Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Vilko, jojo, taky se nelíčím denně z toho důvodu, že nesnáším odličování :-D Make-up a stíny od Alverde mám taky a jsem s obojím moc spokojená, líbí se mi, že jsou takové lehké a prostě celkově příjemné x-) Na řasenku jsem zvědavá :-)
Odpovědět
josefko, to je super info o tech olejich..apricot kernel myslim je z merunkoveho jadyrka nebo jadra merunky..to odvozuji od mydla, co mam na prani..tam je kernel, coz znamena jadro v nemcine.. s tim odlicovanim..to se pak ten olej smyje vodou nebo ne? nejak mi nedochazi..kdyz se odlicim, budu mit plet olejovu a pak jeste ten stejny olej nanesu namisto kremu? ty zeleninove stavy jsou urcite lepsi doma delane, no pak poreferuju..na barvu se chystam cca za mesic, jdeme na ples, tak se musim hodit do gala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, no tak to delam ja, ale proto, ze kdyz se sprchuju, tak cela, tak mam pak takovou suchou plet .... myslim si, ze kdyz necitis potrebu, tak nemusis. S tema jadrama dik :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, zase jeden dlouhej elaborat o barvach :-D :-D - sesumirovala jsem to pro moje zname a rodinu, tak vam to kopiruju. Vynechala jsem to o tech rakovnach, to uz jsem tady psala :-S. Treba vam to pomuze minimalizovat risk ;-) a trochu se v tech barvach orientovat :-). Latky, ktere jsou TY rakovonotvorne se jmenuji phenylendiaminy: cerna barva: para-phenylendiamine hneda barva: para -toluendiamine nebo ortho-phenylendiamine cerveno-hneda: para-aminophenol svetle hneda: ortho-aminophenol Tyto latky maji i mutagenni vlastnosti, takze poskozuji nasi DNA. Dalsi latky, u kterych byl prokazan karcinogenni ucinek na zviratech jsou: 4-chloro-m-phenylenediamine 2,4-toluenediamnine 2-nitro-p-phenylenediamine 4-amino-2-nitrophenol V USA, barvy ktere obsahuji latku 4-methoxy-m-phenylendiamine (4-MMPD, 2,4-diaminoanisole) museji obsahovat varovani, ze: "obsahuji ingredienci, ktera ma sschopnost proniknout kuzi a byla oznacena jako rakovinotvorna na laboratornich zviratech." V Evrope toto varovani byt nemusi. Pokud preci jenom barvu mit musite (pochopitelne u maminek, ktere uz maji sedive vlasy), tak zkuste minimalizovat risk. 1. zdrava strava 2. minimalni pouzivani ostatni klasicke kosmetiky a nahrazeni kosmetikou prirodni, abyste zredukovali hromadeni a pusobeni ostatnich toxinu 3. pozorne ctete obaly a vyhnete se barvam, ktere obsahuji vyse zminovane phenylendiaminy. Pozor, i nektere prirodni barvy je obsahuji, protoze ctete slozeni. Nikdy nekupujte barvy, ktere maji nejasne slozeni nebo jakkoliv "zamlzene". 4. Znova si prectete etiketu a tentokrat se zamerte na barvy jako takove a vyhnete se vyrobkum, ktere obsahuji: Acid Orange 87, Solvent Brown 44, Acid Blue 168, Acid Violet 73 5. Snazte se maximalne prodlouzit dobu mezi barvenim a pokazde mejte barvu na hlave minimalni doporucenou dobu. 6. Pouzivejte aplikator a snazte se nedavat barvu primo na kuzi. 7. Vybirejte si barvy, ktere jsou na rostlinne bazi - sice se musi nechat na vlasech dele, ale jsou o moc mene skodlive, zaroven lepe vyzivi vlas. 8. Tmavovlasky, pouzijte Hennu, ale vyberte si nejakou od znameho vyrobce - Urtekram, Logona - nektera, hlavne ta levna henna muze byt pestovana v oblastech, kde se drive pouzivalo DDT. 9. Nelitujte investice do bezvadneho sestrihu, protoze to vam umozni vypadat lepe i bez barvy a take spotrebujete mene tuzidel a spreju, abyste udrzely tvar ucesu - toto mohu potvrdit na vlastni kuzi :-))). Takze catf, ja myslim, ze kdyz jeste kouknes po te "spravne" barve, tak se bat nemusis ;-)
Odpovědět
josefko, tak to jsem zvedava, co na to budou u tigi rikat, az je pozadam o slozeni barvy :-D oni pouzivaji schwarzkopf..nicmene, bude to zajimave a pak to sem soupnu ;-) s tim strihem absolutne souhlasim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no tie rasenky/maskary by ma tiez zaujimali. Ja by som si rada vymenila moju chemicku (aj ked je perfektna) za prirodnu, ale chcem zahustujucu a co som videla laveru a alverde tak mi pripadali mokre a skor predlzujuce alebo take nijake. ]-( Neviete ci Hauska ma nejaku dobru mascaru? Josefko a ine blondinky - ake mate vy? K tym farbam, ja som blond 28 rokov a neviem ci by som si zvykla na inu farbu. Aj ked manzel ma nahovara aby som vyskusala nejaku tmavsiu. tak asi skusim, u nas v Bio obchode maju milion farieb ale este som neskumala ci su kosér.
