Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ad Brita..... Ja som z konvice nadšená ,máme ju už viac ako rok a patróny mením tak po 6 týždňoch, ono tam niekde v návode je tuším písané, že jeden patrón by mal prefiltrovať spoľahlivo asi 150 l vody /dúfam, že nezavádzam a pamätám si to presne...../ Ad telové mlieko: ja som si dlho nemohla nájsť náhradu ale teraz som nadšená z telových olejov /alverde a weleda / a zbožňujem aj telové mlieko Alverde s jasmínom /je super !!!!!!!!! Keď sa tu preberali tie "prírodné" firmy, napadlo ma že cez víkend som v Marianne čítala, že Yves Rocher má nejakú novú radu výrobkov v bio kvalite, konkrétne tam bol vyobrazený pleťový olej...Či ale majú certifikáty tam písané nebolo. Neviem či vôbec , vzhľadom na zloženie, certifikát môže dostať. Zloženie som nevidela....No snažia sa, ale dôveru to mňa nevzbudzuje.... Hveru, čakanku som našla na tejto stránke http://www.receptar.sk/index.php?ID=2... a tu http://www.dobre-recepty.sk/detail/65... ja osobne som ju ešte nevarila.......... A ešte k tým očným tieňom Hauschka, spravila som objednávka a dala som si tam aj tie tiene odtieň 02 aj ten olej Monoi du Tahiti s vôňou jasmínu...tak sa teším.... Najskôr som mala výčitky svedomia, že tak utrácam, ale manžel ma posmelil, nech si spravím radosť...... baby, viem že to je možno iná téma ale nemáte nejaké dobré recepty pre parný hrniec, nemáte s ním nejaké skúsenosti???
Odpovědět
Profilova fotka
no, vratit vlakninu do dzusu je fakt dobry - snizi to glykemicky index. Urcite jsou dzusy doma delane o 100% lepsi nez kupovane ale stejne je to porad koncentrovany cukr ;-) ... pokud jsou jeste redene vodou, tak prilezitostne na tom neni nic spatneho. Pravidelne bych to ja osobne nepila, odstavnovac chci hlavne kvuli zelenine, abych si delala vitaminove a mineralni bomby a taky radeji cele ovoce, ale zase to je podle uvazeni kazdeho ..... jak pisou holky, lepsi dzus nez tataranku nebo kolu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, jeste j te prirodni kosmetice - me vzdycky dostane tchyne, kdyz me zacne presvedcovat, ze Oriflame je super prirodni kosmetika :-D ... uz ji ani nic nerikam, je to jeji vec. obcas jen poslu nejakej poznatek, jak tohle a tamhleto je skodlivy a at si to prebere sama ;-) ... cist umi. Petronelaa, jak psala catf, my tady vsechny umime docela slusne desifrovat nazvy ingredienci ve vyrobku a taky vime, ktere ingredience se smi ci nesmi pouzivat v prirodni kosmetice, takze nas prave nerozhaze zadny "chlorid sodny" ;-). Jinak ja pracuju v potravinarske firme a moc dobre vim, jak se nektere informace kamufluji, aby vyrobek vypadal zdraveji nez je, takze si moc nedelame iluze o tom, ze kazda firma, ktera napise do sveho profilu "prirodni kosmetika", opravdu je 100% prirodni. Zakony totiz nerozlisuji, jestli firma pouziva jenom nektere prirodni ingredience a zbytek konvencni chemikalie (jako Oriflame nebo Just), ktere jsou ve vyrobku v urcitem mnozstvi a vyrobce to tak opravnuje pouzit termin "prirodni kosmetika" a nebo, jestli vyrobce pouziva ingredience, ktere jsou na seznamu povolenych ingredienci pro ciste prirodni kosmetiku ... tyto vyrobky pak mohou mit certifikat " prirodni kosmetika" Jte uplne chapu, ja take zila v domeni, ze Just je prirodni kosmetika (tvrdil mi to dealer Justu). Po tom, co jsem se zorientovala v ingrediencich a v tom, co znamena opravdu prirodni kosmetika, jsem z hruzou zjistila, ze je to prave ten typ, co vyuziva toho, ze ma ve vyrobcich par bylinek. Proto se ptame na slozeni, protoze jsme neduverive :-) ..... ja zatim nemam nazor, ale podle slozeni te Aloe a podle informace Catf o tom parfemu, se priklanim k nazoru, ze certifikovana prirodni kosmetika to asi nebude ... no, ale rada bych se nechala mile prekvapit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
NO ja džúsy pijem len výnimočne asi tak raz za tri mesiace....Bublinkové nápoje ako kola atď nepijem vôbec a už pomaly na sebe pozorujem, že sa mi protivia... Manžel má kolu ale rád, čo ma mrzí. Snažím sa ho brzdiť.....
