Hortenzie - vydrží mi?

Dobře den, ráda bych pro svou svatební kytici zvolila hortenzie, ale bylo mi řečeno, že mi vydrží pouze 30 minut bez vody, pak je ošklivá a uvadne? Máte s tím prosím zkušenosti? Děkuji! 🙂
Odpovědět
Ahoj. Nemám přímo já zkušenost ale podle mě je to blbost. Kamarádka měla Hortenzie taky a kytice byla krásná celou dobu. A to se byli fotit 2x a pokaždé celkem dlouho. A ten den bylo strašný horko. Hortenzie jsou zrovna hodně populární. Já sama o nich přemýšlím.
Odpovědět
Ahoj, moc děkuju za reakci! Nechápu, proč od nich všichni tak odrazují, mně se tomu také nechce věřit, ze by vydržela jen 30 min! 🙂 Mně se hrozně líbí jen hortenzie v kombinaci se zelení, je to takova jednoduchá a elegantní kráska! 🙂
Odpovědět
@kaseenka určitě to pořeš s floristkou. Ale Hortenzie jsou letní takže bych neviděla problém. Třeba se ozve odborník.
Odpovědět
Akorát hledám šikovnou a zároveň cenově přijatelnou floristkuv Praze, dnes mi jedno květinářství, které mě od hortenzie právě odrazovalo, nacenilo kvetinu z jedné hortenzie + eukalyptus kolem na 1200Kč, to mi přijde trošku ustřelené... 🙂)
Odpovědět
@kaseenka hortenzie urcite vydrzi, ja ji mam i susenou nekolik let a krome toho, ze lehce vybledla(modra) je porad krasna. Jinak nekde jsem cetla, ze pokud chce clovek kytku uchovat ma ji prestrikat lakem na vlasy.. nevim nezkousela jsem, alw floristi neco na zafixovani pouzivaji tez..
Odpovědět
Měla jsem svatební kytici hortenzie + nevěstin závoj a vydržela v pohodě obřad a focení, cca tu hodinu a půl. Ale od uvázání až do obřadu byla ve vodě, vyndaná až chvilku před obřadem, takže jestli tím není myšleno, že když bude delší dobu bez vody už před obřadem, tak by potom už nemusela být nejsvěžejší 🤔, ale 30 minut přežije v pohodě .
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě je to nesmysl, mám to vystudovaný... Pokud ji po obřadu strcis do vazy tak si hortenzie vezme co potřebuje a bude krásná cely den... Tohle spis platí u pivonek ale ne u tak "silné" květiny jako je hortenzie, myslím silnou květy a stonkem. Změnila bych floristku, když něco chceš nemá ti odporovat 😉 já chci pivonky v září a bez jediného kecu či odrazovani, mi řekl "seženu není problém"
Odpovědět
Taky jsem se dotazovala na Hortenzii, bylo mi řečeno, že pokud bude v červenci velké teplo je možné riziko, že by se mohla více rozevřít a nevypadat vzhledně, když nebude dostatečně zavodněná. Cena květu hortenzie se může pohybovat od 80 Kč až do 250/300 Kč, a není to dané velikostí květu. Takže sama ještě na 31.07. váhám, ale květiny jsou z nich nádherné 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, vážu Hortenzie poměrně často, ale vždy doporučuji kombinovat s dalšími květy. Náchylnější jsou, ale bez problemu vydrží do odpoledního házení kyticí. Přikládám inspiraci. Pěkný den, Sandra ze Svatebního kvítí
Odpovědět
Profilova fotka
@kaseenka Určitě vydrží, vázala jsem z hortenzií už několik kytic a vždy v pohodě. Co se týče ceny, je to květina pozdního léta-podzimu. Nevím, kdy máte svatbu, ale od toho se odvíjí cena.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?