Odpovědět
Profilova fotka
To jsem nevěděla, že je tu i Bio diskuse. Hledám nějaké produkty, které by byly košer, tak si nechám ráda poradit! Zatím točím Alverde, Laveru, ap.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak to jsem zvedava, co ti na ten tvuj dotaz reknou :-) - hlavne co budes delat, az zjistis, ze ta barva je na listine ????? =-) juju - ja mam Laveru a jsem spokojena. Sice nevydrzi cely den ale po pracovni dobu ano, po sesti osmi hodinach to chce se lehce premalovat. Pri cviceni se nerozmazava a taky nezmizi uplne, rasy mam porad tmave, ale ne tak jako rano. Jedine nesnese ani trosku vody - coz v Irsku neni zrovna idealni, protoze mirne mrholeni je na dennim poradku :-( - ale prezivam :-) herminko, s tema olejema mas pravdu, ze by mely byt ve skle a v tmave nebo piskovane lahvi, nektere by mely byt i v lednici, vsechny ale uchovavane na tmavem a chladnem miste. Zpomali se tim oxidace oleje. To, ze Nobillis posila oleje v umele lahvi nevim :-(, objednavam si u nich oleje poprve. Holt to vyresim tak, ze je preleju do prazdnych skleneych lahvicek.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak to som zvedava aj ja. A mozno ze ta milo prekvapia a bude tam toho minimalne. =-) josefko as od prirodnych riaseniek nemozem cakat ze mi vycaruju zazrak, ale podla toho co pises by mi Lavera asi nevyhovovala. Ale to som nepochopila, ako ti mizne? Opadava?
Odpovědět
Profilova fotka
bonvoxa, tak ja ti doporucim Weledu :-D (ja ju tu stale propagujem, lebo mne vyhovuje uplne) a to co nemaju, doplnujem Alverde a Laverou. Domam mame 2 vyrobky aj od Urtekramu a su vyborne (deocrystal a kamilkovy sampon)
Odpovědět
Juju, hauschka má nějaké volume řasenky, zkus se podívat sem: http://www.yinyang.cz/dr-hauschka/dek... Bonavoxo, a oč bys měla konkrétně zájem? My tu používáme od každého kousek - Laveru, Alverde, Weledu, Urtekram, Logonu, Tautropfen, Sante...