Odpovědět
Profilova fotka
No ja som nešťastná s parfumov, lebo si nejako neviem nájsť prírodný, ktorý by mi vyhovoval. Nemáte nejaké dobré tipy??? Momentálne mám DIOR a to sa asi o prírode nedá moc hovoriť...
Odpovědět
Profilova fotka
martina - gril nemam, ale jablkovy pyre vypada moc dobre :-) mam moc rada kari, tak ji na tom mozna upecu :-) K tem parfemum - ja mam zatim givenchy |-| velkou flasku a asi ji budu mit jeste rok, dostala jsem ji loni k vanocum, je vazne obrovska, takze parfemy zatim neresim :-N josefko, prosim te, kamoska se me patala, ma dvouletyho kluka a vypada to, ze bude alergickej na kravsky mliko, ona mu v "dobry vire" davala nutrilon, coz je plny krav. mlika (vlastne to snad ani nic jinyho neni) no a chtela by to tedka zmenit, ale boji se ze bude mit malej malo vapniku, ja jsem ji rikala, ze at mu misto toho zatim da ovesny mliko a zajde k doktorce, v cem muze malymu davat jeste vapnik, tak aby to bylo oka pro jeho rust?
Odpovědět
Profilova fotka
hveru, treba morsky rasy maji hrozne vapniku - tak aby se tvoje kamoska naucila sushi ;-) .... ne, to ne, ale treba nori rasy se davaji pridavat do polevky, nektera ovesna a ryzova mleka jsou fortifikovana vapnikem a ve dvou letech by uz mohl zkusit kozi a ovci vyrobky, listova zelenina obsahuje celkem dost vapniku a sardinky, ale to nevim, jak by bylo pro douleteho prcka. Myslim jeste kure a na zbytek se podivam doma do sveho knizniho mozku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja ji rikala to ovesny mliko a kozi a ovci syry, on ma rad tvrdy syry a miluje cizrnu :-D kure taky basti o sto sest, maj domaci, reknu ji jeste ty rasy, to jsem nevedela, ty ja nejak nezarazuju do jidla. Sardinky nevim nevim, jestli by mu jely :-) kazdopadne cokoli te napadane, tak sem s tim, bude urco rada za vsechny rady ;-)
Odpovědět
rosi, urcite nam vsem trvalo se zorientovat v ingrediencich a stale se ucime,ale rozdil je v tom, jak moc kdo chce tohle vubec zjistovat... co se tyce miss cosmetic, neco jsem si o tom vcera cetla..tahle firma je na trhu uz nekolik let, popisy produktu ma vagni a spolupracuji s farmaceutickou firmou, takze mam podezreni, ze to bude mit k prirode daleko =-) hveru, tu kukurici uvarim ve vode v minimalnim mnozstvi na hustou kasi(se soli a peprem), prihodim petrzelku, pulku cherry rajcat a vajicko si umicham vedle a pak vmicham do kase nebo to jim zvlast(i bez rajcat)..michany vajicko(na sadle) s petrzelkou a kasi s rozpustenym kozim maslem. herminko, taky jsem uz premyslela, ze tu odstavenou drt pouziju do testa..je to muj dlouhodoby plan to prozkoumat(doufam, ze na to budu mit konecne cas)
Odpovědět
martina, mne se libi florascent pivonka, ruze..maji jeste dalsi vune, ktere jsem zatim nestihla poradne ocuchat
Odpovědět
catf, to mas pravdu, pro nekoho je oriflame prirodni a tim to hasne :-D
Odpovědět
Tomu odšťavňovaniu úplne nerozumiem... mne to vždy prišlo ako plytvanie :-( A okrem toho, vláknina je zdravá ;-) .
