Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
musim potvrdit co psala josefka s tou ms v souvislosti s přísunem cukru. teď jsem byla 5 týdnu doma, marodila jsem. tudíž jsem měla čas si každý den zdravě vařit, v klidu a pravidelně se najíst a neplácat se hloupostma. možná se k tomu přidalo i to, že jsem byla v klidu, žádný stres z práce ap. teď mi končí ms a opravdu jsem o ní skoro nevěděla. jednak nebyla zdaleka tak silná, jako vždycky byla, ale hlavně mě skoro vůbec nic nebolelo. jeden den jsem trochu cítila podbřišek, malinko mě bolelo v kříži a stehna, ale opravdu jen trochu. rozhodně jsem mohla normálně fungovat, což se o uplynulých několika letech nedá vůbec říct. vždycky jsem jeden dva dny byla úplně v háji, někdy jsem nemohla ani chodit. ten měsíc, co jsem byla doma, jsem neměla žádný polední menu z restaurace, žádnou pizzu, žádnou bagetu, jen jeden kousek dortu a jinak samý zdravý dobroty. teď při pms jsem samozřejmě měla žravou (ještě včera se mě držela), tak jsem si k poobědovému kafi (mmch, to kafe, byl asi jediný můj denní přísun cukru, dávám si tam lžičku třtinového) dala pár kousků cukroví, co nám zbylo od vánoc. ale ani to není moc sladký. jo a pak si vlastně sem tam udělám ráno ovesnou nebo rýžovou kaši. ty si ale sladím javorovým sirupem nebo něčím takovým.
Odpovědět
Karkul, a mlsáš třeba víc, když jsi v pracovním procesu, nebo ty bolesti vidíš jako "zásluhu" spíš těch baget, pizz, hospodských jídel atd. (mmch, já nejídávám nic z toho, maximálně jdu tak 1x za měsíc na oběd do restaurace).
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienko, nevim presne, nikdy jsem to nepocitala. Ted kdyz nejim lepek, tak ani nepecu tak cukr, ktery prijimam je z ovoce - ted hlavne jablka, hrusky, pomerance, boruvky, maliny a jahody, obcas ananas a pak ze suseneho ovoce - rano nejake hrozinky a cerny rybiz do kase a odpoledne tak 4 kousky susenych datli (ty budou mit cukru hodne) nebo merunek a tak tri kosticky 70% cokolady ob den nebo podle toho, jestli ji zrovna mame :-). Jinak nepouzivam zadny typ cukru a ani med. Kdyz jsem jedla lepek a pekla jsem (1x tydne), tak jsem sladila xylitolem (prirodni sladidlo, nevstrebava se do krve) a melasou a nebo rapadurou (to je nerafinovany trtinovy cukr) myslim, ze jsem nikdy nedala vic jak 50g do toho co jsem pekla. Co ale hlavne delam, vsechno sladke jim s nejakou bilkovinou nebo necim tucnym, hlavne vyuzivam orisky a seminka a to pomuze tomu, ze se ten cukr nevstreba do krve tak rychle, takze to tam tak nelita.
Odpovědět
Máte skúsenosti s krémovými farbami na vlasy Logona? Vyzerá to celkom pútavo, akurát by ma zaujímalo, do akej miery to chytá v porovnaní s hennou z DM. Najmä také tie svetlejšie, alebo neryšavé odtiene.
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka ja mam skusenost s Herbatint a svetle chytia ale sa postupne vymyju a tmavsie drzia. A Herbatint je naozaj prirodna, lebo vobec nesmrdela a vsetko co som okydala farbou vyslo v klasickom prani 40 C bez pridania extra produktov na vycistenie :-)
Odpovědět
juju a herbatint jsou k dostani v cr, nevis? lentilka, logonu zkousela petuli..nejaky medovy odstin,ale nechytlo ji to na odrosty..coz je ale klasika u vsech barev..pokud chce clovek prebarvit svoji barvu, tak jedine o neco tmavsim odstinem..ja byla sama prekvapena, ze do moji medene pridavaji odbarvovac, jinak by se z mych mysich na med nedostali :-D ja jsem dneska poridila urtekram ruzovy sampon, ruzove mydlo a balzam na rty, ktery se zatim zda dostatecne mastny x-)
Odpovědět
hermi, v práci právě dost mlsám. je to jednak daný stresem (ano, dá se tomu s pevnou vůlí vyhnout, ale když jsi v časový tísni a potřebuješ rychle dobít energii, po čem nerychlejš sáhneš, co je nejpohodlnější? 8-() a druhak i tím, že nemám každý den čas připravit si do práce všechno jídlo (dvě svačiny a oběd, někdy i snídani). jsem ráda, když stihnu ten oběd. no a když pak mám chvilku na to si zajít něco koupit, tak opravdu potřebuju něco rychle, žádný hodinu čekat na teplý jídlo (nehotovku). a druhá věc je, že u nás v okolí není žádná dobrá restarace, jen samý číňani, fast foody a restaurace na růžku :-|
Odpovědět
ja zkousela kremovou logonu hodnekrat.. chyta dobre, ale barvu jsem si davam hodne podobnou me vlastni (tmavejsi hneda), tudiz nedokazu dobre posoudit, jak hodne se vymyva, casem samozrejme ano..spis si s ni zvyraznuji vlastni barvu, odrosty nemam.. prijde mi to srovnatelne s henou, jen narozdil od ni, nevysusuje vlasy.. catf, tak to by me zajimal, ten mastny balzam.. :-D dej sem odkaz :)
Odpovědět
tak to toho cukru Josefko mas fakt malickato.. tak nejak bych si taky predstavovala ze to udrzim... Diky za ten tip s bilkovinou a tucnym...
