roku předcházejícího. Takže si myslím, že stres není na místě :)
Odpovědět
Článek se načítá
Záleží asi jak kde a jak moc žádané dodavatele chcete. Taky jsem nad tím kroutila hlavou, že se mi to zdá hrozně brzo, ale fotografka vyšla až na 2. nebo 3. pokus (v září), místo obřadu a zároveň hostiny jsem byli okouknout koncem sprna a rovnou se tam domluvili předběžně - teď v sobotu jsme byli nuceni termín změnit a nabídli nám na příští rok už jen jeden (je potřeba počítat s tím, že penziony, restaurace atd. nepořádají jen svatby, může tam být spousta dalších akcí a pak je problém se trefit třeba..). Matriku už máme jistou, ale dokud jsme neměli, taky jsem nechtěla nic moc zamlouvat, ale kdybysme to na matrice neukecali teď, tak si nedovedu představit, že v lednu 2015 by bylo něco z toho o co fakt stojíme volné ještě. Každopádně - každý svého štěstí strůjcem, každý ať si to udělá tak, jak uzná za vhodné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tím, že někteří fakt blázní a připravují vše již rok dopředu, tak můj oblíbený fotograf mi už v srpnu hlásil, že termín kdy máme svatbu my tak už má plný :-(( a to samé bylo i s místem hostiny.... Ale svět se nehroutí a míst, kde udělat pořádnou party je dost :-) Zatím čerpám jen inspiraci na internetu...Vždy mě diskuze tohoto typu uklidní 8-)
Odpovědět
já matriku vyřešenou nemám, ale bereme se na čeladné a v beskydech a ještě v pátek, takže jsem si dovolila vyřešit termín podle místa :) původně to měl být červen a říkala jsem si, že času dost...a byla jsem dost naivní..pokud oba snoubenci mají určité představy a do toho podmínky, ze kterých nejde uhnout, jako ubytování nebo potřeba větší kapacity, pak se ten výběr dost zužuje...ještě k tomu pokud si vybereš místo, kde jsou svatby na denním pořádku a je to oblíbené místo, pak se možnost výběru termínu zužuje ještě víc...my jsme projeli kde co poblíž bydliště a nakonec jsme stejně skončili tam, kde jsem to původně chtěla, ale přítel se bránil, že je to zbytečně daleko...dva měsíce jsme promrhali a na tom místě, kde jsme se rozhodli vzít, nám nabídli až termín o měsíc poději, než jsme plánovali..ještě k tomu v pátek :) pokud je ti jedno, kde svatbu budeš mít, jak bude vypadat, jaké bude prostředí, vyřešíš ji klidně za týden, zkušenost mé známé, která se vdala jen kvůli těhotenství a babičkám, aby neřekly..za týden vše zařídila, vzali se na radnici a dobrý..pokud jsi ale náročnější nevěsta, máš nějaké představy a nechceš z nich až moc ustupovat, tak je fakt načase to řešit...protože od toho termínu se pak odvíjí vše, fotograf, kameraman, vizášiska, kadeřnice, kapely...a zrovna ti fotografové a kapely bývají klidně i rok dopředu zabraní a fakt není sranda sehnat někoho kvalitního..chápu tě, já to taky nehrotila a připadala jsem si pitomě, když jsem tady četla, že už v září holky nemají pomalu co řešit, protože vše už mají domluvené :) ale z vlastní zkušenosti už vím, že jsem hodně naivní, když jsem si myslela, že na mě všude budou čekat :-D
Odpovědět
Ahoj, my máme termín na konci června 2015 a matrika bylo to poslední místo, kde jsme měli problém :-) Sama jsem se tomu divila, ale je fakt, že jsme měli vybraný podnik (penzion UNO Zlín) a už letos o prázdninách měli jen jeden volný termín (naštěstí přesně ten co jsme chtěli) na červen 2015. Jinak všechny termíny, byť předběžně, zamluveny. Takže jsme si také předběžně blokli ten náš termínek a čekali jsme na matriku do září, jestli budou oddávat na radnici, nebo si budeme muset domluvit oddání mimo magistrát. A je fakt, že jsme už asi před 2 týdny platili zálohu, protože i o náš termín se začaly zajímat další páry, takže jsme si zálohou termín potvrdili a bylo. Myslím, že pokud máte představu o konkrétním místě, které svatbami "žije" tak je namístě zamluvit dostatečně dopředu. Pokud je Vám jedno, kde budete mít hostinu a je to spíše normální podnik než "profláklý" dobrými svatbami, stačí pár měsíců nebo i týdnů před termínem. Ale vše je taky o náhodě. Může se stát, že někdo odřekně i dobré svatební místo a jde jinam a tehdy můžete využít příležitost.... Jinak přiznám se, že mám už zařízené šaty, oblečení pro ženicha, předběžně zamluvené termíny zákusků, dortu i koláčků. Přes Vánoce si dám pohov a na jaře pak jen u zamluvených pekařek zadám konkrétní přání a bude snad vše OK :-) Nestresuju, ale když se mi něco líbí, nečekám, jestli to bude za půl roku nebo ne. Prostě objednám nebo koupím a mám o starost méně na jaro. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, jak to tak pročítám, připadá mi, že už jsem všechno prošvihla :) my jsme se zasnoubili teprve 1.listopadu a svatbu plánujeme na červenec nebo srpen. Bude nás necelých 60 lidí, tak mám trochu problémy s místem hostiny. Vzhledem k tomu, že já jsem z Brna a přítel od Mikulova, tak bychom chtěli svatbu někde "na půl cesty" :-) ale nějak nemůže najít vhodné místo, chtěli bychom si spíš něco pronajmout a objednat si catering, moc se nám nechce platit za předražené služby v restauracích. Pěkně prosím, nevíte o něčem? :-) CO se týče oddávajícího, jak psala 1Nelinka, že by požádali evangelického kněze, můžu doporučit kněze z církve husitské..možná se vám to zdá divné, ale kamarádka měla svatbu v létě, oddával je tento kněz venku u kapličky a bylo to naprosto úžasné,dojemné, legrační, nezapomenutelné. Žádné ty dlouhé řeči z Bible, ani strohost oddávajících z úřadů. přemýšlím, že si ho na svou svatbu také pozvu. Já jsem pokřtěná v katolické církvi, ale do kostela chodím jen na Vánoce a přítel pokřtěný není, ale ráda bych trochu osobnější přístup při obřadu, takže kněze z jiných církví, kde mají "trošku uvolněnější" přístup vezmu také do úvahy. Co si o tom myslíte??
Odpovědět
já jsem byla požádána o ruku v listopadu 2013 a už do konce roku jsme museli zamluvit kapelu jinak by jsme ji neměli a nebo by jsme se museli podřizovat ale naše datum se nám líbilo a nechtěli ho měnit. Fotografa mame dá se říct z rodiny tak to jsme řešili teď v září kdyby náhodou nemohl. Dort předběžně zamluvený teď v říjnu.Na kytky půjdu na začátku února. Kostel je zařízený už od léta a místo hostiny od dubna.Jediné ještě co tak šaty jsem si pořídila koncem října a máme oznámení, protože muselo putovat do Ameriky. Jinak vše až po novém roce. Ale tyto věci jsem potřebovala mít, protože jsem strašná trémistka a musím mít vše tip top a ne pak na poslední chvilku stresovat co mám ještě dělat. I tak se to zdá. Teď svatbu neřešíme, musíme řešit vánoce a pak to do dubna uteče jako voda a máme jezdit zvát rodinu na svatbu po celé republice.Mezi tím ještě nějaká oslava atd... :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?