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
martinka, prirodne parfemy sice existuju, ale akosi nie je taky velky vyber a je tazke si zaobstarat novy, co by vyhovoval - myslim, ze vacsina z nas stale pouziva chemicky, tak si z toho az taku tazku hlavu nerob, ale samozrejme hladaj dalej ;-) ja jednoducho milujem ovocne stavy, uplne hrozne, takze ak to zmiesam s duzinou a zriedim s vodou tak hadam, az taky hriech voci zdraviu nepacham x-) a v duzine je hadam vlaknina, ci nie? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka, to mas stejny nazor jako manzel :-) - zeleninove stavy jsou vlastne zakoncentrovane mineraly a vitaminy a enzymy a pokud jsi treba nemocna nebo prochazis detoxem tak je dobre je pit, protoze dostanes nasup zdravych latek, ktere se rychle vstrebaji. Hodne se doporucuji treba lidem s rakovinou nebo treba s Crohnowou chorobou nebo Ulcerativni kolitidou atd .... (to jsou nemoci traviciho traktu, takze tito lide maji problem se vstrebavanim zivin), ale budou treba i super pro lidi s velkym stresem nebo treba pro male trapice atd ...... Mozna mate oba pravdu, ze pro zdraveho cloveka je to svym zpusobem plytvani .... ale asi je dobre ho doma mit :-) .... alepson ja bych ho chtela, ale musoim si na nej usetrit :-) Catf, tu vlakninu muzes treba soupnout rano do kase :-).
Odpovědět
josefko, ja si jeste myslim, ze spousta vlakniny pri odstavnovani v techle drticich odstavnovacich se dostane i do stavy, co myslis? ty stavy nejsou vylozene pruhledne a ciste vodove, jsou hustsi
Odpovědět
Profilova fotka
catf, nejaka tam bude, ale nebude to zadna slava - poznas to podle toho, kolik odpadu mas. Ten zakal budou spis nejake jine latky nez vlaknina. Komercne pripraveny dzus je filtrovany a zbaveny vsech tehle zakalovych latek - ale se vsadim, ze v tom budou cenne nutrienty. neber to tak, ze te odrazuju od odstavnovani - jen doporucuju nejake tipy ;-)
Odpovědět
neboj josefko, me neodradis :-D nam to chutna i tak ;-) vicemene hlavne m nejedl moc ovoce a ted si da alespon vitaminovou stavu..na tu zeleninu ho ovsem musim jeste presvedcit, jemu totiz nechutna ani odstavena mrkev josefko, cos to psala drive, ze mrkev a jeste neco by se nemelo michat s ovocem? pochopila jsem to dobre? a co rikate na pomelo made in china? mohly by se ty chemicky postriky dostat i dovnitr ovoce? ja jim totiz neverim, ze to strikaj povolenejma jedama :-|
Odpovědět
Profilova fotka
josefko muzu te uklidnit,ze chloridem sodnym jsem teda nikoho ohromit opravdu nechtela,protoze je to zanlost zakladni skoly,ze? :-D jinak jsem se dnes byla informovat...kosmetika i jine pripravky jsou prirodni,stoji si za tim.splnuji podminky EU a narodni uradu pro jakost.na zakazku jim to vyrabi Favea,maji jakysi certifikat.a proc ho nemaji na strankach?mi rekli,ze proc by ho tam meli davat... kdosi psal,ze uz tom nechce diskutovat jestli je tato kosmetika prirodni ci nikoliv...toto neni diskuze????????ja myslela,ze jste
Odpovědět
catf, ja myslim, ze vsechno tropicky ovoce z nezapadnich zemi bude dost chemizovany, radej to moc nekupuju. Pomelo jevubec jakejsi odezrelej hybrid :-D petronela - tyjo a hodila bys sem pak jen slozeni nakyho vyrobku? ono totiz to klidne muze byt prirodni, ale ne "ciste" prirodni... Prirodni se muze jmenovat v podstate cokoli, co obsahuje jen nepatrnou kapku nejake prirodni prisady ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi..ja uz sem psala slozeni :-N pristi tyden by mi mely prijit nove vyrobky,tak sem slozeni klidne hodim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja nevim,ze s tou prirodnosti je to vzdycky tak slozite x-) ja vzdycky vsem totiz vsechno verim... :-| nepredpokladam,ze by mi meli lhat,protoze ani ja jim nelzu....no obcas to nefunguje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a jinak se musim priznat,ze jsem myslela dloooouho ze Avon je prirodni,ceny se mi teda zdaly nizke,ale rikala jsem si ....ze mi prece nebudou lhat!a oni lhali,smradi :-D
Odpovědět
Petronelaaa, jenže ony ty firmy často využívají toho, že u nás není předpis, který by říkal, že přírodní kosmetika nemůže obsahovat nic chemického. Jediné, čím se dá řídit, jsou ty certifikáty. Takže oni ti klidně můžou tvrdit, že to přírodní kosmetika je, když na to ten předpis není. I některé oriflame lady ti budou tvrdit, že je to přírodní kosmetika, ale v našem pojetí není. Proto si to ověřujeme certifikátem, nebo kontrolou složení.