Odpovědět
No... Herbatint som na slovenskom nete nenašla :-( Škoda, lebo by sa mi páčilo niečo svetlejšie, čo sa postupom času vymyje. Stazi, ja mám asi stredne hnedé vlasy a chcela som buď kúsok zosvetliť (len chytiť svetlejšie záblesky), alebo nejaký pekný hnedý (nie tmavý odtieň). Pozerala som tie farby, je ich len päť odtieňov. Nič do červena nemôžem, lebo naposledy, čo som mala svetlý gaštan, mi to odrastalo dva roky a bolo to vidieť. Rozmýšľala som nad indiánskym letom, len sa bojím, že by mi to chytilo do červena. Teak sa mi zdá príliš tmavá. Logicky mi z toho vychádza nugát, len neviem, či to nebude príliš fádne. catf, to mohla byť medená blond... tá mi napadla ako prvá, len neviem, či by to na moje vlasy aspoň trochu chytilo...
Odpovědět
lentilka, pocitej s tim, ze barva ti vlasy zesvetlit nemuze, ta pouze prekryva..takze vybirej bud stejny nebo o neco tmavsi odstin ja prave taky premyslim, co s barvou, uz mam tak dobry 4cm odrosty a planuju, ze bych na to hodila nejdriv nejaky tmavsi melir a pak to treba tmavou uplne zcelila..ale urcite neco hodne podobneho mym vlastnim vlasum, protoze co uplne nejvic nesnesu je, kdyz odrusta tmavsi barva, a u hlavy to pak vypada svetlejsi, jako kdyby byl clovek plesatej :-p stazi, balzam se mi zda dobrej...ten problem totiz neni v mastnote, ale ve vstrebatelnosti..mne pripada, ze vetsina balsamu, i kdyz mastny jsou, na rtech zustane a jakoby vyschne vubec ten urtekram se mi hodne libi tim, ze maj ty ingredience fakt minimalizovany a neni to prevoneny a cenove to taky dobre vychazi x-)
Odpovědět
lenti, ja pouzivam tu posledni barvu (teak) a prijde mi, ze ty moje vlasy malinko zesvetli a haze cervenejsi odlesky (ale ja mam hodne cerveneho pimentu uvnitr vlasu), pritom jako vlastni barvu mam studenejsi a tmavsi.. teak mi tmavy neprijde, brala bych i tmavsi, ale to uz neni.. catf, mne v mastnote vyhovuje nejvic everon od weledy, ale jestli je jeste neco mastnejsiho, rada vyzkousim..hledala jsem na u. webu ten produkt, ale nemaji nabidce zadny..a maji na vyber jen jeden druh? (jinak ja u.moc rada :)
Odpovědět
Článek se načítá
stazi, ty mas peknou barvu vlasu, mne se libi, kdyz to vypada prirozene..mne nejvic vadi, ze vim, ze mi barva za mesic ci dva odroste a musim to kazdy cca 3mesice resit a uz me to nebavi :-| ten balsam je tento..meli jenom jeden druh http://www.edenshop.cz/urtekram/urtek...
Odpovědět
stazi, taky jsem si vsimla, ze sante ma nejake balsamy..chystam se do gw, tak se mrknu, jestli ho tam maj..docela se mi zamlouva ten v tubicce(bych nahradila ten clinique konecne) http://www.edenshop.cz/sante/sante-na... http://www.edenshop.cz/sante/sante-lo... jo a v gw maji zkusebni sety florascent parfemu...herminko, maj tam i panske, myslim,zes hledala nejakou prirodni panskou vuni... http://www.greenwave.cz/znacka/floras...