Odpovědět
Profilova fotka
No, vlasy jsou moje fetiš... :-D A taky bych ráda nějakou dekorativku, i když ta chemická mi nedělá na ksichtě paseku.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Herminka ten Hauska nevyzera zle, najma ta zahustujuca.Len by som chcela vediet, ci nebudem vypadat ako vodnik keby som si kupila zelenu :-D ciernu totiz nenosim a fialova - brrr :-S ale to bude riesit asi az jezisko, spolu s BDIH pudrom. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, nevim kam ajak mizne, ale vecer je ji mene nez rano :-) - ale opadanou pod ocima ji nemam, tak vazne nevim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko mne takto miznu ocne tiene :-D (aj make-up)
Odpovědět
Profilova fotka
juju :-D - jsou to zahady na tom svete co :-D
Odpovědět
No kdyz to tak ctu, tak jsem rada ze se nemaluju :) Nebavi me to a ani se mi to na me nelibi (to asi tim ze to neumim :) a pritel (i ti ex) mi to skoro zakazuje. S tou barvou na vlasy je to ale horsi. Driv jsem se obcas barvila, ted uz chvili ne, ale az se zvysi pocet sedivych vlasu, tak to zase zacnu resit. Ach jo. Jeste vam musim rict, co me ted drasa... Tady ma skoro kazdy rodiny baracek s pidi zahradkou. Samozrejme okrasnou, takze se tam nevejde kompost. Na to uz jsem si nejak zvykla (i kdyz to tak nehodlam delat), ze to vsichni hazeji do normalnich odpadku. Ale kazda ta zahradka, i kdyz mala, potrebuje sekat a vsimla jsem si, ze lidi tu travu narvou do igelitovych pytlu (ktere se tu pouzivaji misto popelnic) a vsechno to tudiz asi konci nekde na skadce.... Nevim kolik lidi to tak dela, ale kam by to zas davali? No poprve jsem na to koukala jak zjara, doma jsem se s tim nesetkala...
Odpovědět
kaculienka a kde bydlis? treba ty pytle jsou nejake ty, co se v zemi rozlozi rychle, takze by to nemusel byt zas takovy problem..
Odpovědět
Momentalne na Zelandu... Neverim ze se rozlozi, protoze se do toho dava normalni smesny odpad, tak by bylo nanic kdyby se rozlozily a ten odpad by zustal (teda o trochu odpadu min by bylo, to jo, ale neprijde mi to pravdepodnbe) ...
Odpovědět
kaculienka, my treba kupujeme "bio degradable" plastovy pytle na odpad..to je vcelku normalni, ze se "obal" rozpadne treba driv nez obsah, na tom mi neprijde nic divnyho..
Odpovědět
jo, vim ze to existuje, ale ze by to pouzivalo cele mesto a podporoval to primo city council mi prijde nepravdepodobne, to by asi byla jina cena a muselo by se hodne dotovat, ne? Na kolik takovy pytel prijde u nas?
Odpovědět
je tady teda kompostarna, ale nevim kolik lidi tam treba s tou travou jezdi... jednodussi je holt ten pytel...
Odpovědět
Jinak jsem se zacala poohlizet po te stave z aloe vera. Nasla jsem jednu, ktera ma aloe hodne, ale je tam jeste neco navic. Ma nekdo zkusenejsi poneti co to je? 99.7% Pure Aloe Vera juice, citric acid, potassium sorbate, sodium benzoate which is essential to stabilise the nutritionally active compounds.
Odpovědět
Nezkoumal jste někdo, jestli se to aloe nedá vyrobit? My doma nějakou rostlinku aloe máme, používáme ji na drobné popáleniny.
Odpovědět
Bonavoxo, osobně mám na vlasy dobrou zkušenost s lávovou zemí tautropfen :-) Juju, ta zelená řasenka hauschka je prý právě hodně tmavá, takže vodnické oko asi nehrozí :-D Jinak nosíš hnědou řasenku, když říkáš, že černou ne? Kaculienko, to je drsné :-o Vždyť aspoň malý kompostér by se jim na tu zahrádku vešel, ne? S těmi pytli je to otázka, je možné, že jde o pytle rozložitelné... Hani, s tom domácí výrobou aleo šťávy si nejsem jistá - jednak je jí spousta druhů a člověk by si mohl odšťavnit kdovíco, jednak by musel mít nějakou obrovskou rostlinu.