Odpovědět
petronelaa , aha tak to sem prehlidla. Tak tobe z toho nelhani asi vetsinou neplyne zisk, žejo :-D :-D Avon je hnus ale vypouzivala sem ho tuny, pac ho kamoska distribuovala a davala nam netto ceny bez provize :-N no fakt luxus to byl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja si ten certifikat vyzadam,ze ho chci vedet :-N schvalne jestli mi ho ukazou :-D jestli jo,tak jsou machri a nechapu proc ho nemaji na strankach,meli by se tim honosit ne?no uvidime ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
videt ne vedet :-D :-D :-D
Odpovědět
petronela, ten kdosi, kdo nechce diskutovat, jsem ja ;-) nechci do toho zabredavat, ale vysvetleni je asi potreba...ty sem prijdes s tim, ze miss cosmetic je prirodni, ze mas pripravek aloe na lupy..pak se ukaze, ze aloe neni ani kosmetickej pripravek.. uz nekolik lidi se ti tady snazi vysvetlit,ze prirodni jeste neznamena, ze je to prirodni na sto procent(takze to zopakuju po desate, prirodni si muze nazvat kdokoli cokoli, kdyz do toho strci jednu kytu, chapes?)..ciste prirodni kosmetika..teda bez syntetickejch latek, syntetickejch konzervantu, ropnejch produktu, syntetickej parfemu apod...je to, o cem se tady my bavime...takze ja bych ocekavala, ze si od vyrobce nechas poslat ingredience napr. k nejakemu kremu, aby sis mohla overit, co v nem konkretne je(nejlepe nez si ho vubec koupis a minimalne, jakmile zjistis, ze je to podezrele..napriklad navstivenim teto diskuze ;-) ), protoze(a opet to tu bylo nekolikrat receno) opravdovi vyrobci prirodni kosmetiky oficialne uvadeji, ze jejich kosmetika je nebo neni 100% prirodni a co obsahuje..protoze to je podstata veci, tim se oni lisi od milionu jinych kosmetickych firem.. nicmene, budu rada, az sem das nejakej kloudnej seznam ingredienci, at to muzem uz konecne uzavrit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jejdaaaaaaaaaaaaa,ja se omlouvam,ze jsem zamenila aloe s kosmetickym pripravkem. ;-) co se rozumi prirodni kosmetikou chapu,nemusis se mnou jednat jako s iq tykve :-D ja se jen snazim prijit na to,jestli teda prirodni je nebo ne.ja jim verim.kdyz se ukaze ze ne,tak rada napisu ze nemaji pravdu (moc rada teda ne,protoze me nastvou :-D ) ja jsem sem psala,ze mam nekolik vyrobku.a slozeni jsem napsala dvou,TRF a aloe vera. ;-) je mil lito,ze jsem tu narusila vasi ¨diskuzi.zjevne vzdy vsechno vyresite treti kosmickou
Odpovědět
Profilova fotka
petronelaaa - nene nenarusila jsi diskuzi - nahodou je super, ze jsi sem zabrousila alespon budeme vedet vic, az sem das nejake to slozeni. Treba objevime novou kosmetiku - ja bych treba rada nasla dalsi barvicky na oci :-) .... uvidime co prineses. Ja jsem sice trochu skepticka, protoze k firmam jsem neduveriva (deformace povolani) a taky ta Aloe me moc nepresvedcila, ale porad nevim, tak nezatracuju a cekam, co napises. Co to je TRF a kam jsi to slozeni napsala? S tim chloridem sodnym jsem to myslela obrazne - asi tak jako ty ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
heureka! :-D http://www.beremese.cz/forum/show.php...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?