Odpovědět
Profilova fotka
kdyz jsem ted byla v gw, tak jsem byla hrozne zklamana. Nic tam nemeli a byla tam nejaka nova pani, ktera byla sice desne mila, ale nic moc nevedela. Jinak z Florame jsem se nadchla do toho parfemu se zelenym cajem, uz se nemuzu dockat, az dopotrebuju ten chemicky :-D
Odpovědět
catf, ja si tri roky vlasy nebarvila (pak jsem zkousela ruzne prirodni barvy, protoze me to bavilo, ale v podstate to ani nepotrebuju, moje maminka jeste nepouzila barvu na vlasy doted :) no a protoze mam hodne podobnou barvu vlastni, proto neposoudim jak moc ktera barva barvi a jak se vymyva, ktera je lepsi.. tak bud zrzka :-D ;-) ..ja vim..blond je vopruz, porad se o to musis starat a prirodne to zas tak dobre nejde..cos tedy zkousela doted? co zkusit neco z tohodle? http://www.bellitia.cz/ aha, dik za odkaz, oni ho na vlastnim urtekramim webu nemaji, nebo jsem slepa :)
Odpovědět
me tam nastvaly pred vanocema, nebyly vubec schopny obsluhovat 3 lidi na krame a to tam byly dve prodavacky :-| ..a ta jedna mela desivej "outfit"..takovy ty chlupaty kozacky, k tomu silonky a superkratkej kratasovej komplet ala kombineza..melo to silenej vystrih snad az k pupiku, no a ona ma teda vnady, jenze gravitace je gravitace, ze :-o..bylo to udesny a smesny zaroven :-D ja uz se radsi nikoho v obchodech na nic neptam a proberu to tady s vama plus si prectu z netu a jdu rovnou koupit predem vybrany
Odpovědět
ja sa len obávam, že ak mi niečo chytí, tak už poriadne a bude to odrastať (viď moja posledná skúsenosť)... no uvidím... asi nakoniec dám na inštinkt... dúfam, že potom nebudem dva roky nadávať stazi, ty asi celú tubu spotrebuješ na jedenkrát, že? dá sa to aj rozdeliť alebo to treba spotrebovať hneď? a ako dlho to treba mať na hlave? musím to niečím (uterák) prekrývať? steká to?... to je ale otázok :-D catf, keby mi to náhodu stmavilo, snáď to vyrastanie nebude až také zlé, keď prirodzené vlasy nemám príliš svetlé... zase sa mi nechce vhupnúť do kolotoča neustáleho farbenia
Odpovědět
stazi, dobrý odkaz, akurát som nenašla vzorkovník farieb :-(
Odpovědět
Už som našla... aj slovenskú stránku, takže super x-) x-) x-)
Odpovědět
lentil, spotrebuju jednu tubu a netusim, jestli se do da schovat na pozdeji (ja mam dlouhe vlasy, takze jsem se na to ani nekoukala), mozna na par dni ano (coz je otazka, jeslti to je k necemu), protoze nic nesmichavas dohromady, jen to otevres..ale urcite to je napsane v navodu (koupenou ji do zasoby nemam, jinak bych se podivala, co o tom pisi) na hlave min 1/2hod, max.3hod (odhaduju tak plus minus :) podle pozadovaneho odstinu a podle vybrane barvy je to zabalene jako klasicke chemicke barvy na domaci pouziti, tzn.ze k tomu je i igelit.cepka a rukavice..ja si jeste pres ten igelit balim hlavu do rucniku (je to lepsi na chytani barvy - vetsi teplo) a je to tekute stejne tak jako vyse zminovane barvy (takze ano, steka, ale cepice to zachyti, spis se trochu zapatlas pri aplikaci..neni to blaticko jako hena)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, jake mas knizky o vyzive? Muzes mi to sem prosim napsat. Spousta lidi se me pta, kde co najit, ale ja mam jenom aj knihy a spousta z nich neni v cj. :-( Diky moc.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, přímo o výživě je Bible předpisů zdravé výživy, autoři James F. Balch & Phyllis A. Balch, tam je snad všechno. Potom mám Orientální diagnostiku od Kushiho a z knihovny půjčenou Křížovku života od Jonáše, ty jsou ale především o těle jako takovým. A dobrý jsou Hoffmanovy knížky Od pramene čínské medicíny a Na frekvenci čínské medicíny, jak už ale názvy vypovídají, je to především o pohledu na zdraví člověka, udržování rovnohváhy a prevenci nemocí z pohledu orientální medicíny, ovšem můžu říct, že mě to hodně zaujalo. Takže nejvšeobecnější a nejpřehlednější je ta Bible, obsahuje popis všech vitamínů, minerálií, aminokyselin, antioxidantů, enzymů, rostlin, doplňků stravy a nejobsáhlejší část je věnovaná různým poruchám, nemocem, potížím a možnostem jejich léčení z hlediska výživy a doplňků. V třetí části se potom popisují další léčiva a terapie (např. čištění krve, tračníku, klystýry, rozbor vlasů, zvuková terapie, parní inhalace apod.). Zatím jsem toho víc, nebo zajímavějších knih neobjevila, ale na prvotní pořádnej rozhled to zatím stačí - soudě podle sebe i m. a maminky, která mi tu bibli na chvíli zabavila :-) I když pořád pátrám dál, zajímá mě to pořád víc, taky proto, že zjišťuju, že se hodně kamarádek i členů rodiny zajímá, jestli se tím dají řešit i jejich problémy a určitě dají, chtělo by to pořádný studium x-) Jé a prosím tě, kdysi jsi psala, že není dobrý instantní kafe - můžu se zeptat, proč? Ď.