Odpovědět
tak jsem zpet :) ad rasenky-mam od dr.hauschky - normalni hnedou a volum cernou a jsou skvely obe, vydrzi dlouho (tak 3/4 roku az rok) a nedroli se, vetsinou vecer nic nadroleno pod ocima nemam :-D..lepsi nez lavera, ta se mi nakonec rozmazavala, zpocatku jsem nevidela rozdil, ale nakonec si myslim, ze je velky a to velky ve prospech hauschky jinak jsem si koupila revital masku od hauschky (driv jsem pouzivala ruzovou) a ta je bajecna x-) a mam novou zkusenost, co na me lidem (muzum) jeste smrdi (krom vune od lavery), taky ovocne balzamy na pusu opet od lavery (pripomina jim to vuni levne chemicke zvykacky), pritom je pouzivam uz jak dlouho :-D opet trvalo, nez mi to bylo konecne sdeleno..no prechazim pomalu na weledu balzam, ten je taky uzasnej, jen vubec nebarvi (ty ovocne alespon trochu a vonely mi nadherne) :-D no ale kdyz to neni jen jeden clovek, tak je s tim smradem otravovat nebudu :) a jeste podezrivam laveru vanilka/kokos deo spray, ze to muze taky zpusobovat, pac to ma podobnou vuni, jako toaletni voda a balzam..ale je mi lito to vyhodit, i kdyz jsem si uz koupila do zasoby pro jistotu urtekram deo crystal (ale nechci ho pouzivat non stop, aby mi pak nahodou neprestal fungovat), takze mozna zkusim jeste neco jineho..treba ten tuhy krystal od sante, no uvidim..
Odpovědět
Profilova fotka
Konečne som sa sem dostala, včera nám nefungoval net....Ďakujem za všetky názory a odpovede. Mydlo od Clinique používam to s tou pumpičkou a mám aj klasické /to sú zbytky...prestala som ho používať a prešla som na Hauschku, ale pleť sa mi zhoršila tak som sa vrátila k zásobám... :-| :-| :-| /. Teraz sa blížim ku koncu a na budúci týždeň idem do Bratislavy, tak by som tam mrkla znovu na Hauschku al. by som sa pokúsila nájsť niečo iné na nete. Rovnako som na tom aj s krémom, teraz dokončujem Clinique a hauschka mi asi moc nesadol... Tak neviem... Z Alverde som nenašla žiadnu vhodnú náhradu, na mastnú pokožku a s ostatných značiek si naozaj neviem vybrať. trošku sa bojím, že opäť investujem do niečoho čo mi nesadne. Viem že celé je to o pokusoch a omyloch ale bojím sa že sa mi pleť zhorší .... Tiež mám problém, že napr. Nobilis nemá vraj prírodné úplne všetko a to študovanie zloženia ma vždy ničí.. Fakt Vás obdivujem ako to máte v malíčku... Lávovku Logonu používam už asi 2 týždne na tvár pravidelnejšie a vidím pozitívne výsledky, tak som rada :- Inak konečne /na josefkin podnet/som vypustila chemické make upy /Mary Kay/ a od soboty som prešla na Alverde nechtíkový tónovací krém...Nemá až také dobré prekrytie /je to tonov. krém... :-S :-S /ale na pleti je prijemný , vsiakne a a nelesknem sa. Nenašla som na ňom síce BDIH ale dúfam, že to zložením nie je až taká katastrofa....
Odpovědět
no, proto bych si, ja osbone, nobilis (kiss my face etc.) uz nikdy nekoupila, rozkryvat jejich praktiky, co jako maji opravdu prirodni a co ne? tak to ani nahodou, koupim jinou znacku, kde jsem si jista, ze maji prirodni vsechny produkty ;-)
Odpovědět
Stázi, Ty máš tedy ohleduplné okolí, když Ti až po čase sdělí, že jim smrdíš :-D Ale to je asi ta česká povaha :-D Holky, máte pravdu, taky nemám ráda luštění, jestli nějaký výrobek je nebo není v pořádku, tak kupuji spíš "stálice". Konkrétně od Nobilisu bych koupila jen "čisté" oleje (šípkový, meruňkový atd.) a éteráky (příp. obličejové oleje - tj. věci s jednodušším složením), jejich krémy apod. asi ne.
Odpovědět
martina, co treba zkusit weledu nebo ten tautropfen? tautropfen ma rady, ktere obsahuji vsechno od cisteni a az po krem plus balsam na oci..i kdyz ten weleda ruzovy ocni krem si teda nemuzu vynachvalit, kam se hrabe all about eyes... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?