Odpovědět
Profilova fotka
Lenti, mám teď krátký vlasy a tubu barvy od logony jsem použila na dvakrát, asi po měsíci zbytek, a nic jí nebylo.
Odpovědět
Petuli, aké máš prirodzené vlasy, akú farbu si kúpila a na akú ti to chytilo? Dosť ma to láka, ale m. mi povedal, že najviac mi pristane moja farba... ani svetlejšie, ani tmavšie... max. melír.
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka ak mas svoje vlasy nefarbene a peknu farbu, tak si ich nefarbi, potom budes lutovat... kvoli vecnemu dofarbovaniu. :-S mate niektora skusenost s gulickovym urtekramom? dobre funguje aj pocas leta? =-) a mate niektora skusenost s vlasovou kurou a vlasovou vodou od Weledy? Daju sa nejakym sposobom pouzit ako nahrada za balsam?
Odpovědět
Profilova fotka
Lenti, jako malá jsem měla úplně světlou blond, potom to ztmavlo a cca od 18 jsem se různě barvila, soudě podle odrostů mám teď špinavou blond. Koupila jsem si nejdřív zlatou blond, to nebyl v podstatě žádný rozdíl, a potom měděnou blond, tak je taková lehce do zrzava, ale pořád blond, jenom ten odstín abych popsala - ale mám nakonec v albu fotku, ta poslední to tuším je. Chytla na barvenou část a na odrosty jenom trochu, a to jsem ji měla podruhé cca 5 - 6 hodin.
Odpovědět
juju, kulickovy urtekram (deo crystal) - na me funguje skvele i v lete :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, tak som sa včera vrátila z lyžovačky, bolo super!!!! Dúfam, že si nájdem čas a všetko si pekne dočítam ... JUJU, ja som skúšala Urtekram tento /v lete/ a bola som spokojná .... http://ekodalej.sk/iobchod/catalog/ur... Momentálne mám Weledu šalviovú a tiež som spokojná. Ešte by som chcela skúsiť tú citrusovú... weledu vlasovú vodu som mala /kúru zatiaľ nie/dávala som si ju po umytí a vlasy po nej krásne voňali, mala som pocit, že sú pevnejšie a lesklejšie .... Inak na lyžovačke som bola nútená kúpiť si krém /zabudla som si Hauschku/ a mali ružový hydr. od Weledy a som z neho nadšená, pekne vsiakne, vonia a pleť sa od neho neleskne....
Odpovědět
Profilova fotka
juju, ja se po kulickovem urtrekramu v lete osypala, ale mohlo to byt tim, ze tam bylo neco pridaneho, tusim aloe, ale jinak fungoval. petuli, uplne nevim proc, ale Melanie nam rikala, ze instntni kava poskozuje nervy v mozku. Vyroba instantni kavy zahrnuje pouziti hodne vysokych teplot a protoze kavove boby obsahuji hodne tuku, tak se ten tuk samozrejme znici. K vyrobe se vetsinou pouzivaji malo kvalitni boby a casto se tam dostanou i nechtene odpadni latky. Kafe bys mela louhovat maximalne 5 sec a pak oddelit od logru, aby se neuvolnily jedovate latky a to v instantni kave nejde. Jinak efekt kavy jako takove je, ze zvysuje hladinu stresovych hormonu, blokuje prenasece nervovych impulsu v mozku, ktere souvisi s depresi, snizuje srdecni cinnost, zvysuje krevni tlak.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?